Jdi na obsah Jdi na menu
 


léčba-Borek z Borku

Jak vše probíhá...

15. 3. 2013
Borek byl včera operován. Doktoři mu zdrátovali čelist a vypadá to dobře. Ráno už byl fit, ale tlapky měl celé od krve, jak si s nimi mudlal po tlamičce. Dráty jsou však na místě, což je hlavní. Ráno si dal Borek k snídani teplé mlíčko a odpoledne už bude obligátní hovězí se žloutkem. Borek se moc rád chová, tak je nejspokojenější. Pořád se opakuji, ale je to vážně obrovský mazlík.
Včera jsme cestu k veterináři opět měli zpestřenou o Borkovo vyčurání v přepravce. Naštěstí se tímto uspokojil a dál už nepokračoval.

13. 3. 2013
V pátek 8. 3. večer se Borek definitivně rozhodl, že končí s hladovkou a s velkou chutí se pustil do škrábaného hovězího se žloutkem :-D Samozřejmě, že teplé mléko musel mít také. Hovězí si vyžádalo nášup a potom už jen Borek střídal mističku s masem, mističku s mlékem a nakonec trochu zapil vodou (skoro to vypadalo, že jí používá spíše na omývání než na pití). Jistě si každý dovede představit, jaký kámen ze srdce nám spadnul. Naše nadšení se ani nedá popsat. Z tohoto krmení jsou i Borkovo opatlané fotky.
V sobotu 9. 3. ráno už nás vítalo nespokojené mňaučení, kde se s tím jídlem flinkáme, tady má kocour hláááád a všem je to fuk! Hlavně aby bylo i mlíčko, to šel honem zkontrolovat a potom už se s chutí pustil do masíka.
Od té doby je to už normální rutina - plné misky tam, zpátky prázdné, utřít opatrně bradičku a Borek se sápe na velké mazlíkování a pusinkování.

A nyní něco pro pobavení :
V pondělí 11. 3. jsme se rozhodli vyzkoušet, jestli by si Borek dal i kočičí paštičku. Byla hustější, takže mu to trvalo trochu déle, ale nestěžoval si.
Odpoledně po práci jsme honem Borka nacpali do přepravky (už je to docela náročné, kde jsou ty časy, kdy se z pelíšku přenesl do přepravky a ta se v klidu zaklapala) a ujížděli na každodenní injekce na veterinu. Hned při prvním odbočení se autem rozvinula "kocouří vůně" a my s hrůzou zjistili, že se Borek opravdu bohatýrsky vyčural (prdění nepočítáme, ale lepší jeden prd, než deset doktorů, ne ?) a že my ve velkém chvatu strčili do přepravky savou podložku obráceně, to jest tím savým dolů a igelitem nahoru. Takže ihned otočka zpět k domovu, přepravka putovala domů, Borek se naštěstí nalepil na dvířka, protože v tomhle přeci nebude, takže se jen přebalila přepravka, chvíli se bojovalo o to, jestli bude Borek vně nebo vevnitř přepravky a jelo se na druhý pokus. Preventivně jsme vzali jednu podložku navíc , kdyby náhodou... Tentoktát jsme dojeli asi o 50 m dál a Borek se v přepravce vykakal (konzistence nebyla zrovna standardní :-o) a navíc to tam začal zahrabávat.:-(( Takže druhá otočka domů s otevřenými okny. Doma jsme zjistili, že naštěstí Botrek správně přihrábl podložku, čímž zakryl svůj výtvor a následky byly v přepravce minimální. Následovalo znovu přebalení přepravky, potom už to byl docela boj, dostat kocoura dovnitř, ale nakonec jsme vyrazili na cestu s tím, že teď už se může jen pozvracet. Na veterinu jsme dorazili úplně zpocení, ale Borek tam byl za hvězdu (ty patálie při odjezdu jsme tam ale neventilovali), všichni byli nadšeni, jak se z toho všeho krásně dostal a jaký už je vitální.

Ve čtvrtek 14. 3. je Borek objednán na další pokus o zdrátování nadvakrát zlomené čelisti, tak prosíme o držení palečků, aby se to povedlo.

8. 3. 2013
Borkovi nadšení z pití vydržlo pouze ten jeden večer, takže naše nadšení opadlo. Sice nepije sám a ani nejí, ale včera byl najednou plný energie. Na veterině ho jednou za tři dny zavodní a jinak se snažíme doma do něj dostat co nejvíce tekutin a také Calopet pastu. Na škrábané hovězí si ještě netroufá, vonělo mu moc, ale nakonec si netroufl. Ale asi mu zachutnalo mléko, protože to přijímá viditelně povolněji, než vodu. Zkoušíme kde co, jen abychom do něj něco dostali. Včera bylo vidět, že už jeví zájem o okolí, když se díval z okna na zahradu a viděl, jak tam poskakují ptáci, uši i oči mu jen jezdily. Myslíme, že to je dobré znamení.
Doktor nás včera pochválil, že už Borek vypadá mnohem lépe a že i pohled má živější. Borek totiž, jakmile jsme odklopili přenosku, vstal a vykročil z ní, takže jsme ho hned museli chytat. Sice sám nepije, ale doktor říká, že nevypadá moc dehydrovaný, tak ho dnes zavodní, pouze pokud bude třeba.
Ráno se Borek lísal, hned vstal, mňoukal a zdravil se. Když viděl, že se nese teplé mlíčko, hned se začal olizovat. Snad ho to mléko dostane do formy a konečně začne sám jíst a pít.

5. 3. 2013
Včera se Borkovi, při čištění tlamičky, pustila krev z horního patra - konečně jsme zjistili, kde ho má prasklé. Ale vše je v pořádku. Zatím mu bylo dáno pouze podkožní zavodnění, ale pokud by nepil, dnes už by infuzi dostal. Večer jsme tedy začali Borka lákat na vodu a po delší době se nechal konečně přemluvit. Nejdříve se začal olizovat, když jsme před ním různě vodu čeřili a přelévali a to vypadalo nadějně. Nakonec omočil nejprve párkrát špičku jazyka a když zjistil, že to půjde, padnul do misky a nebyl k odtržení. Při pití si také pěkně vymyl vnitřek tlamky, tak to jsme byli rádi. Museli jsme mu vodu dávkovat, dávat pít s přestávkami, protože jsme měli strach, aby to zvládl žaludek a také aby měl pořád čistou vodu. Dnes ráno proběhlo stejné lákání k pití, ale Borek odolal. Včera však vypil opravdu hodně, takže by to měl bez problémů zvládnout, dehydrovaný už není. Nyní nás čeká další fáze, a to nalákat Borečka na jídlo.

4. 3. 2013
Dnes počítáme s tím, že dostane další infuzi, protože Calopet pastu jsme do něj alespoň trochu dostali, ale s vodou je to špatné. Pokaždé se chudáček začne dávit a mydlit si tlamku tlapkama, takže máme strach, aby si nezpůsobil ještě další zranění. Navíc jsme ráno našli drát, kterým měl Borek zafixovanou přes zoubky vpředu zlomenou čelist.
Je to velký mazlík a taky docela trpělivý pacient, i když do něj pořád nějak dloubeme a snažíme se do něj něco dostat. Když už chce, abychom ho nechali, otočí se k nám zády...


3. 3. 2013
V neděli ráno byla po celé kleci krev, což vyvolalo velké zděšení, že si Borek vytrhal dráty, velký chuchvalec mu vysel i z tlamky, to jsme mu odstranili.
S obavami jsme ujížděli na veterinu, kde ho zkontrolovali. Drátování bylo na svém místě, to jsme si oddechli. Krev je prý z roztrženého měkkého patra. Krev mu teče nejen do tlamky, ale i do nosu. Takže máme čistit nos, aby mohl dýchat nosem a snažit se do kocourka dostat nějakou vodu, protože zase vypadá, že bude dehydrovaný.


2. 3. 2013
V sobotu bylo v záchodku načůráno, takže zapanovala v depozitu radost. Bohužel ale odmítal jíst a pít. Jakmile jsme do něj dostali trochu Calopet pasty a maličko vody, hned se začal dávit. Z tlamky mu vysely sliny, jako když nemůže polknout. Když jsme na veterině vznesli dotaz, jestli nemůže mít vykloubenou sanici, že nemůže zavřít tlamku, bylo nám řečeno, že má zlomenou spodní čelist vpředu a na pravé staně, jak ho nabrali zprava. Po prohlídce se doktor rozhodl, že mu čelist zdrátují, aby se zafixovala a dají mu inffuzi, protože je dehydrovaný. Při této operaci ho rovnou vykastrovali, když už spal.

1. 3. 2013
V pátek ráno, byl při našem příchodu kocourek vyděšený a trošku v kleci zmatkoval, ale rychle se uklidnil, když se na něj začalo mluvit.
Jinak vypadal Borek dobře, snažil se pít, jen strkal do misky i nosík, tak jsme měli strach, aby se neutopil. Odpoledne ale už pít odmítal, asi jak vše přicházelo k sobě. Nebyl čůrat, což nás trochu znepokojovalo. Na veterině ho prohlédli, dali antibiotika a injekci na bolest (na tu budeme zatím jezdit každý den), doktor zkontroloval močočvý měchýř a prý je v pořádku.