Jdi na obsah Jdi na menu
 


domov-Malíček

SAMÍK

(u nás Malíček)

Umístěn 22. 1. 2013

DOPIS JEDENÁCTÝ 23. 2. 2014

Dobrý den,

tak se ozýváme po delší době, jak se nám se Samíkem daří. Ze Samíka už je veliký chlapák, váží celých 4,1 kg a jeho apetit stále musíme krotit, protože on by nejraději slupnul všechno, co se jako jídlo aspoň tváří :)

S Merlinem si často spolu hrají a bojují, Samulka ho neustále provokuje a když je Merlin proti a dá mu to najevo, tak se staženým ocasem a křikem peláší pod postel, kde na něj Merlin nemůže. Oba se od sebe navzájem učí všelijaké kulišárny a hry. Sam si chodí pro pomazlení a vydrží se mazlit i delší dobu než dříve. Abychom ho jen nechválili, tak se z něj také stává pěkný uřvánek, stále nám něco říká (křičí) a stěžuje si :D Také jsme vypozorovali, že spí jako pudl (packy vyvrácené dozadu-viz foto). Svou drzostí nás neustále překvapuje: vyskočí na linku, když u ní stojím, "krade" nám naše jídlo z ruky, bere si věci ze stolu (igelitka, gumičky, papíry, brambory... atd.). Své hobby v přesazování kytek už přestal provozovat, jen pro občasný trénink si zasedl Orchidej, kterou doslova tyranizuje neustálým schazováním z okna :D


Přikládáme aktuální fotky a posíláme ťapku a pozdravy.

Příjemný den Horelicovi

DOPIS DESÁTÝ 23. 10. 2013

Dobrý den paní Šnedarová,

tak jsme přestěhovaní a kluci to zvládli dobře. Samozřejmě se oba aktivně účastnili balení i vybalování. Obzvlášť krabice a tašky je zajímaly a dělali si na ně nároky jako na pelíšky. Kvůli jedné se i poprali :D. V den stěhování si oba zalezli do přepravky a tísnili se v jedné. Nemohli jsme je dvířky dostat ven, až když jsme ji rozebrali a jednotlivě je vyndali a přepravku schovali, tak teprve potom se začali chovat jako průzkumníci. Merlin si zalezl do Camelotu (to je hrad z krabic, který vytvořil manžel). Mají tam prolézačky a různé stupínky i zašívárny. Neteře ho pomalovaly a vyzdobily, takže nám bylo líto ho zničit, tak se stěhoval s námi:)). Takže tam trávil první dny a Samík byl v komoře v krabicích s našimi věcmi. Dneska už to tam mají opět pod palcem, Samka už několikrát zkoušel co sousedi pod námi vydrží :). Skoky odkudkoliv pořádně dodupne, běhá jako Niki Lauda a učí se vychytávat zatáčky.

Minule mi podběhnul pod rukama, když jsem jim čistila kočkolit. Přes levou ruku mi v plné rychlosti skočil pod pravou a odběhl do kuchyně. Oběhl celý byt a potom doklusnul zkontrolovat mě, jestli to dělám správně a pořádně. Oba jsme se s manželem shodli, že Samík to stěhování zvládl celkem v pohodě a Merlin lépe než minule. Určitě mu pomohlo, že na to nebyl čtyřnoháček sám. Co se týká balkonu tak Merlina úplně fascinuje a Samíka zatím nechává chladným. Dokonce, když jsem tam vzala Merlina a nechala otevřené dveře, aby mohl přijít i Samík, na zavolání jen zvedl hlavu zjistil situaci a spal dál. No spal... rochnil se lačně na sluníčku. Letos už je na balkon pouštět nebudeme, ale na příští jaro chceme vymyslet nějakou zábranu, aby nepřepadli, a mohli tam trávit dny.
Máme nyní rohovou čtyřmístnou sedačku, tak jsem si říkala, že by konečně mohlo i na nás vyjít místo k sezení. No co Vám budu vyprávět, kluci mají jiný názor, když se oba rozvalí, tak jak to umí snad jen kočky, tak zbývají pouze kousky místa :). Nicméně když si tam sednu, Samíka mám ihned na kolenou a Merlina u boku. Oba se dožadují mazlení a oba sledují, jestli náhodou toho druhého nemazlím víc. Ze Samíka se také stal velký závisláček, ani jeden z nás nemůžeme jít na wc, aniž by nás Sam doprovodil, a když se zavřeme dobývá se dovnitř, škrabe dveře a mňauká jako o život.

Také už si dali pořádnou bitvu, až chlupy lítaly, ale jak nemají prostor ještě zmáknutý a my jim to komplikujeme tím, že pořád stěhujeme věci sem tam, tak to bylo samá rána, jak vráželi do věcí, ale lepší se to. Posíláme foto jak Samík pomáhá s bílením a jak potom odpočívá. Jedna fotka je těsně před zívnutím, když jsme ho probudili při uklízení. Určitě poznáte, která to je :).

Přejeme ještě krásné, slunečné dny před zimou a posíláme pozdravy a pohlazení všem chlupáčkům, Horelicovi všichni čtyři :)

DOPIS DEVÁTÝ 28. 8. 2013

Dobrý den,
Samík roste jako z vody, už je z něho velký, zvědavý a zdravý kocour. Má velký apetit - například v neděli dostali kluci rybičky a Samík nekompromisně snědl i Merlinovu porci. Po kastraci nebyli žádné problémy, zvládl to statečně. Jak roste a sílí, tím i zápasy s Merlinem mají větší intenzitu a vypadají divočeji a nebezpečněji. Pořád spinká s námi, ale posledních pár dní má v noci nejvíc práce s lovením kuliček, plyšových myšek a šplháním po nábytku. Je to takový neklidný spáč, stále se převaluje až se mu jednou povedlo spadnout z okna. Naštěstí je pod oknem gauč, tak spadl do měkkého a zase usnul, tam kde spadl.

Samulka je hroznej jedlík sní, na co přijde. Merlin jí s rozumem, vybírá si co sní a jí pomalu. Buď neměl hlad nebo mu opravdu nechutnaly, ale vzal si jen sousto a odešel od nich. Z toho asi Sam usoudil, že nebude a dojedl to. Když se u nás objeví nějaký hmyzák, tak než si Merlin rozmyslí, že ho zbaští, tak Sam už polyká. Co spadne na zem, co mu nabídneme, co dostanou vše si dá. Museli jsme jim i rozdělit mističky, protože když jedli spolu z jedné, dělali hrozný nepořádek, ale stejně spase všechno... nevíme jestli to máme kočírovat nebo ho nechat.

Děkujeme
 
Přejeme krásné dny Horelicovi

DOPIS OSMÝ 18. 7. 2013

Tak Samka už to má za sebou, v úterý byl na kastraci a včera večer už zase běhal jak závodník. Nevím jestli to bylo narkózou a jejími pozůstatky, ale pořád se chtěl nechat chovat když střízlivěl.

Jsou to mazlíci, všichni :)

DOPIS SEDMÝ 12. 7. 2013

Dobrý den,
tak měsíc opět utekl jako voda. Samíka příští týden čeká kastrace, roste jako z vody, už je z něho velký chlapák. Doufáme, že i po té kastraci bude stále tolik společenský jako nyní. Je krásné pozorovat, jak se pohledem učí od staršího brášky, nesčetněkrát jsme ho přistihli jak sleduje Merlina co dělá. I při spaní ho pozoruje a pak si lehá na jeho místa. Také systematicky likviduje potah na škrabadle, který Merlinovi vydržel 5 let. Dělá na něm akrobatické kousky, například visí za přední packy dolů a zubama kouše, trhá a tahá koberec na tom škrabadle. Je z něho pralesní šelma, houpe se tam v liánách, kolikrát se do nich zamotal, že už jsme ho chtěli jít vysvobodit, ale vždycky si nakonec poradil sám.
Zároveň přikládáme aktuální foto - je těžké ho zachytit, když je vzhůru, je stále v pohybu :)

Posíláme pozdravy a přejeme hodně zdraví všem dvounohým i čtyřnohým kamarádům.
J.D.M.S. Horelicovi

DOPIS ŠESTÝ 6. 6. 2013

Dobrý den,
po nějaké době se opět ozýváme jak se nám daří. Samík se aklimatizoval na plných 100%, nedělá mu potíže zlobení všeho druhu a má zmáknuté veškeré zatáčky a překážky po bytě. S velkým bráškou se den co den škádlí, až chlupy lítají. Samík nám zase nabral na váze, už má neuvěřitelných 3,2 kg a podotýkáme, že je samý sval! :D Neustále si s něčím hraje a je mu absolutně jedno, jestli to je na hraní, nebo ne a hlavně kdy, kde a čí to je... Večerní rituál s aportováním papírových kuliček se stal stabilním článkem každého dne, stejně tak jako jeho "špízlování" nás ve sprše a následné lovení vody a je mu jedno, jak moc se u toho namočí :) Máme také radost, že jeho starší bráška Merlin díky jejich "hrám" zredukoval svou váhu. Samík je obrovský mazel a stále s námi každou a celou noc spí.
 
Všechny moc zdravíme a posíláme tlapičku.
Horelicovi, Merlin a Samík

DOPIS PÁTÝ 2. 5. 2013

Dobrý den,

tak se opět po čase ozýváme jak se Samíkovi daří. Už je z něho velký chlapák, tesáčky už má vyměněné za dospělácké a brzy ho čeká návštěva u pana doktora. Musíme ho pochválit. Pořád chodí poslušně pít na fontánku, ale už okoukává od Merlina pití z kohoutku - vytváří fronty ve vaně, chtěli jsme to nafotit, ale fotky se moc nevydařily :(. Roste jako z vody, má už 2,5 kg. A nemůžeme se divit, je z něho super lovec, jakýkoliv hmyz nemá šanci přežít. Merlin pavouky bere jako hračku a chvíli je jen poplácává a honí, ale Samík... přijde, zchlamstne, odejde a Merlin utře nos, občas dojí, co Samík nechá (nožičky).

Přikládáme pár nových aktuálních fotek z různých situací. Klucí se čím dál víc kamarádí a třeba když manžel není na noc doma, spí se mnou oba. Velkej v nohách, malej u hlavy. Jedné věci se tedy Samulka bojí a tou je vysavač, před ním je schopen i lézt po zdi. Také rád pomáhá s domácími pracemi, hlavně ho baví přesazovat kytky. Má na to svůj speciální postup: kytku schodí z okna a já ji musím přesadit. Už jich není mnoho, které jeho zásahu unikly.

Posíláme pozdravy, Horelicovi J, D, M, S :)

DOPIS ČTVRTÝ 10. 4. 2013

Dobrý den,
 
dnes píšeme po kratší době, protože máme novinku. Kluci už spolu dokáží spát na jednom nábytku, ať už posteli nebo gauči. Většinou tedy kus od sebe, ale vyfotili jsme i vzácnou výjimku, kdy spali u sebe:)
Ale ta větší novinka je, že Samík dneska přišel o první zub. Kluci si hráli a pak Samka jakoby jazykem něco vytlačoval z pusy, tak to manžel okouknul a chyběl mu zub. Možná už se mu hýbal mlíčňák, ale taky je možné, že to bylo zapříčiněnou soubojem. Také si Samík udělal nový každovečerní rituál. Přichází k nám do postele s papírovou kuličkou a aportuje ji. Házíme mu ji do obýváku a on ji nosí zpět. Dokud se toto neopakuje minimálně 5x tak se nejde spát.

posíláme pozdravy JDMS Horelicovi

DOPIS TŘETÍ 1. 4. 2013

Dobrý den,
tak se znovu ozýváme jak se Samíkovi daří. Je čím dál více otrlejší a drzejší a co je velká novinka, učí toho staršího a velkého kocoura (Merlin), který byl hodný jako z pohádky :), všechny ty své lumpárny. Každý průšvih, který Samík udělá, se snaží ihned kompenzovat mazlením doprovázené mohutným předením (podezříváme ho, že to používá jako zbraň proti nám, aby jsme se na něj nemohli zlobit). Jinak roste jako z vody, nebo něčeho ještě účinnějšího, protože má už cca 2,2 kg. Zjistili jsme, že stejně jako jeho starší kamarád Merlin miluje šantu kočičí a dokonce touto šantou ovoněné hračky Merlinovi krade. Musíme také zmínit, že jejich hravé souboje a závody neubrali na intenzitě ani vášnivosti a dost možná spíše naopak. Stále častěji projevuje svou žárlivost na Merlina a to jak při hraní, tak i při jídle, mazlení, atd. což projevuje tím, že se vehementně natlačí mezi nás a Merlina a ve finále ho i vyžene z místa činu. U Merlina jsme byli zvyklí, že můžeme nechat cokoliv na stole, ale před Samem musíme absolutně vše schovávat, je to strašnej jedlík (neslušně řečeno "je jako popelnice" - zbaští všechno i Merlinovi) :). Na Merlinovi je pomalu vidět, že si na Sama zvyká a bere ho jako součást naší domácnosti, z čehož máme obrovskou radost. Na Samíka jsme si moc zvykli a máme ho strašně moc rádi .

Přejeme příjemné a pohodové dny

Horelicovi

PS: Přikládáme aktuální fota z 1.4.2013 a není to apríl :D

DOPIS DRUHÝ 1. 3. 2013

Dobrý den,
 
tak se znovu ozýváme, jak Samík prosperuje. S velkým bráchou už jsou jedna packa, ani jsme nečekali, že to půjde takhle rychle. Jediné co nás mrzí je, že spolu zatím nespí. Jinak jedí z jedné misky, i najednou. Chodí na jeden záchodek a Merlin i častěji pije, když vidí Samíka. Máme za sebou první společnou návštěvu u doktora, zvládl to na jedničku. Spí zásadně s námi, ať je den či noc, vždycky se nakvartýruje k někomu na klín či do postele. Je velmi společenský a nerad zůstává sám. Když si hrajeme s Merlinem, on okamžitě přiběhne a jde si hrát také, ovšem naopak to funguje také. Merlin ho často z bezpečné vzdálenosti pozoruje. Například před třemi dny v noci měl Samík nejvíc práce s koulodráhou asi v jednu hodinu. Merlin seděl opodál a sledoval ho. Jakoby ho v lumpárách podporoval a sám zaujímal postoj, já nemůžu, už jsem na to starý. Zhruba 2x denně si dávají pánové do těla. Většinou je to honička, někdy bitka, ale vždycky si to očividně užívají.
 
Přejeme příjemné dny, Horelicovi

DOPIS PRVNÍ 30. 1. 2013

Píši vám až po týdnu, protože dříve jsem neměl čas. Čekala na mě v novém domově spousta nových zážitků a věcí k prozkoumání a hlavně nový kamarád, takže to vezmu pěkně popořádku. Jsem velmi statečný kocourek, takže ani první noc jsem nebrečel, jen jsem si zalezl do bezpečného úkrytu pod stolem a tam jsem přečkal celou noc. Od druhého dne jsem se nastěhoval k paníčkům do postele a každý večer ulehám s nimi a zahřívám jim polštář. Moc se mi tam líbí, takže i když mě přenesou někam jinam, stejně se tam hned vrátím. Přes den si hraji s čímkoliv, co mi přijde pod packu a je toho opravdu spousta, protože můj nový kamarád Merlin je moc hodný a půjčil mi všechny své hračky. Jen jednu myšku si nechal, říká jí prašivka a je to jeho první hračka. Dneska jsem ho zkoušel prohnat, dali jsme si tři kolečka. Páníček se smál, že jsme jako David a Goliáš. Jinak si se mnou Merlin zatím moc nehraje a tak chodím za mými dvounohými kamarády a Ti si se mnou hrají.
Papám granulky i kapsičky, které mi dávají, ale nejraději chodím na granulky dospěláka a on chodí na moje. Jednou jsem se tak těšil na jeho papání, že jsem mu skočil do misky, i když on zrovna baštil a celou jsem jí vysypal. Na granulky si ale chodíme jenom když se panička nedívá, ona nás vždycky napomene. Už jsem zjistil, že když dělám něco, co je zakázané, tak mě napomene slůvkem "nesmíš". Moje panička mě chválí, že často piju vodu a poslušně chodím na Merlinův záchůdek.
Už jsem unavený, tak se s vámi loučím a zahajuji spánek paničce na klíně. Dobrou mňaunoc