Jdi na obsah Jdi na menu
 


domov-Paleček a Viky

PALEČEK A VIKY

Umístěni 18. 11. 2012 a 13. 4. 2013

DOPIS TŘINÁCTÝ 17. 5. 2014

Milé tety,
dnes Vám píše Viky, jak vidíte na foto! Píšeme po delší době, protože nemáme čas. Po jaru je venku tolik novinek, které musíme prozkoumat. Také jsme dostaly kolem krku takové divné pásky, které zapáchají, vůbec se nám nelíbí.
Teta ale říkala, že je musíme nosit půl roku, aby na nás nešli klíšťáci. Teta to určitě s námi myslí dobře.
Pa Paleček a Viky

http://img5.rajce.idnes.cz/d0502/7/7549/7549079_5959e4068fbb7ad659708026156b72d7/images/palecekviky18.jpg?ver=0

http://img5.rajce.idnes.cz/d0502/7/7549/7549079_5959e4068fbb7ad659708026156b72d7/images/palecekviky19.jpg?ver=0

http://img5.rajce.idnes.cz/d0502/7/7549/7549079_5959e4068fbb7ad659708026156b72d7/images/palecekviky20.jpg?ver=0

DOPIS DVANÁCTÝ 29. 12. 2013

Milé tety,

všem, kteří pečují o kočičky, přejeme hodně štěstíčka a zdravíčka v Novém roce 2014. V lednu to bude rok, co jsem v novém domově a jsem moc spokojený. Stále máme s Viky plnou misku, můžeme ven a dovnitř. Viky sedí na pergole skoro celý den, moc se jí venku líbí. To jenom proto, že venku zatím není žádná zima. Když panička zavolá, tak jdeme domu do tepla.
Posíláme pár foteček a přejeme krásný Nový rok i Všem kočičkám a pejskům Paleček,Viky a páníčkové.

DOPIS JEDENÁCTÝ 14. 11. 2013

Dobrý den,

posíláme moc pozdravů a pár foteček od naší modelky Viky a průzkumníka Palečka. Jsou to naše zlatíčka, Viky je hodně mazlivá, Paleček ten nemá čas na mazlení. Ten to musí všechno prozkoumat. Spolu po náročném proběhnutí po zahradě, usnou viz foto. Na zahradě se jim líbilo během roku asi nejvíce. Přijde zima, tlapky zebou, budeme doma v teple. Když budou hodně smutný, tak je nechám proběhnout na sněhu, třeba se jim to bude líbit.  Koncem listopadu bude Palečkovi 1 rok a váží 3,80 kg. Viky hodně chutná, ta váží 4 kg.Při hře na honěnou, má Paleček co dělat s dechem, když na něj tlouštík Viky skočí. I náš dědeček Jonáš si s nima zaskotačí :-D

Tak se zase někdy ozveme, moc pozdravů a hezké dny Všem depozitním tetám posílá

Trhlínová a kočičáci

DOPIS DESÁTÝ 1. 9. 2013

Dobrý den,

posíláme pozdravy od Palečka a Viky. Paleček má plno práce, nestíhá všechno prozkoumat :-). Nejvíc se mu líbí voda v kamence, stále namáčí tlapku do vody. S Viky vyskakují do výšky a chytají mouchy a motýly. Dneska mi přinesl Paleček dáreček v podobě rejska. Dostal pochvalu a živého rejska jsem rychle pustila na svobodu. Viky si také přijde pro pohlazení a pochování. Chvilinku je ještě nechám proběhnout a zase papat a spinkat, jako malé děti.

Přejeme krásné dny

Trhlínová a kočičáci

DOPIS DEVÁTÝ 22. 7. 2013

Dobrý den,

Viky je u nás třetí měsíc a rychle si zvykla. S Palečkem je jich plná zahrada honí se, dovádí, provádí přemety, pak vysíleni usnou na lavici. Přiložené foto. Viky se o Palečka stará jako máma. Dnes má Viky narozeniny, takže si pochutnala na vařeném kuřecím masíčku. Paleček samozřejmě také.

Jsou moc hodní, na zavolání přiběhnou a jde se domu jíst a spát. Teď malinko přestaly přibírat na váze, ale to je tím, že mají hodně pohybu. Zdá se, že jsou spokojeni. Viky začala chytat myši a rejsky, hraje si snima a pak jí utečou. Živá hračka se jí líbí. Na hračky doma s Palečkem úplně zapomněly. Je s nima legrace. Jonáš se také někdy přidá do hry, no je to zábava. Jsme rádi, že je máme, dělají nám jenom radost.

Moc pozdravů Všem tetám z depozita s přáním hezkého dne ze Šumavy posílá Trhlínová, Viky, Paleček a Jonáš

DOPIS OSMÝ 6. 6. 2013

Ahoj tety,

tak jsem to zvládnul, jsem týden po kastraci. Pěkně se mi to hojí. Hodně jsem doma odpočíval a spal, protože pořád pršelo. Vážím už 3 kg, jsem rád, že jsem s váhou dohnal Viky. Teď už běháme po zahradě spolu. Viky je zdravá a spokojená. Nejvíc jí zajímají mouchy, pavouci a čmeláci. Jonáš už si na nás zvykl, nic jiného mu nezbývá.:-)

Ještě Všem tetám moc pozdravů a pár foteček posílá Paleček a Viky.

DOPIS SEDMÝ 20. 4. 2013

Dobrý den,

posílám pár fotek z dnešního rána. Neudělají bez sebe ani krok. Viky se jde občas pomazlit. Jednou je u dcery, za chvíli u mne, zdá se, že si dobře zvyká. Je neklidná, ale až bude starší, tak jí to přejde. Ke konci příštího týdne ji chceme vzít na očkování. Máme jí moc rádi, je krásná. Chtěla by se mnou jít chvíli ven na zahradu, ale nemůžeme, pořád prší. V týdnu bylo krásně, velké nadšení venku.
Mějte se krásně, hezký den přeje Trhlínová a kočičáci

DOPIS ŠESTÝ 15. 4. 2013

Pozdravuji všechny tety a kočičáky,

cestu z Písku jsem proplakala. Jak jsme přijeli, hned jsem utíkala ke koulodráze, to byla zábava. Kocouři Jonáš a Paleček na mne začali vrčet. Nic jsem si z toho nedělala a hrála jsem si. Druhý den se začal se mnou Paleček kamarádit. Dneska jsme s Palečkem prozkoumali celou zahradu. Myslím si, že se Palečkovi moc líbím, protože jsem krásná ženská.

Páníčci říkají, že mám také krásné oči. Začalo mi hodně chutnat, hlavně kapsičky. Rychle jsem si zvykla a moc se mi tu líbí. Nesmim zapomenout na kocoura Jonáše, od něho jsem dneska dostala pusinku.

Posílám fotečky , jak odpočívám po náročném a slunečném odpoledni.

Moc pozdravů a paci pac Viky

DOPIS PÁTÝ 15. 4. 2013

Dobrý den,

s Palečkem jsme to pomalu viděli na pohotovost a on se z toho najednou dostal. Celou sobotu ležel jako mrtvolka a zdálo se, že má teplotu. Na neděli ráno jsme měli domluvenou pohotovost a on v neděli ráno oživnul a zase je to ten správný Paleček. Byli jsme z toho úplně nešťastní, říkali jsme si, že to není ten Paleček, kterého známe. Už je zase vše v pořádku a s Viky se teda pořádně kočkujou. Teď na ně koukám, to jsou bitky až je musim okřiknout. Jonáš ten si sbalil kufry a odstěhoval se k dceři o patro výše. Přes den je venku na sluníčku. Paleček, ten už to venku zná, ten je v pohodě. Viky, ta si musí na nás nejdříve zvyknout a pak s ní budeme také chodit ven. Konečně jaro.

Moc pozdravů a hezký den přejí Trhlínová Paleček s Viky a Jonáš

DOPIS ČTVRTÝ 13. 4. 2013

Dobrý den,

tak jsme Viky přivítali v novém domově. Akorát kluci kočičí se zrovna neukázali jako gentlemani. Taková krásná ženská a oni ji přivítali vrčením. Paleček nám nějak ulehl a neměl náladu na vítání. Jonáš, ten se s dětma nebaví, ihned odkráčel. Viky se ještě nezastavila, je to velký průzkumník. Hned se aklimatizovala a všechny hračky vyzkoušela. Až se Paleček uzdraví, určitě si s Viky budou rozumět.

Moc zdravíme tety a všechny kočičáky

Trhlínová, Jonáš, Paleček a Viky

DOPIS TŘETÍ 4. 4. 2013

Zdravím tety z depozita,

včera jsme byli u pana doktora na očkování a prohlídce. Pan doktor mě pochválil, že jsem moc pěkný a zdravý a vážím 2,30 kg. Nelíbilo se mi, jak mi teta dala do tlamičky tu pastu na odčervení. Za 14 dní mě bude očkovat proti vzteklině. Občas chodim s tetou ven na zahradu, prý abych vybil tu energii, co v sobě mám a že ji mám hodně. Ani se mi domu nechce, venku se mi moc líbí. Běhám na stromy, skáču na sněhové vločky a pozoruji ptáčky. S kocourem Jonášem žádná zábava není, ten pořád spí. Uběhne jenom jednu zatáčku a je unavený. Teta se rozhodla, že mi přiveze kamarádku na moje lumpárny. V sobotu jede teta pro kamarádku Viky do Písku. Tak se na ni moc těším a všechno ji v novém domově ukáži. Nejdříve budeme spolu doma, aby si Viky zvykla nejenom na mne, ale i na moje páníčky. Posílám také foto - na druhé sedím jako turecký paša.

Moc pozdravuji všechny tety a kočičky, o které se starají a přeji jim, aby také našly hezký domov.

DOPIS DRUHÝ 7. 2. 2013

Zdravím,

a posílám pusinku. Právě jsem se vyspinkal do růžova, sedím tetě na klíně a říkám si, co má napsat.

Představte si, dostal jsem novou hračku, takový míček s peřím, pořád ho honím, je to skvělá věc. Běhám po celém bytě a teta, když to vidí, tak se ptá, kde prý se mi vyndavají baterky, což tedy netuším. Moc mě baví, když teta zametá, honím a koušu koště, také jsem dostal malou myšku, ale ta je nejlepší. Když se pořádně vyblbnu, tak potom dobře spinkám. Taky jsem pěkný jedlík a řekl bych, že jsem přibral a už jsem i o něco větší. Chtěl bych totiž dohnat kámoše Jonáše, který je moc velký a je celý zrzavý, vždycky se očucháme a on mě olízne. Panička se moc zlobí, když mu skočim na záda, říká to nesmíš. Velkému kocourovi se to také nelíbí, hned od něj slíznu výchovný pohlavek. Občas si se mnou zaběhá, pomaličku si na sebe zvykáme. Dneska jsem byl s paničkou venku na sluníčku, ale vydržel jsem to jenom chviličku. Páníčkové mají velikou zahradu, už se těším na jaro, až budu běhat venku.
Posílám pár obrázků, papa Paleček

DOPIS PRVNÍ 19. 1. 2013

Milá rodinko :-)


mám za sebou první noc v novém domově. Je tu moc hezky, akorát někdy pláču po mamince a po sourozencích, ale jakmile si se mnou moje nová rodina začne
hrát, na smutek zapomenu. Jsem hravý k neutahání a moc mi chutná masíčko a mlíčko. Usínám rád na klíně nové tety nebo její dcery. Posílám také nějaké
fotečky, abyste viděli, jak jsem spokojený. A málem bych zapomněl, děkuji za vše...


Zase se ozvu, papa

Paleček