Jdi na obsah Jdi na menu
 


Našli domov11_1

NAŠLI DOMOV V ROCE 2011

 

Na této stránce jsou kočičky, které prošly našimi depozity a nyní jsou v nových domovech.

Historie umístěných kočičcek v roce 2010

 

DÁŠA
evidenční číslo M 6/11
(depozitum České Budějovice - Plzeňská)

Narozena: cca říjen 2010
Dne 23. 1. 2011 byla do depozita přijatá Bětuška s Dášenkou z nevyhovujících podmínek. Dášenka je asi 4 až 5-ti měsíční zvědavé kot'átko. Při prvním setkání se pro jistotu schová a bude Vás pozorovat upřeným pohledem, ale po chvilce vyběhne a začne se mazlit a hrát si. V jídle je nevybíravá, baští vše, jen paštičky jí nejedou. Největší radost jí uděláte kouskem vařeného kuřátka. S ostaníma kočkama je nekonfliktní, ale její nejmilejší kamarádkou je starší sestřička Bětka.

25. 3. 2011 odjela do nového domova, kde bude bydlet v bytě v Českých Budějovicích s mladou rodinkou, dvěma kočičíma part'ákama a spoustou dalších zvířátek.

PRALINKA
evidenční číslo R 11/11
(depozitum Týn nad Vltavou)

Narozena: cca červenec 2010
Chlupatější šedomouratou kočičku našly dne 8. 3. 2011 v ulici Táborská v Týně nad Vltavou dvě mladé slečny. Pohybovala se zde již několik dní. Slečny se snažily najít v okolí majitele, ale kočička nikomu nechyběla a tak se dostala do našeho depozita. Zatím ještě není moc kontaktní, spíše vše pozoruje z patřičné vzdálenosti. Pokud ji ale chytneme a vezmeme do náručí, moc ráda se mazlí. Je čistotná a přítomnost ostatních kočiček jí nijak nevadí.

24. 3. 2011 odjela do nového domova místo kocourka Šimona, kterého domácí kočička nesnesla, proto byl vrácen. Podle průběžných zpráv je zatím všechno v pořádku, tak držme palce, ať to Pralince vyjde a holky jsou na sebe hodné

MATÝSEK MEDÍSEK
pravé jméno Matýsek
evidenční číslo V 10/11
(depozitum Rudolfov)

OČKOVANÝ
Narozen: 10/2010
Polodlouhosrstý, bílozrzavý kocourek nám byl předán 14. 3. 2011 majitelkou, u které se projevila alergie. Kocourek je krásně opečovávaný a veliký. Vzhledem k věku je u něj předpoklad, že ještě poroste a bude z něj pořádný kocour. Zatím je trochu vyděšený z nového prostředí, ale určitě se časem srovná.
Má základní očkování bez vztekliny. Nový majitel musí počítat s větší péčí o srst a pravidelným česáním. Doporučujeme ho spíše do bytu.

19. 3. 2011 našel novou paničku na pražské umisťovací výstavě Miss Kočka 2011. Bude opečovávaným jedináčkem s veškerou péčí, kterou potřebuje on i jeho kožíšek

FIDORKA
evidenční číslo V 5/11
(depozitum Písek)

Narozena: 7/2010
Fidorka je tříbarevná příjemná kočička, kterou k nám společně se dvěma dalšími kočičkami přivezli lidé, ke kterým se kočičky přitoulaly. Jako odrostlé kotě si velmi ráda hraje s myškami a míčky a někdy ke hře přemluví i druhou tříbarevku Lindu. Ráda se nechává hladit a mazlit, ale potom zase rychle utíká ke své plaché mourovaté sestřičce Kaťuše, aby jí byla oporou. Od začátku je velice čistotná a záchůdek používá předpisově. V jídle není nijak vybíravá, ale samozřejmě, že když si má vybrat, prvně zamíří k mističce s konzervou. Hodila by se do klidnější domácnosti bez dětí a s možností chodit ven, na zahrádku.

19. 3. 2011 našla novou paničku na pražské umisťovací výstavě Miss Kočka 2011, kde si velmi padli do oka.

JOHANKA
evidenční číslo R 12/11
(depozitum Týn nad Vltavou)

Narozena: srpen 2010
Kočička byla přijata 10. 3. 2011 od pani, která má kočiček hodně a nemůže se o ně nadále starat.
Johanka je krásná, mazlivá a přítulná kočička. Je křížená pravděpodobně perskou nebo mainskou mývalí kočkou. Přestože dosud žila pouze venku, je naprosto čistotná. Vhodná spíše do bytu, kde by uvítala dalšího kočičího kamaráda.

18. 3. 2011 odjela k milé slečně do bytu do Písku, kde na ni čeká kočičí kamarádka.

Ctirad - depozitum Č. Budějovice (Puklicova)

P 11/11

OČKOVANÝ

cca 4-5 let starý kříženec čivavy je velmi aktivní pejsek, který má rád lidi. Některé pejsky nemá rád, ale někteří mu naopak nevadí, fenky zbožňuje až přespříliš, proto doporučujeme novému majiteli kastraci, aby se po této stránce uklidnil. Momentálně učíme čistotnost a chůzi na vodítku. Není vhodný k malým dětem, jelikož se ve stresových situacích nebojí ohnat, ale je to především tím, že z předchozího života nic neznal. Bude z něj perfektní bytový mazel.

Ctirad patří do smečky psů, zachráněných z množírny v Hlušicích. Více se dočtete na stránkách Cibela o.s.

13. 3. 2011 odjel do nového domova s milým párem do bytu v Prachaticích

FRANK
evidenční číslo R 82/10
(depozitum Hluboká nad Vltavou)


KASTROVANÝ
Narozen: duben 2010
Dne 19. 9. 2010 byla do našeho depozita přijata čtyři koťata, která se léčila na veterinární ošetřovně v Plané nad Lužnicí, kam byla donesena z rozpadlého domu v Jistebnici. Koťata měla při příjmu rýmu a zánět v očích, který se bohužel několikrát ještě opakoval. Koťata také odmítala jakýkoliv kontakt s lidmi.
Frank si zatím zachovává určitý odstup od lidí. Není to ještě mazlicí kocourek, je to spíše takový pozorovatel, který se uvelebí na přehledném místě a odsud pozoruje veškeré dění kolem něho. Je čistotný a k jídlu má rád úplně všechno.

30. 12. 2010 Frank se v novém depozitu po kastraci umoudřil a naučil se s ostatními hezky vycházet. Není to typický hravý kocour (i když věk na to má), spíše ho zajímá pozorovatelská činnost. Žádné šustnutí mu neunikne a ostatní kočičky se s ním cítí jistě v bezpečí. Začal také se zdviženým ocáskem dávat najevo svoji radost z krmení a občas i zamňouká na pozdrav. Je to krásný sebejejistý kocour, tak doufáme, že se nám ho brzy podaří přesvědčit o tom, že se lidí bát nemusí. Nechcete mu s tím pomoci právě Vy?

11. 3. 2011 odjel Frank do nového domova k Jindřichovu Hradci, kde bude lovit myšáky na velkém statku a bude zde mít psí kamarády. Časem mu přibyde ještě kočičí kamarádka, aby jim šlo lovení lépe :-)

 


 

Vilík - Týn nad Vltavou

P 9/11

OČKOVANÝ

přibližně 1 - 2 roky starý kříženec jezevčíka a jorkšíra je moc milý a hodný pejsek. Zatím učíme chůzi na vodítku a postupně Vilíka seznamujeme s novým prostředím. S ostatními pejsky je naprosto nekonfliktní. Je velmi vděčný za pohlazení i za jakoukoliv pochvalu. Vhodný spíše do bytu.

Vilík patří do smečky psů, zachráněných z množírny na jihu Čech. Více se dočtete na stránkách Cibela o.s.

Důvod vrácení Vilíka ze svěření - noví majitelé neměli s Vilíkem dostatek trpělivosti, v bytě se jim zdál příliš klidný a pasivní a proto si chtějí pořídit raději štěně.

10. 3. 2011 odjel do Prachatic, kde bude bydlet v bytě s moc sympatickými páníčky

STŘÍBŘENKA
evidenční číslo V 53/10
(depozitum Hluboká nad Vltavou)

KASTROVANÁ

Narozena: červenec 2010
Stříbřenka je krásná drobná kočička s velkýma zelenýma očima. Byla odchycena 28. 10. 2010 spolu s dalšími divokými kočkami ve Vondrově. Za dobu co je u nás v depozitu se sice již trochu "otrkala", ale pohladit se nenechá. Je stále velmi plachá, proto se nehodí do domácnosti s malými dětmi ani se psy, ale jistě by se jí líbilo ve společnosti jiných kočiček. Stříbřenka je čistotná, nekonflikní kočička, která potřebuje trpělivý a laskavý přístup.

10. 3. 2011 odešla s novou paničkou, která má zkušenosti se socializací podobně plaché kočičky, bydlet do bytu v Českých Budějovicích

HOPÍK
evidenční číslo R 10/11
(depozitum Týn nad Vltavou)

Narozen: říjen 2010
Kocourek byl nalezený 7. 3. 2011 na sídlišti Hlinecká v Týně nad Vltavou. Je to mazlivý a přítulný kocourek. Domníváme se, že dosud žil v bytě, ze kterého pravděpodobně vypadl nebo vyskočil z okna. Má naraženou zadní nožičku a v době nálezu byl velmi vyhladovělý. V místě  jsme vylepili letáky, zatím se však majitel neozval. Hopík je čistotný, klidný a k ostatním kočičkám přátelský.

10. 3. 2011 si Hopíka (Mikeše) vyzvedli majitelé, kteří ho udviděli na letáčku

 


 

Lištička - České Budějovice (Puklicova)

P 10/11

OČKOVANÁ, KASTROVANÁ

2-3 roky stará kříženka čivavy je hodná a přátelská fenka, která se nechá ráda drbat. Nemá ráda některé kočky, na pejsky je zvyklá.

Lištička patří do smečky psů, zachráněných z množírny na jihu Čech. Více se dočtete na stránkách Cibela o.s.

7. 3. 2011 odjela od Vlašimi ke psím kamarádům do domku se zahradou.

 

 


 

 

Zoubková víla - České Budějovice (Puklicova)

P 8/11

OČKOVANÁ, KASTROVANÁ

3-4 roky stará kříženka boloňského psíka s podkusem je velmi zvědavá a milá. Na vodítku se naučila rychle, i když se občas ještě připlete pod nohy. Čistotnost zvládá celkem dobře, ale občas se jí stane, že se při vítání radostí počůrá nebo když se něčeho hodně lekne. Zuběnka by potřebovala někoho s citlivým přístupem, jelikož se cizích lidí bojí a schovává se. Nejlépe by jí bylo v bytě u starších lidí, kteří by se jí věnovali, mazlili jí a pečovali o ní. Má ráda jiné pejsky i kočičky a určitě by nějakého zvířecího kamaráda v novém domově uvítala, aby nemusela zůstávat sama, když jde páníček pryč. Určitě jí nedoporučujeme k dětem. Nic by jim neudělala, ale jejich chování by jí pravděpodobně stresovalo.

Zoubková víla patří do smečky psů, zachráněných z množírny na jihu Čech. Více se dočtete na stránkách Cibela o.s.

4. 3. 2011 odjela do nové rodiny do Jihlavy, kde bude bydlet v domku se zahrádkou a za kamaráda bude mít dvouletého jorkšíra.

LAURA
evidenční číslo R 7/11
(depozitum Písek)

Narozena: září 2010
Kočičku jsme přijali 11. 2. 2011 od pani, která se musí vystěhovat a kočičky si do nového bytu vzít nemůže.
Laura je celočerná mazlivá a přítulná kočička. Je čistotná, nenáročná v jídle. Vhodná do domácnosti, kde by na ni čekal alespoň jeden kočičí kamarád.

27. 2. 2011 odjela do nového domova, kde bude mít kočičí kamarádku, malého psíka a ročního prcka

 


 

Viktorka - Strážkovice u Českých Budějovic

P 7/11

OČKOVANÁ, ODČERVENÁ

2-3 roky stará dlouhosrstá kříženka asi jezevčíka s jorkšírem (nyní ostříhaná) byla při příjmu velmi vystrašená. Byla silně zablešená a měla velmi zplstnatělou srst.
Viktorka je zlaté zvířátko, ale moc se bojí. Je nedůvěřivá, ale postupně si zvyká. Ostatních kočičáků a feneček se nebojí, ale očička má stále smutná a nezná pomazlení, pochování... Je to pro ni novinka, ale zdá se, že se jí to líbí. Domek se zahrádkou a nějaký kamarád by pro ni byl určitě nejlepší.

Viktorka patří do smečky psů, zachráněných z množírny na jihu Čech. Více se dočtete na stránkách Cibela o.s.

27. 2. 2011 odjela s velice příjemnou a sympatickou paní a její snachou do Prahy, kde bude mít za kamaráda starého jezevčíka.

CLEA
evidenční číslo R 6/11
(depozitum
Písek)

Narozena: srpen 2010
4. 2 2011 jsme přijali do depozita kočičku od pani, která se musí z původního bytu vystěhovat a kočičky si do nového bytu vzít nemůže.
Cleuška je drobnější kočičí slečna, která se sice zpočátku velmi bála, ale po pár dnech v depozitu se docela rychle rozkoukala a zvykla si na lidi. Pomalu se z ní stává vítací kočička, která nesmí promeškat žádnou návštěvu. Je čistotná, vhodná spíše do bytu.

27. 2. 2011 odjela do Brna k moc sympatickým lidem

LINDA
evidenční číslo V 6/11
(depozitum Rudolfov)

Narozena: 5/2009
Linda je zvláštně zbarvená tříbarevná, milá a mazlivá kočička, kterou k nám společně se dvěma dalšími kočičkami přivezli lidé, ke kterým se kočičky přitoulaly. Ráda přijde ke člověku a chce, aby se jí věnoval, hladil jí a choval. Od začátku je velice čistotná a záchůdek používá předpisově. V jídle není nijak vybíravá, ale samozřejmě, že když si má vybrat, prvně zamíří k mističce s konzervou. Hodila by se do domku s možností chodit ven, na zahrádku.

14. 2. 2011 odešla do nového domova do domku k mladým lidem

MIKUŠ OD TŘÍ LVŮ
evidenční číslo V 52/10
(depozitum Kaplice)

KASTROVANÝ

Narozen: cca 5/2009
Mikuš je veliký černý kocour, který se 30. 11. 2010 objevil v budově Polikliniky U Tří lvů a jasně dal najevo, že do té zimy ven nepůjde.
Mikuše nám přivezly dvě paní, které se ho ujmuly a iniciativně začaly řešit jeho další ubytování a péči. Je to klidný kocour, který se rád mazlí a po pohlazení hned začne příst, ale není vhodný k jiným kočkám. Raději bude jako jedináček.

21. 2. 2011 odjel k moc milé pani do Tábora

 

 


 

 

Lojzinka - České Budějovice (Puklicova)

P 6/11

OČKOVANÁ

asi 4 roky stará kříženka čivavy nám byla vrácena po dvou dnech, jelikož žárlila na dítě nové majitelky. Od převzetí do našeho depozita je Lojzinka moc hodná. Za člověkem chodí jako ocásek, naučila se na vodítku i čistotě v bytě a s ostatními zvířaty se snáší bez problémů. Lojzinka je veliký mazel, který si vás stále hlídá, jestli se díváte, že se ona dívá :-) Je to kapesní mazlík na cesty.

Lojzinka patří do smečky psů, zachráněných z množírny na jihu Čech. Více se dočtete na stránkách Cibela o.s.

21. 2. 2011 odjela k Praze do nového domova se skvělými manželi do domku se zahradou.

SAŠA
evidenční číslo M 4/11
(depozitum Strážkovice)

KASTROVANÁ
Narozena: cca září 2009
16. 1. 2011 jsme přijali kočičku z Nové Vsi, odkud se její majitelka odstěhovala a kočičku na místě nechala. Naštěstí nás soused kontaktoval a tak se kočička dostala k nám.
Saša je z počátku velmi nedůvěřivá, ale nyní již komunikuje a navíc se stále rozvaluje jako pašík a chce stále drbat :-) Rozvaluje se jako ... a chce drbat. Je to mazlík, ráda se chodí koukat z okna na zahradu, ale nejraději je rozvalená v křesle a hraje si na mrtvého brouka :-) V jídle je zatím trošku vybíravá, zobne granulí, olízne konzervu, ale miluje šunčičku a masíčko. Hodila by se asi do domečku, jako hýčkaný jedináček.

20. 2. 2011 odjela s mladým párem do Plané, kde bude velmi rozmazlovaným jedináčkem

ŠMUDLINKA
evidenční číslo R 18/11
(depozitum Písek)

Narozena: srpen 2010
6. 2. 2011 byla přijata drobná kočička, která žila venku a krmila ji hodná paní, která už se o kočičku nemohla nadále starat.
Šmudlinka je zajímavě zbarvená kočička, která musí být neustále středem pozornosti, šíleně miluje mazlení. Je velmi čistotná a nekonfliktní. V bytě by velmi uvítala kočičího kamaráda, aby nestrádala.

18. 2. 2011 odjela do nového domova do Jindřichova Hradce, kde bude dělat kamarádku starší kočičce

 


 

Čudlík (váha 3,8 kg) - České Budějovice

P 5/11

Zhruba 6 let starý pejsek čivavy (možná křížený) je v tuto dobu vystrašený, ale komunikuje. Nechá se chovat, na vodítku chodí opatrně, nedělají mu problém jiné pejskové ani kočky.
Čudlík patří do smečky psů, zachráněných z množírny na jihu Čech. Více se dočtete na stránkách
Cibela o.s.

9. 2. 2011 Čudlík už stoprocentně zvládá čistotnost a chůzi na vodítku. V současné době léčíme zánět uší, ale i přes to je možná adopce a doléčení u nového majitele. Přes pochyby několik lidí, co to je za voříška, jsme Čudlíka zvážili a zveřejňujeme jeho váhu - 3,8 kg :-)

16. 2. 2011 odjel do nového domova se skvělými lidmi až ke Kladnu

JANIČKA
evidenční číslo  V 1/11
(depozitum Rudolfov)

Narozena: 8/2010
Janička je moc miloučká mourinka se zrzavýni flíčky v kožíšku - sestřička Janíčka. 14. 1. 2011 jí k nám přinesla paní, která se nechtěla dívat, jak strádá u hospodářské budovy. Kočika je velice čistotná, ihned předpisově používá záchůdek. Chutnají jí více kapsičky a konzervy, ale granulky si také dá. Vyhledává kontakt s lidmi a nejraději je, když si může někomu vylézt na klín a tam se nechat uhladit ke spánku. Na rozdíl od brášky Janíčka je mnohem upovídanější, takže když se jí zdá, že si jí málo všímáme, umí se dosti hlasitě ozvat.
Zatím léčíme antibiotiky chřipku, kterou má opravdu ošklivou, potom bude následovat svrab a odčervení. Zatím jsou na sebe s Janíčkem velmi fixovaní, proto by bylo lepší, aby šli do nového domova společně.

16. 2. 2011 odešla s mladou rodinou a dvěmi dětmi do bytu v Českých Budějovicích

MELICHAR
evidenční číslo R 8/11
(depozitum Týn nad Vltavou)

KASTROVANÝ
Narozen: 2007
Mohutný černý kocourek byl přijatý 13. 2. 2011 z Dolních Hořic, kde se o něho dočasně starala hodná starší pani.
Melichar je klidný a pohodový kocourek, dobře se snáší s ostatními kočkami. Je čistotný.

15. 2. 2011 odjel do nového domova do Opařan, kde bude kočičím jedináčkem.

 


 

Max - Týn nad Vltavou

P 4/11

Asi devítiměsíční kříženec pudla se dostal do depozita velmi zašpiněný, zadredovaný a vystrašený. Hned po přijetí jsme ho vykoupali a ostříhali. Všechno snášel velmi trpělivě. Zatím je ale k lidem nedůvěřivý. Chůzi na vodítku ještě moc nezvládá, ale je to otázka jen několika dní, protože Maxík je moc šikovný a chytrý pejsek.

Maxík patří do smečky psů, zachráněných z množírny na jihu Čech. Více se dočtete na stránkách Cibela o.s.

14. 2. 2011 odjel do nového domova do Českých Budějovic, kde bude bydlet v domku se zahrádkou a čeká zde na něho několik psích i kočičích kamarádů.

CHUNDELINKA
evidenční číslo R 17/11
(depozitum Písek)

Narozena: srpen 2010
6. 2. 2011 byla přijata chlupatá kočička, která žila venku a krmila ji hodná paní, která už se o kočičku nemohla nadále starat.
Chundelinka je velmi čistotná, již od prvního dne používá předpisově záchůdek. S ostatními kočičkami je nekonfliktní.

12. 2. 2011 odjela s moc sympatickou rodinou do nového domova do Humpolce, kde nahradí velmi podobnou kočičku.

PETŘÍK
evidenční číslo R 76/10
(depozitum Týn nad Vltavou)

KASTROVANÝ

Narozen: květen 2009
Petřík pochází z Dolní Stropnice u Římova, kde žil jako venkovní kocourek. Byl však několikrát napaden a utlačován dalším kocourem. Po posledním napadení má poraněnou zadní nožičku, kde se mu udělala velká boule, proto byl 20. 11. 2010 přijat do našeho depozita a v současné době je léčen antibiotiky. Petřík se hned skamarádil s ostatními kočičími obyvateli. Je nekonfliktní, klidný a po překonání počáteční nedůvěry i velmi mazlivý. Svůj dosavadní život prožil pouze venku, a proto si teď náležitě užívá tepla a klidu. V novém domově bude dobrým společníkem a kamarádem.

10. 2. 2011 odjel do nového domova k mladým manželům na polosamotu u Tábora. Bude zde rozmazlovaným kočičím jedináčkem.

 


 

Budrinka, kastrace v plánu - Týn nad Vltavou

P 1/11

Zhruba dva roky stará kříženka jezevčíka s jorkšírem byla zachráněna ze špatných podmínek, kde psi žili ve vlasních výkalech a moči po mnoha psech v jednom kotci.
Je vidět, že si tato fenečka hodně prožila se svým prokousnutým koncem ouška, proto byla po několika hodinách, kdy jsme ji přivezli do depozita, vděčná a stále chodí za "svým" člověkem. Udělá pro něj všechno, co mu na očích vidí. Po prvotním překonání strachu je velmi mazlivá, hodná, na vodítku se učí velmi rychle a také čistotnost začala ovládat na jedničku. Snese se s ostatními psy i s kočkami, ale problém jí dělá, když jí chce člověk opustit - pomalu zvykáme na samotu. Chce být člověku stále na blízku, proto i při Vašem spánku si pomaloučku vleze k Vám, abyste jí nemohli nikam utéct. Pohnete-li se, okamžitě má všechny smysly nastražené, zda nemáte v plánu, se jí vypařit... :-( Je velmi vděčná za každé pohlazení i pouhé podívání se na ní, začala si dokonce hrát s plyšovámi hračkami, které moc ráda chytá a nosí si je do pelíšku.
Budrinka patří do smečky psů, zachráněných z množírny na jihu Čech. Více se dočtete na stránkách
Cibela o.s.

1. 2. 2011 odešla do bytu v Českých Budějovicích k mladé rodině s holčičkou, kde nahradí zemřelého pejska. Maminka pracuje doma, takže Budrinka nebude strádat samotou.

2. 2. 2011 byla vrácena z adopce, protože noví majitelé neměli dostatek zkušeností a přecenili své síly. Bohužel těsně před dovezením zpět do depozita jim Budrinka utekla a jelikož se jich bála, nešla chytit. Do 15 minut jsme dorazili na místo a až po neskutečných dvou hodinách se nám ji podařilo chytit a to díky venčiteli s českým fouskem. Byla tma, už jsme ji ani neviděli, když jsme jí pronásledovali, ale fousek nám ji nadehnal, ona se s vrčením přibližovala a když proběhla kolem, okamžitě se otočila, poznala nás, skočila do náruče a všemi čtyřmi tlapkami se pevně držela!!!

3. 2. 2011 odešla s úžasnými staršími manželi do bytu v Českých Budějovicích. Panička je většinu času doma, takže Budrinka nebude strádat samotou. Oba manželé se k ní chovali velmi mile, tak držíme palce, aby to konečně vyšlo. Budrinka si to zaslouží!!

5. 2. 2011 byla vrácena, jelikož v bytě vyla, štěkala a stále hledala, proto ji adoptivní majitele byli nuceni vrátit. Několik hodin na to byla Budrinka přesunuta do týnského depozita, kde je větší pohyb lidí. V českobudějovickém depozitu se totiž upnula pouze na jednu osobu a byla na ní naprosto závislá. Doufáme, že se její chování zlepší a bude moci brzy odejít do nového domova... Budrinka si to moc zaslouží, protože je to hromádka neštěstí, ale taková, která vás bude bezmezně milovat!

9. 2. 2011 odešla do nového domova nedaleko Týna nad Vltavou, kde bude bydlet v domku se zahradkou se starší pani.

ŽOFINKA
evidenční číslo R 1/11
(depozitum Týn nad Vltavou)

KASTROVANÁ

Narozena: cca 2004
Kočičku jsme přijali 6. 12. 2010 z obce Horní Kněžeklady u Týna nad Vltavou, kde žila pouze venku a krmila ji hodná pani. Ta se však odstěhovala a o kočičku se dále neměl kdo starat.
Žofinka byla první dny velmi vystresovaná a nechtěla s nikým komunikovat. Po měsíčním pobytu u nás si však zvykla na lidi i další kočičí kamarády. Zatím se ještě bojí prudších pohybů nebo většího hluku, a proto není vhodná do rodiny s malými dětmi. Každým dnem je však vidět velký pokrok v jejím chování a brzo z ní bude nejmazlivější kočička. Je čistotná a v jídle nenáročná.

17. 1. 2011 u Žofinky jsou vidět velké pokroky v jejím chování. Nechá se chovat a hladit a také už více vyhledává společnost ostatních kočičích kamarádů.

7. 2. 2011 odjela do nového domova do Tábora. Bude bydlet v bytě u staršího pána, kterému zemřela manželka a následně i pejsek. Pán byl při převzetí Žofinky velmi dojatý a oba dva budou určitě moc spokojeni.

ELSA
evidenční číslo
R 16/11
(depozitum Písek)

Narozena: srpen 2010
4. 2. 2011 jsme přijali do depozita 2 kočičky od pani, která měla kočiček moc a už to nezvládala.
Elsa je nádherné odrostlé kotě, která je stejně jako její sestřička Zlatunka plachá, ale je to jen otázka času kdy začne muchlovat. Je vhodná pouze do bytu, čemuž odpovídá její čistotnost. Je to nekonfliktní a tichá kočička.

6. 2. 2011 odjela se sestřičkou Elsou do Českých Budějovic, kde budou žít v bytě a kde jim nebude chybět žádná péče .

ZLATUNKA
evidenční číslo
R 20/11
(depozitum Písek)

Narozena: srpen 2010
4. 2. 2011 jsme přijali do depozita 2 kočičky od pani, která měla kočiček moc a už to nezvládala.
Zlatunka je nádherná rezavá kočička, je velmi čistotná, vhodná pouze do bytu. Zlatunka potřebuje citlivý přístup, protože nezná mazlení a má strach. V jídle je nevybíravá a s ostatníma kočkama je nekonfliktní.

6. 2. 2011 odjela se Zlatunkou do Českých Budějovic, kde budou žít v bytě a kde jim nebude chybět žádná péče.

 

 


 

HAGRID

evidenční číslo E 9/10

(depozitum Týn nad Vltavou)

KASTROVANÝ

Narozen: 2009

28. 12. 2010 jsme přijali černého kocourka z Českých Budějovic. Je velmi hodný a ohleduplný. Chutnají mu konzervy, granulky taky papá, ale už ne s takovou chutí. Je mazlivý, jen tak něčeho se nebojí, celý byt prošel, jako by mu patřil. Na jméno Hagrid si velmi rychle zvyknul.

4. 2. 2011 odjel do nového domova do Opařan ke staršímu manželskému páru, kde nahradí zemřelého kocourka. Bude bydlet v domku se zahrádkou.

 


 

Beruška - Týn nad Vltavou

P 3/11

Osmiměsíční kříženka hladkosrstého jezevčíka je moc hodná a šikovná, rychle se učí nové věci a je vděčná za každé pohlazení. Potřebuje páníčka s citlivým přístupem. Vhodná do bytu.
Beruška patří do smečky psů, zachráněných z množírny na jihu Čech. Více se dočtete na stránkách
Cibela o.s.

2. 2. 2011 odešla do nového domova do Týna nad Vltavou, kde bude bydlet v bytě se stejně starou psí kamarádkou.

 


 

Rikinka, kastrovaná - Týn nad Vltavou

P 2/11

Dvouletá fenka dlouhosrstého jezevčíka je moc hodná a přítulná. Ráda se mazlí a vyhledává jakýkoliv kontakt s člověkem. Na procházce umí chodit na volno, hned reaguje na přivolání. Je vhodná i pro staršího majitele, který by s ní trávil většinu času.
Rikinka patří do smečky psů, zachráněných z množírny na jihu Čech. Více se dočtete na stránkách
Cibela o.s.

1. 2. 2011 odjela do Českých Budějovic do bytu k milé paničce, kde na ní čeká psí kamarád, kříženec jezevčíka.

KÁJÍNKOVÁ

evidenční číslo V 32/10

(depozitum Rudolfov)

KASTROVANÁ, OČKOVANÁ NA VZTEKLINU

Narozena: cca červen 2008

Mouratá kočička Kájínková se objevila v půlce srpna u nové zástavby ve Vrátě a svoji těžkou situaci se rozhodla řešit tím, že svá koťátka položila ke vstupním dveřím jednoho domu a čekala na přijetí. Štěstí se na ní usmálo až u třetích dveří, od kterých jí již neodehnali, ale snažili se, její těžkou situaci vyřešit. Nakonec našla se svými koťátky více než týdení azyl u domku u hodné paní. Tam čekala i se 4 koťátky, až se u nás uvolní místo v depozitu. Po přijetí do depozita 15. 8. 2010 se večer rozhodla, že se půjde projít a utekla větračkou ven, přestože musela zvládnout skok z prvního patra. V hledání jsme byli neúspěšní a tak jsme jen čekali, jestli  se přeci jen nevrátí buď na původní stanoviště do Vráta a nebo se bude zdržovat v okolí depozita. Druhý den večer už přešlapovala u vrat, tak byla donesena zpět ke svým klubíčkům a okno bylo zabezpečeno proti dalším únikům. Podle této příhody jsme se rozhodli pojmenovat jí příhodně - Kájínková. Kočička, si ráda přijde pro pohlazení a podrbání a je vidět, jak jí taková pozornost dělá dobře a na lidi byla zvyklá. V jídle není vybíravá - jí konzervy i granulky a svůj díl odebere  i z tvarohu, jogurtu a odstatních přilepšení pro koťata. Spolehlivě používá záchůdek.

31. 1. 2011 odjela ke skvělé rodině s dětmi do bytu, kde nahradí zemřelou kočičku a bude s nimi v létě jezdit na chalupu.

JONÁŠ

evidenční číslo R 49/10

(depozitum Písek)

KASTROVANÝ, OČKOVANÝ NA VZTEKLINU

Narozen: cca duben 2010

Kocourek byl odchycený 13. 7. 2010 v chatové oblasti Jitřenka v Táboře spolu se svými třemi sourozenci. Všichni byli při odchytu hodně divocí, kromě sestřičky Růženky, která je již v novém domově. Jonášek je světlejší mouratý kocourek. Moc rád lumpačí na škrabadle nebo v prolézacím tunelu. Lidskou společnost přímo nevyhledává, ale není to také samotář. Určitě by v novém domově přivítal společnost dalšího kočičího kamaráda. Je čistotný, odčervený.

20. 1. 2011 z Jonáše vyrostl pěkný kocour ze kterého se ale asi jen tak nestane mazlící kocourek. Z lidí má stále strach, ale samota mu také vadí. Nejraději vše pozoruje z bezpečné vzdálenosti.

30. 1. 2011 Jonáš utekl z depozita škvírkou v okně a do dnešního dne se ho nepodařilo najít. Snad ještě přijde... :-(

KARLÍK

evidenční číslo R 45/10

(depozitum Týn nad Vltavou)

KASTROVANÝ

Narozen: cca květen 2010

Dne 20. 7. 2010 bylo do našeho depozita přijato pět kočičích sourozenců, které manželé Idesovi našli při své cestě na Moravu. Koťátka byla nalezena na skládce u lesní cesty. I přes to, v jakých se nacházeli hrozných podmínkách, jsou v pořádku a trápí je pouze zánět v očičkách.

Karlík je krásný šedobílý kocourek. Bohužel měl na jednom očičku trvalé srůsty rohovky s víčkem, proto u něj byla provedena operace, při které bylo nejenom nastřiženo a přetaženo třetí víčko, ale také uvolněny srůsty na rohovce.

Karlík je velmi živý a veselý kocourek, moc rád si hraje s míčkem nebo řádí na škrabadle. Je to také velký jedlík, který ničím nepohrdne. A když má plné bříško, tak se věnuje své další zálibě a tou je spánek - moc rád si hoví na židli.

Veškerý popis léčby a celého pobytu je na extra stránce.

30. 1. 2011 Karlík už bydlí s perfektní rodinou se spoustou kočičích a psích kamarádů v Týně nad Vltavou :-)

JANÍČEK
evidenční číslo  V 2/11
(depozitum Rudolfov)

Narozen: 8/2010
Janíček je moc mazlivý mourek - bráška Janičky. 14. 1. 2011 ho k nám přinesla paní, která se nechtěla dívat, jak strádá u hospodářské budovy. Kocourek je moc šikovný, používá předpisově záchůdek. Chutnají mu více kapsičky a konzervy, ale granulky neodmítá. Je to takový mazlicí medvídek. Nejraději by strávil zbytek života jen mazlením a hraním se sestřičkou.
Zatím léčíme antibiotiky chřipku, ale je na tom ale lépe než Janička. Potom bude následovat svrab a odčervení. Zatím jsou na sebe s Janičkou dost fixovaní, takže by bylo lepší, aby šli do nového domova společně.

30. 1. 2011 odjel s mladými manželi do bytu v Litvínovicích

DOMINIK
evidenční číslo R 74/10
(depozitum Týn nad Vltavou)


KASTROVANÝ

Narozen: cca květen 2010
Kocourek Dominik se narodil venkovní kočičce v chatové oblasti nedaleko Týna nad Vltavou. V jedné z chatek se o něho starala hodná pani, která však na zimu z chaty odjíždí a tak se koucourek 19. 10. 2010 dostal k nám do depozita. Zezačátku byl vyděšený ze všech změn, ale postupně si zvykl nejen na ostatní kočičí kamarády, ale hlavně na společnost lidí. Teď je z něho velký mazel. Je to čistotný, klidný a pohodový kocourek.

30. 1. 2011 odjel s novou skvělou paničkou do nového domova do Českých Budějovic, kde na něho čeká kočičí kamarádka.

MARLY
evidenční číslo R 4/11
(depozitum Týn nad Vltavou)

KASTROVANÝ
Narozen: cca duben 2009
Marly je mohutný kříženec perského a mainského mývalího kocoura, který se přibližně půl roku pohyboval v Nerudově ulici v Českých Budějovicích a dne 22. 1. 2011 byl přijatý do našeho depozita.
Z počátku byl vyděšený ze všech změn, ale poměrně za krátkou dobu si zvykl na lidskou společnost. Moc rád se chová a mazlí. Velmi si oblíbil proutěný košík, ve kterém se nejraději rozvaluje. S ostatními kočkami je nekonfliktní. Je čistotný. Vhodný pouze do bytu.

30. 1. 2011 odjel s moc sympatickými a milými lidmi do nového domova do Písku, kde bude bydlet v bytě a bude rozmazlovaným kočičím jedináčkem.

DAFNÉ

evidenční číslo T 37/10

(depozitum Rudolfov)

KASTROVANÁ, OČKOVANÁ

Narozena: cca duben 2010

Tři kočičí sourozence někdo vhodil na dvorek domu v Božejovicích. Bohužel, pes jedno koťátko zakousl. Dva sourozenci byli 31. 7. 2010 přijati do našeho depozita.

Dafné je velmi mazlivá a krásná kočička s velikánskýma očima. Má ráda psí i kočičí společnost, proto by byla ráda v novém domově přivítána minimálně jedním zvířátkem :-) Kočičí záchůdek používá spolehlivě.

29. 1. 2011 odjela do nového domova do domku v Soběslavi s moc milým párem

VÁŇA
evidenční číslo V 50/10
(depozitum Č.Budějovice - Pražská)

KASTROVANÝ

Narozen: cca 5/2009 
Kocourek se na začátku prosince přitoulal do chatové kolonie na Lipně. Protože ho ostatní kočky odháněly a bily, obrátila se paní, která v místě kočky krmí, na nás, proto dne 16. 12. 2010 putoval k nám do depozita.
Váňa je polodlouhosrstý bílomourek, který je zatím vyděšený a dost se bojí, ale nesyčí a nevrčí a nechá se i chytit, nebrání se. Při vzetí do náruče je cítit, jak je celý napnutý a nervózní. Záchůdek používá bez problémů. Zatím nechce moc jíst, takže teprve zjišťujeme, co by mu chutnalo.

23. 1. 2011 Z kocourka se stává vděčný jedlík, baští vše a s velkou chutí. Rád si hraje s myškama i kočičím spolubydlícím, z lidí má sice stále respekt, ale pomalu a opatrně se začíná mazlit. V teplém bytě je moc spokojený a procházky v přírodě mu vůbec nechybí.

29. 1. 2011 našel nový domov u milé paní v bytě, kde mu bude dělat společnost kočička Molly adoptovaná z Cibely.

SISINKA
evidenční číslo M 36/10
(depozitum Kaplice)

Narozen: srpen/září 2010
16. 12. 2010 jsme přijali čtyři koťátka, která pobíhala několik dní u objektu firmy Jamall v Českých Budějovicích. Nálezci se o koťátka vzorně starali a díky jejich péči jsme je přijímali již socializovaná, léčená, odčervená a očkovaná, za což jim patří velký dík!

Bíločerná kočička Sisinka je trochu plašší než její bráška Felix, ale i ona je po počáteční chvilce nedůvěry velice hodná a mazlivá. V jídle není vybíravá, zbaští konzervu i granule. Je velice čistotná, na záchůdek chodí předpisově a zvyká si i na psa. V novém domově může být doma i venku, nejlépe s dalším kočičím kamarádem.

28. 1. 2011 odjela s milým pánem do Příbrami, kde bude mít psího kamaráda

FELIX
evidenční číslo M 35/10
(depozitum Kaplice)

Narozen: srpen/září 2010
16. 12. 2010 jsme přijali čtyři koťátka, která pobíhala několik dní u objektu firmy Jamall v Českých Budějovicích. Nálezci se o koťátka vzorně starali a díky jejich péči jsme je přijímali již socializovaná, léčená, odčervená a očkovaná, za což jim patří velký dík!

Felix je bíločerný korourek, který jako by z oka vypadnul kocourkovi na obalech kočičího krmení Felix (proto jsme ho takto pojmenovali). Baští co mu dáme do misky a předpisově chodí na záchůdek. Je velice mazlivý, jenom ho vezmeme do náruče, přede jako kolovrátek a neustále se snaží být v blízkosti člověka. Stále vymýšlí nové lumpárny se sestřičkou Sisinkou. Může být v bytě i venku, nejlépe s dalším kočičím kamarádem.

28. 1. 2011 odjel s novou rodinou do Vidova

SAZÍNEK
evidenční číslo R 3/11
(depozitum Týn nad Vltavou)

Narozen: cca srpen 2010
17. 1. 2011 jsme přijali asi pětiměsíčního černohnědého kocourka nalezeného na sídlišti v Týně nad Vltavou.
Sazínek je zvídavý a neposedný kočičí kluk. Dokonce si i trošičku dovoluje na starší kočičí obyvatele. Pokud si s ním nechtějí hrát, hned je provokuje. Záchůdek používá vzorně. Je vhodný do bytu nebo i do domku se zahrádkou. Velmi by v novém domově přivítal dalšího kamaráda.

25. 1. 2011 odjel do nového domova do Trhových Svinů, kde bude bydlet v domku se zahrádkou a bude zde mít další kočičí i psí kamarády.

STANDA
evidenční číslo R 2/11
(depozitum Č. Buděojvice - M. Horákové)

KASTROVANÝ
Narozen: cca březen 2010
Dne 20. 11. 2010 byl do našeho depozita přijatý mouratý kocourek, který se potuloval po sídlišti Hlinecká v Týně nad Vltavou a dožadoval se pozornosti a jídla.
Je to velký mazel a tak jsme se domnívali, že se pouze někomu ztratil. Původní majitel se však dosud nepřihlásil. Standa je naprosto pohodový a klidný kocourek. S ostatními kočičkami vychází velmi dobře a nevadí mu ani přítomnost psů. Bude spokojený v bytě s páníčky, ale i v domku s přístupem na zahrádku.

25. 1. 2011 našel domov v novém domku v Suchém Vrbném, kde se na příchod kocourka pečlivě připravovala celá rodina a starší šestnáctiletý syn mu dokonce vlastnoručně vyrobil krásné škrabadlo. Věříme, že to Standa ocení a nebude zlobit.:-)

DROBEK
evidenční číslo V 51/10
(depozitum Rudolfov)

KASTROVANÝ

Narozen: cca 8/2007
Drobek je veliký černý kocour, kterého 23. 12. 2010 zachránila Městská policie z výtahové šachty domu v ulici Fr. Ondříčka.
Je to pohodový kocour, který se moc rád mazlí a nevadí mu ostatní kočky ani psi.
Zatím čekáme, jestli se neozve původní majitel, protože kocour je dobře živený a udržovaný.

24. 1. 2011 odjel do nového domova ke slečně do bytu do Prahy

LIDUŠKA
(depozitum Strážkovice u Č. Budějovic)
evidenční číslo V 42/10

Narozena: cca 30. 8. 2010

Dne 1. 10. 2010 byla nalezena na silnici mezi Rudolfovem a Jivnem spolu s Otíkem a Vanilkou. Všichni vypadali dobře živení a zdraví.
Liduška je baculatá bílomourovatá kočička, která se moc ráda mazlí, je také  moc šikovná, ihned od začátku předpisově používala záchůdek. Papání má také ráda, ale kolikrát dá přednost mazlení, když ostatní obléhají mističku. Správně odkoukala, že když ostatní jedí, jsou mazlící ruce pouze pro ni.
22. 1. 2011 odjela s velice milým, mladinkým párem do Prahy, kde bude opečovávaný jedináček, ale snad do budoucna... :-)

FUGAS
evidenční číslo R 75/10
(depozitum Týn nad Vltavou)

KASTROVANÝ
Narozen: cca květen 2010
Dne 23. 9. 2010 byla v Táboře odchycena divoká kočička a její dvě koťata. Kočička byla po kastraci vrácena do původní lokality, kde je o ni postaráno a koťata byla přijata do našeho depozita. Obě byla velmi divoká, a proto trvalo delší dobu, než získala naši důvěru.
Kocourek Fugas je správný kočičí kluk, s oblibou prozkoumává nové věci a nesmí chybět u žádné lumpárny. Rád se také nechá hladit a chovat.
22. 1. 2011 odjel s mladou sympatickou rodinou do domku se zahrákou do Vacova u Prachatic

SAMUEL

evidenční číslo R 48/10

(depozitum Písek)

KASTROVANÝ, OČKOVANÝ NA VZTEKLINU

Narozen: cca duben 2010

Kocourek byl odchycený 13. 7. 2010 v chatové oblasti Jitřenka v Táboře spolu se svými třemi sourozenci. Všichni byli při odchytu hodně divocí, kromě sestřičky Růženky, která je již v novém domově. Samuel je tmavší mouratý kocourek, je hodně zvídavý a moc rád prozkoumává nové věci a místa. Hlazení a chování zatím nevyhledává, ale má rád společnost ostatních kočíčích obyvatel depozita. Je čistotný.

28. 11. 2010 Ze Sama se stal mazlící kocourek, který neustále vyhledává pozornost. Určitě by uvítal dalšího zvířecího kamaráda :-)

18. 1. 2011 odjel s novou rodinou do domečku se zahrádkou, kde bude mít kočičího i psího kamaráda

VANDA

evidenční číslo R 47/10

(depozitum Písek)

KASTROVANÁ

Narozena: cca duben 2010

Celočerná drobnější kočička s nepatrnou bílou náprsenkou byla odchycena 13. 7. 2010 v chatové oblasti Jitřenka v Táboře spolu se svými třemi sourozenci .Vanda a její bráškové byli při odchytu hodně divocí a tak jejich pobyt u nás je delší, než pobyt jejich sestřičky Růženky, která je již v novém domově. Vanda si po více jak měsíci také již zvykla na lidskou společnost. Zatím si sama pro pohlazení sice nepřijde, ale je to jen otázka času, kdy překoná svůj ostych a bude z ní mazlicí kočička. Je čistotná, v jídle naprosto nevybíravá.

28. 11. 2010 Vanda již okusila co je pomazlení a tato činnost se jí velmi zalíbila. Je to klidná kočička, která se uvelebí na klíně a nádherně přede. Není vůbec vtíravá.

17. 1. 2011 odjela společně s Márinkou z týnského depozita k velmi sympatickým manželům do bytu v Písku, kde se budou mít určitě úžasně

MÁRINKA
evidenční číslo R 83/10
(depozitum Týn nad Vltavou)

Narozena: duben 2010
Dne 19. 9. 2010 byla do našeho depozita přijata čtyři koťata, která se léčila na veterinární ošetřovně v Plané nad Lužnicí, kam byla donesena z rozpadlého domu v Jistebnici. Koťata měla při příjmu rýmu a zánět v očích, který se bohužel několikrát ještě opakoval. Koťata také odmítala jakýkoliv kontakt s lidmi.
Márinka je drobnější bíločerná kočička s černým flíčkem na bradičce. Je klidná a pohodová, zatím však ještě ne úplně mazlivá, ale to jen otázka času. V novém domově by jistě přivítala alespoň jednoho kočičího kamaráda. Je vhodná spíše do bytu.

17. 1. 2011 odjela společně s Vandou z píseckého depozita k velmi sympatickým manželům do bytu v Písku, kde se budou mít určitě úžasně

MEDULJENKA
evidenční číslo M 1/11
(depozitum Č. Budějovice - Puklicova)

KASTROVANÁ

Narozena: cca březen 2010

Dne 4. 1. 2011 byla nalezená v Budivojově ulici v Českých Budějovicích bílomourovatá kočička, která ke každému nešťastně běhala a nevěděla, kam má jít.

Meduljenka je povahou stále koťátko. Ráda si hraje, lumpačí s depozitním kocourkem, psi jí nevadí, ráda baští granule i konzervy a je naprosto čistotná. Je vidět, že byla na lidskou přítomnost hodně zvyklá, jelikož ráda s člověkem usíná v posteli. Moc ráda se mazlí a chová v náručí, může být klidně u dětí, ale ne u tak malých, které ještě nevědí, jak se mají ke zvířátku chovat.

15. 1. 2011 odjela se skvělými manželi do Roudného, kde bude bydlet společně se svým depozitním kamarádem Archandělem Kočičákem v baráčku se zahradou. Již podle chování nových majitelů bylo vidět, že to budou rozmazlované kočeny :-)

ARCHANDĚL KOČIČÁK
evidenční číslo M 2/11
(depozitum Č. Budějovice - Puklicova)

KASTROVANÝ

Narozena: cca březen 2010

Dne 6. 1. 2011 byl přijat mourovatý kocourek, který se toulal od 26. 12. 2010 v okolí Staroměstského hřbitova. Původně se svým kulatým bříškem vypadal, že něčí je, ale když už se toulal v okolí druhý týden a hubnul, přijali jsme ho.

Archanděl Kočičák má odpovídající jméno, jelikož u něj byl určitě někde andělíček. Přes velké mrazy venku přežil bez úhony.

I přes svůj věk je to velmi klidný a hodný kocourek. Samožřejmě umí také lumpačit, ale nechá si všechno líbit, rád se mazlí, chová a nechává se udrbat do spánku. Určitě může být u dětí, ale pouze u tak velkých, které již ví, jak se mají ke zvířátku chovat. Kocourek je čistotný, má rád granulky i konzervy, s ostatními kočičkami se kamarádí a má rád přítomnost psů.

15. 1. 2011 odjel se skvělými manželi do Roudného, kde bude bydlet společně se svojí depozitní kamarádkou Meduljenkou v baráčku se zahradou. Již podle chování nových majitelů bylo vidět, že to budou rozmazlované kočeny :-)

PÁJA

evidenční číslo R 63/10

(depozitum Týn nad Vltavou)

KASTROVANÁ

Narozena: cca 2009

Mouratá kočička byla nalezena 26. 7. 2010 velmi vyhladovělá na sídlišti v Týně nad Vltavou. Měla zánět v očích, který jsme hned začali léčit. Ze začátku byla nedůvěřivá, ale po dvouměsíčním pobytu u nás si zvykla na přítomnost lidí i ostatních kočičích kamarádů. Dneska je z ní velký mazel, nechá se hladit a chovat. Je to vděčný strávník, má ráda konzervy, kapsičky i granule.

13. 1. 2011 odešla do nového domova do bytu v Týně nad Vltavou, kde bude rozmazlovaným kočičím jedináčkem.

SAFIRA
evidenční číslo M 3/11
(depozitum Máj, Č. Budějovice)


Narozena: cca březen 2010
Kočička Safira je opravdová zelenooká krasavice. Již několik týdnů se potulovala na Pražském sídlišti. Dne 6. 1. 2011 ráno jsme jí našli naříkat na autobusové zastávce, a tak byla přijata do našeho depozita. Kočička je dobře živená, tak je možné, že se pouze majitelům zatoulala. Bojí se psů a na ostatní kočky vrčí. Není vhodná ani k malým dětem, zatím se bojí prudkých pohybů, klidného mazlení si však ráda užívá. V jídle je nenáročná, ale přednost dává kapsičkám.

11. 10. 2011 si majitelé vyzvedli svojí Žofku ;-)

ELI

(depozitum Strážkovice u Č. Budějovic)

evidenční číslo M 31/10

Narozena: červenec 2010

Dne 25. 10. 2010 bylo poblíž školy v Suchém Vrbném nalezeno koťe - kočička a 21. 11. 2010 bylo přijato k nám do depozita.

Elinka je zlatíčko, ale z počátku je trochu nedůvěřivá. Ani my jsme se jí první dny moc nelíbili,raději se uložila na gauč, odpočívala a sledovala "mumraj" okolo. První den nechtěla ani jíst, na každého prskala a nechtěla k sobě nikoho pustit, teď už papá spolu s ostatními osadníky. Je to taková malinkatá beruška, dokáže neuvěřitelně blbnout, to je potom jeden chumel s naší čičinou nebo se snaží chytit fenku. Líbí se jí i kytka v květináči, ale je poslušná a dá si říct, že to není to pravé na hraní. Když je unavená, stulí se do klubíčka a spinká. Když má chuť a vidí někoho sedět, tak si vyskočí a řekne si o chování, to je potom hotový koncert, přede a přede. Na písek chodí poctivě, jednoduše slušně vychovaná mladá dáma. Líbilo by se jí někde, kde mají třeba další maličké zvířátko. Je přítulná i k dětem.

11. 10. 2011 přijela velice milá paní s 5ti letým loupežníkem. Z Elinky bude rozmazlený jedináček v domě se zahradou.

APOLENKA

evidenční číslo V 25/10

(depozitum Rudolfov)

KASTROVANÁ, OČKOVANÁ NA VZTEKLINU

Narozena: 26. 5. 2010

Tříbarevná kočička  k nám byla 28. 5. 2010 přinesena spolu s Majdalenkou a Artušem studentkami veterinární školy, které byly na praxi ve veterinární ordinaci, do které byla koťata přinesena na uspání.

O dva měsíce později se Majdalenka a Apolenka umístily do nového domova, ale o dva měsíce později byly vráceny, jelikož je nová majitelka vůbec nezvládala. Holky si mohly dělat co se jim zlíbilo a tak začaly z přemíry energie a nedostatku disciplíny ničit paničce věci. Zkrátka by se daly popsat jako rychlá dvojka nebo také demoliční komando. Po příchodu zpět k nám byly ihned umravněny místními i depozitními kočkami a tak začaly pomalu zjišťovat, že jim  už všechno neprojde.

Apolenka je oproti sestřičce přeci jen mazlivější a více vyhledává kontakt s člověkem. K lumpárnám se ráda přidá, ale nevymýšlí je. I ona se nechá uhladit a umazlikovat až ke spánku a nejraději usíná  někde na svém hladícím člověku. Potom vypadá jako andílek (no ano, s čertíkem v těle). Spolehlivě chodí na záchůdek.

10. 1. 2011 odjela do nového domova s milou slečnou a bude s ní bydlet v bytě v Českých Budějovicích společně s kočičí kamarádkou Buchtičkou z jiného depozita

BUCHTIČKA
evidenční číslo V 48/10
(depozitum Hluboká nad Vltavou)

Narozena: srpen 2010
Dne 20. 11. 2010 jsme přijali dva kočičí sourozence - Dukátka a Buchtičku
, kteří byli opuštěni ve Vyšším Brodě.

Buchtička je černá drobná a chlupatější. Je klidnější než brácha Dukátek, zápasy sumo většinou prohrává. Záchůdek používá vzorově, v jídle upřednostňuje kapsičky před granulemi a v pojídání Lipánku by mohla soutěžit s bráchou. Rychle si na nové prostředí zvykne, ráda si hraje s míčkem a při pohlazení spustí okamžitě svůj vnitřní motorek.

Obě kočičky používají škrabadlo a dobře pochopí, že něco nesmí, např. skákat na jídelní stůl.

10. 1. 2011 odjela do nového domova s milou slečnou a bude s ní bydlet v bytě v Českých Budějovicích společně s kočičí kamarádkou Apolenkou z jiného depozita

CÁCORKA

evidenční číslo M 6/10

(depozitum Pražské sídliště - Puklicova, ČB)

Narozena: cca 2003

19. 5. 2010 jsme byli vyzvednout nalezenou kočičku v Homolích ve firmě Eurovia, kde se několik dní potulovala. Cácorka byla ve velice špatném stavu. Vše o jejím léčení si můžete přečíst na zvláštní stránce "Cácorky léčba"

Po třech týdnech léčby jsme bohužel zjistili, že mezi námi Cácorka dlouho nebude. Má na krku nádor a ten se zvětšuje. Pokud by o ní měl někdo vážný zájem, musel by počítat s tím, že adopce je otázka možná pár týdnů nebo měsíců, to nedokážeme určit. Pokud ji nikdo nebude chtít, dožije v klidu v našem depozitu...

29. 8. 2010 Cácorka je stále v pořádku, proto jsme usoudili, že je vhodná k adopci. Nový majitel by však měl být trpělivý a na seznámené v depozitu si udělat například dvě hodiny čas nebo docházet na návštěvy. Cácorka nemá ráda lidi, kteří jsou cítit kočkami. Psi jí tolik nevadí, ale kočičí společnost moc nemusí - s koťaty vycházela dobře, dokonce jim dělala maminku. Byla by vhodná do klidnějšího prostředí. Miluje vyvalování se na sluníčku a pozorování dění z okna. Adoptivní páníček musí počítat s tím, že se Cácorka nedožije vysokého věku, ale bude třeba včas usoudit, že je čas na utracení. Pravděpodobně jí bude za určitou dobu nádor tlačit a zhorší jí tak možnost dýchání nebo přijímání potravy. Toto jsou však pouhé spekulace. Může žít klidně rok a déle, to nedokážeme přesně posoudit.

Je to prostě náš mazlící předoucí kolovrátek :-)

4. 1. 2011 odjela Cácorka se starší paní do baráčku, který hlídá starý pejsek a kocourek. Cácorka se měla k nové paničce náramně. Sice když zjistila, že má jít do přepravky, trochu zpanikařila, ale určitě se bude mít v novém domově moc dobře. Držte jí palečky, ať si rychle zvykne, ona si takový domov velmi zaslouží!!!

Děkujeme všem, kteří Cácorku za dobu jejího pobytu podporovali!

VANESSA

evidenční číslo R 68/10

(depozitum České Budějovice - Plzeňská)

Narozena: 4. 8. 2010

Vanesska byla přijata do depozita společně se svojí sestřičkou Jasněnkou 6. 10. 2010. Je to zdravé a veselé kotě, neustále něco zkoumá a objevuje. Moc ráda se mazlí a chová. Má ráda  jakoukoliv společnost, proto by v novém domově uvítala dalšího kočičího kamaráda.

4. 1. 2011 odjela do bytu v Českých Budějovicích, kde bude bydlet s mladou sympatickou rodinkou a jejich 10-ti měsíčním kocourkem, kterého si od nás nedávno osvojili.