Jdi na obsah Jdi na menu
 


domov-Uršulka

URŠULKA

Umístěna 23. 1. 2012

DOPIS OSMÝ 12. 2. 2013

Ahoj teto Zuzanko,
tak se ti zas po dlouhý době ozývám, protože až teď mám trošičku čas. Ono toho času moc není, když lumpačím jak o život. Je nás o 2 víc a tak je nás plný domeček. Panička z vycházky donesla v krabici 4 chlupatý kočičí kuličky a 2 z nich mám doma, takže jsem pořád v jednom kole, abych je stihla naučit nejvíc lumpáren :-) Teto, ti byli tak maličcí, že jsem byla na ně moooc hodná a ani jsem na ně neprskala a ani nesyčela, tak jak kdysi na Kubíčka. Jsou z nás moc velcí kamarádi a všichni 4 nejraději spinkáme u paničky na posteli, takže tam panička nemá moc místa :-) Páneček je náš nejhodnější dvounožec, udělal nám 3 poschoďové škrábadlo a máme na něm i míček s rolničkou, akorát na noc to omotává, aby jsme s tím nedělali v noci, když spí, randál, ale nevadí nám to, protože v noci taky spíme:-):-)
Tak já se budu pomalu loučit, protože jdu dělat a vymýšlet další lumpárny.

Pozdravení všem kočičím chlupáčkům a tobě velkou čumáčkovou pusinku
Uršulka, Kubíček, Čertíček, Míša, páneček s paničkou z Bavorova

DOPIS SEDMÝ 23. 12. 2012

Ahoj teto Zuzanko,
tak se zas ozývám po dlouhé době. Mám se moc dobře a je ze mě už velká kočičí holka, který není žádná lumpárna svatá a já se na rovinu přiznávám. S Kubou děláme velké lumpárny, honíme se po celém bytě, paničce i pánečkovi dokonce i pod nohama, takže se stalo, že panička málem upadla. Mám velkou starost s paničkou, už rok chodí o takových divných hůlkách, říká se jim berle. Posledně byla u pana doktora v Písku a jak dojela domů, tak plakala, takže jsem nevěděla co se stalo a byla jsem z toho zmatená :-( No na konec mě panička řekla, že jí ty berle zůstanou na trvalo, protože se jí v nožičce něco pokazilo a nedá se to léčit. Já i Kubík jsme se k ní přitulili a hned se rozzářila jako slunčko, protože jsme se nechtěli od ní hnout, tak nakonec uplakaná usnula a my s ní. Věřím, že to panička zvládne a zase bude veselá jako dřív, i s těma berlema, nebo jak se těm hrozným hůlkám říká.
Moc se těšíme na Ježíška, prý na nás nezapomněl. Vždy si vyskočím k paničce do klína a naučila jsem se, jak panička říká, šlapat zelí, ale je to boj, protože jak jí do klína skočím, už se tam cpe i Kubík :-)
Jinak papám vzorně a na záchůdek, to je samozřejmé, chodím taktéž vzorně. Tak já i Kubík se budeme pomalu loučit a zas se ozveme.
PS: Teto přejeme ti i kočičím chlupáčkům krásné Vánoční svátky a bohatého Ježíška jak tobě, tak i kočičákům.
Šešulka,Kubíček a páníčci z Bavorova

DOPIS ŠESTÝ 17. 10. 2012

Ahoj teto Zuzanko.
Nezlob se na mě, že jsem se dlouho neozvala, ale copak mám čas, když hlídám jednoho kočičího uličníka? No to nejde. Jinak páníčci jsou naprosto úžasní a i když k nám přibyl jeden malej věčně ulítanej kočičí kluk, tak pořád mě i s tím zlobidlem opečovávají. Prvně jsem kámoše nechtěla a byla jsem na něho pár dní zlá, ale teť bych ho nedala za nic na světě. Spinkáme spolu a dokonce se navzájem umýváme, jednou on mě a pak já jeho. Spokojení jsme oba.
No po pravdě se přiznám, zlobíme oba a to tak, že se s Kubíčkem, tak se
jmenuje ten uličník, honíme po celém bytě a i po dvorku. Ale závisláčci
jsme oba, jak panička není v dohledu a jde jen do obchodu, tak mňoukáme u dveří jak o život, protože co kdyby nám chtěl nějaký neřád naši milující a náma milovanou paničku ukrást:) I když se nenechá, ale i páníček je náš jediný človíček, kterého máme rádi, a tak jako paničku, ani jeho nedáme za nic, ani za celé auto kočičího papání. Takové pánečky co máme bychom nikde nenašli.

Tak já se budu pomaloučku loučit a posílám hodně mooooooooooooooooc velkou čumáčkovou pusinku. A moc prosím pohlaď za mě všechny kočičáky co tam máš.

Uršulka,Kubíček a páníčci

DOPIS PÁTÝ 7. 6. 2012

Ahoj teto Zuzanko,
Tak se zas po dlouhý době s páníčkama ozývám. Přestěhovali jsme se do nového domečku a ten první den jsem měla co dělat, než jsem všechno prohlídla a prozkoumala, až se mě z toho motala ta moje hlavička. Nejvíc se mi líbí, když můžu lítat po dvorku a hledat nový schovávačky, to má i panička co dělat, aby mě našla. No nebudu lhát, řádím jak tajfun a panička mi jinak neřekne než: "Ty naše torpédo puberťácký, kde jsi.". Jinak si ale na ně nemůžu stěžovatm mám je hrozně moc ráda a jiný páníčky už nechci ani náhodou. Flíčky už mě krásně zarůstají, ale léky musím brát stále dál, jelikož jsem alergička, ale to už jsem ti psala. Víš čeho si všimla moje milá panička? Že jsem pruhovaná jak tygr, takže mám proužky. To jsem ale parádnice. Tak já se budu pomalu loučit a zase se ozvu.

Pac a čumáčkovou pusinku Uršulka a její milovaní páníčci

DOPIS ČTVRTÝ 23. 4. 2012

Ahoj teto Zuzanko,
mám se moc dobře a nic mi neschází, páníčci se o mě vzorně starají. Je ze mě už velká kočičí slečna a taky pěkná uličnice. Panička dokonce musela předemnou schovat všechny kytky, protože je okusuju. Vážím už 3,25 kg, takže se mám moooooc dobře a v ničem nestrádám. Teď měli se mnou páníčci starost, jak šmejdím po bytě a páníčci mají krbová kamna, tak jsem se o dvířka škaredě spálila za krčkem, ale už se to krásně hojí. Panička byla z toho hodně smutná, ale jak vidí že se to hojí, už je veselejší. Je strašně fajn, když můžu lítat po bytě.
Musím se s něčím pochlubit, byla jsem už párkrát venku a to tak, že panička na mě koupila postroj a vodítko pro kočičky a tak jsem byla venku, ale nějak to vodítko nemusím. Jak lítám po bytě, tak mi panička říká, že jsem závodní kočka, protože lítám jak čert, ale mám je moc ráda a oni mě, i když občas hodně zlobím.

S pozdravem Uršulka a páníčci z Bavorova

 

DOPIS TŘETÍ 20. 3. 2012

Dobrý večer Zuzanko,
Po dlouhé době se zase ozýváme.
Z Uršulky je krásná kočičí slečna, která baští bez problémů a ukázkově chodí na záchůdek. Včera jsme ji vážili a krásně nám holčička kočičí přibrala, váží celé 3 kg. Jinak je to pěkný torpédo a uličnice, která lítá jak tajfun, nejvíc ji irituje vše co lítá a dokonce to chytá takže mouchy u nás nemaj šanci. No je to kočka mazaná, ráno co ráno nás budí a pravidelně je to kolem půl sedmé, ale jinak je to náš mazíleček. Přítele nechá spát, ale na mě má spadeno a pravidelně mě budí takže je jak budík.

S pozdravem Klojdovi z Bavorova a Uršulka

 

DOPIS DRUHÝ 29. 1. 2012

Ahoj teto Zuzanko,
Jsem velice spokojená s novýma páníčkama a jiný už bych nechtěla. Včera jsem si hrála s páníčkem na schovávanou a panička se tomu strašně smála. V oblibě mám modrý prádelní koš, ve kterým si hraju. Mám hrozně ráda kolíčky na prádlo, který vytahuju paničce z kyblíčku a v tlamičce je nosím po celým bytě a i do postele. Papám všechno a dohlížím na to, jestli mě páníčci řádně uklízí záchůdek. Zlobím jako každý koťátko, ale páníčci mi to odpustí. Spinkám s nimi v postýlce a jednou spinkám s páníčkem a potom i s paničkou. Když páníčci jdou papat, tak musím okoštovat, co mají dobrýho, ale panička se za to zlobí a říká mi, že to nesmím, aby mě nebolelo bříško. Včera mi dala panička trošičku býlého jogurtu na okoštování a moooooc mi chutnal. Jinak páníčci jsou milionový a moooooooooooc hezky se o mě starají.

Pac a čumáčkovou pusinku Uršulka s páníčkama

 

DOPIS PRVNÍ 24. 1. 2012

Ahoj teto, mám mooooooc hodný páníčky, u kterých mi je dobře a mám je ráda. Občas zlobím, ale páničci se na mě nezlobí. Vzorně chodím na záchůdek a taky papám. Až páníček udělá moje fotky, tak ti nějaký přes paničku pošlu, to budeš koukat, jak jsem hodná. Lepší páníčky jsem si nemohla přát a já jim jejich lásku vracím předením a spinkáním u nich v klíně.

S pozdravem Hanka, páníček a Uršulka z Bavorova