Jdi na obsah Jdi na menu
 


domov-Kuželka

KUŽELKA

Umístěna 23. 1. 2012

DOPIS PRVNÍ 8. 2. 2012

Posíláme vřelý pozdrav z Prahy od Kuželky a přikládáme několik fotek s novým parťákem Garfieldem a s novými páníčky.
Kuželka cestu zvládla dobře. Chvílemi mňoukala a chvílemi spala. Po příchodu do nového bytu byla trochu vyděšená a schovala se pod linku. Asi se bála, protože když jsem ji vytáhl, tak tam znovu utekla. První noc tedy strávila schovaná. Druhý den se nechala vytáhnout a nakrmit tuňákem. Pak se pustila do průzkumu bytu. A také se seznámila s novým kočičím parťákem Garfieldem. Seznámení proběhlo v pohodě. Očuchali si zadečky a pak si jakoby šli každý po svém. Naštěstí žádné vrčení nebo syčení. Nezájem o druhého však byl jen jako. Garfield se co chvíli chodil dívat, co Kuželka dělá. První tři dny se Garfieldovi hodně změnil život. Kuželka je zvídavá veselá kočička. A taky občas si ráda povídá co si myslí o tom, co vidí, nebo našla. A někdy hodně nahlas. Garfield každou chvíli vystartoval zjišťovat, jestli kámošce někdo neubližuje. Pak si zvykl, že Kuželka občas "komentuje" situaci. Dnes už na věc pohlíží s nadhledem mazáka. Myslím, že se skamarádili dobře. Spolužití oběma svědčí.
Garfield začal vedle Kuželky znovu pořádně žrát. Kuželce chutná od druhého dne velmi dobře. Chodí si vzájemně ochutnávat. Pro kuželku jsme nakoupili koťátkové krmivo, ale chutnají jí i dospělácké konzervy. Koťátkové lahůdky jako tuňák s kuřetem, hovězí srdce v omáčce, nebo jiné dobroty z kapsiček a paštiček od Ontaria, Finstein nebo Schlesir, do ní však padají jako do studny. Při papání vesele mlaská a přede. Nějak jí však nezaujaly kotěcí granulky s mlezivem od Proplanu. Občas si však jde přikousnout dospěláckých granulek. Jak jsem již uvedl, tak svým příkladem strhla i kocoura, takže se nám znovu pěkně zakulacuje.
Myslím, že oběma se tu už líbí. Včera dostali tunel, který obzvláště baví Kuželku. Ta se v něm vyřádí. Také jí baví honit myšičky. Obzvláště ty co pískají nebo šustí. Když se utahají, tak podřimují na křeslech, nebo v boudičce. Nejraději však spí oba s páníčky. Mezi našimi polštáři a peřinami. Přes den si také oba občas schrupnou na akumulačkách.
Garfield už Kuželku i olizuje, takže myslím, že jsou kámoši.
K veterináři jsme zatím na prohlídku nešli, protože jsou venku stále velké mrazy. Ale kuželka vypadá zdravě a že jí nic nechybí, takže si myslíme, že to počká až bude tepleji.
Takže to je asi všechno z prvního hlášení. Omlouvám se, že jsem se neozval hned, ale nemohl jsem najít papír s mailem. Až nyní.
Takže posíláme mnoho krásných a veselý pozdravů a díků Vám i ostatním kočičkám a kocourkům. Přikládám nějaké fotky a omlouvám se za místy jejich nižší kvalitu. Kuželka je neposedná kočička a telefonem se špatně fotí. Ale snad z nich bude poznat, že se Kuželka u nás nemá špatně. Příští týden přivezeme velký foťák a pak pošleme kvalitnější fotky.
Přeji krásný den a hodně štěstí.

S pozdravem
Martin a Jana Kunštekovi & Kuželka + Garfield