Jdi na obsah Jdi na menu
 


Našli domov12_1

NAŠLI DOMOV V ROCE 2012

 

Na této stránce jsou kočičky, které prošly našimi depozity a nyní jsou v nových domovech.

 

RŮŽOVKA
evidenční číslo V 25/12
(depozitum Srubec u Č. Budějovic)

KASTROVANÁ
Narozena: březen 2012
Dne 29. 8. 2012 jsem přijali tři mourovaté sestřičky z Tábora.
Růžovka je z počátku trošičku plachá, ale když si ji člověk vezme na klín, začne vrnět.
Růžovka i Červenka potřebují jen trochu laskavé péče a hodně lásky. S kočkami se kamarádí hned a ani se psy nemají problémy, jsou čistotné.

9. 9. 2012 odjela s bezva lidmi so Volar, kde bude dělat společnost britské kočičce

COLORKA
evidenční číslo M 36/12
(depozitum Č. Budějovice - Nemanice)

Narozena: 9. 6. 2012
17. 6. 2012 jsme přijali maminku Elišku se třemi koťátky Zlobříkem, Colorkou, Ťapťou a Kaňkou z Nové Vsi, kam se maminka přitoulala před porodem.
Colorka je uličnice, jak má být. Nevydrží chvilku na místě, i když ostatní spinkají, ona si řádně užívá dovádění, při hrách je trochu ostřejší, ostatní koťátka kňourají, když je kousne. Ráda zkoumá a tudíž vleze všude, kam se vejde. Jako každé kotě je mazlivá, spapká, co se jí naservíruje a záchod používá bez problému.

9. 9. 2012 odjela do nového domova s mladým párem do Českých Budějovic

PUMA
evidenční číslo M 49/12
(depozitum Dvory nad Lužnicí)

KASTROVANÁ, OČKOVANÁ
Narozena: 2009
Puma je krásná černá kočička, která žila ve starém domě v Českých Budějovicích, bez majitele, paní, která jí chodila krmit kontaktovala naše OS a zahájila kočičky záchranu.
Dne 2. 9. 2012 kočičku odchytla a Puma byla umístěna do jednoho z našich depozit.
Puma je velmi vystrašená změnou prostředí a zatím si hledá důvěru k člověku, dělá malé pokroky, ale nedůvěra je silnější. Puma by byla vhodná do baráčku se zahrádkou, spíše jako lovec, než jako bytový mazlík.
Snad si kočička zvykne a zjistí, jak je fajn ležet v klíně a nechávat se hladit.

8. 9. 2012 odjela do nového domova, kde bude dělat společnost ostatním kočičkám na venkovské usedlosti.

KAŇKA
evidenční číslo M 38/12
(depozitum Č. Budějovice - Nemanice)

Narozena: 9. 6. 2012
17. 6. 2012 jsme přijali maminku Elišku se třemi koťátky Zlobříkem, Colorkou, Ťapťou a Kaňkou z Nové Vsi, kam se maminka přitoulala před porodem.
Kaňka musí zkusit každou botu depozitní tety a pokud jde o to, sežrat sourozence, není nikdy pozadu, ale sama hry moc nezačíná. Nejlepší hračkou je prý bota a maminka. Ráda papá a u jídla je vždycky první... teda po mamince :-) Jako každé kotě je mazlivá, záchod používá bez problémů.

8. 9. 2012 odjela do nového domova

FERDÍK
evidenční číslo V 20/12
(depozitum Nemanice)

Narozen: cca 6/2012
Ferdíka nám 21. 7. 2012 přivezla slečna, která byla na návštěvě u rodičů a našla na ulici v Nemanicích plačící mokré koťátko. Vzala jej domů, osušila ho, ale nemohla si ho nechat, protože druhý den odjížděla pryč.
Kocourek byl u nás hned jako doma, prohlédnul si mističky, předložené menu ochutnal a byl spokojen. Se záchůdkem je to zatím trošku slabší, musí ještě potrénovat, občas se to tak úplně nepovede.
Po příjmu jsme objevily blešky, takže prošel odblešovací kůrou a mělo by být vše v pořádku. V novém depozitu se kamarádí s místními koťaty od depozitní Elišky a hodně ho baví hrát si s pejsky depozitní tety. Určitě by v novém domově přivítal nějakého kamaráda na hraní.

7. 9. 2012 odjel s mladým párem do nového domova v Českých Budšjovicích

CHELSEA
evidenční číslo M 43/12
(depozitum Nové Hrady)

Narozena: červen 2012
Chelsea byla odebraná dne 15. 8. 2012 společně s bráškou Chánem.
Kočička si při příjmu do depozita ihned oblíbila hračku myšku, při jídle si myšku odkládá vedle misky, při spánku leží vedle ní.
Chelsea je velký mazel, při hlazení krásně přede a mazlení si vychutnává.
V jídle není vybíravá a zatím je zapotřebí dohnat zanedbanou váhu.
Vzorně používá kočičí wc.

2. 9. 2012 odjela do nového domova blízko svého bratříčka Chána v Praze a radost bude dělat prímové mladé slečně

CHÁN
evidenční číslo M 42/12
(depozitum Nové Hrady)

Narozen: červen 2012
Chán byl odebraný
dne 15. 8. 2012 společně se sestřičkou Chelsea.
Kocourek je velký mazel, ale taky fajnovka, stále si čistí kožíšek a opatrně našlapuje.
Chán je podvyživený, ale při jeho stále chuti váhu brzy nabere.
V jídle není vybíravý. Vzorně používá kočičí wc.

2. 9. 2012 odjel do nového domova, kde bude dělat rošťárny u super mladé slečny v Praze

KAMÍLEK
evidenční číslo R 43/12
(depozitum Písek)

OČKOVANÝ
Narozen: 8. 5. 2012
Dne 18. 7. 2012 jsme přijali čtyři koťátka z ubytovny, kde byli v otřesných podmínkách. Žila v místnosti cca 4 x 2 m, po zemi se válely cigaretové nedopalky, všude byly lahve s alkoholem a majitel měl v pokoji neustále dva opilé kamarády, kteří si šíleně nahlas pouštěli TV!
Kamílek je černobílý kocourek, který je veliký průzkumník. Žádné místo nenechá neprozkoumané, vleze do každé škvírky i tašky. Jeho styl hry je trochu ostřejší, ale jinak je to velký elegán. Mazlení zatím nevyhledává, ale společnost lidí mu nijak nevadí. Rád se zapojí do jakýchkoli her, včetně her s člověkem. V jídle je naprosto nevybíravý, spapá masíčko i granulky.

29. 7. 2012 Kamílek se nám krásně rozkoukal a začal se mazlit. Přednost sice ještě dává hrátkám s ostatníma kočičákama, ale když je unavený, tak mu mazlení dělá moc dobře. Je to velký rošťák, který by uvítal v novém domově zvířecího kamaráda.

2. 9. 2012 odjel se skvělou rodinou do Prachatic, kde bude mít, nač si vzpomene!

BOBINKA
evidenční číslo M 25/12
(depozitum Č. Budějovice - Čtyři Dvory)

OČKOVANÁ
Narozena: duben 2012
19. 6. 2012 jsem přijali z hosínského kravína tři želvovinové sestřičky.
Bobinka se jeví zatím jako samotář. Moc se nezapojuje. Ráda se ale pochová a pomazlí.

18. 7. 2012 Bobinka se i po čase stráveném v depozitu do kolektivu moc nezapojuje, je to takový kočičí introvert, spíše si sama hraje s myškou nebo leží v pelíšku a pozoruje, co dělají ostatní. Pro mazlení si chodí nenápadně, nevyskočí vám na klín jako ostatní, prostě si před vás sedne a jen ty velké oči říkají "prosím, pochovej mě" a jakmile to uděláte, zavře očička, pustí traktůrek a neví, co by k drbání nastavila dřív. Je úžasně něžná, nikdy nekousne ani neškrábne, ani když jí teta dráždí rukou ke hře. Jen jí ruku jemně vezme mezi tlapičky a drápky vůbec nevytáhne. Hledáme pro ní klidný domov, kde ocení její milou a mírnou povahu.

30. 8. 2012 odjela do nového domova do Stráže nad Nežárkou, kde nahradí starého zemřelého kocourka, který byl původně od nás

KAČULKA
evidenční číslo R 44/12
(depozitum Písek)

OČKOVANÁ
Narozena: 8. 5. 2012
Dne 18. 7. 2012 jsme přijali čtyři koťátka z ubytovny, kde byli v otřesných podmínkách. Žila v místnosti cca 4 x 2 m, po zemi se válely cigaretové nedopalky, všude byly lahve s alkoholem a majitel měl v pokoji neustále dva opilé kamarády, kteří si šíleně nahlas pouštěli TV!
Kačenka je sytě černá, velmi elegantní kočičí dáma. Je to nesmírně hravé a zvědavé kočičí stvoření, které nevynechá jedinou chvíli k lumpačení. Když se vyřádí, tak se ráda pomuchluje, miluje drbání nad ocáskem a na bříšku. V jídle je naprosto nevybíravá, spapá masíčko i granulky. Jako správná kočičí dáma používá záchůdek předpisově.

28. 8. 2012 odjela do nového domova do Českých Budějovic

JIŤULKA
evidenční číslo R 52/12
(depozitum Písek)

OČKOVANÁ
Narozena: červen/červenec 2012
Dne 16. 8. 2012 jsme přijali maličkou mouratou kočičku, která měla být utracena. Narodila se kočičce, která bydlela u krav, ale lidé další kočičky nechtěli!
Jituška je malá nezbednice, která nenechá jedinou věc neprozkoumanou. Po necelé hodině se u nás chovala, jako kdyby tu bydlela od jakživa, ihned šla zkontrolovat mističku a vzorně použila záchůdek. V jídle je nevybíravá, dává přednost masíku a jiným koťátkovským dobrotám. Jituška je vhodná do bytu i do domečku se zahrádkou. V novém domovu by uvítala zvířecího kamaráda.

25. 8. 2012 odjela s milou slečnou do bytu do Českých Budějovic, kde bude rozmazlovaným jedináčkem

AGÁTKA
evidenční číslo R 42/12
(depozitum Bechyně)

VIDEA NUDLE A AGÁTKY ZDE A ZDE ;-)

OČKOVANÁ
Narozena: 6. 5. 2012
Agátku jsme přijali společně s jejím bráškou Hubertem 29. 6. 2012 z Pořežan u Týna nad Vltavou.
Agátka je nádherná kočička. Stejně jako brášku Huberta jí zatím nejvíc zajímají kotěcí hry, spaní a bašta - granulky i kapsičky papá bez problémů, syrovou stravu zatím nezkoušela. Je zvyklá na pejska a na záchůdek chodí bez problémů, tam kam má. Její zvláštností je znak V bílé barvy na temeni. Velice ráda se mazlí a perfektně zvládla lekci "jak se co nejlépe otřít krmiči o nohy, aby o nás zakopl" :-)
Agátka má kýlu, což ji nijak neomezuje, ani nebolí.

26. 8. 2012 odjela společně se svojí depozitní kamarádkou Nudlí do nového domova se skvělou paničkou, se kterou budou holky bydlet v Jindřichově Hradci

NUDLE
evidenční číslo R 49/12
(depozitum Bechyně)

VIDEA NUDLE A AGÁTKY ZDE A ZDE ;-)

OČKOVANÁ
Narozena: květen 2012
Nudle přišla do depozita 13. 7. 2012 vyhublá jako nudle a s nudlí u nosu. Byly jí opravdu cítit všechny kostičky v těle a její první cesta vedla z přepravky rovnou k misce s granulkami. Musela se vypořádat s virózou, trošku přibrat a teď už je to krásná kočičí slečna se zadumanýma očima.
Nudle si ráda hraje a tropí lumpárny s adoptivní sestřičkou Agátkou, honí myšky i míčky, nebo pantofel na linu, ale úplně nejraději ze všeho sedává na klíně a přede nebo spí. Vydrží to dlouhé hodiny, pro ní je nejdůležitější, že může být s člověkem, kterému věří. Je to zkrátka tak trošku intelektuálka, bude asistovat jak u četby literatury, tak i u surfování po netu či sledování jakéhokoliv pořadu v televizi. A pokud nebude zrovna okupovat Váš klín, jistě bude někde poblíž, jen tak pro jistotu. Pro pohlazení se může zauzlovat, takže si nemyslete, že to odbudete jedním pohlazením po hlavičce, vyžaduje plný servis. Jídlo miluje, je vidět, že ho moc neměla, baští jak granulky, konzervy, kapsičky, tak vařené i syrové masíčko.

26. 8. 2012 odjela společně se svojí depozitní kamarádkou Nudlí do nového domova se skvělou paničkou, se kterou budou holky bydlet v Jindřichově Hradci

HONZÍČEK
evidenční číslo M 41/12
(depozitum Srubec u Č. Budějovic)

Narozen: květen 2012
Honzíka nám přivezla 6. 8. 2012 hodná paní, která ho našla na ulici mezi auty. Odblešila ho a nechala odčervit.
Honzík se rád mazlí a velmi hlasitě přede. V depozitu je s kocourkem Strašíkem, takže si celé dny spolu intenzivně hrají, když se unaví, spinká buď na škrabadle a nebo si nenápadně skočí do postele a dělá, jako by ani nebyl. Je 100% čistotný, v jídle nevybíravý, zvyklý na ostatní dospělé kočky, psa i malé dítě, vhodný spíše do bytu, má rád kontakt s lidmi.

21. 8. 2012 odjel s moc milou rodinou do Českých Budějovic

KRTEČEK
evidenční číslo R 47/12
(depozitum Písek)

OČKOVANÝ
Narozen: 8. 5. 2012
Dne 18. 7. 2012 jsme přijali čtyři koťátka z ubytovny, kde byli v otřesných podmínkách. Žila v místnosti cca 4 x 2 m, po zemi se válely cigaretové nedopalky, všude byly lahve s alkoholem a majitel měl v pokoji neustále dva opilé kamarády, kteří si šíleně nahlas pouštěli TV!
Krteček je milý kočičí kluk, který je velmi nadšený z nového prostředí, hraje si s každou hračkou, kterou najde. V jídle je naprosto nevybíravý, spapá masíčko i granulky. V mazlení je ještě opatrnější, ale když se ho člověk dotkne, spustí ihned svůj motůrek a neví, co má nastavit dřív. Záchůdek používá předpisově.

29. 7. 2012 z Krtečka se stal úžasný mazlílek, kteý nemá nikdy dost. Občas se sice lekne rychlých pohybů, ale stačí promluvit a ihned vystčí bříško a čeká na pohlazení. Ve volných chvílích je to malý ďáblík, který nenechá nic v klidu.

19. 8. 2012 odjel ke starším lidem nahradit zemřelého kocourka

BONÍK
(pravé jméno)
evidenční číslo R 32/12
(depozitum Týn nad Vltavou)

KASTROVANÝ, OČKOVANÝ, ČIPOVANÝ
Narozen: 13. 6. 2006
Velkého, zhruba pětikilového, černobílého kocourka jsem přijali 23. 5. 2012 z Bechyně. Majitelka kocourka zemřela a rodina si ho bohužel z vážných důvodů nemůže nechat.
Boník je klidný, pohodový a mazlící kocourek. Doposud žil pouze v bytě jako kočičí jedináček, a proto si musí na společnost ostatních koček i pejsků zvyknout. Je čistotný. V jídle není nijak vybíravý, pokud má však možnost výběru, dává přednost konzervám a kapsičkám.

17. 8. 2012 našel nový domov v Týně nad Vltavou

SYLVINKA
evidenční číslo R 45/12
(depozitum Písek)

OČKOVANÁ
Narozena: květen/červen 2012
Dne 21. 7. 2012 jsme přijali poslední koťátka z ubytovny, kde byli v otřesných podmínkách. Žila v místnosti cca 4 x 2 m, po zemi se válely cigaretové nedopalky, všude byly lahve s alkoholem a majitel měl v pokoji neustále dva opilé kamarády, kteří si šíleně nahlas pouštěli TV!
Sylvinka je krásná tříbarevná kočička. Zatím je to spíše zakřiknutá kočičí slečna, která sice zkoumá, ale je velmi opatrná, aby jí někdo neublížil. Když si je jistá, že se nic nestane, prohání míček jako správný kočičí ďáblík. V jídle je nevybíravá, ale dává přednost masíku a dalším koťátkovským dobrotám. Ráda leží vedle člověka, ale po zkušenostech z ubytovny, se zatím mazlení bojí. Záchůdek používá předpisově.

29. 7. 2012  Sylvinka se otrkala a když vidí člověka, tak se běží radostně přivítat. Vždy se tváří, že se chce moc mazlit, ale následně přejde ve hru a nutí každého, kdo je v blízkosti, aby si šel hrát. Když ale ve hře prohrává, začne hlasitě plakat a syčet, je to taková kočičí simulantka.

12. 8. 2012 odjela do bytečky v ČB, kde bude rozmazlovaným jedináčkem

SOFINKA
evidenční číslo R 46/12
(depozitum Písek)

OČKOVANÁ
Narozena: květen/červen 2012
Dne 21. 7. 2012 jsme přijali poslední koťátka z ubytovny, kde byli v otřesných podmínkách. Žila v místnosti cca 4 x 2 m, po zemi se válely cigaretové nedopalky, všude byly lahve s alkoholem a majitel měl v pokoji neustále dva opilé kamarády, kteří si šíleně nahlas pouštěli TV!
Sofinka je nádherná želvovinová kočička, která má krásnou kulatou hlavičku. Je to velmi nezávislá slečna, proto je vhodná i do rodiny, kde bude kočičím jedináčkem. Je to velká průzkumnice, která nenechá jedinou hračku v klidu. Moc ráda se mazlí a nechává se drbat na bříšku. V jídle je nevybíravá, ale dává přednost masíku. Záchůdek používá naprosto s přehledem.

12. 8. 2012 odjela k úžasné mladé rodině, kde bude mít dvě malé ošetřovatelky a psího kámoše

undefined

FLEK
evidenční číslo M 29/12
(depozitum Nové Hrady)

OČKOVANÝ
Narozen: cca duben 2012
Dne 24. 6. 2012 jsme do našeho depozita přijali černobílého kocourka Fleka, společně s jeho sestřičkou Verou. Při příjmu Flek vážil pouhé kilo živé hmotnosti. Byl velmi pohublý, ale s jeho velkou chutí k jídlo to velmi rychle dohání. Baští koťěcí granulky, kapsičky, lipánek.
Flek je odčervený, odblešený, je trošku zdrženlivější, ale jak jde o jídlo, přijde se pomazlit, velmi rád si hraje a spí. Kočičí záchůdek používá vzorně. Zatím je pouze v bytě.

12. 8. 2012 odjel do nového domova společně se svou sestřičkou Verou

undefined

VERA
evidenční číslo M 28/12
(depozitum Nové Hrady)

OČKOVANÁ
Narozena: cca duben 2012
Dne 24. 6. 2012 jsme do našeho depozita přijali mouratou kočičku Veru, společně s jejím bráškou Flekem. Při příjmu Vera nevážila ani kilo živé hmotnosti. Přišla velmi pohublá, ale s její velkou chutí k jídlo se to rychle dohání. Baští koťěcí granulky, kapsičky, lipánek.
Vera je odčervena, odblešena, je to velký průzkumník, hned se přijde pomazlit a hlasitě přede. Kočičí záchůdek používá vzorně. Zatím je pouze v bytě.

12. 8. 2012 odjela do nového domova společně se svým bráškou Flekem

SKŘÍTEK
evidenční číslo R 50/12
(depozitum Týn nad Vltavou)

OČKOVANÝ
Narozen: květen 2012
Kocourek Skřítek byl přijat do našeho depozita 27. 7. 2012. Brzy ráno ho našla pani na jednom ze sídlišť v Týně nad Vltavou. Byl schovaný pod autem a hlasitě volal o pomoc. Kromě velkého hladu měl na zádech vytržený pruh srsti. Zřejmě se o něco zachytil a zranil se. Rána je ale již zcela zahojená.
Skřítek je roztomilý a veselý kočičí kluk. V depozitu se hned seznámil s ostatními kamarády a je mu úplně jedno, jestli jsou to kamarádi kočičí nebo psí. K jídlu má rád naprosto všechno, hlavně, když je plná mistička. Je moc šikovný, záchůdek používá vzorně.

5. 8. 2012 odjel do nového domova v Týně nad Vltavou, kde bude bydlet v domku se zahrádkou a bude rozmazlovaným jedináčkem

CIMIR
evidenční číslo M 33/12
(depozitum Srubec)

Narozen: březen/duben 2012
Dne 16. 7. 2012 jsme přijali kotěcího kluka, kterého našli o pár dní dříve lidé v Českých Budějovicích.
Cimir je moc hodný, mazlivý, přítulný a dovádivý lumpík - jednoduše jako každé kotě. Je čistotnný a zdlábne vše, co dostane.

24. 7. 2012 odjel do nového domova s rodinou do Nových Homolí

undefined

KISSI
(pravé jméno)
evidenční číslo V 20/12
(depozitum Týn nad Vltavou)

KASTROVANÁ, OČKOVANÁ
Narozena: květen 2011
24. 6 2012 jsme přijali do našeho depozita přijali mourinku Kissi od majitelů.
Kissi je zvyklá na kočkolit, s jinými zvířaty nemá problém a dobře s nimi vychází. Je velice hravá, přítulná a mazlivá.
Má ráda malé děti a je velice kontaktní. Ráda leží ve vaně a tekoucí voda ji opravdu baví, spíše pije v umyvadle než z misky.

23. 7. 2012 odjela do nového domova směr Hluboká nad Vltavou, kde na ni čeká kočička Rézinka, kterou si majitelé adoptovali také z našeho OS ;-)

BUDULÍNEK
evidenční číslo V 19/12
(depozitum Hrdějovice)

Narozen: 6. 5. 2012
Budulínka nám přivezli mladí lidé, kteří ho našli při procházce v lese koncem května. Snažili se o něj týden starat, ale bylo to pro ně náročné a tak nás oslovili, zda bychom se maličkého mohli ujmout.
Kotík byl zpočátku vzteklý a útočil i na adoptivní maminku Cecilku, která se mu snažila dát napít, ale po týdnu s lidmi zapomněl komunikaci s kočkami a místo aby se snažil napít od Cecilky, běžel za lidským hlasem. Nastoupilo tedy ruční krmení, ale zvládal to velmi dobře a když se  zasytil, byl schopen se trochu napít také od Cecilky. Tím jsme dosti rychle zvládli průjem, s kterým k nám přišel.
Budulínek je hodně vázán na člověka, preferuje ho před  kočkami. Je to velký mazlík, který ihned začne příst a je na něm vidět, jak mu přítomnost a hlazení od člověka dělá dobře. Bude to asi velký závisláček, takže by bylo dobře, kdyby se dostal někam, kde na něj budou mít více času.
Už zvládá jíst z mističky a tak si dává tvaroh s jogurtem, tatra mlíčko a paštičky pro koťata. Už začíná zkoušet i kotěcí granulky. Záchůdek používá dobře.

21. 7. 2012 odjel k mladým lidem do bytu v Českých Budějovicích, kde jim bude pomáhat překonat bolest ze ztráty kocourka

MACULKA
evidenční číslo M 32/12
(depozitum Č. Budějovice - Labská)

Narozena: cca květen 2012
30. 6. 2012 jsme přijali z Jihlavy opuštěnou kotěcí holčičku, kterou někdo vyhodil. Velice děkujeme nálezkyním, které kočičku ošetřili a následně nám ji předali i s léky.
V tuto dobu už je zcela zdravá a také je to vidět. Lumpačí jako správné koťátko, je velice živá, čistotná a má ráda kočičí, ale i lidskou společnost. Pejsky sice moc nezná, ale podle jejího chování je vidět, že by se skamarádila velice rychle

19. 7. 2012 odjela do nového domova nahradit zemřelého kocourka a parťačku bude dělat rodině s dětmi

EDÍK 
evidenční číslo R 40/12
(depozitum Písek)

OČKOVANÝ
Narozena: květen 2012
Dne 22. 6. 2012 jsme přijali dva kočičí sourozence ze Strakonic, kde se pohybovali na nevhodném místě a hrozilo jim otrávení.
Edík je roztomilý zrzavý kočičí kluk, který se u nás nádherně otrkal a rozkoukal a už si chodí sám pro pomazlení. Každou volnou chvíli věnuje hrám se svou sestřičkou. Když je unavený, tak chrní v pelíšku a nejlépe, když ho člověk hladí na bříšku. Edík krásně baští konzervičky, granulky jen výjimečně ochutná. Záchůdek používá předpisově. Vhodný do domečku i do bytu, kde bude mít nějakého kamaráda.

17. 7. 2012 odjel s velmi sympatickou rodinou do Českých Budějovic, kde na něj čeká kočičí kamarád

HUBERTÍK
evidenční číslo R 41/12
(depozitum Bechyně)

OČKOVANÝ
Narozen: 6. 5. 2012
Kocourka Huberta jsme přijali společně se sestřičkou Agátkou 29. 6. 2012 z Pořežan u Týna nad Vltavou.
Jednou to bude mazlivý kocourek, zatím ho však nejvíce zajímají myšky, míčky, jak kam vylézt, bitky se sestřičkou Agátkou a spaní. Když si odbude kotěcí povinnosti, rád si příjde pro podrbání. Je zvyklý na pejska a záchůdek používá bez problémů. Papá jak granulky, tak kapsičky, nepohrdne ani naředěným mlíčkem, syrovou stravu ještě nezkoušel. Momentálně se učí jak vítat ráno krmiče s ocáskem hore a otírání o nohy.

13. 7. 2012 odjel s novými majiteli do domku v Týně nad Vltavou

EVÍK 
evidenční číslo R 39/12
(depozitum Písek)

OČKOVANÁ
Narozena: květen 2012
Dne 22. 6. 2012 jsme přijali dva kočičí sourozence ze Strakonic, kde se pohybovali na nevhodném místě a hrozilo jim otrávení.
Evík je krásná chlupatá kulička, která nenechá žádnou věc v klidu. Je velmi zvědavá a nevynechá žádnou chvíli ke zkoumání. Když je unavená, ráda si zdřímne v klíně, kde jemně vrní. Evík krásně baští konzervičky, granulky jen výjimečně ochutná. Záchůdek používá předpisově. Vhodná do domečku i do bytu, kde bude mít nějakého kamaráda.

10. 7. 2012 odjela do nového domova do Tábora, kde bude mít kočičího parťáka

BĚLINKA
evidenční číslo M 18/12
(depozitum Hosín)

KASTROVANÁ, OČKOVANÁ
Narozena: cca 2004
Krásná bílá kočička s černými znaky.
Kočička přišla v zimě na zahradu v Táboře, kde se o ní řádně postarali, dávali jí potravu, nechávali jí doma a kočičce byla poskytnuta veterinární péče = ošetřena zraněná zadní nožička. Rodina zkoušela najít majitele, ale bezvýsledně, proto nám jí předali dne 14. 5. 2012. Tímto celé rodině děkuji, že nenechali kočičku na pospas osudu a poskytli jí dočasný, ale plnohodnotný azyl :)
Je to moc hodná kočička, milounká, naprosto nenáročná, baští docela málo, ale všechno. Je klidná, jenom při mazlení se kroutí jako hadík :) a "šlape zelí" o závod. Chovat se moc nenechá, to se bojí, ale sama si přijde na mazlení. Záchůdek od prvního dne naprosto bez problémů!
Nevíme, co se kočičce stalo, je určitě ochočená, ale stává se, že při mazlení se najednou z ničeho nic lekne lidské ruky a snaží se rychle někam ukrýt, krčí se a zavírá oči, klopí ouška - osobně se Bohu žel domnívám, že kromě mazlení zažila od někoho i to druhé... to chování tomu nasvědčuje. Je ale velice hodná a neublíží v žádném případě, žádných zvuků v domácnosti se nebojí, štěkání psa ano, takže k pejskovi nedoporučuji - možná, že její úraz byl způsoben právě útěkem před psem...?
Kočička se zdržuje doma, ven vůbec nechodí, takže do bytu ideálně!
Pozn: zdá se, že na fotkách vypadá jako svalovec a velká číča, ale opak je pravdou, je střední velikosti, štíhlá. Tváří se přísně, ale je to mazlík, něžná a rozvážná holčička. Vážně moc milá číčulka s velkýma očima a myslím, že i s velkým srdíčkem :)

Bělinka vzala osud do svých tlapek a pravděpodobně odešla z naší zahrady i domova. Myslím, že cestování měla v genech - tak, jako se objevila v Táboře na začátku zimy, tak od nás odešla v létě... informace jsme dali kam se dalo, letáčky atd., nikdo nám nevolal, cestu jsme prokřižovali do 1 km na každý směr a určitě se nestalo žádné neštěstí! Tělo jsme nenašli a v lese byl na stopu nasazen pes - není tady!
Stále doufám, že se k nám třeba někdy vrátí, ale myslím si, že Bělinka si najde svoje lidi prostě sama...

MACINKA
evidenční číslo R 38/12
(depozitum Týn nad Vltavou)

Narozena: květen 2012
Mouratou kočičku jsem přijali společně s její sestřičkou Mikulkou od hodné prani, která zabránila majitelům koťat v jejich utopení.
Macinka je zdravé, veselé a zvídavé kotě. Je trochu klidnější než její sestřička, ale i ona se ráda zúčastní všech lumpáren.
Baští kapsičky, masíko i kotěcí granulky. Obě koťátka jsou moc šikovná, záchůdek používají vzorně.

28. 6. 2012 odjela s velmi příjemnou majitelkou do domku se zahrádkou ve Vraném nad Vltavou.

MIKULKA
evidenční číslo R 37/12
(depozitum Týn nad Vltavou)

Narozena: květen 2012
Tmavě mouratou kočičku jsme přijali společně s její sestřičkou Macinkou 17. 6. 2012 od hodné pani, která majitelům koťat zabránila v jejich utopení.
Mikulka je zdravé, veselé a zvídavé kotě. Je více živější a zvědavější než její sestřička. Baští kapsičky, masíko i kotěcí granulky. Obě koťátka jsou moc šikovná, záchůdek používají vzorně.

26. 6. 2012 odjela s velmi sympatickými majiteli do domku v Českých Budějovicích, kde na ni čeká kočičí kamarádka

ARNOŠT
evidenční číslo V 12/12
(depozitum Hrdějovice)

OČKOVANÝ
Narozen: 13. 4. 2012
Černý kocourek Arnošt je jedním z Cecilky koťat. Protože se o všechny své potomky Cecilka pečlivě starala, vyrostla z nich zdravá a silná koťata.
Kocourek byl ze začátku mamánkem, který se nejraději ddržel u své mamči, ale jak povyrost, v odvaze si nezadá s ostatními.
Je to velký průzkumník a slídil, všude musí vlézt a všechno prozkoumat. Také chuť k jídlu ho neopustila, takže si nadšeně dává tvaroh s jogurtem, tatra mlíčko a paštičky pro koťata. Už začíná zkoušet i kotěcí granulky. Záchůdek používá na svůj věk opravdu pečlivě, je to velký šikula.

25. 6. 2012 odjel se sestřičkou Zojou do nového domova ke skvělé mladé rodině do domku u Týna nad Vltavou

ZOJA
evidenční číslo V 17/12
(depozitum Hrdějovice)

OČKOVANÁ
Narozena: 13. 4. 2012
Další černá kočička Zoja je jedním z Cecilky koťat. Protože se o všechny své potomky Cecilka pečlivě starala, vyrostla z nich zdravá a silná koťata.
Zoja je klidná kočička, která se mnohdy zabaví hrou sama, ale i ona má čertíka v těle, stejně jako ostatní sourozenci, a když jí to popadne, musí jí kolikrát usměrnit až maminka :-)
Jako ostatní si s chutí dává tvaroh s jogurtem, tatra mlíčko a paštičky pro koťata. Už začíná zkoušet i kotěcí granulky.
Záchůdek používá na svůj věk opravdu pečlivě, je to šikulka.

25. 6. 2012 odjela s bráškou Arnoštem do nového domova ke skvělé mladé rodině do domku u Týna nad Vltavou

BĚTULINKA
evidenční číslo R 30/12
(depozitum Týn nad Vltavou)

Narozena: 19. 4. 2012
Kočička Bětulinka se společně se svým bráškou narodila venkovní plaché kočičce. Ta se v poslední době pohybovala v okolí depozita, ale odmítala jakýkoliv kontakt s člověkem. Několik dní před porodem se však osmělila a dokonce přišla až do kotelny, kde během noci porodila koťátka. O ta se zatím vzorně stará. Po odstavení koťátek bude provedena kastrace a kočička zůstane v původní lokalitě, kde je již zvyklá a je o ní postaráno.
Bětulinka je roztomilé a zvídavé kotě. Je sice trochu klidnější než její bráška, ale také ona se ráda vydává na průzkumy okolí. Největší dobrotou je pro ni zatím mlíčko od maminky, ale pomalu už také ochutnává kotěcí kapsičky, tvaroh i masíko.

25. 6. 2012 odjela se skvělou majitelkou do nového domova do Krásetína u Holubova, kde bude bydlet v domku se zahrádkou a kde na ni čeká kočičí kamarád

CECILKA
evidenční číslo V 13/12
(depozitum Hrdějovice)

KASTROVANÁ
Narozena: cca 5/2011
Černou kočičku Cecilku jsme přijali 13. 4. 2012 společně s jejíma čerstvě narozenýma koťátkama (13. 4. - Artur, Richi, Zero, Zumba, Zita) z objektu firmy na Včelné.
O přijetí nás požádala paní, jejíž manžel v objektu pracuje a která se o kočičku bála. Přestože je Cecilka prvorodička, všechno zvládla skvěle a krásně se stará o pětici svých koťátek - tři jsou černá po mamince a dvě mourovatá.
Cecilka je klidná a milá kočička, která se ihned běží s člověkem uvítat a nevadí jí, když jí koťátka někdo okukuje. Se záchůdkem byly první dva dny trochu problém, ale po přemístění dále od koťátek už ho používá bez problémů. V jídle není vybíravá.
Po odchovu koťat počítáme s kastrací a potom už se bude Cecilka moci porozhlédnout po novém domově. Nejlépe by jí asi bylo v domku se zahrádkou, protože doposud žila venku.

24. 6. 2012 odjela do nového domova  k rodině se třemi dětmi do domku na Včelné

ZITA
evidenční číslo V 16/12
(depozitum Hrdějovice)

OČKOVANÁ
Narozena: 13. 4. 2012
Černá kočička Zita je jedním z Cecilky koťat. Protože se o všechny své potomky Cecilka pečlivě starala, vyrostla z nich zdravá a silná koťata.
Zita je stejně jako Richi od malička slídilka a velký průzkumník a ráda se přidá ke svojí pruhované sestřičce na průzkumných výpravách.
Jako ostatní si s chutí dává tvaroh s jogurtem, tatra mlíčko a paštičky pro koťata. Už začíná zkoušet i kotěcí granulky.
Záchůdek používá na svůj věk opravdu pečlivě, je to šikulka.

24. 6. 2012 odjela do bytu v Českých Budějovicích ke skvělé slečně

BARBULÍK
evidenční číslo R 31/12
(depozitum Týn nad Vltavou)

Narozen: 19. 4. 2012
Kocourek Barbulík se narodil společně se svojí sestřičkou Bětulinkou venkovní plaché kočičce. Ta se v poslední době pohybovala v okolí depozita, ale odmítala jakýkoliv kontakt s člověkem. Několik dní před porodem se však osmělila a dokonce přišla až do kotelny, kde během noci porodila koťátka. O ta se zatím vzorně stará. Po odstavení koťátek bude provedena kastrace a kočička zůstane v původní lokalitě, kde je již zvyklá a je o postaráno.
Barbulík je velmi zvídavý a neposedný kočičí kluk. Stále něco zkoumá a objevuje. A když se náhodou někde ztratí, tak hned velmi hlasitým mňoukáním volá svoji kočičí maminku. V mističce už objevil dobroty jako kotěcí kapsičky, masíko i tvaroh a zdá se, že mu všechno zachutnalo.

16. 6. 2012 odjel Barbulík s novou majitelkou do bytu v Týně nad Vltavou

RICHI
evidenční číslo V 14/12
(depozitum Hrdějovice)

Narozena: 13. 4. 2012
Mourinka Richi je jedním z Cecilky koťat. Protože se o všechny své potomky Cecilka pečlivě starala, vyrostla z nich zdravá a silná koťata.
Richi je od malička velký průzkumník a slídil, všude musí vlézt první a všechno prozkoumat. Také je nebojácná a pokud se cítí v nebezpečí, hned začne prskat a dělat kočičí hřbítek. Je to naše malá Amazonka.
Jako ostatní si s chutí dává tvaroh s jogurtem, tatra mlíčko a paštičky pro koťata. Už začíná zkoušet i kotěcí granulky.
Záchůdek používá na svůj věk opravdu pečlivě, je to šikulka.

9. 6. 2012 odcestovala ke slečně do bytu v Českých Budějovicích

ZERO
evidenční číslo V 15/12
(depozitum Hrdějovice)

Narozena: 13. 4. 2012
Mourinka Zero je jedním z Cecilky koťat. Protože se o všechny své potomky Cecilka pečlivě starala, vyrostla z nich zdravá a silná koťata.
Zero je od malička opatrnější než její sestřička Richi. Není nebojácná ale nehrne se hned všude první, spíše vyčkává, jak se situace vyvine.
Jako ostatní si s chutí dává tvaroh s jogurtem, tatra mlíčko a paštičky pro koťata. Už začíná zkoušet i kotěcí granulky.
Záchůdek používá na svůj věk opravdu pečlivě, je to šikulka.

8. 6. 2012 odjela do nového ke slečně do bytu v Českých Budějovicích, kde bude mít dvě kámošky a jednou z nich je Adélka, kterou si adoptovali z našeho os v loňském roce

BABETKA
evidenční číslo M 19/12
(depozitum Č. Budějovice - Čtyři Dvory)

Narozena: březen 2012
Dne 17. 5. 2012 jsme přijali černou kočičku s hnědým nádechem společně s jejím bráškou. Oba byli v krabici za výtahem v panelovém domě v Suchám Vrbném.
Babetka je mazlivá kočička, při hlazení blaženě vrní. Je také velká průzkumnice a šmejdilka, každou chvilku je za sedačkou, pod postelí a vůbec všude, kde je něco nového k prozkoumání. V jídle je nenáročná, ale přednost dává kotěcím konzervám. Čistotná od prvního dne.

29. 5. 2012 odjela společně se svým bráškou do baráčku v Lomnici nad Lužnicí

BUDULÍNEK
evidenční číslo M 20/12
(depozitum Č. Budějovice - Čtyři Dvory)

Narozen: březen 2012
Dne 17. 5. 2012 jsme přijali černého kocourka s hnědým nádechem společně s jeho sestřičkou. Oba byli v krabici za výtahem v panelovém domě v Suchám Vrbném.
Budulínek je veliký rošťák, myška na škrabadle a vlastně všechny hračky o tom ví své. Ještě raději než hraní má ale drbání na bříšku a jakmile přestanete, hlasitě se domáhá přídavku :-) Baští kotěcí granulky i konzervy. Naprosto čistotný.

29. 5. 2012 odjel společně se svou sestřičkou do baráčku v Lomnici nad Lužnicí

http://img2.rajce.idnes.cz/d0203/4/4359/4359768_4bfcd4d0ed36c268a3410deab9d6df1c/images/arobin.jpg

ROBIN
evidenční číslo M 5/12
(depozitum Č. Budějovice – M. Horákové)

OČKOVANÝ
Narozen: říjen 2011
Robinka jsme do našeho depozita přijali 12. 1. 2012 jako posledního ze sourozenců od paní, která se koťátek ujala, když je našla v krabici u popelnice.
Je to vděčný, hravý, 100 % čistotný a neustále se mazlící kocourek. Zatím je trošku pohublý, ale chuť k jídlu má, takže ho jistě brzy vykrmíme a jednou z něj určitě vyroste krásný velký kocour. Nejšťastnější je ve společnosti lidí, pokud je sám, domáhá se pozornosti hlasitým mňoukáním. Pro Robinka proto hledáme domov u někoho, kdo by měl dostatek času se mu věnovat, aby se nikdy sám necítil. Ostatní kočky mu nevadí, ale přednost dává hrám a kontaktu s lidmi.

25. 5. 2012 odjel do nového domova. Bude bydlet v domku v Litvínovicích a bude rozmazlovaným jedináčkem

BUBLINKA
evidenční číslo M 8/12
(depozitum Č. Budějovice - Suché Vrbné)

KASTROVANÁ, OČKOVANÁ
Narozena: září 2011
Dne 15. 1. 2012 byla k nám přijatá želvovinová kočička Bublinka z Holkova. Bublinka měla na jednom oku prasklý vřed na rohovce a oko bylo vyteklé ven. Ihned po příjmu jsme jí odvezli na veterinu, kde jí paní doktorka nefunkční zhnisané oko odstranila. Bublinka byla celá utrápená a první dny se trochu bála, brzy ale zjistila, že jí žádné nebezpečí nehrozí a po doléčení se z ní postupně stává hravá a zvědavá kočičí holčička. Od první chvíle je čistotná, vzorně chodí na záchůdek i na škrabadlo. Od cizích lidí i věcí se drží zatím dál, a tak je vhodná spíše do klidné domácnosti. S ostatníma kočičkama vychází bez problémů a se psy se kamarádí. Je to veliký mazlík, který rád spinká v posteli a moc ráda si hraje s hračkami, ale také na schovávanou :-)

28. 5. 2012 odjela do nového domova fo Českých Budějovic, kde bude mít další kočičí kamarády, včetně naší bývalé obyvatelky Pepiny :-)

CIBULKA
evidenční číslo V 12/12
(depozitum Nemanice)

KASTROVANÁ
Narozena: 2009
Černobílou polodlouhosrstou kočičku jsme přijali 3. 4. 2012 od lidí, kteří jí společně s Želvinkou našli na podzim u Malše a ujmuli se jich. Z důvodu alergie v rodině se na nás obrátili, aby byly kočičky přijaty k nám.
Cibulka byla z počátku vystrašená a nedůvěřivá, ale postupně se skamarádila s ostatními členy domácnosti a zvláště s jedním kocourkem jsou už velcí kámoši. Stala se z ní mazlivá kočička, která si drbání a hlazení náležitě užívá. V jídle není vybíravá. Záchůdek používá bez problémů. Je vhodná jak do bytu, tak do domku se zahrádkou. Je také zvyklá na menší psy.

27. 5. 2012 odjela do nového domova ke Kaplici

ŽELVINKA
evidenční číslo M 16/12
(depozitum Srubec)

KASTROVANÁ, OČKOVANÁ NA VZTEKLINU
Narozena: cca 3/2010
Želvovinovou kočičku jsme přijali 3. 4. 2012 od lidí, kteří jí společně s Cibulkou našli na podzim u Malše a ujmuli se jich. Z důvodu alergie v rodině se na nás obrátili, aby byly kočičky přijaty k nám.
Želvinka je
nenáročná, klidná a pohodová kočička, která je vhodná do bytu, je naprosto čistotná a v jídle nevybíravá. Je zvyklá na společnost dalších koček, velkého psa, ale i malého dítěte a vše bez problémů zvládá :-)

26. 5 2012 odjela do nového domova do Strakonic

http://img2.rajce.idnes.cz/d0203/4/4359/4359768_4bfcd4d0ed36c268a3410deab9d6df1c/images/abrumla.jpg

BRUMLA
evidenční číslo R 75/11
(depozitum Nedabyle)

KASTROVANÝ, OČKOVANÝ
Narozeni: květen 2011
Dva kočičí kamarády Méďu a Brumlu jsme přijali 9. 8. 2011 z Tábora od pani, která koťátka našla v zuboženém stavu. Vzala si je domů a poskytla jim veškeré veterinární ošetření. Nyní jsou oba kluci již v pořádku a mohou odejít do nového domova.
Brumla je velmi milý, klidný a mazlivý kocourek. Na jedno očíčko nevidí, má zde zákal a také má předkus, takže mu z tlamičky kouká kousek jazýčku, což vypadá moc roztomile. Své handicapy vynahradí úžasnou povahou, je to neskutečně hodný a mazlivý kocourek, který bude moc vděčný za jakoukoliv pozornost. Má moc rád hraní s myškou a depozitním kamarádem Tuláčkem. Pro své handicapy je vhodný spíše do bytu. Nevadí mu další kočky ani psi.

22. 5. 2012 jelikož za celou dobu o Brumlu nikdo neprojevil zájem a v depozitu je velice spokojený, rozhodla si ho depozitářka nechat, protože má Brumlík místní kočičky, pejska, ale i depozitářku moc rád

http://img2.rajce.idnes.cz/d0203/4/4359/4359768_4bfcd4d0ed36c268a3410deab9d6df1c/images/aminka.jpg

MINKA
(depozitum Jindřichův Hradec)

KASTROVANÁ, OČKOVANÁ
Narozena: 2008
Minka byla od 25. 1. 2011 v našem depozitu, které se ale rušilo a tak byla převeza 30. 7. 2011 do Cibela o.s. Původně je z Borku, kde o ní pečovala paní z místního penzionu pro seniory. Některým spolubydlícím ale kočička vadila, tak paní ze strachu, že by se mohlo kočičce něco stát, kontaktovala budějovické ochranáře. Minka byla z počátku nedůvěřivá, ale po přivyknutí se moc ráda nechává hladit a mazlit a v našem depozitu už se projevuje jako klasická mazlilka, nevadí jí ani přítomnost jiných kočiček ani pejsků. Od začátku je velice čistotná a záchůdek používá předpisově.
Minka má drobný zdravotní problém a to astma. Při vyšší fyzické námaze či stresu se velmi zadýchává, ale v klidovém režimu ji to nijak výrazně neomezuje.
Minka je moc hodná kočička, co se ráda s člověkem pomazlí a vydrží u něj dlouhé hodiny spát vedle v křesle. Hodí se v podstatě ke komukoli, kde bude mít klid a bude v bytě.

19. 5. 2012 odjela díky umisťovací výstavě do nového domova do bytu do Klatov ke kočičímu parťákovi

KARLIČKA
evidenční číslo R 26/12
(depozitum Týn nad Vltavou)

KASTROVANÁ
Narozena: cca květen 2010
Želvovinovou kočičku jsme přijali 16. 4. 2012 ze sídliště Hlinky v Týně nad Vltavou.
Karlička je zatím při seznamování s lidmi dost opatrná. Potřebuje více času a trpělivosti, aby si mohla na lidi i nové prostředí zvyknout. Ostatní kočky jí nevadí. Je čistotná. Vhodná do domku se zahrádkou.

17. 5. 2012 se Karlička vrátila do lokality, kde byla odchycena. U nás se bohužel ani po měsíci nezlepšila, byla velice nešťastná a stále schovaná, proto jí nechceme bránit ve spokojeném životě a je zpět, kde se o ní opět postará místní krmička :-)

ČÍČA
(původní jméno)
evidenční čislo R 29/12
(depozitum Písek)

KASTROVANÁ
Narozena: cca leden 2011
Dne 2. 5. 2012 jsme přijali krásnou dlouhosrstou kočičku, které se musel nedobrovolně vzdát původní majitel kvůli silné alergii.
Číča je velmi elegantní kočička, která nevynechá žádnou možnost ke zkoumání a šmejdění. Občas se chová jako prvotřídní dáma, ale jindy lítá jako nezbedné kotě. V jídle dává přednost masíku, ale v případě nouze sní i granulky. Na záchůdek chodí od začátku předpisově.
V novém domově by jistě uvítala nějakého parťáka. Byla vychovávaná v bytě, ale věci za oknem ji neuvěřitelně lákají, takže můžu jít i do baráčku se zahrádkou.

16. 5. 2012 odjela s úžasnou rodinou do domečku u Jihlavy, kde bude rozmazlovaným kočičím jedináčkem!

KULIFERDA
evidenční číslo R 28/12
(depozitum Týn nad Vltavou)

Narozen: cca srpen 2011
Okatého kocourka jsme přijali společně s jeho maminkou Josefkou 24. 4. 2012 ze Sepekova.
Kuliferda je klidný a mazlivý kocourek. Je to také vděčný strávník, který nepohrdne žádnou dobrotou. Vypadá to, jako by si stále dělal zásoby na horší časy. I přesto, že dosud žil pouze venku, je čistotný. Vhodným domovem by pro něho byl byt i domek se zahrádkou.

15. 5. 2012 odjel k velmi milé rodině do Písku, kde bude mít psího kamaráda a bude rozmazlován

DLOUHOVLÁSEK
evidenční číslo M 36/11
(depozitum Kaplice)

Narozen: konec července 2011
Dlouhovláska jsme přijali dne 8. 5. 2012 a to po půl roce zpět do našeho os, kdy se u majitelů projevila alergie.
Dlouhovlásek je krásný černý polodlouhosrstý kocourek. Je zvyklý na pobyt v domácnosti, bez problému používá kočičí toaletu. Je velmi hodný a přítulný.

13. 5. 2012 odešel do nového domova

http://img2.rajce.idnes.cz/d0203/4/4359/4359768_4bfcd4d0ed36c268a3410deab9d6df1c/images/abosana.jpg

BOSANA
evidenční číslo V 20/11
(depozitum Hrdějovice)

KASTROVANÁ
Narozena: 4/2007
Bosana je drobná bílozrzavá kočička, kterou jsme převzali 17. 5. 2011 od lidí, kteří měli doma velké množství koček a nemohli si je nechat. Je zvyklá na kočičí kolektiv, je nekonfliktní a má ráda koťata, o která se hezky stará a dělá jim chůvu.
K lidem je však stále nedůvěřivá. Vyhovuje jí žít jen "vedle člověka" ne s ním, nemá potřebu o bližší kontakt. V jídle je nenáročná, ale na šunku umí stát v první řadě s ostatními. Podat šunku, to ano, ale žádné další důvěrnosti, natož sahání, to není nic pro ní. Jinak je čistotná, nenáročná. Vyhovuje jí možnost chodit ven, takže by určitě přivítala nový domov v domku se zahrádkou, jako kamaráda raději kotě, ke kterému si umí rychle vytvořit vztah, popřípadě depozitního Damiána, na kterého je dosti fixovaná.
Nový majitel musí do budoucna počítat také s tím, že z Bosany se mazlivka nikdy nestane a bude jen tichou společnicí stojící opodál.

Damián s Bosanou odjeli společně večer 14. 5. 2012 do Volyně k bezva rodině do domku se zahradou, takže budou určitě oba spokojeni, že můžou chodit i ven.

http://img2.rajce.idnes.cz/d0203/4/4359/4359768_4bfcd4d0ed36c268a3410deab9d6df1c/images/adamian.jpg

DAMIÁN
evidenční číslo M 56/11
(depozitum Hrdějovice)

KASTROVANÝ, OČKOVANÝ
Narozen: cca září 2011
Dne 21. 10. 2011 jsme přijali koťátko z Holkova u Velešína.
velký jedlík, běhá od jedné misky k druhé a vytlačuje kamarády, což je na něm vidět a roste doslova před očima :-) Při jídle si povídá a souhlasně mručí. Je velmi živý, velký průzkumník, kotě jak má být, velmi samostaný, nepotřebuje jiné kočičky k životu, ale nevadí mu.

6. 11. Damián je lump od pohledu. Je černý, ale obličej má světleší - do hněda. Má velké žluté oči. Pořád si hraje, s ostatními koťaty, s hračkami, s člověkem. Neviděla jsem ho nikdy spát, je neustále v pohybu. Některé hračky, stejně jako jídlo, si hlídá a nikdo mu na ně nesmí sáhnout. Pokud ano, tak vrčí jak tygr. Není příliš mazlivý, ani často nevrní, nemňouká. Baští naprosto všechno. Je to zcela nenáročný kocourek, který si vystačí sám a pro pohlazení nebo pochování si přijde jen občas, když má on chuť. O to větší radost z toho máte. Bylo by mu lépe u baráčku se zahrádkou a hlavně s dalším kamarádem.

14. 3. 2012 Z Damiána vyrostl příjemný kocourek, který se rád chová a mazlí, ale musí si přijít sám. Jinak je to kradlák kradákovatý - na stole před ním neobstojí žádná tužka a z mísy si vybere na hraní kdejakou mušli. To by tak nevadilo, kdyby to většinou necpal pod koberec, takže každé "KŘUP" znamená, že jsme nechtěně objevili jeho skrýš a zdevastovali schovaný poklad. Ale s ostatními kočkami je kamarád a nejraději má Bosanu, ke které chodí, jako ke svojí mámě a dokáže jí vyprovokovat ke hrám, kdy oba lítají jako koťata. Jídlo miluje, je to chodící žaludek, i když to na něm není vidět. Začíná pomalu zkoumat zahradu, protože už zvládl kočičí dvířka. Takže by byl vhodný i k domečku se zahrádkou.

Damián s Bosanou odjeli společně večer 14. 5. 2012 do Volyně k bezva rodině do domku se zahradou, takže budou určitě oba spokojeni, že můžou chodit i ven.

TULÍK
evidenční čisla R 95/11
(depozitum Písek)

KASTROVANÝ, OČKOVANÝ
Narozen: cca květen 2011
Tři kočičí brášky jsme přijali 5. 10. 2011 od nálezkyně z obce Břehy u Týna nad Vltavou. Všichni našli nové domovy, ale Tulík nám byl po pěti měsících vrácen z důvodu alergie dítěte (v adopci byl od 16. 11. 2011 do 13. 4. 2012).
Tulík je veliký atletický kluk, který má neuvěřitelně jemný kožíšek krémovozrzavé barvy. Celý den leží ve svém pelíšku a když je možnost pomazlení, tak ihned vyběhne a nastavuje se. Je to velký jedlík. Hodí se především do bytu a to jako kočičí jedináček. Je čistotný.

9. 5. 2012 odjel ke starší pani do Písku, kde bude rozmazlovaným jedináčkem

FAUST
evidenční číslo V 9/12
(depozitum Č. Budějovice - Puklicova)

KASTROVANÝ, OČKOVANÝ
Narozen: jaro 2011
Dne 26. 3. 2012 jsme přijali z Tábora polodlouhosrstého kocourka.
Faust je velice hodný, čistotný a přátelský, ale nemá rád jiná zvířata.

28. 3. 2012 odjel do nového domova a následně byl 7. 4. 2012 vrácen. Důvodem byl strach partnera majitelky o 7 měsíčního synka, i přes to, že Faust nijak synkovi neubližoval, byl rád v jeho blízkosti. Pán ale rozhodl, že dítě je na přítomnost zvířete malé... Za nedlouho byl opět adoptován a to 27. 4. 2012, kdy odešel s novou paničkou do bytu v Českých Budějovicích. Následně byl 30. 4. 2012 vrácen, jelikož se k nové majitelce nastěhovala dcera s alergickým dítětem. Faustík je jednoduše smolař, proto doufáme, že konečně narazí na ty pravé majitele!

7. 5. 2012 odjel do nového domova s mladými lidmi v Českých Budějovicích

RÉZI
evidenční číslo R 25/12
(depozitum Písek)

KASTROVANÁ
Narozena: cca červen 2011
Dne 2. 4. 2012 byla Rézinka nalezena v Písku, kde pobíhala po sídlišti a plakala. Původně jsme mysleli, že vypadla z okna, neboť kulhala, ale bohužel se nikdo neozval.
Rézi má poškozená bříška na tlapičkách, ale máčením v bylinkách se velmi urychluje hojení. Je to velmi mazlivá kočička, která člověka doprovází na každém kroku. Trpělivě sedí a pozoruje dění okolo sebe. Je čistotná a v jídle nevybíravá. Vhodná do bytu i do domečku se zahrádkou.

25. 4. 2012 odjela s úžasnými páníčky do Českých Budějovic, kde bude rozmazlovaným jedináčkem.

DOUBRAVKA
evidenční číslo R 19/12
(depozitum Týn nad Vltavou)


KASTROVANÁ
, OČKOVANÁ
Narozena: 2007
Černobílou kočičku jsme přijali 28. 2. 2012 z nevyhovujících podmínek společně s kocourkem Jonášem a Matýskem.
Doubravka je drobná kočička, která při příjmu vážila 2,1 kg. Má ráda společnost lidí i ostatních koček. Za každé pohlazení je velmi vděčná a hned nastavuje hlavičku k dalšímu a dalšímu hlazení a drbání. Je čistotná. Dosud žila v bytě, proto ji doporučujeme opět pouze do bytu.

20. 4. 2012 odjela s velmi sympatickými novými majiteli do bytu v Týně nad Vltavou

OLDŘIŠKA
evidenční číslo R 2/12
(depozitum Č. Budějovice - J. Kolářové)

Narozena: červen 2011
Mouratou kočičku jsme přijali společně s její maminkou Broňou 19. 12. 2011 od staré pani, která se o kočičky nemohla ze zdravotních i finančních důvodů déle starat.
Oldřišku trápí hned od přijetí silná rýma. V současné době podáváme již druhá ATB a oční mast. Dalším zdravotním problémem je její váha. I přesto, že dobře baští a je odčervena, nedaří se jí přibrat. Zatím přidáváme Calopet pastu a vitamíny.

3. 2. 2012 zdravotní stav Oldřišky se již o hodně zlepšil. Byla jí ještě podána injekčně ATB a dostala také tabletky na podporu imunity. Netrpělivě už vyhlíží nové páníčky :-)

17. 4. 2012 Oldřiška je drobná mourinka. Po poslední léčbě ATB pomalu ustoupil průjem, i s rýmou je to lepší a z Oldřišky se stává živá a zvídavá kočička. I přes svoji drobnou konstituci je velmi čilá, rychlá a nebojácná. Určitě by nepohrdla teplým pelíškem v domečku s možností výběhu na zahradu, kde by bylo stále co objevovat.
V bytě je Oldřiška bezproblémová, nic neničí, záchůdek používá předpisově. Ve vztahu ke svým lidem je to velmi přítulná, mazlivá a bezkonfliktní kočička, i se svým depozitním kamarádem jsou dobře sehraná dvojka takže lze předpokládat, že by dobře vycházela i s dalšími zvířecími kamarády. Lze ji však umístit i jako jedináčka, její pán však musí počítat s tím, že si přijde možná častěji pro pohlazení. V jídle je Oldřiška nenáročná, vzhledem k prodělaným střevním obtížím doporučujeme však převážně kvalitní suchou stravu, zpestřenou vařeným rybím nebo kuřecím masem a dostatek vody. Doufáme, že se pro Oldřišku najde hodný pán, který jí svojí péčí vynahradí její těžké životní začátky. Oldřiška mu to bude oplácet svojí přítulností a láskou.

18. 4. 2012 odjela do domku nedaleko Českých Budějovic, kde na ní čeká kočičí parťák, který je z našeho os

FIDO
evidenční číslo M 12/12
(depozitum Č. Budějovice - Plzeňská)

KASTROVANÝ, OČKOVANÝ
Narozen: cca březen 2011
Kocourka jsme přijali 5. 2. 2012 z Holkova u Velešína z nevyhovujících podmínek s pořádnou rýmou. Fido se zpočátku bál, ale netrvalo dlouho a pro jeho zálibu v hraní se brzy osmělil a začal lítat za myškou a míčkem jako malé kotě. Nyní, po měsíci, patří Fido stále mezi nejhravější obyvatele depozita a také velké mazlíky. Moc rád leží na klíně, nastavuje bříško k hlazení a ducá hlavičkou na pozdrav. Je to zkrátka kočičí zlatíčko.
Velký respekt má však před hlukem a tak by pro něj byla nejvhodnější klidná domácnost. V jídle je nenáročný, baští vše, ale největší pochoutka je jednoznačně syrové masíčko. Je odčervený a vzorně chodí na záchůdek i škrabadlo. V novém domově by určitě přivítal kočičího kamaráda, ale není podmínkou.

16. 4. 2012 odešel do nového domova do bytu ve Velešíně, kde mu bude kromě milých manželů dělat společnost mladý kocourek Sváťa (z našeho sdružení) a starší britská kočička

ROZMARÝNKA
evidenční číslo 15/12
(depozitum Č. Budějovice - Čtyři Dvory)

Narozena: říjen/listopad 2011
Černobílou kočičku jsme přijali 6. 4. 2012 od paní, která ji viděla několik dní potulovat se po sídlišti Máj v Českých Budějovicích. Pani ji chodila krmit a jelikož ani po pár dnech kočička nikomu nescházela, vzala ji k sobě a následně předala nám.
Rozmarýnka byla určitě zvyklá žít v bytě, protože v depozitu byla hned jako doma a okamžitě i věděla, k čemu slouží záchůdek. Při příjmu byla celá špinavá od motorů aut, kde se schovávala a taky první dva dny skoro celé prospala, užívala si, že nemusí být stále ve střehu. Nyní už lumpačí, ráda prohání myšky, baští jako velká číča, ale ze všeho nejraději se mazlí.

17. 4. 2012 odešla do nového domova do bytu, kde na ní čeká kocourek, který je adoptovaný také od nás :-)

JOZÍFEK
evidenční číslo R 24/12
(depozitum Týn nad Vltavou)

KASTROVANÝ
Narozen: cca květen 2011
Černobílého kocourka jsem přijali 25. 3. 2012 ze sídliště v Týně nad Vltavu. Jozífek je zřejmě další z několika kočičích bezdomovců, kteří tam žijí a kterým hrozí nejedno nebezpečí.
Jozífek je hodný a klidný kocourek. I přesto, že dosud žil venku, je čistotný. Nevadí mu společnost ostatních koček ani psů.

14. 4 2012 odjel do nového domova do Sedlece u Temelína, kde bude kočičím jedináčkem

OZZY
evidenční číslo V 10/12
(depozitum Hrdějovice)

KASTROVANÝ, OČKOVANÝ
Narozen: cca 2010
Dne 26. 3. 2012 jsme přijali z Tábora kocourka, který je asi plemene britská krátkosrstá.
Ozzy je moc hodný, nekonfliktní, kočky ani psi mu nevadí, ale může být i sám. Je trochu posmutnělý. Čistotný.

10. 4. 2012 odcestoval do bytu v Českých Budějovicích k paní, která nedávno přišla o kocourka. Bude opečovávaným jedináčkem.

ROZÁRKA
(Dorotky koťátko)
evidenční číslo M 62/11
(depozitum Č. Budějovice - Čtyři Dvory)

OČKOVANÁ
Narozena: září 2011
21. 11. 2011 jsme přijali dvě zhruba tříměsíční koťátka s maminkou z lokality Bavorov, kde někomu zřejmě hodně překážely, protože obě koťátka měla zpřerážené přední pacičky. Ihned jsme s nimi jeli k veterináři, který nasadil ATB a ošetřil je, což bylo vzhledem k jejich vystrašenosti velmi obtížné. Pan doktor se domnívá, že jim byly nožičky zpřerážené tyčí.
Po pár dnech v depozitu, lécích na bolest i plných mističkách, se z nich staly mazlivé slečny, které jsou vděčné za hlazení a hlavně chování, úplně se k vám namáčknou a spokojeně předou. Stále se ale bojí prudkých pohybů a hlasitých zvuků, což je pochopitelné, po tom, co si prožily. Nejsou tedy vhodné do rodiny s malými dětmi.

Rozárka je krásná želvovinová kočička s bílým chmýřím pod krkem měla přeraženou "jen" jednu nožičku, o to ale hůř. Rozárka se plazila jakoby po loktu a přikrčených ostatních nožičkách. Zatím nožičku nepoužívá, momentálně jí má zafixovanou a ještě se uvidí, zda půjde nožička zachránit. Kočička velmi ráda baští kapsičky, masíčko i laskominky typu tvaroh, lipánek. Je naprosto čistotná.

V pátek 13. ledna čeká Rozárku amputace, kdy jí bude odebrána zraněná nožička. Dnes je bohužel jisté, že nožička již nikdy funkční nebude a dělají se na ní bolavé otlaky. Držte nám prosím palce, at' operace dobře dopadne!

13. 1. Rozárka už má operaci zdárně za sebou, Podle pana doktora proběhlo vše bez problémů a žádné komplikace neočekává. Rozárka je vzorný pacient, odpočívá a nabírá síly. Určitě bude během pár dní stejný lumpík jako dřív.

10. 4. 2012 odešla s milou paní do bytu v Českých Budějovicích, kde na ní čeká kočičí kamarád Chops, který je také z našeho os

http://img2.rajce.idnes.cz/d0203/4/4359/4359768_4bfcd4d0ed36c268a3410deab9d6df1c/images/amata.jpg

MAŤA
evidenční číslo R 73/11
(depozitum Hosín)

KASTROVANÁ
Narozena: květen 2011
Tři sourozence (Sváťa, Neposeda, Maťa) jsme přijali 9. 8. 2011 z Tábora, kde je našli starší manželé v krabici u popelnic nedaleko nemocnice.

Maťa při hrátkách utržila škrábanec do oka, který způsobil, že se oko podnítilo a velmi nateklo. Bohužel se nedalo nic dělat a očičko zůstane nefunkční. Do budoucna je v plánu očičko vyndat, aby nezpůsobovalo problémy. Maťu to ale nijak neomezuje, je to největší drak ze všech, pořád něco vymýšlí a chce být středem pozornosti. Dočká se nového domova i přes svůj drobný handicap?

3. 10. 2011 byla Maťa na kompletním vyšetření očička na klinice v Českých Budějovicích. Očičko je částečně funkční, v poslední době se hodně zhojilo a proto není nutné jej vyndavat. Maťa jistě vynahradí novým majitelům tento drobný vzhledový handicap svojí nesmírnou mazlivostí a přítulností.

5. 4. 2012 Maťulka zemřela na zástavu srdce... :-( Více o ní naleznete ve "Vzpomínce"

RADUŠKA
evidenční číslo R 23/12
(depozitum Týn nad Vltavou)

KASTROVANÁ
Narozena: cca říjen 2010
Bílomouratou chlupatější kočičku jsme přijali 28. 3. 2012 ze sídlišti Hlinky v Týně nad Vltavou. Kočička zde běhala pod auty a dožadovala se jakéhokoliv jídla.
Raduška je klidná až trochu bázlivá kočička. Podle stavu srsti se musela venku pohybovat již delší dobu. Zacuchané "dredy" se pokusíme co nejdříve vyčesat, případně vystříhat. K jídlu jí chutná naprosto všechno co v mističce najde. Není nijak vybíravá. I přesto, že žila venku, je čistotná. Ostatní kočky jí nevadí. Raduška je vhodná do bytu, případně i do domku se zahrádkou, kam by se občas mohla dojít vyhřívat na sluníčko. Celkově se ale více projevuje jako bytová kočička.

1. 4. 2012 odjela do nového domova nedaleko Plzně

MYŠPULÍN - CHLUPÁČEK
evidenční číslo R 76/11
(depozitum Týn nad Vltavou)

KASTROVANÝ, OČKOVANÝ
Narozen: duben 2010
Kocourka jsme přijali 3. 8. 2011 od manželů, kteří ho nalezli nedaleko Milevska. Před přijetím do našeho depozita mu na své náklady poskytli veškeré veterinární ošetření.
Chlupáček je nádherný celočerný kocourek. Je klidný, mazlivý a celkově nenáročný. Je to velmi vděčný strávník, chutnají mu konzervy i granulky. Je naprosto čistotný. Vhodný do bytu i do domku se zahrádkou.

Chlupáček byl již jednou v adopci, ze které se 19. 3. 2012 vrátil z vážných rodinných důvodů.

31. 3. 2012 odjel s novými majiteli do Zahájí, kde bude bydlet v domku se zahrádkou

Další kočičky umístěné v roce 2012 naleznete na další stránce