Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jednou z našich snah je založení útulku pro kočky. Za tímto účelem jsme se s vydatnou pomocí OS První společnost za práva koček, jmenovitě paní Alice Oppové, obrátili na primátora města, Juraje Thomu. Naši vzájemnou korespondenci jsme se rozhodli pravidelně zveřejňovat na těchto stránkách. Primátorovy odpovědi jsme se rozhodli zveřejnit v plném znění (včetně gramatických a interpunkčních chyb a překlepů).

 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Kočky v Českých Budějovicích - situace

(Lucie Kučerová, 16. 5. 2009 18:07)

Dobý den,
ráda bych uvedla pár upřesňujících poznatků k situaci koček v Českých Budějovicích a blízkém okolí, o kterých vím. Oficiální velký útulek, s krásnými reklamními webovými stránkami a akcemi typu "Umisťovací výstava koček" tu není. Nicméně dle zpráv z magistrátu (na který mám také kontakty) je zřizování útulku v jednání.
Jinak ve městě již několik let funguje depozit handikapovaných a opuštěných koček paní Hanouskové. Je podporovaný městem, policisté o něm vědí a vozí do něho kočičky, například po zemřelých páníčcích nebo po starých lidech, kteří jsou hospitalizováni na dlouhou dobu v nemocici. Další dobrovolníci jsou starší manželé ze Švábova Hrádku, u kterých mohou nalezené kočičky najít azyl v případě, že by bylo potřeba se starat o větší množství koček. V současné době se paní Hanousková stará asi o 40 koček, některé jsou slepé, bez nohy nebo jinak nemocné. Paní Hanousková je paní v důchodu, určitě by bylo hezké, kdyby se našel někdo, kdo by její práci podpořil ještě víc, staral se o umisťování kočiček (třeba jako jsou pěkné profily na modrém kocourovi), lákal sponzory, kteří by se třeba také našli. Samozřejmě existuje pár dobrovolníků, kteří kočičkám v depozitu občas přilepší lepším krmením, ale při takovém množství koček se každá pomoc hodí. Na situaci volně žijících koček dohlíží několik dobrovolníků, kteří je ve vybraných lokalitách přikrmují, dbají na to, aby se kočky nepřemnožovali (odchytem, vykastrováním dospělých jedinců a zase následným vypustěním zpět), ono přeci jen pochytat všechny volně běhající kočky na vesnicích by nebyl dobrý nápad. Navíc by se jim určitě nelíbilo být místo toho někde zavřený v útulku (podle zkušeností, které mám s mamčinýma kočkama z vesnice).
Samozřejmě tenhle systém není dokonalý, ale je hlavně o lidech. Moje kamarádka má doma kocourka, který před ní přistál ze 3.patra, když šla po ulici a nesl se za ním řev "Táhni, ty hajzle". Já mám zase kocoura ušlechtilého plemene, který za námi přišel z lesa jako pokakané, omrzlé koťátko (a to si ho někdo přivezl do Budějic za 3000 až ze Severní Moravy jako dárek pod stromeček). Na druhou stranu, před měsícem se kamarádce ztratila na Mokrém kočička. Byla přítulná, měla ráda lidi, už byla starší a zkušená, před psy a auty na silnici měla respekt. Byla kastrovaná, očkovaná, odčervená, postříkaná Frontlinem proti klíšťatům. Přitom se ale strašně ráda toulala po vesnici a navštěvovala asi troje páníčky, teď je fuč. Myslím si, že zrovna Mourinku si vzal někdo, komu se zdála "opuštěná", protože běhala volně a na dohled nebyla zrovna žádný "páníček".
Pokud byste měli zájem navázat s paní Hanouskovou a dalšími lidmi, kteří se problematikou opuštěných koček v Českých Budějovicích zabývají, ráda vám poskytnu kontakt.

Re: Kočky v Českých Budějovicích - situace

(Liliana Kopecká, 27. 6. 2012 10:32)

Dobrý den, ráda bych paní Hanouskové poskytla nějaké krmivo pro kočky a moje kolegyně z práce také a nějaké kočičí hračky, kočky zbožňujeme a rády pomůžeme. Napište mi prosím kontakt na tel. 734551484.

pomoc kočkám

(Marie Makuderová, 14. 12. 2009 11:34)

Vážená paní Kučerová, měla bych zájem navázat kontakt s paní Hanouskovou, ohledně případné pomoci jejím kočičkám.
Mé tel. číslo 606 864 326 Marie Makuderová
nebo e-mail : marie.makuderova@seznam.cz