Jdi na obsah Jdi na menu
 


STATUTÁRNÍ MĚSTO ČESKÉ BUDĚJOVICE
Mgr. Juraj Thoma
primátor
 
 
V Českých Budějovicích 25. března 2009
č.j. KP/549/2009
  
 
Vážená paní Suchanová,
 
     na základě Vašeho dopisu Vám sděluji, že současná opatření města na ochranu ztracených, zatoulaných a handicapovaných zvířat dostatečná jsou, neboť odpovídají platné legislativě a ve městě uvedená problematika žádné problémy hodné kritiky nevyvolává. Všechny situace, které spolužití s domestikovanými zvířaty přináší, byly v uplynulých létech uspokojivě řešeny, včetně Vámi zmiňovaných koček, žijících v některých lokalitách volně. Jak se město stará o to, aby nedošlo k dalšímu nárůstu koček, jsem Vám již vysvětlil v mé předchozí odpovědi.
Co se týká pooperační péče – byla a i nadále bude poskytována v prostorách centra pod dohledem veterinární ošetřovny v místě. O navrácení zvířete, rozhoduje veterinární lékař. V bodě prvním zpochybňujete naši činnost s pracovním názvem „Program kočky“. V tomto případě nejde o název, ale o faktickou činnost, která probíhá a účinně řeší minimalizaci populace volně žijících koček na území města.
K bodu pod číslem dva jen poznamenávám, že zmiňované provizorní zařízení na Švábově hrádku dle mých informací využívané není a je připraveno k využití pouze v případě nenadálé potřeby azylu pro větší množství zvířat. Z uvedeného důvodu také není nikde zveřejněno.
U bodu třetího si dovolím pouze pochybovat nad tím, jak lze rozeznat ztracenou či opuštěnou kočku a předat ji do útulku. Tato problematika by asi mohla být předmětem delší diskuse.
K dále uváděnému, nekontrolovatelnému množení koček jsem se již vyjádřil.
Pro Vaši informaci uvádím, že od 1.dubna 2009 je platná a účinná smlouva o zajištění činnosti centra pro ochranu zvířat uzavřená se Školním zemědělským podnikem Jihočeské univerzity. Ve spojení s veterinární ošetřovnou jsou tím vytvořeny, podle našeho názoru, profesionální podmínky na vysoká odborné úrovni, od kterých očekáváme další zlepšení situace v péči o zatoulaná, zracena a volně žijící zvířata na území města.
 
S pozdravem
 
 
Juraj Thoma v.r.
 
 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář