Jdi na obsah Jdi na menu
 


KOČIČKY O SOBĚ DÁVAJÍ VĚDĚT

ROK 2011

Zpět na aktuální rok

V tomto roce se naše sdružení poprvé zúčastnilo akce Strom splněných kočičích přání, kde si kočičky mohly přát svůj vysněný dárek k vánocům a ještě dostaly možnost, aby jim hodní lidé " naplnily misku", což je příspěvek na krmivo, stelivo a popřípadně veterinu. Akce trvala od 15. prosince do 6. ledna na stránkách www.kociciprani.cz a pro naše kočičky přišly dárky a příspěvky v neskutečné hodnotě 11 851 Kč. Nejenže naše kočičky mají plná bříška, krásné hračky a pelíšky, ale jeden kocourek díky tomuto projektu našel báječný domov. I některé další kočičky měly to štěstí a odjely do nových domovů dříve, než dorazily dárky. V těchto případech za ně převzaly dárečky další kočičky čekající v depozitech.
Fotky obdarovaných kočiček naleznete ZDE. (postupně budeme přidávat všechny kočičky).
Všem dárcům i organizátorům akce moc a moc děkujeme!

..::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::..

11. 12. 2011 byl jediný den, který jsem se účastnili adventních trhů, které jsou každoročně pořádány na náměstí v Českých Budějovicích. Ráno téměř mrzlo, proto se naše botky při chvilce stání a čekání, kam nás provozovatelé umístí, začínaly spojovat s dlažděným náměstím =)
Naštěstí se po desáté hodině vyhouplo sluníčko a chvilku vydrželo osvěcovat náměstí, díky čemuž se začalo objevovat hned více návštěvníků :-)
Den byl náročný, ale stál za to, jelikož se nám podařilo vybrat 6 014 Kč.
Děkujeme pořadatelům RK Invest za poskytnutí stánku zdarma, všem lidem, kteří si přišli vybrat dárečky, promluvit si o případné adopci nebo nám říci o již adoptované kočičce, kterou od nás mají. Dokonce k nám zavítali lidé, kteří byli předešlý den na trzích v Táboře :-)

Fotky z akce ZDE.

..::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::..

V sobotu 10. 12. 2011 jsme se zúčastnili vánočních trhů v Táboře s naším charitativním krámkem. Po rozednění bylo krásně slunečno a tak se na jarmark přišlo podívat hodně lidí. První výrobky jsme měly prodané už před devátou ráno, kdy měl trh oficiálně začít. U našeho stánku se zastavilo a přispělo mnoho lidí, okolo čtvrté odpoledne už jsme měly většinu výrobků prodanou, hlavně háčkované kočičky, mýdla a náušnice šly na dračku. Zastavily se u nás také dvě paní, které přinesly vánoční dárky (hračky) a peníze na granulky pro Brumlu. Za celý den se nám podařilo vybrat krásných 7 528 Kč.
Děkujeme!

..::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::..

Dne 3. 12. 2011 jsme se účastnili Adventních trhů na výstavišti v Českých Budějovicích. Počasí nám na tuto akci přálo, jelikož na nás občas vykouklo sluníčko, ale zase to moc nepřehánělo, aby se neřeklo :-)
Návštěvnost byla na trzích velká a přišli k nám jak zcela náhodní kolemjdoucí, tak lidé, kteří nás znají z internetu nebo předešlých akcí :-)
Za tento den jsme získali z příspěvků pěknou částku 4.200 Kč.
Velice děkujeme všem, kteří přišli vybrat vánoční dárky svým blízkým, přišli nás podpořit nejen finančně, ale i slovně a velký dík patří také výstavišti, které nám tyto prostory poskytlo zcela zdarma!

Fotky pořízené Cibela o.s.

..::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::..

Dne 25. listopadu proběhl v táborském Envy Baru první ročník charitativní Mňau party. Děkujeme všem, kteří přišli a podpořili tak sdružení OS Kočky České Budějovice finančním příspěvkem nebo kapsičkami. Hlavní poděkování patří trauMax-x records hlavně pak Miroslavu Benešovi a Romanu Bendovi, Envy Baru - Lukáši Lázňovskému a Davidu Vaculovi. Za celý večer se vybralo 2.400 Kč, které použijeme na nákup krmiva, steliva a lékařských prostředků pro naše kočičky.

..::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::..

Dne 8. 11. 2011 o nás vyšel článek v Českobudějovickém deníku, za který velice děkujeme redaktorovi Lukáši Markovi :-)
Článek si můžete přečíst ZDE.

..::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::..

Ve dnech 22. a 23. 10. 2011 jsme se jako obvykle účastnili Hobby podzim, kde jsme nabízeli námi vyráběné dárečky spolu s Cibela o.s. a Animal rescue Vladimíra Kössla a do adopce jsem společně nabízeli pejsky v jejich péči.
Oba dny byly velice studené a rána opravdu mrazivá, ale ani to neodradilo návštěvníky od návštěvy Hobby a také podpory našich občanských sdružení.
Velice děkujeme výstavišti za poskytnutí prostor zdarma, všem dárcům a lidem, kteří nás i pejsky podpořili při mrznutí tak, abychom to nevzdali :-)
Na Hobby se nám podařila vybrat pěkná částka a to 4. 949 Kč. Děkujeme všem a budeme se těšit na další akci.

Fotky z akce ZDE.

..::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::..

15. 10. 2011 jsem se účastnili akce Budějická tlapka, kde se konala soutěž ve flyballu, kam jsme byli společně s Cibela o.s. pozváni.
Ráno k nám bylo počasí velmi kruté, jelikož byla noc, kdy nás navštívila první mrazivá noc. Po částečném rozmrznutí jsem začali aktivně skládat stoly, vykládat dárky a úhledně rovnat, aby účastníky závodu a návštěvníky zaujaly. Po mrazivém ránu na nás začalo koukat sluníčko a postupně se oteplovalo, tak nám bylo hej :-)
Z počátku jsem se obávali, že se žádné dárky neudají, ale po obědě už byli lidé spokojení díky jídlu, sluníčku a úspěchům v soutěži, tak chodili vybírat a dávali příspěvky za naše dárečky.
Dokonce se objevila majitelka našeho bývalého kocourka Cyrila (nyní Morise) a chválila si, jaký je to mazel a popisovala, jak obtížně ho učila loudit, spát v posteli a další nezbytnosti v kočičím životě :-)
Moc se nám akce líbila, proto chceme poděkovat pořadatelům za možnost prezentovat se a dále děkujeme všem, kteří přispěli na naši činnost a podpořili nás při ranních omrzlinách. Díky všem se podařilo vybrat celkem 1.270 Kč.

Fotky z akce ZDE.

..::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::..

V neděli 11. 9. 2011 jsme byli pozváni pořadateli manželi Lukáškovými na druhý ročník Krajské výstavy psů, která se konala v Týně nad Vltavou. Díky nádhernému počasí se sešlo nejen hodně vystavovatelů z celé republiky, ale i místních přihlížejících. V našem stánečku jsme nabízeli různé dárečky vyrobené našimi členkami. Velký zájem byl zejména o náučnice, obrázky a háčkovaná pouzdra na mobily. Pokud si někdo nevybral z těchto dárečků, byl obdarován kočičím perníčkem. Díky těmto dárečkům se podařilo vybrat krásných 1566 Kč. Rozdali jsme zde i hodně letáčků a velmi nás potěšilo, když jsme se od několika návštěvníků dozvěděli, že naše stránky již navštěvují a patří mezi naše příznivce.
Moc děkujeme nejen pořadatelům za pozvání, ale i všem, kteří nás přišli v naší činnosti podpořit.

Fotky z výstavy ZDE.

..::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::..

Dne 10. 9. 2011 jsem se účastnili pražské umisťovací výstavy Sen zvířat 2011, na které se z našich kočiček představily Čepička, Vráťa, Chlupáček, Eman a Loula. I přes to, že byla, z námi neznámých důvodů, návštěvnost velice nízká, podařilo se nám vybrat díky našim dárečkům 1.210 Kč a umístit snad nejvíce kočiček ze všech a to celkem tři. Jako první velice zaujal sympatickou rodinku Vráťa, kterého jsme měli již od rána vytaženého z klece a položeného na ní na dečce. Vráťa byl velice spokojený, jak ho každý drbal, ale protože měla tato rodinka již dominantního kocoura, nemohli si Vráťu vzít. Vzhlédli se však i v Čepičce a ta s nimi také odjela :-)

Během výstavy se usmálo štěstí ještě na Emana s Loulou, kterým se podařilo najít společný domov u skvělé paničky až v Hradci Králové, kde na ně čekali další kočičí parťáci.

Výstava se nám líbila, ale bylo úmorné vedro a lidí velice málo, takže umístěných zvířátek minimum, ale nám se naštěstí dařilo.

Moc děkujeme všem za příspěvky, za podporu a hlavně novým majitelům za poskytnutí skvělých nových domovů!

 

Fotky ze Snu zvířat spojené s našimi kamarády z Cibela o.s. focené tajnou agentkou Markétou naleznete ZDE.

Video z akce složené jednou z pořadatelek ZDE.

..::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::..

Dne 10. 7. 2011 jsme se zúčastnili 4. ročníku vltavotýnského voříška.
Na místě jsem k adopci nabízeli naše tři koťátka a to Adinku, Otylku a Jupíka. Koťátka snášela akci velice dobře a celý den řádila a mazlila se. Spolu s naším sdružením se akce zúčastnila i Cibela o.s., která zde nabízela fenku Kristýnku. I přes krásné počasí nebyla taková účast, jako v předešlých letech, ale i přesto se nám podařilo vybrat krásných 964 Kč na naši činnost. Nejvíce se lidem líbila aktivní koťátka a ihned potom kočičky z perníčku, které chutnaly malým i dospělým.
Odpoledne se poštěstilo Adince, která našla nový domov. Bohužel se nikdo jiný neudal, a tak jsme se všichni vrátili domů a po krásně stráveném dni si jdeme odpočinout.
Děkujeme manželům Lukáškovým a všem, kteří náš přišli podpořit!!!

Fotky z voříškiády ZDE.

..::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::..

27. 5. 2011 byl pořádán benefiční elektronický taneční večer Traumax-x v českobudějovickém Mr. Brownu, který byl pořádán pro OS Kočky ČB a Cibela o.s.. Celý výtěžek, přesně 2.600 Kč jde pro kočičky a hafíky, takže do každého občanského sdružení polovina :-)
Vybrali se nejen penízky, ale také celkem 32 kg granulí, psí tyčinky a konzervy.


Pro úspěch akce přemýšlí pořadatelé o dalším tanečním večeru letos na podzim, tak se těšte a opět můžete zůstat do brzkých ranních hodin (tento večer končil v 6:30 ráno - pro představu, na co se máte těšit :-)
Velice děkujeme všem, kteří přispěli a pořadatelům za zřeknutí se jakéhokoliv honoráře - vše bylo předáno zástupci obou sdružení.
Děkujeme a budeme se těšit na příště!

..::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::..

14. a 15. 5. 2011 jsme se již po třetí účastnili umisťovací výstavy na českobudějovickém výstavišti v rámci Hobby jaro 2011. Výstavy se účastnilo celkem 5 kočiček a to Rolnička, Eduard, Matýsek, Jindříšek a Colombo. Na tři z nich, které máme v depozitech dlouho, se usmálo štěstí :-) Více se dočtete v povídání Cibela o.s.

Chtěli bychom moc poděkovat výstavišti za poskytnutí pavilonu pro naše kočičky, všem novým majitelům a také dárcům, díky kterým se podařilo vybrat krásných 4.068 Kč

..::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::..

Dne 19. 3. 2011 jsme se zúčastnili pražské akce Miss Kočka 2011, která byla spojena s umisťovací výstavou. Již od samého začátku nás provázeli samé komplikace, neboť přihlášené kočičky onemocněli a museli jsme několikrát měnit naše obsazení. Nakonec jsme na výstavu dorazili ve složení Matýsek Medísek, Fidorka, Matýsek a Bruno.
Pořadatelka Kateřina Kašparová nám vyšla velmi vstříc a mohli jsme kočičky jak vystavovat, tak nabídnout k adopci. Jako na prvního se štěstí usmálo na Medíka, který byl obdivován spoustou diváků. Snášel celou akci velmi dobře, chtěl se s každým mazlit, a tak působil celé dopoledne jako mazlící kocourek, který putoval v rukách dětí a také svým mazlením potěšil lidi na vozíčku. Ihned po vyhlášení odjel s velmi milou pani do Prahy do bytečku, kde bude rozmazlovaným a opečovávaným jedináčkem. Fidorka se nakonec také dočkala své nové rodiny. Stačil jeden pohled a milá paní se už od Fidorky nehnula. Fidorka si počkala na vyhlášení cen a pak také odjela do nového domova, kde měla připravené ňaminky a vše co potřebuje ke spokojenému životu.
Rozdávaných titulů bylo opravdu hodně a to především od VIP poroty, ve které se objevil například pan Zdeněk Srstka, Václav Faltus, Petr Novotný, Eva Pilarová, Petra Jurinová, Marcela Lund a spoustu dalších. Oceněn byl i náš kocourek Bruno, který dostal cenu za nejhorší osud. Cenu nám předávala paní Marcela Lund, prezidentka nadace na ochranu zvířat, které se Bruno velmi líbil. Celkovou soutěž vyhrál kocourek Darki, kterému velmi gratulujeme.
Miss kočka trvala až do 17 hodin, ale kočičáci vše snášeli velmi dobře a téměř celou výstavu prospali. Jsou to prostě naši šikulové, kteří si domů přivezli spousty konzerv a kapsiček, které nám věnoval pořadatel akce.
Velmi děkujeme paní Kateřině Kašparové za trpělivost, kterou s námi měla a všem, kteří přišli podpořit kočičky z útulků.

Fotky z umisťovací výstavy ZDE.

..::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::..

Dne 9. 2. 2011 jsme si pro mateřskou školku v Týně nad Vltavou připravili přednášku o našem sdružení. Děti jsme seznámili nejen s našim sdružením, ale také jsme si společně povídali o správné péči o zvířátko a o zásadách při setkání s volně pobíhajícím zvířátkem.
Na přednášku jsme s sebou vzali kočičky Karlíka a Micku, kteří byli z velikého zájmu dětí trochu vystrašení, ale nakonec se jim mazlení a dobrůtky od dětí, které dostali, velice líbilo. Byli jsme překvapení, jak děti spolupracovaly, byly velmi aktivní a našimi otázkami se nenechaly zaskočit.
Velmi děkujeme paní ředitelce, že nám povolila tuto přednášku uspořádat a také rodičům a dětem, kteří nám přinesli dobrůtky a granulky pro kočičky.
Již teď se těšíme na další přednášky a na šťastné pohledy dětí :-)

Fotky z návštěvy mateřské školky ZDE.

Zpět na aktuální rok