Jdi na obsah Jdi na menu
 


domov-Fanfán

BARNABÁŠ

(u nás Fanfán)

Umístěn 18. 1. 2014

DOPIS ČTVRTÝ 6. 4. 2014

Haló haló, zdravím z domova, mám pár novinek. Dneska už přeperu svého velkého bráchu Templářka. Už se ho nebojím, panička mi totiž koupila Feliway a taky mě objednala ke kočičímu doktorovi a ten mi kineziologií odstranil strachy. Ještě mi musí zapracovat na strachách u chlapů, těch se zatím ještě bojím.
Poslušně hlásím, že jsem si oblíbil nové papání - Felixe, Cosma, Royal Canin a ve slabé chvilce si dám i Whiskasku. Ale našel jsem velikou chuť k párkům, ty mám taky moc rád.
Byl jsem na kastraci a prokousal jsem si ránu, a tak mě paníčka týden doma chovala, pusinkovala a jezdila se mnou k naší paní doktorce, tu já mám moc rád, protože mě uplácí vždycky nějakou mňaminkou.
Našel jsem si v kuchyni novou schovku a když přijde někdo na návštěvu zalezu si do skříně mezi utěrky a rochnim si tam. No ne moc dlouho, protože mě všichni rozmazlujou a muchlujou. Teď se právě válím na dece v obýváku na gauči a sleduju paničku co to zase dělá. Koupila mi totiž za odměnu, že jsem papal antibiotika po kastraci, pytlík barevných myšiček, rozstrkal jsem je po bytě a hrál jsem se ségrou a s bráchou na schovávanou. No to byla legrace. Panička si koupila domu ibišek, moc hezká kytička, ale mě se moc nelíbila a tak jsem postupně vyhrabal veškerou hlínu a místo kytky jsem se schoval do květináče já. Páníčka se trochu bála, že mi něco je, ale nic to nebylo, kakal jsem chvilku hlínu:))) No, jsem já to prostě tvoreček. Ještě jsem vám chtěl říct, že ségra Mia má za 14 dní oslavu a tak se těším, že bude nějaký veliký dort a zase se nadlábnu jako u bráchy.
No, tak jsem vám jen chtěl poslat pusíka a říct vám, že se mám moc dobře a že se těším, až povyrostu a pak už mě možná panička třeba pustí i ven na dvorek. Ale zatím mě opatruje jako oko v hlavě, takže zatím mám smolíka. Tak ahoj zdraví Barnabášek, panička mi s oblibou říká Bárnina:)

S pozdravem
        Barbora Vaníčková

DOPIS TŘETÍ 10. 3. 2014

Dobrý den,

zdravíme z Prahy. Máme za sebou kastraci. Chudáček maličký si prokousnul na pooperační ráně nějakou cévku a tak se nám to hojilo 14 dní, mazali jsme to hypermanganovým roztokem a dávali jsme antibiotika, aby se nevytvořil zánět. Dneska už řádí se ségrou Miou. Co nás trápí je, že po kastraci náš starší kocourek začal na Bárnyho být ošklivý, startuje po něm a fackuje ho. Bárny se nebrání a tak musím dost často zasahovat, aby si ten veliký velikán nedovoloval. Veterinář mi tvrdil, že si musí vyříkat nová teritoria, ale nechci aby Barnabášek tím trpěl, no tak jsem mu vyčlenila obrovský bunkr a má celou postel s úložným prostorem pro sebe, chumlá se tam do deky, lítá po parapetech a vypadá spokojeně, tedy do doby než přijde velikán, to se uklízí do postele a chrní uvnitř. Nemáte nějakou radu, jak je po kastraci víc skámošit?
Moc jsem si ho zamilovala:) Jinak bychom se rádi pochlubili, máme 3,5 kilogramu a papáme snad všechno. Minulý týden jsem si objednala pizzu a než jsem stihla dojít zpět vyjedl mi z ní špenát a šunku:)) ďáblík je to.

Mějte se krásně

DOPIS DRUHÝ 28. 1. 2014

Zdravím do Českých Budějovic,

Jsem spolu se svými kámoši (ségrou Miou a bráchou Tempíkem) v novém bytě. Tak řádím o sto šest. Panička mi pořídila bezvadnou schovku a tak mám v posteli v úložném prostoru dvoulůžkové místo na spaní. Spinkám tam se ségrou Miou a v noci se honíme, skáčeme po stole a panička nás tak hodinu nechá, no a po hodince už na nás zakřičí, tak se jdeme nadlábnout a chrnět. Můj starší bracha Tempy mě pěkně vychovává, takže panička vlastně ani nemusí ;-) Mám rád i kapsičky a tak si dávám do nosu. Felix mi moc nešmakuje, ale za to Cosmas kuřecí, to je mňamka. Prý zkusíme za měsíc i syrové masáčko. Očíčka už mám v pořádku, honím na balkóně ptáčky a kňourám si o hračky. Nejvíc miluju, když panička vypere prádlo a pustí topenií. Zavrtám se do ručníků a chrápu. Mazlit se chodím vždycky večer a dlouho, abych věděl, že mě mají opravdu rádi. Tak už musím běžet, dneska jdu s paničkou vařit oběd a budu kontrolovat na stole, jak se vaří ;-)

Pac a pusu Barny.

DOPIS PRVNÍ 20. 1. 2014

Dobrý den,

Děkujeme za informaci. Fanfán/přejmenovaný Barnabáš, tedy Barny, je skromný, papá Royal Canin pro koťátka, Cosmas kužecí kapsičky a čůra s ostatníma kočičákama na krystalky Happy cat v písku. Veterinářka ho chválila, jak má krásné tři kilogramy, jen do očíček mu dala antibiotické léky. Jediné, co nás trápí, jsou noci. V deset hodin se vzbudí a s kočkou na sebe doráží a vydrží to někdy až do ctyř hodin ráno a oba dva se nedají zastavit. Přes den si sebe nevšímají a Barny se spíše kámoší s koucourkem, kterého máme. Tak asi ty dva ještě potřebují čas. Za dva týdny se stěhujeme do dvoupatrového bytečku, který bude mít zasíťované dva balkony, takže budou mít všichni více prostoru a já úlevu. Spánek léčí :-) posíláme slíbené foto :-)