Jdi na obsah Jdi na menu
 


KOČIČKY O SOBĚ DÁVAJÍ VĚDĚT

ROK 2010

Zpět na aktuální rok

1. - 24. 12. 2010 probíhala v zoobutiku Super Zoo v Mercury centru v Českých Budějovicích Vánoční sbírka, která byla pořádána na pomoc našim kočičkám a také pejskům ze záchytných kotců v Jindřichově Hradci. Za celou dobu se vybralo několik pytlů granulí, konzervy, paštiky, kapsičky, ňaminky, obojky, vodítka, přepravky a hračky.

Moc děkujeme zoobutiku za uspořádání této akce a všem, kteří zvířátkům něco pod stromeček koupili :-)

Fotky z Vánoční akce Super Zoo

..:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::..

18. a 19. 12. 2010 jsme pořádali v táborském Intersparu v zoobutiku Zvěrokruh Vánoční perníčkovou akci. I přes to, že byla tato akce poprvé, sklidila velký úspěch. Lidé se o naši činnost zajímali, rozdávali se letáčky a perníčky a lákali se případní zájemci o kočičky. S adopcí jsme sice neuspěli, ale vybralo se neuvěřitelných 5.197 Kč!!

Chtěli bychom velice poděkovat paní Miluši Kabešové z Radimovic u Želče, která napekla, nazdobila a dárkově zabalila 200 kusů kočičích perníčků právě na tuto akci a také všem, kteří nás na akci podpořili :-) Celý výtěžek bude použit na potřeby našich kočičích svěřenců.

Moc děkujeme!

Fotky z Vánoční akce Zvěrokruhu

..:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::..

4. a 5. 12. 2010 jsme se účastnili Adventních trhů na výstavišti v Českých Budějovicích, kde jsme tento rok již po třetí společně s Cibelou o.s. a Animal rescue Vládi Kössla, pořádali umisťovací výstavu opuštěných kočiček a pejsků.

I přes to, že byly po celý víkend mrazy, návštěvníci chodili, dívali se, nakupovali, mazlili a také adoptovali :-)

Celé výstavy se účastnilo šest kočiček (Meluzína, Mezulína, Majdalenka, Apolenka, Hubert a Dafné), tři štěňátka křížená německým ovčákem, bílá kříženka špice a dva labradoři.

Hned první den se nám povedlo umístit kočičku Majdalenku a to ke starším lidem do bytu v Českých Budějovicích, kterým zemřela kočička v krásném věku 17 let. S výběrem jim aktivně pomáhala jejich vnučka, která se původně vzhlédla v Mezulíně, ale při pomazlení Majdy bylo rozhodnuto :-). Chvíli na to se umístila do nové rodiny kříženka špice, která odcestovala s rodinou do baráčku nedaleko Českých Budějovic a odpoledne odjela Meluzína s velkou milovnicí koček do baráčku na Dobré Vodě, kde na ní čekaly dvě kočičky a jeden kocourek, což je přesně pro Meluzínku - měla moc ráda dospělé kočky, ze kterých si dělala maminky a takto byla moc spokojená.

Následující den se hned po ránu umístila Mezulína, pro kterou se vrátili zájemci z předešlého dne :-) Bude s nimi bydlet v bytě v Českých Budějovicích, kde bude mít za kamaráda na společné lumpárny čtyřletého kocourka. Do konce dne se nám bohužel nikoho umístit nepodařilo, ale pro štěňátka bylo pár vážnějších zájemců, tak doufáme, že se ještě ozvou. Na závěr dne odjela  rovnou z týnského depozita do Českých Budějovic také černá kočička Claudie, pro kterou si přijeli zájemci z výstaviště a odvezli si ji do bytu, kde bude rozmazlovaným jedináčkem :-)

Chtěli bychom poděkovat všem prodávajícím z pavilonu R1, kteří nám přispěli svými výrobky do našeho obchůdku a také za jejich stálé návštěvy na chování a mazlení našich kočiček a pejsků.

Další dík patří všem, kteří si adoptovali jakékoliv zvířátko, které bylo nabízené, přispěli na naši činnost nebo přišli pouze chovat, mazlit, drbat :-) a časopisu Ahoj Budějovice a rádiu Blaník za propagaci naší akce.
Moc děkujeme za donesené stelivo, mističky, hračky, kapsičky, granule, konzervy, pelíšky, tunel a škrabadlo. Vše bylo rozděleno do depozit v Týně nad Vltavou, Písku, Rudolfově, Strážkovicích a Českých Budějovicích - v Puklicově. Psí granulky, kapsičky, konzervy, ňamky a deky byly odvezeny pro pejsky z Cibela o.s.

A na konec, největší dík, patří výstavišti za poskytnutí prostorů zcela zdarma, za skvělé podmínky a také za nalezení pravděpodobně nových majitelů pro jedno ze štěňátek.

Celkový výtěžek z této akce byl pro naše OS 6.110 Kč!!

Na jaře se budeme na všechny moc těšit!!

Fotky z Adventních trhů

..:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::..

16. a 17. 10. 2010 jsme se účastnili Hobby podzim v Českých Budějovicích, kde pořádáme společně s Cibelou o.s. umisťovací výstavu pro naše kočičky a pejsky.
1. den se umisťovací výstavy účastnilo 13 našich koček a pejsek Míša, 10 koček z Cibela o.s., 2 psi ze záchytných kotců Jindřichova Hradce a 2 psi z odchytové služby Animal rescue Vládi Kössla. Během dne se umístil britský kocourek Tančík, který odjel s mladým párem do Týna nad Vltavou, Maja z Cibely, dva psi z JH kotců a jeden pes z Animal rescue. Těsně před odjezdem se k nám ještě vrátila mladá slečna pro naši Anežku, tak spolu odcestovaly do Českého Krumlova, kde na Anežku čekaly dvě kočičí kamarádky.
2. den jsme vzali méně koček, jelikož v pavilonu, kde jsme byli, byl velký průvan a celkově jsem čekali více zájemců, proto přijelo 6 našich koček, 7 z Cibela o.s. a celkem 4 psi. Z toho se umístila pouze naše kočička Michelle, která byla vrácena z adopce, jelikož její majitelka zemřela. Naštěstí si ji na výstavě vyhlédly vystavovatelky a tak si ji odnesly, kde čekala v přepravce ve vyhřátém autě, až pojedou domů a to až do Hradce Králové do bytu, kde bude mít za kámošky dvě malé fenky.
Celkově byla výstava úspěšná s výběrem příspěvků, jelikož se nám povedlo vybrat 4092 Kč. U lidí uspěly námi vyráběné dárečky, tak jsme byli rádi, že naše snaha nebyla marná :-)
Počasí se bohužel nepovedlo a navíc jsme byli v pavilonu, kam moc lidí nedorazilo, ale i tak se nám podařilo najít domov pro několik opuštěnců a vybrat penízky pro naše kočičky.
Všem děkujeme za příspěvky, donesené krmení, za mazlení kočiček a celkovou podporu.
Budeme se těšit zase na další akci!! ;-)

Fotky z Hobby

..:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::..

2. 10. 2010 jsme se účastnili 3. ročníku vltavotýnského voříška.
Pořadatelé, manželé Lukáškovi, nám nabídli, abychom zde představili naše OS a také naše kočičí svěřence.
Na místo jsme
dorazili vybaveni Majdalenkou a Apolenkou, pejskem Míšou a dárečky, které si mohli lidé odnést za podporu naší činnosti. Také se k nám přidal pejsek Valmond a hledal novou rodinu. Bohužel se to ani jednomu ze zvířátek nepodařilo, ale díky hodným lidem se nám povedlo vybrat částku 935 Kč :-)
Počasí nám pěkně vyšlo, tak se prezentovalo skoro samo. Doufáme, že jsme zde našli nové příznivce.
Moc manželům Lukáškovým děkujeme!!!

Fotečky z voříškiády

..:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::..

6. 9. 2010 vyšel v časopise Sedmička článek o našem OS, ale působí to spíše jako seznamka :-P I přes to se nám na článek ovzali lidé :-)

Celý článek naleznete na stránkách www.sedmicka.cz/ceske-budejovice

..:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::..

11. 9. 2010 jsme se účastnili 5. ročníku umisťovací výstavy Sen zvířat. Na výstavě se nám podařilo udat pouze jednu kočičku, ale za to takovou, která na nové majitele čekala již 5 měsíců, takže to pro nás i tak byl úspěch :-)

Doufáme, že příští rok nebude tak krásné počasí, ale pod mrakem, jelikož chodí více lidí a neodjíždějí na chaty a chalupy :-D

Děkujeme pořadatelům za obstarání všeho, co jsme na místě potřebovali a také za předání darů od sponzorů!!

..:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::..

6. 5. 2010 vyšel v časopise Sedmička článek o našem OS, konkrétně o táborském depozitu :-)

Celý článek naleznete na stránkách www.sedmicka.cz/tabor

..:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::..

15. a 16. 5. 2010 jsem se účastnili umisťovací výstavy pořádané Cibelou o.s. na Hobby v Českých Budějovicích. Celkem se výstavy účastnily naše tři kočky (Žížalka, Kožíšek a Ferda), pět koček z Cibela o.s. (Macek, Míca, Štístko, Denny a Molly) a tři psi ze záchytných kotců Jindřichův Hradec (Bony, Dita a Béďa). Během soboty se podařilo umístit naší Žížalku a ke konci také našeho Kožíška. Na kocourka Ferdu, který u nás čekal na nové majitele zhruba třičtvrtě roku, se také usmálo štěstí a o týden později odjel do nového domova k novým majitelům, kteří si ho zamluvili u nás na výstavě.

Druhý den, v neděli, nám byl přinesený, návštěvníky Hobby, nalezený rezavý dvouměsíční kocourek, který se potuloval po výstavišti. Evidentně ničí nebyl, jelikož měl ušní svrab a špinavý zadeček. I přesto se objevila skvělá nová panička, které to nevadilo a počítala s okamžitou návštěvou veterináře. Za neděli se podařilo umístit ještě tři kočičky z Cibela o.s. a to Macka, Molly a Dennyho. Na žádného pejska se štěstí bohužel neusmálo, ale i přesto to byla úspěšná akce. Počasí výstavě moc nepřálo, ale návštěvníků přišlo dost a podle toho také vypadala konečná částka, která se za celé dva dny vybrala na příspěvcích za dárečky pro obě OS a to 9.702 Kč.

Moc děkujeme Cibele o.s., že jsme se společně s nimi mohli účastnit výstavy v pavilonu, který nám výstaviště poskytlo zcela zdrama, kterému tímto také patří obrovský dík. Také bychom chtěli poděkovat všem dobrovolníkům, kteří nám pomáhali, lidem, kteří přispěli a všem novým majitelům umístěných kočiček.

V Jižních Čechách byla tato umisťovací výstava poprvé s účastí kočiček, proto myslíme, že to byl velký úspěch a doufáme, že budou mít výstavy čím dál tím větší úspěch :-)

Fotečky z celé akce naleznete na stránce ZDE

..:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::..

6. 4. 2010 Tv Gimi, pořad Studio G, odvysílala reportáž o našem občanském sdružení.
Na záznam se můžete podívat na YouTube

..:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::..

2. 2. 2010 proběhlo v Jindřichově Hradci natáčení pořadu Chcete mě, kterého se zúčastnili naši kočičí "důchodci" - Fridolínka, Bedříšek a Moris. Všichni byli moc hodní a trpěliví, natáčení proběhlo bez problémů.
Pořad se vysílá v pátek 12. 2. 2010 na ČT 2 v 17:40, reprízy budou v sobotu 13. 2. 2010 v 13:05 na ČT1, v neděli 14. 2. 2010 v 11:00 na ČT2, v úterý 16. 2. 2010 v 07:25 na ČT2 a ve středu 17. 2. 2010 v 15:00 na ČT2.
Fotky z natáčení ZDE
Na záznam se můžete podívat také na internetových stránkách České televize

Zpět na aktuální rok