Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kočičky o sobě dávají vědět 2012

KOČIČKY O SOBĚ DÁVAJÍ VĚDĚT

ROK 2012

Zpět na aktuální rok

Dne 23. 12. 2012 nám byla dobrovolnicí předána částka 3 846 Kč, která byla vybrána díky uspořádané aukci drobných věciček, kdy polovina šla pro naše os a druhá polovina pro Cibela o.s.. Celkem se tedy vybralo krásných 7 692 Kč! :-)
Všem moc děkujeme!!! ;-)

..::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::..

Velice děkujeme všem, kteří nakoupili našim kočičkám vánoční dárky, které si většina rozbalila ještě před Vánocemi... ostudy :-)
Všechny kočičky moc děkují za ňamky, krmení, hračky a další skvělé věcičky, které jim zpříjemnili pobyt v depozitech!

Fotky ZDE.

..::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::..

Od začátku prosince do 23. 12. 2012 probíhala v českobudějovickém zoobutiku Super Zoo sbírka pro opuštěné kočičky a pejsky z našeho občanského sdružení a z Cibela o.s., kde se povedlo vybrat konzervy, kapsičky, granule, mlsky a jedna myška na hraní.
Velice děkujeme zoobutiku za uspořádání sbírky a všem, kteří přispěli našim kočičkám, které budou mít o další dlabání na Vánoce více :-)

Fotky ZDE.

..::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::..

Moc děkujeme paní Ditě Uhrikové za uspořádání sbírky pro naše svěřence. Sbírka se konala na základních školách ve Strakonicích a to na ZŠ Dukelská, ZŠ Poděbradova a ZŠ Povážská. Celkem se vybralo 64 kg granulek, 97 konzerv, 133 kapsiček, 29 paštiček a 9 velkých konzerv. Dále kočičky dostaly nové hračky, pelíšky, deky a mlsky pro kočičky.
Moc děkujeme paní Ditě U., všem zúčastněným základním školám a každému, který kočičkám přispěl :-)

Fotky ZDE.

..::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::..

...pakovalo se přehledně do tašek, šilo se, malovalo, telefonovalo, zařizovalo, kvaltovalo, upravovala nástěnka a ráno 10. 12. 2012 se úprkem vyrazilo na náměstí v Českých Budějovicích na Vánoční trhy. Poskládat na stoleček, seznámit se se sousedy na stáncích a modlit se za trochu sluníčka :-)
Bylo pondělí, takže moc lidí nechodilo, protože ještě pracovali, ale odpoledne a k večeru lidiček trochu přibylo... přišli věrní, kteří vždy přijdou a obdarují naše kočičky – dostali jsme krmení a deky. Lidičky, kteří si z OS adoptovali číčulky i lidé, kteří nás neznají... povídalo se, jak se kočičky mají, co je nového a probíraly se kočičí osudy a kočičí lumpárny v nových domovech...
Atmosféra byla příjemná, ale fakt, že byl pracovní den, mělo za výsledek, že celkový příspěvek za celý den dosáhl 1.600 Kč. Bylo nám z toho trochu smutno, protože v depozitech je rekordních 70 kočiček a finanční situace organizace není dobrá, každopádně věříme, že na nás lidi nezapoměli a bude lépe :-)
Určitě děkujeme pořadatelům za poskytnutí místa a všem, kdo pomáhají a moc děkujeme těm, kteří přišli 10. 12. a pomohli a podpořili nás. Moc děkujeme za každou pomoc. Všem přejeme mnoho štěstí a zdraví do Nového roku, s něžným mňouknutím zdraví OS Kočky ČB.

..::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::..

Ve dnech 1. a 2. 12. 2012 jsem se účastnili Adventních trhů na českobudějovickém výstavišti v novém a vyhřívaném pavilonu, kde byly umístěny veškeré stánky, proto se spousta lidí zastavila také u nás. Venku se pohybovala teplota kolem 0 stupňů Celsia, proto se každý v pavilonu velice rád pozdržel, než se opět vrátil ven, takže se nám podařilo vybrat za dárečky pěkné peníze a to celkem 4.545 Kč a dokonce se podařilo umístit také všechny kočičky z našeho OS. Hned ráno odešla Želvička ke skvělému páru a odpoledne odešla Punťa se slečnou, která již delší dobu vybírala na našich stránkách tu pravou :-) Její bráška Matteo a malý kocourek Šimon ze spřáteleného Animal rescue se neúspěšně vrátili zpět, ale hned následující den se již dopoledne na Mattea usmálo štěstí u nových páníčků, kteří vybírali již v sobotu :-) Šimonek bohužel stále čeká na nový domov, jelikož byl pro něj sobotní pobyt na výstavišti psychicky příliš náročný, proto v neděli nejel.
Velice děkujeme výstavišti za poskytnutí krásného místečka v pavilonu, za předání starých plyšáků, kteří se hodí pejskům, kterým budou ještě před Vánocemi předáni a také všem, kteří si přišli vybrat dáreček, podrbat kočičku nebo si ji rovnou adoptovat :-)
Budeme se těšit zase na jaře! ;-)

Fotky ZDE.

..::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::..

11. 11. 2012 jsem se poprvé účastnili umisťovací výstavy "Výstava pro kočku" v pražském areálu Chvalské tvrze. Společně s námi jelo celkem pět našich svěřenců a to Hančí, Mančí, Ťapťa, Divoženka a jediný kocourek Myšpulín.
Jakmile jsme ubytovali kočky do krásně zařízených klícek, kde byly připravené záchodky, mističky s vodičkou a s granulkami a rozbalili naše dárky, začaly se rojit davy dychtící najít mezi nabízenými kočičáky tu nej nej kočinu.
Kočky našeho občanského sdružení se také činily, aby se mohly ucházet o místečko v srdíčku některého navštěvníka. Všechny tři naše kočičky - Hančí, Mančí a Ťapťa, jako by věděly, jak na sebe upozornit, začaly vystrkovat pacičky a lidičky chytat za kabát a tak krásně, ale smutně koukat a mňoukat :-)
Bohužel Myšpula se urazil do morku kostí, že jako jediný chlap nevlastní první a nejlepší klec (vážně byly ale všechny stejné :-) a myslel si něco o (to si domyslete :-D) a  že se tedy s nikým bavit nebude! Divoženka byla trochu vyplašená z tolika lidí a snažila se schovat za záclonky, takže jí musela depozitní teta Markétka utěšovat. 
Hančí s Ťapťou se udaly téměř okamžitě a následně si přišli zájemci také pro Mančí a potom dlouho nic...
Nakonec se však usmálo štěstí i na Myšpulu, který když viděl, jak holky odcházejí, si urážení rozmyslel a konečně začal také vyhlížet někoho pro sebe. A právě ten pronikavý pohled slavil úspěch. Jeho noví majitelé si ho právě proto, jak se na ně podíval, vybrali. Že by láska na první pohled? Určitě nelitují, mají mazlíka mazlíkovacího.
Domů jsme se vraceli pouze s Divoženkou, trochu nám jí bylo líto, co si musela vytrpět ale domov nenašla. Naštěstí hned další den se na ní ozvala zájemkyně z Třeboně a jestli se ještě něco nezmění, pofrčí Divoženka v sobotu k nové paničce a její také plašší kočičce. Tak snad si holky budou rozumět.
Moc děkujeme novým majitelům našich kočiček, všem, co nás podpořili slovně, finančně (z příspěvků se podařilo vybrat krásných 880 Kč) nebo drbali naše svěřence a velký dík patří především organizátorům za dokonalou propagaci akce, díky níž se podařilo najít nový domov pro více jak 70 koček z celkového počtu 150, což je opravdu nádherné číslo. Doufáme, že se budeme účastnit i příště, jelikož se nám akce velice líbila!

Fotky ZDE.

..::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::..

 O víkendu 20. a 21. 10. 2012 jsme se společně s Cibela o.s. a Animal rescue účastnili českobudějovického Hobby podzim, kde jsme společně nabízeli kočičí a psí svěřence z našich zařízení a to celkem 5 kočiček (naše Tiffany, Lízinka, Popy a Zmizík a Vega z Cibela o.s.). Také se zde představili 3 psi.
I přes to, že bylo počasí špatné a za celou dobu na nás vykouklo sluníčko pouze při sobotním odpoledni, lidé chodili, dívali se, mazlili psy i kočky a postupně se tak podařilo najít nový domov během soboty naší křížence perské kočky Popy, maličké fenečce Ritě a veselému chlupatci Renovi. Dokonce i v neděli odešli do nových domovů půlroční trikolorka Lízinka a černý Zmizík z Cibela o.s., takže se za celý víkend umístily 3 kočky a 2 psi, což považujeme za obrovský úspěch :-)
Lidé si s radostí vybírali dárečky za příspěvky, chodili si k nám pro rady a také přišlo několik nových majitelů, kteří od nás již kočku mají a vychvalovali, co doma mají za zlatíčka :-)
Moc děkujeme všem, kteří nás podpořili a podařilo se tak vybrat celkem 3 135 Kč a obrovský dík patří také výstavišti, které nám opět poskytlo plochu zcela zdarma!
Budeme se těšit na další akci!

Fotky z akce ZDE.

Fotky z Animal rescue ZDE.

..::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::..

V době 25. 9. - 8. 10. 2012 byl u informací v českobudějovickém Globusu sběrný a informační box našeho občanského sdružení a odchytové služby Animal rescue, který byl umístěný díky veliké podpoře a aktivitě vedení hypermarketu Globus. Byla zde možnost si vybrat zvířátko k adopci z nabídkových kartiček s jednotlivými zvířaty a kontakty na nás a také bylo možné nás také podpořit vhozením zakoupených dobrůtek nebo chovatelských potřeb pro naše svěřence.

Fotky z akce ZDE.

..::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::..

Dne 15. 9. 2012 jsme se zúčastnili akce Miss kočka. Vyjížděli jsme brzy ráno, abychom stihli veterinární přejímku, bez které bychom nemohli kočičáky vystavit a hledat jim nový domov. I přes pár karambolů jsme více než 100km cestu zvládli a to dokonce s časovou rezervou. Zdravotní stav našich kočičáků byl naprosto v pořádku a tak se mohlo začít připravovat. Kočičáci byli konečně vypuštěni z přepravek do připravených klecí a my mohli začít zdobit a čančat.

Zhruba v 10 hodin začali chodit lidé. Zvědavě si prohlíželi všechny kočičky, obdivovali spací polohy kočičky Tiffany, která celou výstavu prospala, když se zrovna nenechala mazlit a drbat :-) Lidem se kočičáci moc líbili, ale bohužel žádný z našich svěřenců domov nenašel. Ostatní útulky měli větší štěstí, a tak akce byla velmi úspěšná z hlediska nalezených nových domovů.

Všichni naši svěřenci? Míša, Kominíček, Tiffany a externí Peťa a Angie se zúčastnili soutěže o nejhezčí kočku. Konkurence byla velmi vysoká, ale náš Kominíček přišel jak na to. Porotkyni při ukázce skočil do klína a rozhodl se, že u ní zůstane. Bohužel má pí. Kateřina Klasnová doma dva pejsky a nemohla si Kominíčka vzít, ale vybrala si ho jako svého favorita, kterého o chvíli později ocenila.
Akce sice nebyla úspěšná z hlediska nalezení nových domovů, ale v charitativním stánku jsme vybrali krásných 1 275 Kč a přivezli jsme si domů spoustu konzerv pro kočičáky. Moc děkujeme Kateřině Kašparové a všem, kteří akci podpořili a již teď se těšíme na další ročník.

Fotky ZDE.

..::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::..

Krásně shrnuté povídání z akce "Sběr železného šrotu" naleznete ZDE.

..::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::..

Dne 8. 9. 2012 se naše os účastnilo akce Votoč Vohoz, což je živá prodejní a výměnná burza. My jsme se účastnili pouze s naším stánkem a nabízeli námi vyráběné věcičky, díky čemuž se nám podařilo vybrat sice pouze 550 Kč, ale aspoň se o nás dozvěděli další a další skvělí lidičkové.
Budeme se moc těšit, až bude další akce a rádi se opět zúčastníme ;-)
Děkujeme za pozvání, pořádání a podporu!

Fotky ZDE.

..::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::..

Dne 27. 8. 2012 nám byla dobrovolnicí předána částka 2 899 Kč, která byla vybrána díky uspořádané aukci drobných věciček, kdy polovina šla pro naše os a druhá polovina pro Cibela o.s.. Celkem se tedy vybralo krásných 5 798 Kč! :-)
Všem moc děkujeme!!! ;-)

..::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::..

Dne 10. 7. 2012 nám byla dobrovolnicí předána částka 2 377 Kč, která byla vybrána díky uspořádané aukci drobných věciček, kdy polovina šla pro naše os a druhá polovina pro Cibela o.s.. Celkem se tedy vybralo krásných 4 754 Kč! :-)
Všem moc děkujeme!!! ;-)

..::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::..

16. 6. 2012 se pořádala akce Votoč Vohoz, což byl bazárek s oblečením, šperky a doplňky, kde bylo možné prodávat, kupovat, ale i vyměňovat :-) Z každého prodaného kousko šlo 5 Kč pro naše kočičáky a navíc zde byly kočičí kasičky, kam bylo možné vhodit libovolný příspěvek. Akce byla vážně povedená a dokonce i my jsme zde nakoupili :o)

Moc doufáme, že se bude tato skvěle vymyšlená akce ještě opakovat a všem patří obrovksý dík! - dobrovolnicím, které vše chystaly, prodávajícím, kupujícím, ale bi povedenému počasí ;-)

Na akci se vybralo neuvěřitelných 1 015 Kč, což je na poprvé vážně veliký úspěch!

Fotky ZDE.

..::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::..

Dne 14. 6. 2012 byla odvysílána reportáž na Gimi o našem občanském sdružení společně s pozvánkou na akci Votoč Vohoz :-)
Reportáž naleznete ZDE - čas 12:55.

..::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::..

Dne 30. 5. 2012 nám byla dobrovolnicí předána částka 2 485 Kč, která byla vybrána díky uspořádané aukci drobných věciček :-)
Moc děkujeme!!! ;-)

..::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::..

19. a 20. 5. 2012 jsme se účastnili umisťovací výstavy v rámci Hobby v Českých Budějovicích, kde se díky dobrým lidem vybralo 3 605 Kč.
Povídání z akce můžete najít u našeho spřáteleného občanského sdružení Cibela o.s. ZDE ;-)

..::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::..

Letošní Velikonoce se naše sdružení podruhé účastnilo akce Strom splněných kočičích přání. Na stránkách www.kociciprani.cz jsme měli možnost ukázat naše kočičky, které si přály především něco dobrého do mističek. Akce trvala od 9. dubna do 22. dubna 2012 a pro naše kočičky hodní dárci zaslali peníze či dary v hodnotě úžasných 13 327 Kč. Moc děkujeme!
Kromě konkrétních dárků pro konkrétní kočičky, získala většina našich svěřenců i tzv. plnou misku, což je příspěvek na krmivo pro kočičku na jeden měsíc. Členky OS Devět životů www.cici.cz, které celou akci vymyslely a zorganizovaly opět odvedly ohromný kus práce a my i jim za to moc děkujeme.
Fotky obdarovaných kočiček můžete shlédnout ZDE (postupně budou přidávané všechny kočičky).

Ještě jednou Vám všem moc a moc děkujeme, bez Vás bychom nikdy nedokázaly pomoci tolika opuštěným kočičkám!

..::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::..

Je sobota 14. 4. 2012 ráno a pár minut před šestou vyrážíme na umisťovací výstavu v rámci veletrhu For Pets , kde se účastní náš Damián s Doubravkou a externí kocourek Žíža.
Veterinární prohlídka na místě proběhla bez problémů a tak začínáme hledat, kdepak to vlastně budeme. Po chvíli bloudění jsme navedeni správným směrem a tak v první řadě zaopatříme zvěř a až potom nosíme ostatní věci.
Ještě není vše připraveno a už se trousí první návštěvníci. Největší zájem je bohužel o náušničky a ne o naše kočičky a tak to je až do konce dne.
Zpočátku se kočky chovají skoro předpisově, ale potom je zmůže nuda a začnou pospávat, tedy až na Damiána. Jen co jsme ho pochválili, jak je hodný, popadne ho jeho „výstavové“ vztekání a začne v kleci všechno shrabávat :-P Jediná Doubravka se na výstavě chová jako profesionálka, sedí hezky u skla a kouká po lidech, tiskne se ke sklu, když se ho návštěvníci dotknou rukou a na některé jemně pomňoukává, ale bohužel ani ona novou rodinu nenašla :-(
Akce se chílí ke konci a Doubravka, na rozdíl od těch dvou, když vidí, že se balíme a blíží se odchod, přistoupí k mističkám, něco málo pojí a na cestu se ještě pořádně napije. Je připravená, můžeme jet. Než se všechno sbalilo a odnosilo, je skoro šest hodin a my vyrážíme domů.
Když v půl deváté dorážíme domů, Damián vystřelí z přepravky a kontroluje, co že je doma nového :-)
Sice jsme žádnou kočku na výstavě neudali (přesto, že se líbily), ale lidé se na akci chodili spíše podívat, takže co víme, udalo se ten den jedno světlé kotě s modrýma očima, želvovinová perská kočička a velký kocour.
Byla to určitě zajímavá zkušenost pro všechny, protože toto byl první ročník veletrhu takového zaměření a děkujeme organizátorům a paní Kateřině Kašparové, že nás na tuto akci pozvala. Poděkování také patří lidem, kteří si u nás vybrali dárečky a tak jsme z akce přivezli pěkných 3 110 Kč.

Fotky z veletrhu ZDE

..::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::..

I přes nepříznivé počasí se v pátek 6. 4. 2012 uskutečnilo šití kočiček z ponožek v kavárně U Beránka v Českých Budějovicích. Sotva se ušila polovina první kočičky, už byla kavárna plná lidí, kteří si chtěli šití také vyzkoušet. Ve dvanáct hodin došly ponožky poprvé a tak obětavá Lenka Smržová, která pro nás akci pořádala, vystartovala do obchodu. Ve dvě hodiny odpoledne došly ponožky podruhé a návštěvníků akce stále neubývalo :-) A tak Lenka musela zase do akce a my ostatní  pobíhali kolem stolu, radili, kam co přišít a jaká barva se ke které více hodí. Prostě obrovský úspěch! ;-)
Velice děkujeme kavárně U Beránka za poskytnutí prostor zcela zdarma a Lence Smržové za zorganizování akce! Také děkujeme všem, kteří se akce zúčastnili, ať už si ušitou kočičku odkoupili a odnesli domů nebo nám ji nechali na stánku k nabídce za příspěvek a díky všem vyráběným dárečkům se za celý den povedlo vybrat krásných 2 250 Kč. Budeme se na Vás příště opět těšit!

Fotky od paní Edity Mečířové ZDE.

Fotky od paní Ivany Pohorské ZDE.

..::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::..

12. 3. 2012 se konala první akce "Šití koček z ponožek", kde pani Smržová učila zájemce šít ponožkové kočičky, na podporu našeho os a na místě vyrobené kočičky šly rovnou do nabídky za příspěvky :-)
Bohužel byla účast malá, ale doufáme, že to bude příště lepší, jelikož i přes malou účast byla akce povedená a dokonce i ti, co neumí držet ani jehlu zjistili, že je šití kočičáků velice jednoduché, rychlé a zábavné :-)
Budeme se těšit na příště a na více kočkomilů, kteří přijdou na pomoc ;-)

..::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::..

Crrrr… budík před pátou, rychle z postele ven, dobalit poslední věci, vyvenčit naší maskotku, kočičí bodyguardu fenku Chifu, a v půl šesté již vyjíždíme. Na cestě naložíme postupně všechny kočičáky, v Táboře naší členku a jedeme všichni tři, Chifa a čtyři přepravky slisovaní v autě :-D
Je 21. 1. 2012 a dnes je naše první umisťovací výstava v tomto roce, která je konána na výstavě koček Star Show v Praze, které se účastníme poprvé. Přijíždíme na místo a rychle vybalujeme kočenky, aby se mohly alespoň trochu protáhnout v klecích. Kolektiv spoluúčastnících se občanských sdružení není velký. Celkem se nás účastnilo 5 OS a cca 25 kočiček.
Začínají proudit davy lidí a za největší atrakci většina návštěvníků považuje našeho perského kocoura Peršinka Mluvku, ale nikdo jako potenciální majitel nepůsobil. Do jedné hodiny jsme však měli „rozebrané“ tři kočičky ze čtyř. Jako první šla Miculka, která na svůj nový domov čekala téměř třičtvrtě roku. Ihned po ní odešel Peršink Mluvka, ve kterém se vzhlédla mladá slečna s maminkou, u kterých bude mít očividně skvělou péči :-) Jako poslední odešla Panenka, která však byla hned první hodinu naší účasti zamluvena velice milou paní. Panenka si novou majitelku získala díky své krásně uhlové barvě a lesklému kožíšku, ale především kvůli tomu, že byla ze všech účastníků nejvystrašenější, takže právě toto jí získalo nový domov :-)
Díky přivezení našich dárečků jsme získali drobnou částku. Byla zde v dárcích za příspěvek obrovská konkurence, ale nám šlo především o hledání nových domovů. V poměru přivezených a vydaných kočiček jsme byli ze všech OS nejúspěšnější, tak si nás dokonce natočila televize a jelo se domů ;-) Damiánek, se kterým jsme se vraceli, byl potichu. Věděl, že byl velkou spoustou lidí obdivován a dva o něj velice stáli, ale nakonec se nikdo z nich nedostavil, tak mu to asi bylo líto, když všichni jeho kamarádi nový domov našli :-(
Cesta zpět nám trvala kvůli počasí velice dlouho, ale v pořádku jsme dojeli kolem deváté večer, vypustili Damiánka do jeho depozita a frčeli jsme domů.
Velice děkujeme pořadatelům za pozvání na akci, za povolení fenečky na výstavě, která probudila spoustu lidí, když viděli psa :-D, všem, kteří přispěli a především novým majitelům. Doufáme, že se budeme účastnit i příští rok!

Fotky z výstavy ZDE.

Zpět na aktuální rok