Jdi na obsah Jdi na menu
 


Našli domov13_2

NAŠLI DOMOV V ROCE 2013

 

Na této stránce jsou kočičky, které prošly našimi depozity a nyní jsou v nových domovech.

 

TEREZKA I.
(pravé jméno)
evidenční číslo R 20/13
(depozitum Týn nad Vltavou)

KASTROVANÁ
Narozena: květen 2011
Tmavě mouratou kočičku Terezku jsme přijali 9. 4. 2013 společně s kočičkami Mikinou, Ťuflinkou a kocourkem Speedym od pani z Hluboké nad Vltavou.
Terezka je kočičí mamka Mikiny a Ťuflinky, kterí již mají nové domovy. Je to velmi pohodová, klidná a přítulná kočička. Reaguje na jméno a také si moc ráda povídá. Když se jí zdá, že Mikina nebo Ťuflinka hodně zlobí, hned jim uštědří jeden výchovný kočičí pohlavek. Terezka je vhodná do bytu i domku se zahrádkou. Je naprosto čistotná a v jídle je nenáročná.

30. 6. 2013 odjela do nového domova do Českých Budějovic, kde bude rozmazlovaným jedináčkem.

BOBÍK
(pravé jméno)
evidenční číslo M 22/13
(depozitum Č. Budějovice - Větrná)

KASTROVANÝ, OČKOVANÝ
Narozen: 2011
Dne 20. 3. 2013 byl do jednoho z našich depozit přijat černý kocourek, kterého přinesla do veterinární ordinace majitelka s tím, že se stěhuje do domova pro seniory a kocourka nemá kam dát, tak ho chce nechat utratit. Paní doktorka mladého kocourka uspat odmítla a předala ho nám.
Bobík byl při příchodu trochu vystrašený ze všech změn, ale brzy se rozkoukal a nyní je z něj velmi milý a mazlivý kocourek. Je velice rád v přítomnosti lidí a skvěle si začal rozumět s druhým depozitním kocourkem, se který se vždy skvěle vydovádí. Pejsky stále ještě zkoumá, ale velice rychle si zvyká, takže myslíme, že i s nimi bude velice brzy kamarádit. Je zvyklý žít v bytě, takže záchod používá bez problému. Jí granulky i maso. Vhodný pouze do bytu.

29. 6. 2013 odjel do bytu v Písku k sympatické rodince a jako společnici bude mít od nás adoptovanou kočičku Faustýnku.

DONÍK
evidenční číslo M 29/13
(depozitum Č. Budějovice - Plzeňská)

KASTROVANÝ
Narozena: cca září 2012
Nádherný kocourek siamského zbarvení vběhl 26. 4. 2013 přímo do domu depozitářky a pelášil ihned k mističkám. Doník byl velmi vyhublý a tělíčko měl pokryté desítkami klíšťat. V kočičím kolektivu se ihned cítil jako ryba ve vodě a byl přímo nadšený, že má plnou misku a lidskou pozornost. Původní majitelé se najít nepodařilo, zřejmě ho někdo vyhodil jako odrostlé kotě.
Doník má i povahu typickou pro siamky, je velmi, ale opravdu velmi, mazlivý a společenský. Miluje lidi a chodí za nimi jako pejsek a žadoní o pomazlení:-). S ostatními kočkami je hned kamarád a v jídle dává přednost kvalitním granulkám. Tělíčko má štíhlé a drobné a je možné, že již díky špatné výživě v dětství a dospívání o mnoho nevyroste.
Pro Doníka hledáme někoho, kdo má velkou rodinu anebo třeba pracuje doma. Kocourek miluje společnost a byl by smutný, kdyby byl celé dny doma sám.

27. 6. odjel do Horní Plané do domečku, kde se na něj moc těší malá Pavlínka a čtyři kočičky.

SNÍŽEK MODROOČKO
evidenční číslo M 33/13
(depozitum Č. Budějovice - Plzeňská)

KASTROVANÝ, OČKOVANÝ
Narozen: 2009
Nádherný bílý kocourek byl přijatý od původních majitelů, kteří se dostali do svízelné situace s bydlením. Kocourek má jedno oko modré a druhé žluté. Má velmi přátelskou povahu, rád se mazlí a moc rád si hraje. Je to také velký šmejdil a rozhodně mu nic neunikne. Je to zkrátka akční mazel. Povahu má velmi nebojácnou a s každým se hned spřátelí. To ale zatím platí pouze pro lidi a ne pro kočičky. Na ostatní kočky zatím vyjíždí a tak musí být odděleně. V původním domově měl jako kamarádku koťátko, které miloval a tak předpokládáme, že se to změní. Kocourek je hluchý a tak když něco chce, mňouká hlasitěji než ostatní, jelikož se neslyší. Když je však spokojený, potichu přede a je tím nejmilejším společníkem, jakého si můžete přát. Z důvodu jeho handicapu jej nabízíme pouze do bytu, venku by byl ve velké nevýhodě.

27. 6. odjel až do daleké Olomouce k velmi sympatické rodince, která má již dvě kočičky a z toho je jedna také hluchá. Snížek zvládl cestu bravurně a nyní držte palce při seznamování kočiček.

ŠAMŠULÍNKA
evidenční číslo M 16/13
(depozitum Hosín)

KASTROVANÁ
Narozena: cca 2004
Šamšulína je bíločerná kočička, kterou jsme přijali 25. 2. 2013 z firmy na zpracování masa, kde jí někdo “vysadil”. Zaměstnancům bylo kočičky líto, tak jí alespoň krmili. Šamša zde takto žila přibližně rok.
Kočička měla při příjmu pokousání na krku od potkana, zánět se rozšířil po polovině hlavy. Rána byla opravdu velká, musela se čistit a Šamše byla podávána silná antibiotika proti horečce a infekci. Nyní je již Šamšulka zdravá :-)
Šamšulínka je nádherná kočička s jemným kožíškem, která miluje teplíčko. V jídle je absolutně nevybíravá a také je 100% čistotná. Je plašší povahy, její ochočování probíhá velice pomalu. V prvních týdnech se s tetou vůbec nebavila, nyní si občas příjde užít lidské přítomnosti na odpočívadlo, když teta pracuje u pc a kouká na ní. Občas se již nechá opatrně pohladit a pak přede jako o závod. Je zřejmé, že důvěru v lidi získává velice pomalu, proto je vhodná pouze pro velice trpělivého člověka. Je to prostě vystrašínek :-)

27. 6. 2013 Šamšulínka se konečně rozhoupala a je rozhodnuto. Zůstává obyvatelem Hosína na stálo, jelikož se jí líbí lítat po okolí a moc si volnost užívá :-)

BUBO BUBO
evidenční číslo M 35/13
(depozitum Kaplice)

KASTROVANÝ
Narozen: 2005
Obrovského kocoura norské lesní kočky jsme přijali 2. 6. 2013 od majitelů, kteří již tohoto chlupatého kočičáka nemohli mít doma kvůli miminku. První dva dny byl velice divoký, skoro až nebezpečný. Ale jen co si zvyknul, proměnil se v úžasného kocoura, který bude ozdobou každé kočičí domácnosti. Na ostatní kočky a psy si chvíli zvykal, ale už se spolu kamarádí. Velice rád leze po skříních. Je čistotný a ve stravě velice skromný - patří mezi menšinu koček, co nepohrdne granulemi a nečeká stále na něco lepšího.

23. 6. 2013 odjel s novou paničkou do Kamenice nad Lipou.

ČÁRKA
evidenční číslo M 24/13
(depozitum Kaplice)

KASTROVANÁ
Narozena: cca červen 2012
Čárka byla nalezena 28. 3. 2013 u kaplického Penny marketu, kde se schovávala mezi nákupními košíky. Byla velice hubená, měla rýmu a kašel a prvních pár dní pouze proležela na topení, odkud se chodila pouze najíst.
Nyní je z Čárky velice mazlivá kočička, která ale stále upřednostňuje teplo domova před couráním venku (kam se jí vůbec, ale vůbec nechce), proto by byla vhodnější spíše do bytu. Baští všechno a velice ráda, ale upřednostňuje konzervy. Čárka je čistotná, klidná, milá a velice nenáročná kočička, která se moc ráda mazlí a nemá problém s ostatními kočkami nebo psy. Doporučujeme ji do klidnějšího prostředí, jelikož je trochu lekavá a potřebuje čas na otrkání se v novém domově.

18. 6. 2013 odešla s hodným mladým párem do Českých Budějovic, kde na ní už čekala kočičí kamarádka Nefertiti adoptovaná z našeho OS přesně před měsícem :-)

JÁCINKA
evidenční číslo R 33/13
(depozitum Týn nad Vltavou)

Narozena: 16. 4. 2013
Jácinka je zdravé a neposedné kotě, které musí stále něco nového objevovat. Je velmi šikovná, hned pochopila k čemu se používá záchůdek. Kromě mlíčka od maminky jí chutnají konzervy a paštiky pro koťátka
.

9. 6. 2013 odjela s novou paničkou do bytu v Prachaticích.

JESENKA
evidenční číslo R 44/13
(depozitum Týn nad Vltavou)

Narozena: cca začátek dubna 2013
Kočičku Jesenku jsme přijali společně s kocourkem Swenem 6. 6. 2013 od pána, který koťata našel v zalepené krabici u Tesca v Táboře.
Jesenka je velmi zvídavé a neposedné kotě. Hned po přijetí se pustila do obhlídky mističek a všechnu baštu hned okusila. Je čistotná. V novém domově by jistě uvítala dalšího kočičího kamaráda.

8. 6. 2013 odjela společně s Hrašulkou do nového domova nedaleko Kardašovy Řečice.

HRAŠULKA
evidenční číslo R 28/13
(depozitum Týn nad Vltavou

Narozena: 20. 4. 2013
Hrašulka se narodila přímo v depozitu kočičce Micušce. Je to zdravé koťátko, které je zatím závislé jen na svoji mamince a na pravidelném přísunu mlíčka. Adopce je možná od poloviny června.

8. 6. 2013 odjela společně s Jesenkou do nového domova nedaleko Kardašovy Řečice.

KÁJINKA
evidenční číslo R 31/13
(depozitum Týn nad Vltavou)

KASTROVANÁ
Narozena: červen 2012
Kočičku jsme přijali 11. 5. 2013 od starší pani, která se po úmrtí manžela o ni nezvládla dále starat.
Kájinka je krásná mouratá kočička s velmi zajímavou kresbou na kožíšku. Je klidná a mazlivá. S ostatními kočkami vychází dobře, je zvyklá i na menší pejsky. Záchůdek používá vzorně. Je vhodná do bytu i domku se zahrádkou.

4. 6. 2013 odjela do bytu v Týně nad Vltavou, kde bude velmi rozmazlovaným kočičím jedináčkem.

SPARKY
evidenční číslo M 15/13
(depozitum Tábor)

KASTROVANÝ
Narozen: cca srpen 2011
Dne 21. 2. 2013 byl do našeho depozita přijat nádherný britský kocourek. Nálezci jej našli po Valentýnu na své zahradě v Dražicích, poskytli mu zázemí a snažili se vypátrat majitele, bohužel bezvýsledně. Nejdříve si chtěli Sparkyho nechat, ale začal jim močit na sedačku a proto se rozhodli, že jej odvezou do depozita. Kocourka jsme nechali vyšetřit a bylo zjištěno, že má v močovém měchýři kamínky, což je velice bolestivé. Toto byl s největší pravděpodobností i důvod, proč skončil venku...
Během léčby se objevily komplikace, bylo zjištěno, že má na tak velkého kocoura příliš úzkou močovou trubici, proto musel mít ze začátku zavedený katetr, aby moč vůbec odcházela. Sparky se navíc rozhodl, že nebude spolupracovat, odmítal jídlo a rozlízal si předkožku do krve. Také po určité době vyšlo najevo, že nasazená antibiotika nezabírají a musely být provedeny testy, aby se vybral jiný typ antibiotik. Během léčby bylo rozhodnuto o odstranění šourku a penisu - tím se odstranila zúžená část močové trubice, což je zákrok sice razantní, ale Sparkymu podstatně ulehčí život. Po zdravotní stránce je tedy Sparkymu lépe, musí pouze dodržovat přísnou veterinární dietu (toto krmivo Sparkymu chutná Kattovit - Feline Diet Urinary Struvitstein - Diat a Trovet - Urinary Struvite ASD) a čas od času je třeba udělat rozbor moči a rentgenem zkontrolovat močový měchýř, zda se kameny znovu netvoří. Horší je to se Sparkyho dušičkou, je na něm vidět, jak ho zrada lidí, které miloval, hrozně bolí. Zbavili se kocourka jako nepotřebného kusu harampádí, aniž by se snažili jeho problémy vyřešit. A co hůř, je možné, že byl Sparky za své upozorňování, že mu není dobře i bit, neboť na ruku, která jej chce pohladit reaguje velice zaraženě a teprve až když zjistí, že mu nic nehrozí, že bude jen mazlení, začne příst a užívat si. K ostatním kočičkám je hodný a moc by si zaloužil nový domov, kde by mu pomohli zahojit bolavou dušičku a zapomenout na lidi, kteří jej takto odložili.

Veškeré informace ohledně celé léčby ZDE.

3. 6. 2013 zůstává u své depozitní tety, kde je spokojený a zvyklý na ostatní obyvatele. Věříme, že se bude mít skvěle a už ho nepotká nic zlého.

MAURA
evidenční číslo M 95/12
(depozitum Tábor)

KASTROVANÁ, OČKOVANÁ
Narozena: cca 2009
21. 11. 2012 byla přijata polodlouhosrstá kočička, která zůstala v chatové oblasti Švadlačky po zemřelém majiteli společně s dalšími deseti.
Maura je trochu plašší, ale už jsme na tom zapracovali a pomalu se nechává hladit, což se jí líbí, ale chovat se zatím bojí. Snese se bez problémů s jinými kočkami i se psy. Je čistotná, ale jinak se zatím neprojevuje.
Po přijetí se léčila se zápalem plic, nyní je už v pořádku, ale do budoucna už by neměla žít trvale venku, u nás je v bytě a myslíme, že by jí to do budoucna nevadilo. Teď čeká Mauričku očkování a kastrace. Maura má krásný polodlouhosrstý kožíšek, který vyžaduje alespoň základní péči.

30. 3. 2013 Maurička už se o moc zlepšila v důvěře k lidem, chodí si pro pohlazení a při něm se kroutí a nakrucuje, jak moc se jí to líbí. Také již neutíká z pelíšku pokaždé, když se projde okolo. Při prvním dotyku je ještě připravená prchnout, ale při každém dalším začíná vrnět a přímo se člověku tlačí hlavičkou do dlaně, jak stojí o pohlazení. Při přípravě krmení na nás křičí, motá a otírá se nám o nohy takovou silou, že být to pes, už ležíme.

3. 6. 2013 je zamluvená a v brzkých dnech odejde do nového domova.

GWENDOLÍNA
evidenční číslo M 26/13
(depozitum Tábor)

Narozena: cca 2008
Gwendolínku jsme přijali 25. 4. 2013 od paní, která kočičku chodila krmit do zahrádkářské kolonie, kde jí hrozilo od místních záhrádkářů otrávení, protože jim chodila konat potřebu do záhonků. Podle paní, která ji na místě několik let krmila, je kočičce přes pět let a porodila zde několik vrhů ročně, které bohužel zarputilí zahrádkáři vždy zlikvidovali.
Při přijetí měla spousty přisátých klíšťat, které jsme zlikvidovali.
Gwendolínka je moc mazlivá a chovací kočička. Je vděčná za každé pohlazení a i přes to, co si prožila je velice milá a rozhodně si zaslouží milující páníčky.
Po odkojení koťátek bude Gwendulka vykastrovaná, naočkovaná a hned potom může odejít do nového domova.

9. 5. 2013 odpoledne se Gwendolínce narodila čtyři koťátka. Vypadá to na tři holčičky a jednoho pěkně velkého kluka (trojbarevná, modrobílá, bílá s puntíkama a černý s bílými ponožkami).

2. 6. 2013 Gwendolínka s koťaty jsou již všichni zamluvení, proto hned po odkojení budou koťátka i Gwendolínka předaní novým majitelům :-)

DELISKA
evidenční číslo M 31/13
(depozitum Č. Budějovice - Čtyři Dvory)

Narozena: duben 2013
22. 5. 2013 jsme přijali zhruba sedmitýdenní koťátko od slečny, která ho našla zmateně pobíhat u paneláků na budějovickém sídlišti Máj. Jedná se o kočičí slečnu, krásného mourovaného zabarvení, takže vypadá jako malý tygřík :-) Je pravděpodobné, že na místě Delisku i s její sestřičkou někdo "vysadil". Obě koťata byla dobře živena, jen v ouškách měla svrab, který je už ale zaléčený.
Deliska je o něco menší a drobnější než její sestřička, také dává přednost lumpárnám před baštou. Baští tak nějak za pochodu, honem honem, co kdyby jí ten míček někdo chtěl vzít :-) Velmi brzy se ale unaví, jako každé takhle malé koťátko, a to si pak krásně přede, když jí teta hladí nebo když se přitulí k Marilce a spokojeně spolu spinkají. Deliska bude skvělou společnicí jak do bytu, tak do domečku s možností přístupu na zahrádku. Velké kočky se zájmem pozoruje, ale na pejska zatím syčí.

2. 6. 2013 odjela do baráčku ve Vitíně k sympatické rodině, kde nahradí zemřelého kocourka. Za kamaráda bude mít dalšího kocourka, který se na ní už moc těší.

MINERVA
evidenční číslo M 103/12
(depozitum Č. Budějovice - Plzeňská)

KASTROVANÁ, OČKOVANÁ
Narozena: cca 2010
Mourovatou kočičku jsme přijali 11. 12. 2012 ze Soběslavi, z lokality, kde byly venkovní kočky nechtěné a krmičce bylo vyhrožováno.
Minerva je plašší kočička, která si uchovává svou nezávislost. Pohladit se nechá při baště, ale jinak si udržuje odstup. Klidně leží v pelíšku a spí, ale jakmile překročíte tolerovatelnou vzdálenost jednoho metru - je okamžitě vzhůru a prchá. K lidem se nechová agresivně, ale zatím dává přednost kočičí společnosti. Největší láskou Míny je jednoznačně dobrá bašta, kvůli kousku kuřete překoná svou plachost a vrhne se přímo ke své krmičce. Mína je naprosto čistotná.
Vzhledem k postupným pokrokům věříme, že jednoho dne Mína svou nedůvěru překoná. S ostatními kočkami vychází bez problémů.

22. 4. 2013 Mína konečně zjistila, že hlazení a drbání může být i příjemné. Vše ale probíhá pouze za předem stanovených podmínek - vybrala si konkrétní místo v bytě, kam si naláká mňoukáním depozitní tetu a pak si mazlení náležitě užívá. Naučila se také chodit ke dveřím a vítat. Po odchodu sestřičky Toyen a akčního Žofíka je jí smutno a tak by v novém domově měla mít určitě další kočičí kamarádku.

29. 5. 2013 odešla do bytu v Českých Budějovicích, kde bude mít za společnost mladého kocourka z našeho sdružení.

MARILKA
evidenční číslo M 30/13
(depozitum Č. Budějovice - Čtyři Dvory)

Narozena: duben 2013
23. 5. 2013 jsme přijali z útulku pro pejsky mourované koťátko, které tam bylo přivezeno Městskou policií předchozí den v pozdních večerních hodinách z budějovického sídliště Máj. Okamžitě putovalo do depozita, které přijímalo Delisku, protože podle všech indicií (stejný věk, obě mouraté a Marilka nalezena o pouhých pár metrů dál než Deliska), to byli sourozenci, kterých se někdo takto "elegantně zbavil". Také ano, holky se hned opusinkovaly a mohl začít průzkum nového domova, tentokrát už neohroženě, protože byly dvě :-)
Marilka je krásná mourinka, o něco větší než sestřička Deliska, také je to pořádný jedlík. Jak slyší tetu v kuchyni, hned se běží podívat, zda se nedává i něco do mističek :-) Jinak je to takové neohrožené kočičí prtě, všechno jí zajímá a často někde číhá na Delisku a provokuje ji ke vzájemným hrám :-) V den příjmu měla v ouškách svrab, ten je ale již zaléčen. Marilce bude dobře jak v bytě, tak v domečku s přístupem na zahrádku.

29. 5. 2013 odjela do nového domova k sympatické rodině do domečku v Mydlovarech, kde bude mít za kamarády dvě kočičky, pejska a těšící se tříletou slečnu :-)

SEDMIKRÁSKA
evidenční číslo R 29/13
(depozitum Písek)

KASTROVANÁ
Narozena: červen 2012
Dne 18. 5. 2013 jsme přijali dva kočičí sourozence, které pravděpodobně někdo vyhodil v Bavorově. Sedmikráska je nádherná kočičí dáma, která velmi těžko nese změny a zatím se s námi nechce bavit a je schovaná. Má velmi zvláštní šedo-modro-bílou barvu a delší srst, je podobná mainské mývalí kočičce.
Sedmikráska je čistotná, v jídle dává přednost konzervám. Vhodná do bytu, nebo do domečku se zahrádkou.

24. 5. 2013 odjela společně s bráškou Šťovíkem do Českých Budějovic, kde se na ně všichni moc těšili!

ŠŤOVÍK
evidenční číslo R 30/13
(depozitum Písek)

KASTROVANÝ
Narozen: červen 2012
Dne 18. 5. 2013 jsme přijali dva kočičí sourozence, které pravděpodobně někdo vyhodil v Bavorově. Šťovík je nádherný kocour, který potřebuje řádně vykrmit. Má velmi zvláštní šedo-černo-stříbrnou barvu. Dle stavby těla a veliké hlavy se podobá mainské mývalí kočce. Je to obrovský pohodář, který miluje drbání na bříšku a pomalu objevuje kouzlo hraček. V jídle je nevybíravý, ale zasloužil by si co nejkvalitnější baštu. Na zachůdek chodí spolehlivě, takže to bude super parťák do bytu i do domečku se zahrádkou.

24. 5. 2013 odjel společně se setřičkou Sedmikráskou do Českých Budějovic, kde se na ně všichni moc těšili!

BAFÍK
evidenční číslo R 7/13
(depozitum Týn nad Vltavou)

KASTROVANÝ, OČKOVANÝ
Narozen: cca září 2012
Kocourek Bafík byl nalezen společně s kočičkou Bafinkou 8. 12. 2012 v těch největších mrazech v kočičí kolonii, která se zdržuje u lesní restaurace nedaleko Tábora. Koťata byla na kost vyhublá a promrzlá, ale kupodivu zdravá. Dostala jméno Bafíci, protože při pohledu na jejich zubožený zjev se člověk skoro lekl.
Dnes už je Bafík  pěkně vypasený fešák, miluje teplo, od radiátorů se téměř nehne. Je klidný, ale stále ještě také trochu nedůvěřivý, proto je vhodný spíše do klidné rodiny bez malých dětí.

14. 2. 2013 odešel do nového domova do Tábora a 1. 3. 2013 byl Bafík vrácen zpět z adopce. Důvodem vrácení byla prý jeho divoká povaha. V bytě se choval podle majitelů až hyperaktivně. Od půlročního kočičího puberťáka však asi jiné chování očekávat nelze. Bafík se v depozitu zatím nijak neprojevuje, je zalezlý a nechce s nikým moc komunikovat. Potřebuje dostatek času, aby vstřebal všechny změny, které ho během krátké doby potkaly.

8. 4. 2013 Bafík se v depozitu již rozkoukal, po několika dnech opustil svůj úkryt za sedačkou a postupně se seznamuje se svými kočičími kamarády. Moc rád se mazlí a chová. Sice zpočátku dělá trošku drahoty, ale jakmile je v náručí, tak je moc spokojený a náležitě si to užívá.

21. 5. 2013 odjel s novou paničkou do domku v Týně nad Vltavou, kde na něho čekají dva kočičí kamarádi.

NEFERTITI
evidenční číslo M 19/13
(depozitum Hosín)

KASTROVANÁ
Narozena: cca květen 2012
Nefertiti je krásná tříbarevná kočičí slečna, která byla nalezená 4. 3. 2013 u popelnic v Českých Budějovicích, kde se schovávala.
Nefinka se za svůj krátký život musela vypořádat s nepochopitelnou lidskou krutostí - při veterinárním vyšetření bylo zjištěno, že má bříško pohmožděné od kopanců a ihned při příjmu jí byla vyoperována zpod ouška plastická střela. Někdo si z Nefinky, která trpí vrozenou oční vadou, kvůli které vidí zřejmě jen obrysy (není tedy úplně slepá), udělal snadný terč. Kočička se vzhledem ke svému handicapu nemohla bránit ani utéct a tak jí nezbylo než všechno přetrpět. Navíc byla silně podvyživená a nastydlá.
Nefinka je klidná, čistotná a v jídle nevybíravá. Potřebuje pouze přizpůsobit okolí, ve kterém pobývá. Reaguje více na zvuky (hlavně na lidský hlas), než na optické vjemy, proto není vhodná k dětem, neboť se leká prudkých pohybů a zvuků. Ostatních koček si nevšímá a na hračky nereaguje. Moc se jí líbí společnost lidí, je to velká mazlivka, chovat se sice nechce, ale moc ráda se nechává hladit. Také je trošku upovídaná (logické - jak jinak by zjistila, kde jsou její lidé, když špatně vidí) :-), avšak její mňoukání je velice tiché. Je vhodná pouze do bytu.
Najde se pro Nefinku klidný domov, kde jí budou rozmazlovat a pomůžou zapomenout na prožité útrapy?

18. 5. 2013 odešla s hodným mladým párem do Českých Budějovic.

NELINKA I.
(pravé jméno)
evidenční číslo R 26/13
(depozitum Písek)

KASTROVANÁ
Narozena: březen 2012
Dne 10. 5. 2013 jsme přijali krásnou kočičku Nelinku, plemene perská činčila, které se z velmi vážných důvodů musela vzdát původní majitelka. Nelinka je zatím velmi vystrašená, zkoumá nové prostředí a nové kočičí kamarády. Nelinka je kontaktní a mazlivá kočička, která velmi přilne ke svému majiteli. Je vhodná do klidnějšího prostředí, ne k malým dětem, ideálně jako rozmazlovaný jedináček. Je čistotná, v jídle baští granulky Science Plan, které ji velmi chutnají.
Nový majitelé budou muset počítat s každodenní úpravou srsti a občasným koupáním. Nelinka je na tuto péči zvyklá a nedělá ji žádný problém.

12. 5. 2013 odjela k úžasné rodině, která Nelince ihned padla do oka, dokonce paní na uvítanou olízala na nose :))

MICINKA I.
(původní jméno)
evidenční číslo M 25/13
(depozitum Jivno-Vyhlídky)

KASTROVANÁ, OČKOVANÁ
Narozena: březen 2012
Micinku k nám donesl 18. 4. 2013 původní majitel, který si ji z důvodu stěhování nemohl nechat.
Micinka je krásná stříbrná kočička s bílými znaky na čumáčku, šedými po těle a má nádherně huňatý ocásek. Ze začátku se k nám chovala nepřátelsky, byla nekontaktní, odmítala potravu, vrčela a syčela při jakémkoli pohybu a zvuku. Následující večer po příjmu jsme však zaznamenali pokrok. Snědla trošku konzervy a kočičí ňaminky. Nechala se pohladit a sama na chvilku nastavila bříško na drbání. Potom zasyčela a dala nám najevo, že chce být sama.
Micinka byla zvyklá žít v bytě, v jídle u původního majitele byla nevybíravá a bez problému používá kočičí WC.
Je na ní vidět, že změny za posledních pár dní nejsou pro ní to pravé a ráda by měla zase milujícího majitele. Podle toho, jak se Micinka chová, soudíme že pro ni bude ideální bydlet v bytě, nejlépe se staršími lidmi.

23. 4. 2013 jsme byli s Micinkou na kastraci, kde byl objeven silný zánět dělohy, což mohlo způsobit její podrážděnost a neochotu. Micinky psychický stav se po kastraci velmi zlepšil, smířila se se změnou prostředí, sama si přijde pro pomazlení a pomalu si zvyká na psí spolubydlící. Na kočky stále prská, ale už to není tak hrozné jako v začátku.

8. 5. 2013 odjela do nového domova s úžasnou paničkou a její dcerou.

ŤUFLINKA
(pravé jméno)
evidenční číslo R 18/13
(depozitum Týn nad Vltavou)

KASTROVANÁ
Narozena: červenec 2012
Světle mouratou kočičku Ťuflinku jsme přijali 9. 4. 2013 společně s kočičkami Mikinou, Terezkou a kocourkem Speedym od pani z Hluboké nad Vltavou.
Ťuflinka je naprosto pohodová kočička. Ráda se mazlí a vyhledává společnost nejen lidí, ale i ostatních koček. Je také zvyklá na pejsky. Je to taková neposeda, která musí mít o všem stále přehled. Je čistotná. Vhodná do bytu i domku se zahrádkou.

4. 5. 2013 odjela do nového domova do Českých Budějovic, kde na ni čeká kočičí i psí kamarádka.

PRINCEZNA
(původní jméno)
evidenční číslo M 75/12
(depozitum Č. Budějovice - Plzeňská)

KASTROVANÁ
Narozena: 2002
Princeznu přinesl původní majitel na veterinu, aby jí uspali. Majitele čeká transplantace a nemá nikoho, kdo by se kočičky ujal. Veterinářka zcela zdravou a krásnou kočičku však uspat nedokázala a tak se 5. 10. 2012 dostala černá Princezna k nám.
Kočička byla zpočátku vyděšená, ale dnes je již v pořádku a vyhlíží nové majitele. Princezna je milá a klidná společnice, moc ráda se mazlí. Nemá ráda chování v náručí, ale na klín sama vyskočí a schoulí se do klubíčka. Princezna si velmi ráda hraje a když na výzvu k hraní nereagujete, přijde si přímo pro Vás a o pozornost si řekne sama:-). V bytě je naprosto vzorná, je čistotná, v jídle dává přednost kapsičkám. Jiných koček se bojí a tak pro ní hledáme nový domov, kde bude jako kočičí jedináček. Najde se ještě někdo, kdo dá Princezně domov a pohlazení? Odměnou bude věrná společnice, která Vás vždy přivítá hned u dveří.

2. 5. 2013 odjela do bytu v Temelíně k moc sympatické slečně. Celá rodina se na kočičku moc těší a věříme, že se na černou krásku konečně usmálo štěstí.

CHUNDELKA
evidenční číslo R 22/13
(depozitum Týn nad Vltavou)

KASTROVANÁ
Narozena: cca září 2012
Kočičku Chundelku jsme přijali 20. 4. 2013 od nálezců z Týna nad Vltavou, kteří ji našli na sídlišti Hlinecká. Podařilo se jim dokonce dohledat majitele, ti se však ke kočičce nehlásili a nejevili o ní zájem.
Chundelka byla zprvu dost vyděšená a nejistá. Během krátké doby se uklidnila, začala se mazlit a nyní je velmi vděčná za každé pohlazení. S ostatními kočkami zatím moc nevychází, ale postupně si na ně zvyká. Je čistotná. Vzhledem k tomu, že má delší srst, je vhodná pouze do bytu.

30. 4. 2013 odjela do nového domova do Prachatic, kde bude kočičím jedináčkem.

POHÁDKA
evidenční číslo M 26/12
(depozitum Kaplice)

KASTROVANÁ, OČKOVANÁ
Narozena: květen 2012
Dvě maličké kočičí slečny jsme přijali 3. 6. 2012 od hodných lidí z Českých Budějovic, kteří se jich ujali a přivezli nám je.
Pohádka je o něco menší a rozjívenější než Pomněnka, ale je to hravé kotě se vším všudy. Pokud zrovna nevyvádí psí (kočičí) kusy s Pomněnkou, vydává se na průzkumné cesty po bytě a neustále objevuje něco nového. Stejně jako Pomněnka jí kapsičky a už trochu i granule.
Sestřičky si spolu skvěle rozumí a do nového domova by šly moc rády spolu, ale sami víme, že to není vždy proveditelné, proto je samozřejmě možné je adoptovat i jednotlivě.

3. 8. 2012 Obě sestřičky se z ukňouraných a ustrašených mrňat proměnily v malé ďáblíky. Jejich současné povaze by spíš příslušela jména „Požár“ a „Povodeň“ :-)
Jsou to prostě kočičí dorostenci se všemi klady a zápory. Dům s 12 místnostmi se jim stal zcela nedostačujícím, a tak objevují zahradu, další psí a kočičí kamarády a trpělivě snášejí i muchlování od sousedových dětí.
V deštivých dnech si ráda zalezou domů, kde si hrají na honěnou a schovávanou a ze zálohy zrádně bojují s člověkem tím, že mu skáčou na hlavu a věší se na nohy :-D
Jsou to prostě koťata do nepohody.

13. 9. 2012 Z Pohádky se stal veliký mazel, miluje chování a přede skoro už když se na
ní jen podíváte. Se sestřičkou Pomněnkou jsou celý den venku, jen občas se zaběhnou podívat do domu, co je kde nového.

16. 2. 2013 odjela společně se svojí sestřičkou do nového domova, ale bohužel byly obě 20. 4. 2013 vráceny, jelikož na pobyt v bytě si nezvykly, proto je doporučujeme pouze do domku se zahradou.

28. 4. 2013 odjely sestřičky Pohádka a Pomněnka do domku se zahrádkou v Českých Budějovicích k moc milé rodině se třemi dětmi.

POMNĚNKA
evidenční číslo M 27/12
(depozitum Kaplice)

KASTROVANÁ, OČKOVANÁ
Narozena:
květen 2012
Dvě maličké kočičí slečny jsme přijali 3. 6. 2012 od hodných lidí z Českých Budějovic, kteří se jich ujali a přivezli nám je.
Pomněnka je uhlově černá kočička, která je trochu klidnější a rozumnější než Pohádka. Je zvídavá, musí hned všechno prozkoumat a miluje hraní se sestřičkou i se psy. Když se unaví usne klidně i v posteli.:-) Bez problémů baští kapsičky a postupně jí učíme na
granule.
Sestřičky si spolu skvěle rozumí a do nového domova by šly moc rády spolu, ale sami víme, že to není vždy proveditelné, proto je samozřejmě možné je adoptovat i jednotlivě.

3. 8. 2012 Obě sestřičky se z ukňouraných a ustrašených mrňat proměnily v malé ďáblíky. Jejich současné povaze by spíš příslušela jména „Požár“ a „Povodeň“ :-)
Jsou to prostě kočičí dorostenci se všemi klady a zápory. Dům s 12 místnostmi se jim stal zcela nedostačujícím, a tak objevují zahradu, další psí a kočičí kamarády a trpělivě snášejí i muchlování od sousedových dětí.
V deštivých dnech si ráda zalezou domů, kde si hrají na honěnou a schovávanou a ze zálohy zrádně bojují s člověkem tím, že mu skáčou na hlavu a věší se na nohy :-D
Jsou to prostě koťata do nepohody.

13. 9. 2012 Pomněnka dorostla do krásné, uhlově černé kočičí slečny, která je stejně jako její sestra Pohádka velice mazlivá a zároveň zvědavá. Neustále objevuje, co je kde nového a s čím by si mohla hrát. Když je unavená, stulí se ke své sestřičce a v klubíčku usnou skoro kdekoliv.

16. 2. 2013 odjela společně se svojí sestřičkou do nového domova, ale bohužel byly obě 20. 4. 2013 vráceny, jelikož na pobyt v bytě si nezvykly, proto je doporučujeme pouze do domku se zahradou.

28. 4. 2013 odjely sestřičky Pohádka a Pomněnka do domku se zahrádkou v Českých Budějovicích k moc milé rodině se třemi dětmi.

SPEEDY
(pravé jméno)
evidenční číslo R 17/13
(depozitum Týn nad Vltavou)

KASTROVANÝ
Narozen: květen 2011
Celočerného kocourka Speedyho jsme přijali 9. 4. 2013 společně s kočičkami Mikinou, Terezkou a Ťuflinkou od pani z Hluboké nad Vltavou.
Speedy je mazlivý a kontaktní kocourek. Je to velký průzkumník, který stále něco nového objevuje a zkoumá. Největší zálibou je cákání a občas i vylévání vody z misky. Má rád společnost ostatních koček, je také zvyklý na psy. Je čistotný. Vhodný do bytu i domku se zahrádkou.

24. 4. 2013 odjel do nového domova do Brlohu u Písku, kde bude mít možnost lumpačit venku na zahradě.

MIKINA I.
(pravé jméno)
evidenční číslo R 19/13
(depozitum Týn nad Vltavou)

KASTROVANÁ
Narozena: červenec 2012
Tmavě mouratou kočičku Mikinku jsme přijali 9. 4. 2013 společně s kočičkami Ťuflinkou, Terezkou a kocourkem Speedym od pani z Hluboké nad Vltavou.
Mikinka je bezproblémová kočička. Ráda se mazlí a chová. Je ráda v přítomnosti lidí i ostatních koček. V jídle je nenáročná, baští konzervy i granulky. Je čistotná. Vhodná do bytu i domku se zahrádkou.

22. 4. 2013 odjela do nového domova do Bavorova, kde bude bydlet v domku se zahrádkou a bude rozmazlovaným kočičím jedináčkem.

MAJLINKA
evidenční číslo R 25/13
(depozitum Týn nad Vltavou)

Narozena: cca říjen 2012
Kočičku Majlinku jsme přijali 15. 11. 2012 z obce Chrášťany, kde se narodila venkovní kočičce. Při příjmu měla velkou rýmu a zalepená očička. Dlouhou dobu jsme rýmu léčili, zpočátku dost neúspěšně. Teprve po delší době se dostavily první úspěchy léčby a Majlinka se postupně ošlivé rýmy zbavila. Jediným následkem dlouhodobé léčby zůstal její malý vzrůst. Majlinka stále vypadá jako malé kotě. Nijak jí to ale nebrání v provádění různých lumpáren za asistence jejího věrného kamaráda Toníčka. Je vhodná spíše do bytu, kde by uvítala dalšího kočičího parťáka.

19. 4. 2013 odjela společně se svým velkým kamarádem Toníčkem do nového domova do Kestřan u Písku.

TONÍK
evidenční číslo R 24/13
(depozitum Týn nad Vltavou)

Narozen: cca září 2012
Toníčka nalezla jedna mladá slečna na náměstí v Týně nad Vltavou 1. 12. 2012. Kocourek za každým běhal a dožadoval se pozornosti. Při příjmu ho trápila rýma a zánět v očích. Během několika dnů se přidal i průjem a tak byl Toníček poměrně dlouhou dobu v léčení. Nyní je již v pořádku. V depozitu se velmi skamarádil s kočičkou Majlinkou, tvoří spolu nerozlučnou dvojku, která nechybí u žádné lumpárny. Toníček je čistotný, v jídle nenáročný.

19. 4. 2013 odjel společně s Majlinkou do nového domova do Kestřan u Písku.

RUFUS
evidenční číslo M 104/12
(depozitum Tábor)

KASTROVANÝ, OČKOVANÝ
Narozen: červenec/srpen 2012
Kocourek se objevil v létě ještě se třemi svými sestřičkami u paní na zahradě. Nálezkyně byla tak hodná, že se o koťátka dočasně starala, nechala je i naočkovat a protože se až nyní uvolnilo místečko v depozitu, 28. 12. 2012 jsme je přijali, aby našli nový stálý domov plný lásky.
Rufus má krásný jemný kožíšek a je velice čistotný. Zatím je velice ustrašený a bojácný, ale doufáme, že se to zlepší, až se rozkouká. Dá se totiž parádně uplatit jídlem, asi z něho bude kulička... :-)

19. 4. 2013 odjeli bráškové Rufus a Effík do nového domova do vesničky jménem Dublovice u Sedlčan. Budou bydlet v baráčku s paničkou, dvěma pejsky a dvěma kočičkami.

EFFÍK
evidenční číslo M 105/12
(depozitum Tábor)

KASTROVANÝ, OČKOVANÝ
Narozen: červenec/srpen 2012
Kocourek se objevil v létě ještě se třemi svými sestřičkami u paní na zahradě. Nálezkyně byla tak hodná, že se o koťátka dočasně starala, nechala je i naočkovat a protože se až nyní uvolnilo místečko v depozitu, 28. 12. 2012 jsme je přijali, aby našli nový stálý domov plný lásky.
Effík je zatím lehce bojácný, ale zvědavý, proto už poznává, že hlazeníčko je moc příjemná věc. Je čistotný a vypadá, že bude mít polodlouhosrstý kožíšek, zájemci připravte si hřebínek! :-)

30. 3. 2013 Effík se rozhodl ze dne na den, že již nebude plašan a netykavka a dnes se válí celý den na gauči a my mu drbeme bříško! U takového plašana je to zázrak, proto doufáme, že mu to vydrží, ale dnes je z něho vážně mazel! Ještě nikdy se nenechal pohladit, natož toto :-) Také pěkně vyrostl a v depozitu je největší z koček a kocourů.

19. 4. 2013 odjeli bráškové Rufus a Effík do nového domova do vesničky jménem Dublovice u Sedlčan. Budou bydlet v baráčku s paničkou, dvěma pejsky a dvěma kočičkami.

KAŠPARKA
evidenční číslo R 90/12
(depozitum Č. Budějovice - Labská)

KASTROVANÁ, OČKOVANÁ
Narozena: červen 2012
Tři černobílé kočičí slečny jsme přijali 4. 11. 2012 z Týna nad Vltavou od pani, která se o ně z vážných rodinných důvodů nemohla déle starat.
Kašparku si vyhlédnul mladý pár a tak s nimi odjela dne 26. 1. 2013. Bohužel o dva měsíce později, dne 26. 3. 2013
  v pozdních hodinách, byla přijata zpět a to již jako Annynka, původně naše depozitní Kašparka. Majitel jí nemohl zajistit láskyplný domov kvůli nepříznivé bytové a životní situaci a po dvou měsících vrátil Anny zpět k nám do depozita.
Anny již na své jméno poměrně dobře slyší. Je v současné době malinko nachlazená, ovšem více ji trápí zanícené očičko. Nasadili jsme ATB a ta reagují rychle. Z Anny se stává velice půvabná, nápadně dlouhonohá a štíhlá kočička. S ostatníma kočkama je v přátelském vztahu, lidskou přítomnost a náklonnost miluje. Zvykla si prakticky hned, jen co očuchala poctivě každý kout depozita a k lidem chová důvěru i přesto, že se jedná již o její čtvrtý domov (nálezkyně, 1. depozitum, noví majitelé, 2. depozitum). Je vhodná k lidem, kteří chtějí již vychovanou, klidnou, tichou kočičku s ladnou a elegantní chůzí baletky, která se ještě dokáže proměnit v hravé kotě, když je potřeba a dokáže se přizpůsobit novým podmínkám. V jídle je disciplinovaná a WC je samozřejmost.

20. 4. 2013 našla nový domov

PÁŠA
evidenční číslo V 2/13
(depozitum Č. Budějovice - Větrná)

KASTROVANÝ, OČKOVANÝ
Narozen: cca 2011
Bílomourek Páša byl odchycen městskou policií 25. 1. 2013 v Rudolfovské ulici v Českých Budějovicích. K nám se dostal 28. 1. 2013.
Páša je viditelně v dobré kondici, opečovávaný, určitě zvyklý na život doma. Je to pohodový kocour, který se prý v útulku kamarádil se psy, takže má určitě někde i svého psího kámoše. Je rád v přítomnosti lidí a nejspokojenější je, když se mu někdo věnuje, hladí ho a povídá si s ním. Jako jedlík je nevybíravý, chutná mu konzerva i granulky. Záchůdek používá bez problémů. Je vhodný jak do bytu, tak do domku se zahradou a určitě by tam uvítal nějakého chlupatého kamaráda ke společnému hraní a lumpačení.

18. 4. 2013 odjel k nedávno adoptované Karolínce z našeho os, které bude dělat parťáka a ochránce :-)

SENDY
evidenční číslo V 39/12
(depozitum Č. Budějovice - Rožnov)

KASTROVANÁ, OČKOVANÁ
Narozena: cca 2010
Želvovinovou kočičku Sendy (původní jméno kočičky) s jejími koťátky jsme přijali 10. 12. 2012 od údajné nálezkyně, jak jsme se později dozvěděli.
Kočička je zvyklá v bytě ale naučila se i chodit kočičími dvířky ven na zahradu, s lidmi nemá problém, ráda se nechá hladit, vyskočí si i na klín, ale vyloženě chovací není. Je hodně upovídaná, takže se s ní určitě nikdo nebude nudit. Po odchodu koťat si začala i hrát a ráda leží nebo si hraje v kočičím tunelu. S ostatními kočkami je někdy konfliktní, hlavně, když druhá kočka ukáže nejistotu a strach. Pokud se jí kočka postaví, už si jí Sendy nevšímá a neútočí na ní. Granulky jí moc neříkají, kapsičky a maso má ráda, stejně tak i šunku jako mlsku. Má snahu žebrat u stolu, když lidé jedí. Je třeba jí jasně ukázat, že toto se nedělá. Záchůdek používá bez problémů. Je vhodná do bytu i do domku se zahradou, jako společníka by mohla mít klidné a sebejisté zvíře, které se nenechá zastrašit.

18. 4. 2013 odjela do nového domova až do Prostějova, kde nahradí zemřelou kočičku

ELIA
evidenční číslo M 96/12
(depozitum Dvory nad Lužnicí)

KASTROVANÁ, OČKOVANÁ
Narozena: 2007
Elia jsme přijali dne 6. 12. 2012. Potulovala se v Českých Velenicích, kde jí hrozilo nebezpečí od místních obyvatel, kteří mají zálibu kočičky týrat a usmrcovat. Našlo se pár hodných lidiček co Elí krmilo, ale ne kočičí stravou. Dostávala různé zbytky, tvrdý chléb a někdy byla odkázaná pouze na to, co dá popelnice. Tomu všemu, co prožila, odpovídá i její vzhled. Při příjmu vypadala, že je gravidní, to se však neprokázalo. Elí byla silně začervená.
Elia byla velmi zanedbaná, přední zoubky vypadané, zablešená, s ušním svrabem, který odstranili na veterinární klinice při narkóze. Z přechodu ze zimy do tepla, začala trošku prskat a dle lékaře se nasadila antibiotika, ale věříme, že brzy bude v pořádku.
Z počátku se bála všeho, co se pohnulo, kdejaký šramot ji vystrašil. Zjistila však, že jí nehrozí už žádné nebezpečí a teď je z ní velmi mazlivá společnice. Po vyndání stehů ji čeká očista v podobě koupele a bude z ní krásná kočičí dáma. Užívá si bezpečí domova a myslíme, že venku už byla dost, zasloužila by si klidný domov. Na pejska zatím syčí, ostatní kočky jí nevadí. Elia je vděčná za jakékoli jídlo, hlavně granulky, ale musí být menší, velké nerozkouše a z pusinky jí vypadávají.

19. 12. 2012 Elia na vytažení stehů (po kastraci). Po dobrání antibiotik se bronchitida vyléčila, ale pravděpodobně měla Elia zdravotní problémy již dříve, kdy žila venku a tak plíce nejsou zcela čisté. Je to postarší dáma a zřejmě má plíce chronicky poškozené. Tzn., že Elia je vhodná pouze do bytu. Pokud je v klidu, vůbec není poznat, že má nějaké problémy. Nechali jsme Elie vyšetřit i její levé očičko, to je bohužel poškozené úrazem z dřívější doby (je zajizvené). Očičko se na první pohled nejeví nemocné, ale po zaměření si všimnete, že se Elie zornička pohybuje velmi malinko. Na očičko Elia slepá není. Je to strašlivě mazlivá a vděčná číča.

2. 1. 2013 byla Elia na kontrole na veterinární klinice. Eliy zdravotní stav se celkově zlepšil a zlepšilo se jí i její očičko. Má ho krásně otevřené a zornička začíná i pěkně reagovat. Také si zvykla (nebo si už nejspíše odpočinula po úmorném žití a živobytí venku) a tak začíná prozkoumávat pro ní nová místečka. Zvykla si na nás a v cizí společnosti se necítí moc dobře. Bude potřebovat hodně trpělivosti a ještě více lásky. Jinak je velmi mazlivá a velký jedlík.

17. 4. 2013 našla nový domov. Stává se právoplatným členem rodiny depozita Dvory nad Lužnicí.

ŽOFÍK
evidenční číslo R108 /11
(depozitum
Č. Budějovice - Plzeňská)

KASTROVANÝ, OČKOVANÝ
Narozen: cca srpen 2011
Kocourka jsme přijali 21. 10. 2011 z Holkova u Velešína z nevyhovujících podmínek.
Žofík je akční kocourek, který se moc rád mazlí a neméně rád honí své kočičí spolubydlící. Je ho zkrátka všude plno. Jako první vítá u dveří, čeká u misek s jídlem a jako první jde prozkoumat nové kočičáky. Od malinka ho trápila kočičí rýma, která je sice již vyléčená, ale zřejmě jako pozůstatek od chronické rýmy mu na jednom očku zůstala ztluštělá blanka. Žofíček absolvoval tři operace, ale na jedno oko dobře vidět už nikdy nebude. Na druhé oko vidí dobře, ale i to ho někdy zlobí. Žofíčka proto doporučujeme pouze do bytu, venku by byl ve velké nevýhodě. Žofík je nesmírně vitální a hravý kocourek a za další hravou kočičku v novém domově by byl moc šťastný. Vzhledem k tomu, že má někdy problém se zatahováním drápků, není vhodný k malým dětem. Jinak je samozřejmě naprosto čistotný a je naučený na škrabadlo.

16. 4. 2013 odjel do bytu v Táboře, kde bude dělat společnost mladé slečně.

LORELAI
evidenční číslo M 3/13
(depozitum
Č. Budějovice - Plzeňská)

KASTROVANÁ
Nazorena: cca 2011
Lorelai byla přijata 13. 1. 2013 z chatové oblasti v Lišově, kde žila venku společně s cca deseti dalšími kočičkami a staral se zde o ně starší manželský pár.
Lorinka je něžná kočička, která se v bytě chová slušně - nic neničí, nikam neskáče a velice rychle chápe, kam nesmí. Má moc ráda hlazení, ale chovat se zatím nenechá. Raději stojí tlapkami pevně na zemi. Vzhledem k tomu, že v minulosti měla často hlad, pohled na misky jí nenechává chladnou a stále má asi trochu obavy, aby na ní jídlo zbylo. A tak v době krmení sedává u mističek a trpělivě čeká... Lorinka je samozřejmě čistotná, na záchůdek chodí vzorně. Ostatních kočiček si zatím příliš nevšímá, takže může být v novém domově sama i s další kočičkou, ale ideální parťák pro kočičí lumpárny není. Lorinku trápí chronická rýma, několikrát byla přeléčená, ale po pár týdnech se rýma vždy vrátila zpět. Z tohoto důvodu není zatím očkovaná. Lorinka dostává sirup na podporu imunity a věříme, že jednoho dne bude úplně v pořádku.

16. 4. 2013 odjela do domečku v Sezimově Ústí, kde nahradí zemřelého kocourka.

PIŠKVORKA
evidenční číslo R 92/13
(depozitum Týn nad Vltavou)

Narozena: cca říjen 2012
Drobnou černou kočičku jsme přijali 5. 4. 2013 od pani ze Strážkovic, ke které se kočička přitoulala na zahradu.
Piškvorka je velmi klidná a přítulná. V depozitu si vše nejdříve prohlédla, pak si našla vhodný pelíšek, ve kterém se uvelebila a tvářila se jako by tady byla odjakživa. Nevadí jí ostatní kočky ani psi. Je čistotná. Baští granulky i konzervy. Je vhodná do bytu i domku se zahrádkou.

14. 4. 2013 odjela s novými majitelkami do domku v Českých Budějovicích, kde bude rozmazlovaným kočičím jedináčkem.

KOKEŠ
evidenční číslo R 84/12
(depozitum Týn nad Vltavou)

KASTROVANÝ, OČKOVANÝ
Narozen: cca 2008
Kocourka Kokeše jsme přijali 3. 11. 2012 od veterinářky, ke které ho přivezla městská policie v Týně nad Vltavou. Kocourka zřejmě srazilo auto, nemohl se hýbat a naříkal. Vyšetření ukázalo, že má poraněnou přední levou nohu a byl ve velkém šoku. Dostal ATB a léky na bolest. V depozitu nejprve s nikým nechtěl komunikovat, ale za pár dní se uklidnil a společnost lidí teď přímo vyhledává. Snažili jsme se najít majitele, což se po několika dnech podařilo, ale ti se kocourka zřekli, prý už o něho nemají zájem. Kocourek se k nim dostal po té, co ho hasiči před dvěma lety zachránili z řeky, kde se topil. V novém domově byl brán spíše jako venkovní kocour, který díky tomu, že nebyl kastrovaný, často vyrážel na různě dlouhé výlety po okolí. Až se mu jeden takový výlet stal málem osudným.
Kokeš je krásný dlouhosrstý kocourek. Část přední tlapičky má od úrazu nehybnou, ale nijak ho to neomezuje v pohybu. Je soběstačný, na záchůdek chodí vzorně. Kokeš je velký a vděčný jedlík, stravu neměl pravidelně a tak se stále do misky vrhá a je mu úplně jedno, jestli tam najde masíko nebo granulky. Hlavně, když je mistička plná.
Je vhodný do klidné domácnosti a pouze do bytu.

9. 3. 2013 Kokeš se naučil s nehybnou přední nožkou dobře pohybovat. Bohužel tím, jak ji tahá za sebou, dochází k častým odřeninám, které se špatně hojí. Po konzultaci s veterinářem bylo rozhodnuto o její amputaci. Ve čtvrtek 14. 3. 2013 je objednaný na operaci. Doufáme, že vše proběhne bez dalších komplikací a že se Kokeškovi uleví.

14. 3. 2013 amputace nožky proběhla bez komplikací. Kokeš se po vyspání z narkózy hned běžel podívat, cože to dobrého bude dneska k večeři. To svědčí o tom, že celý zákrok zvládl na jedničku a je v pořádku!

18. 3. 2013 rána po amputaci se pěkně hojí a Kokešovi se viditelně ulevilo. Běhá jako čertík a depozitní teta mu musí občas připomenout, že stále ještě patří mezi marody :-)

14. 4. 2013 odjel s novými majiteli do bytu v Českém Krumlově, kde bude mít za kamarádku králičí slečnu.

KAROLÍNKA
evidenční číslo M 77/12
(depozitum Č. Budějovice - Čtyři Dvory)

KASTROVANÁ, OČKOVANÁ
Narozena: cca začátek srpna 2012
27. 9. 2012 jsme přijali kočičku od paní, která jí našla sraženou autem v lese u Branišova. Karolínka má následkem úrazu nehybnou levou přední nožičku a bohužel úplné uzdravení by se nejspíše rovnalo zázraku. Přesto zatím neúnavně jezdíme každé 3 dny na injekce a denně probíhá masáž nožičky. Karolínce se to ale moc nelíbí, protože jí teta zdržuje od her a lumpáren. Ďáblík je to neskutečný a 3 nožičky jí na to bohatě stačí :-) Když se ale unaví, nastaví bříško k drbání, zavře ty svoje krásné obrovské oči a teta jí odpustí úplně všechno. Karolínka zaplatí hlasitým předením a jsou s tetou spokojené obě :-) Strávník je vděčný, baští konzervy i granulky a čistotná je od prvního dne.

12. 11. 2012 Karolínka nám v depozitu pěkně narostla do výšky i do šířky, psychicky se jí daří velice dobře, bohužel ale i přes naši veškerou snahu nožička zůstává stále nehybná. Pan doktor v tomto případě vidí amputaci jako nejlepší řešení. Zvířátka s tímto problémem si nehybnou nožičku často zraňují a je pro ně přítěží. Rozhodli jsme se proto ještě měsíc dojíždět na injekce a rehabilitovat, ale pokud nebude žádné zlepšení, Karolínka podstoupí amputaci nepohyblivé nožičky. Jinak je ale Karolínka kotě jak má být, neustále v pohybu, všechno ji zajímá a chtěla by se kamarádit se všemi čtyřnohými obyvateli depozita. Nezalekne se ani domácího kocoura, který platí za autoritu, Kája na něj doráží, až nakonec sám vezme nohy na ramena :-)

8. 2. 2013 bohužel máme špatné zprávy. 14. 2. jde Karolínka na amputaci nožky. Za celou dobu nenastalo žádné zlepšení, akorát si nožičku odřela a všude se chudák zachytává. Tak držte palečky.

18. 2. 2013 Karolínka má amputaci nožičky za sebou. První den byla smutná, jelikož jí rána bolela, ale nyní už je to divoch jako dříve, což je neuvěřitelné :-)
Za dva týdny jdeme na vytažení stehů a potom může frčet do nového domova, proto doufáme, že se na ni konečně usměje štěstí!

12. 4. 2013 odjela do nového domova k mladé rodině, za kamarádku bude mít malou holčičku a další kočičku od nás z OS, která bude velice brzy vybrána :-)

VIKY
evidenční číslo R 67/12
(depozitum Písek)

KASTROVANÁ, OČKOVANÁ
Narozena: červenec 2012
Viky se narodila venkovní plaché kočičce, která se zdržuje nedaleko depozita. Ta se o ni přestala ale poměrně brzo starat a kočička by bez další pomoci nepřežila.
Z Viky vyrostla krásná kočičí dáma, i když velikostně neustále připomíná odrostlé kotě. Má krásný bílomouratý kožíšek a kulaté oči, ze kterých jí koukají čertíci. Je to malá neposeda, zlobidlo a nezmar. Neustále vyhledává místa na prozkoumávání a vyvolává kočičí honičky. Nejvíce zlobí depozitní kamarádku Jolanku, se kterou si vydrží hrát celý den. Mazlit se zatím moc nechce, bere to spíš jako zdržování od mnohem lepší zábavy a také se bojí, že budeme dávat léky, kterých si bohužel užila až dost. Když ale zrovna nemá zlobící chvilku, neodolá a nastavuje tělíčko k drbání, zatím ale jen na zemi, chování se bojí. Vhodná do bytu i do domečku, k nějakému zvířecímu parťákovi, se kterým bude moci lumpačit.

13. 4. 2013 odjela k úžasné rodine do Horní Plané, kde na ní čeká Paleček z našeho sdružení.

MELICHARKA
evidenční číslo R 91/12
(depozitum Týn nad Vltavou)

KASTROVANÁ, OČKOVANÁ
Narozena: červen 2012
Tři černobílé kočičí slečny jsme přijali 4. 11. 2012 z Týna nad Vltavou od pani, která se o ně z vážných rodinných důvodů nemohla déle starat.
Melicharka je nejklidnější ze všech sestřiček. Také ona se ráda mazlí a chová. Je čistotná. K jídlu má ráda naprosto všechno, když je možnost výběru, dává přednost konzervám a masíku. Je vhodná do bytu i domku se zahrádkou.

12. 4. 2013 odjela s novými majiteli do obce Nadějkov. Bude bydlet v domku se zahrádkou a společnost jí budou dělat dvě kočičí kamarádky.

STEVE
evidenční číslo M 9/13
(depozitum Dvory nad Lužnicí)

KASTROVANÝ, OČKOVANÝ
Narozen: cca květen 2012
Steve byl odchycen dne 19. 1. 2013 (podobně jako Hyäne, Tena, Ginger, Eddie) v malé vesničce nedaleko Benešova nad Černou, kde mu hodný manželský pár poskytl dočasné přístřeší a potravu. Poněvadž se manželský pár dočasně stará o cca sedm dalších toulavých kočiček, rozhodli se kontaktovat naše občanské sdružení o pomoc.
Steve je zdrženlivější kocourek, ale rád se chová a pomalinku si začíná vyžadovat lidskou společnost. V jídle není vybíravý a kočičí wc používá vzorně. S ostatními zvířaty vychází bezproblémově.

3. 3. 2013 Steve je stále trochu zdrženlivější a jakmile začne trošku šramot, uteče. Neuteče však daleko, zastaví se o kousek dál a pozoruje, co se děje. Pokud zjistí, že mu nehrozí nebezpečí, přijde zpátky.
Říkáme mu "cvrček". Pořád si tak pobroukává a miluje mazlení.
Nejraději je, když se svět točí jen kolem něj. Pokud se vezme do klína jiná číča, pobrukování zesílí a začneme pociťovat jeho drápky na svých nohách. Je žárlivý, avšak nekonfliktní k jiným zvířatům.
Zatím není vhodný tam, kde je moc rušno. Má rád svůj klid. Se svou depozitní kočičí kolegyní Eliou tvoří dokonalou dvojku.
Steve by si zasloužil trpělivého páníčka s velikým srdcem.

10. 4. 2013 odjel do nového domova do Pištína u Českých Budějovic. Společnost mu budou dělat dvě kočičí slečny a pejsek.

NIKÝSEK
evidenční číslo R 33/12
(depozitum Týn nad Vltavou)

KASTROVANÝ, OČKOVANÝ
Narozen: cca září 2010
Mouratého kocourka jsem přijali 6. 6. 2012 z Bechyně, kde se již delší dobu pohyboval na sídlišti. Ujala se ho hodná pani a přivezla ho k nám.
První dva dny byl dost vystrašený, ale nyní se již rozkoukal a vypadá to, že z něho bude velký mazel. Ostatní kočky mu nijak nevadí, na pejsky si postupně zvyká. V jídle je naprosto nenáročný a záchůdek používá vzorně. Je vhodný do bytu i do domku se zahrádkou.

7. 4. 2013 odjel do nového domova v Týně nad Vltavou, kde bude bydlet v domku se zahrádkou a bude rozmazlovaným kočičím jedináčkem.

ŠEĎULÍK
evidenční číslo M 23/13
(depozitum Jivno - Vyhlídky)

Momentálně je kocourek v karanténě kvůli svrabu a silnému zablešení - následně bude k adopci.

Plánovaná kastrace na 9. 4.
Narozen: květen 2012
Dne 2. 4. 2013 byl městskou policii odchycen špinavý bílo-černý kocourek v ulici Komenského v Českých Budějovicích.
Kocourek je velice přítulný, neustále se chce mazlit a když ho nehladíme, tak si mňoukne, abychom se mu věnovali. Bez problému používá kočičí wc. Popílek má nádherný hustý a dlouhý kožíšek, bohužel ale na bříšku je natolik zacuchaný, že bude nutné jej dnes oholit. I přes to jak je zanedbaný, je to obrovský mazlík.

5. 4. 2013 si majitelé vyzvedli kocourka s pravým jménem Andílek, který se jim před měsícem ztratil. Bylo to úžasné shledání!

MÍJA
evidenční číslo M 14/13
(depozitum Nové Hrady)

KASTROVANÁ
Narozena: cca červen 2012
Míju jsme přijali 19. 2. 2013 od hodných lidí z Nového Vráta u Českých Budějovic. Přitoulala se se k postarším lidem na zahrádku a nechtěla odejít.
Míja je krásně zbarvená trikolorní kočička. Při příjmu byla vystrašená, ale po chvilce si přišla pro pohlazení a z klína si prohlížela nové prostředí. Kočičí záchodek používá vzorně. V jídle není vybíravá a stále si říká o nášup.

4. 4. 2013 odešla do nového domova. Společnost jí budou dělat tři děti a prima mladý pár. Míja z dočasného domova neodešla daleko, pouze pár metrů, bydlet zůstává v Nových Hradech.

TOYEN
evidenční číslo M 102/12
(depozitum Č. Budějovice - Plzeňská)

KASTROVANÁ, OČKOVANÁ
Narozena: cca 2010
Krásně zbarvenou kočičku jsme přijali 11. 12. 2012 ze Soběslavi, z lokality, kde byly venkovní kočky nechtěné a krmičce bylo vyhrožováno.
Toyen byla zpočátku plachá a první týdny trávila v bezpečném úkrytu. Vylézala pouze na jídlo, ale bylo vidět, že se mazlí ráda a kontakt s člověkem jí chybí. Po dvou měsících je z ní úžasný mazlík, který velmi rád usíná na klíně své dočasné paničky. Toyen vždy vítá tichým zamňouknutím a následuje dlouhé mazlení. K cizím lidem je však stále ostražitá a její náklonnost si musíte získat. Toyen je k cizím kočkám nekonfliktní, je naprosto čistotná a v jídle dává přednost kapsičkám. Největší radost jí však uděláte kouskem masa. Toyen je velmi hodná a klidná kočička, vhodná do bytu i do domečku se zahrádkou.

4. 4. 2013 odjela do nového domova. Bude bydlet v bytě se sympatickou paní, které nahradí její zemřelou kočičku.

RUSÍK
evidenční číslo M 18/13
(depozitum Nové Hrady)

KASTROVANÝ, OČKOVANÝ
Narozen: cca 2011
Ruského modrého kocourka jsme přijali dne 28. 2. 2013 od hodné slečny, která našemu OS pomáhá materiálně i finančně. Kocourek se potuloval na slečny pracovišti v Českých Budějovicích, kde mu hrozilo nebezpečí v podobě zranění od automobilů. Slečna měla veliký zájem o Rusíkovo lepší život, proto byl přijat do našeho depozita.
Bohužel Rusíkovi chybí článek pravé zadní nožičky, zřejmě následek úrazu. Pacička je již krásně zahojená a Rusíka jeho handicap v ničem neomezuje. Rusík se s chybějící článkem pacičky krásně sžil a nedělá mu problém vyskočit do jakékoliv výšky, kde se přitáhne drápky a svérázně vyskočí.
Rusík je krásně zbarvený kocourek. Je to mazílek, zpočátku nedůvěřivý, ale po chvilce si mazlení velmi užívá. V jídle je trošičku vybíravý, ale dá si říct. Kočičí wc používá vzorně.

2. 4. 2013 odjel do nového domova v Netřebicích, kde bude bydlet u sympatického mladého páru.

JOLANKA
evidenční číslo R 68/12
(depozitum Písek)

KASTROVANÁ
Narozena: červen 2012
Dne 27. 9. 2012 jsme přijali tři vystrašená, vyhladovělá a podchlazená koťata od Městské policie z Bechyně. Koťátka našla v křoví nedaleko rušné silnice pani, která se hned ujala jejich záchrany. Nejprve si myslela, že jsou to koťata od některé z divokých koček, které žijí v nedaleké lokalitě. Koťátka jsou ale přítulná a zvyklá na lidi, proto se domníváme, že je do křoví někdo odložil.
Z Jolanky vyrostla krásná kočičí dáma s velmi zajímavým tvarem hlavy. Její další zajímavostí jsou velké sytě žluté oči, kterýma umí člověka doslova okouzlit. Jinak Jolanka patří mezi aktivní kočičáky, kteří prohání po bytě míček, lítají po skříních a musí být všude první. V lumpárnách ji podporuje její depozitní kamarádka Viky, se kterou jsou nerozlučná dvojka. Jolanka je šílený mazel, ale musí se mazlit ,,po jejím,,. Ideálně šmuchlat se o hlavu člověka, nebo ho alespoň pacičkami objímat. Když si ji nevšímáte, klidně Vám skočí za krk, aby na sebe upozornila. Na záchůdek chodí vzorně. Vhodná do bytu i do domečku se zahrádkou, ideálně ke zvířecímu kamarádovi.

1. 4. 2013 odešla do nového domova do Strakonic, kde bude mít kočičího i psího kámoše!

ŠIMON
evidenční číslo R 81/10
(depozitum Týn nad Vltavou)

KASTROVANÝ
Narozen: duben 2010
Dne 19. 9. 2010 byla do našeho depozita přijata čtyři koťata, která se léčila na veterinární ošetřovně v Plané nad Lužnicí, kam byla donesena z rozpadlého domu v Jistebnici. Koťata měla při příjmu rýmu a zánět v očích, který se bohužel několikrát ještě opakoval. Koťata také odmítala jakýkoliv kontakt s lidmi.
Šimon se po delší době u nás již zcela zbavil strachu z lidí a někdy si přijde i sám pro pohlazení. Je to klidný a nenáročný kocourek, vhodný jak do bytu tak i do domku se zahrádkou.
12. 3. 2011 odjel do nového domova, ale domácí kočička ho bohužel nepřijala, proto byl Šimon 24. 3. vrácen z adopce. O 3 měsíce později, dne 17. 6. 2011, opět odjel do nového domova do domku se zahrádkou ve Větrovech u Tábora, odkud nám byl 22. 3. 2013, tedy po necelých dvou letech, vrácen z adopce!!!
U majitelů prý nastaly změny - jednou z nich je plánované těhotenství jejich dcery - a tak o Šimona už nemají zájem. Šimon svůj návrat do depozita po tak dlouhé době nese statečně. Hned se se všemi přivítal, obešel mističky s jídlem a pak si našel svoje místečko na škrabadle. Je to naprosto pohodový kocourek. Rád se mazlí a chová, s ostatními zvířaty vychází d
obře, je čistotný.

1. 4. 2013 odjel Šimon do nového domova do Velešína, kde bude rozmazlovaným jedináčkem.

MÁJINKA
evidenční číslo V 5/13
(depozitum Nemanice)

KASTROVANÁ
Narozena: cca říjen 2011
Šedou mourinku jsme přijali 11. 3. 2013 z jedné firmy, kde o ni pečovali zaměstnanci, ale museli ji dát pryč, neb vedení se usneslo, že již kočku živit nebudou.
e je živá kočička, která naprosto šíleně miluje mazlení a drbání. Pokud ji přestaneme drbat, mazlí se o cokoli jiného :-D Je hravá, ale i rozumná. Ví, co se na kočičí dámu sluší. Záchod používá na jedničku, drapadlo také. Jen v jídle jí zatím vůbec nešmakují granulky a cpe se pouze konzervami, ale snažíme se jí vysvětlit, že takhle by to nešlo :-) Ostatní zvířátka snáší, ale může být i rozmazleným jedináčkem.

29. 3. 2013 odešla do rodinného domku v Čejkovicích, kde na ní čekají čtyři člověčí a jeden kočičí (trochu přerostlý) kamarád :)

Další kočičky umístěné v roce 2013 naleznete na další stránce