Jdi na obsah Jdi na menu
 


domov-Agátka a Nudle

AGÁTKA A NUDLE

 

Umístěny 26. 8. 2012

DOPIS TŘETÍ 12. 1. 2013

Dobrý den,

U nás je vše dobré. Nudloška pěkně baští a místo bříška má pořádný balon, tak jí říkám Nudloška tlusťoška - nezvykle na zimu přibrala. snad nedopadneme jako v pohádce o Otesánkovi - nepoznávám ji, sedne si k misce a sedí a kouká do ní, dokud nedostane kapsičkový nášup, potvůrka jedna :-). Je jak kulička :-) Také se opět ráda válí u krbu a nahřívá se a vrní a vrní :-). Také jsem jí několikrát načapala, jak krade z linky - dožírá zbytky od oběda a kakaíčko od snídaně. Také kožichy mají pěkně zachlupené. Obě se teď mazlí jako o život. Chodí několikrát za den na klín a vrní a dožadují se pozornosti. Obě dvě jsou hrozně poslušné - více Agátka. Když je zavolám a jsou venku v doslechu, okamžitě letí domu - manžel vždycky zírá, jak mě poslouchají - také za to dostanou vždy nějakou mlsku, tak ví, proč chodí :-). Agátka je hodně poslušná kočička. Neuměla se pořádně ze začátku mazlit a celou dobu na klíně šlapala zelíčko s vytaženými drápky, což docela bolí a celé mazlení bylo hodně nervózní. Naučila jsem ji, že když přijde na klín, musí si sednout (poslechne na SEDNI) a pak se jí dostane pořádného vymazlení, při kterém blahem slintá. Je to šikulka poslušná. Jen je pořád trošku vystrašená, i když se to hodně zlepšilo. Když něco provede a zvednu na ni hlas, tak má tak vyděšené oči, že je mi jí výsledně až líto. Naštěstí je na rozdíl od Nudloše, který občas provede nějakou neplechu, moc moc hodná a šikovná. Dokonce mě nedávno obě doprovodili, když jsem šla večer pryč, tak jsem měla za sebou 2 bodyguardy :-).
Pěkný večer Těthalovi

DOPIS DRUHÝ 13. 1. 2013

Dobrý den Katko,
už několik dní se chystám, že Vám napíši, tak jsem se k tomu konečně dostala.

Musím Vám napsat velké noviny, které se týkají našich holek (Nudle a Agáta), jak jim říkáme. Holky byly minulý týden v pátek na kastraci. Vše zvládly na jedničku - myslím, že největší trauma jsem z toho měla já. Asi nejvíc jsem se bála jednodenní hladovky, kterou jsem si hlavně u Agátky nedovedla vůbec představit - Agátka se vždy po ránu, když přijdu do kuchyně, kde přes noc spí, hlasitě dožaduje své porce konzervičky a večer na své hladově-mlsné bříško také nezapomíná. I tuto hladovku zvládly výborně, jen Agáta, která asi po 16 hodinách hladovky rezignovala, se se mnou nebavila a byla hrozně uražená. A to jsem jim na poslední nášup před kastrací dala pořádnou porci pěkného syrového kuřecího masíčka, aby se naše vybíravky (hlavně Nudloš - to je expert na nežraní) pořádně nadlábly.
Při kastraci pan doktor Agátce odstranil i kýlu, takže má větší jizvu. Bříšní stěna prý byla poměrně hodně deformovaná, ale vše se podařilo dobře odoperovat. Agátka byla hodně statečná, protože ji pooperační rána, když přišla k soběm asi hodně bolela, ale vše zvládla výborně včetně několikadenního baštění antibiotik. V sobotu to holky prochrněly, což jim hodně pomohlo a v neděli už Nudle normálně vyskočila na židli a Agátce se to povedlo už v pondělí. Takže jsou to holky šikovné. Ještě v úterý půjdeme na vyndavání zbytků stehů, co si holky ještě nestihly vyndat - Nudle už má asi jenom jeden :-).

Holky jsou moc šikovné, občas se honí, rvou a vyvedou nějakou tu lumpárnu. Agátka už začala chodit na celou noc ven - nemohli jsme jí zahnat na noc domu a i když slyší na jméno a zavolání, tak většinou nepřišla. Ven jsme jí na noc nepouštěli, když byly v prosinci velké mrazy a teď, když má holé bříško, tak to také hlídáme, aby neprochladla - občas tu chodíme podél baráku s baterkou a hledáme ji. Také začala chytat myšky. Vždy když se jí podaří a nějakou chytí, tak se s ní snaží dostat domu a když nám proklouzne, tak pak honíme po kuchyni kočku, která si vesele háže mrtvou myškou. Moc dobře ví, že domu s myškou nesmí, takže má různé fígle, jak nás obelstít a proklouznout. Nedávno někde vyhrabala žížalu, tak jsme měli doma polomrtvou žížalu :-). Jinak je to jedlík, baští téměř vše - před Vánocemi nám okousala perníkovou chaloupku, kterou jsme měli na ozdobu, nejdřív ji jen nenápadně olízala a pak se už jen zvětšovala díra ve střeše :-). Povahou je od začátku ta klidnější, ale ještě stále se nechá Nudlí vyprovokovat na honičku přes linku. Přímo miluje různé krabičky a tašky, kam si může zalézt. Dětí už se skoro nebojí, když nemá náladu, tak se před nimi schová, ale někdy se přemůže a nechá se i hladit, jen dává najevo, jak děsně trpí :-). Občas jí ještě vylekají různé zvuky jako bouchnutí dveří,... ale není to nic hrozného. Cizích koček a kocourů se moc nebojí a od začátku všem dávala najevo, že tady je to prostě jejich území. Ale před cizími lidmi je na pozoru a jen tak k někomu nejde.

Nudloška to je pěkný lumpák. Je to miláček dětí. Děti milují ji a ona zase je. Vleze jim na klín, spí s nimi v poseli a budí je, aby si šly hrát. Je pořád hubená, ale hrozně mrštná, dokáže lítat hroznou rychlostí. Je dost vybíravá v jídle. K misce jí musím dostrkat téměř násilím (než by se uráčila, tak by jí to Agáta sežrala), čuchne k tomu, koukne na mě, co to jako má být, pak olíže z konzerv (kapsiček) šťávu a zbytek nechá. Ani vařené maso jí moc nejede - to nežere skoro vůbec. Co jí ale chutná a moc je syrové masíko no a pak šunčička a kočičí tyčinky. Také jí chutná například vařená mrkev. S trávením je na tom o hodně lépe. Občas má tchořící dny, kdy ještě prďákuje, ale jsou už i dny, kdy je to docela dobré. Také už nemá průjmy tak často jako ze začátku. Hrozně miluje krb. Je schopná se u něj přehřát tak, že je téměř pečená :-). No a jak zasněně dokáže koukat do ohně, to je opravdu až požitkářské. Venku běhá také ráda a úplně miluje sníh, skáče v něm jako kozlík a honí fiktivní myšky. Také dokáže vyšplhat po svislé tyči do krmítka pro ptáky a tam se usalašit, protože jak je malá, tak se tam vejde. Nudloš se vůbec nebojí lidí a se všemi je hned kamarád, ale bojí se koček, i když v poslední době se to i díky Agátě hodně lepší a už není tak vyděšená. Také už slyší na svoje jméno, nejvíc asi na Nudloši nebo Nudličko a hlavně na zavolání čičiči - na to dlouhou dobu vůbec nereagovala a všichni si mysleli, že je asi hluchá :-). Také s námi občas chodí na procházky a je moc ráda, když jsme venku s ní, to pak lítá radostí.

Jsem moc ráda, že jsme si je vzali obě, i když jsem se bála, že na sebe budou časem třeba žárlit. Zatím tomu nic nenasvědčuje, vycházejí spolu úžasně. Moc  si spolu vyhrají, pořádají různé honičky, schovávačky a bafačky. Nejhezší asi je, když se navzájem čistí, to je opravdu kouzelné. Skoro každou noc teď spolu usínají smotané v klubíčku na svém (původně našem) křesle. Samozřejmě se dokážou i rvát a to se nešetří - kousání, fackování, drápání,... ale dlouho jim to většinou nevydrží.

Holky Vás a Vaše kočičáky moc pozdravují. Posílám pár fotek - některé jsou staré, ale jsou tam i novější.


Moc moc zdravíme a přejeme také takové veselé kočičákové dny jako máme my.

S pozdravem Pavla Těthalová, Nudloška a Agátka

DOPIS PRVNÍ 27. 8. 2012

Dobrý den Katko,
první noc proběhla úplně bez problémů. Když děti večer usly, tak se
Agátka otrkala a přijala nás za nové páníčky. Spokojeně si tu chodila,
vrněla a chodila si pro pomazlení. Dokonce i s manželem se skamarádila.
Přes noc byly holky bezvadné, úplně odpadly. Spaly v obýváku a ráno  je
probudil manžel někdy ve 4:30, tak si daly granulky a pak spaly až do 7,
kdy jsme vstávali my. Agátka se ráno zase bála dětí, takže jí děti do
její skrýše pod gaučem začaly dávat pečené masíčko a hned se vše
obrátilo a Agátka během chvilky vyšla a dokonce si tu i hrála s kytkou.
Ještě stále se dětí bojí a je před nimi ve střehu, občas si zaleze, ale
postupně si vylézá sama a zjišťuje, že to nebude tak hrozné. Děti svojí
energii vybíjejí, ke vzájemné spokojenosti, na Nudli. Dobré je, že
Agátka se mě nebojí a když jí zavolám, tak přiběhne, což vše hodně
ulehčuje. Jen občas spanikaří a prchne, ale když ji zavolám, tak
vykoukne a uklidní se. Myslím, že za pár dní už se otrká úplně. No a
Nudle ta je prostě senzační, to se nedá popsat, je to malý odvážný
drobek, který se ničeho nezalekne, vše ji zajímá a sdětmi se vyblbne .
Dnes tu holky zvládly být dopodne i skoro 3 hodiny bez dozoru.

S pozdravem Pavla T.