Jdi na obsah Jdi na menu
 


vzpomínka-Arčibald

ARČIBALD

Velmi drobný a hubený kocourek Arčibald byl do našeho depozita přijatý 10. 3. 2011 od starší pani, která měla hodě kočiček a nadále nezvládala se o ně starat. Při příjmu do našeho depozita byl v takovém stavu, kdy vážil pouhých 1,1 kg a měl nemálo zdravotních komplikací – zejména průjem a problémy s močením.

Začali jsem s Arčíkem jezdit každý den na injekce do veterinární ordinace v Českých Budějovicích. Ačkoliv prognóza nebyla moc optimistická, Arčík byl velký bojovník a vzorný pacient a jeho zdravotní stav se pomalinku, ale opravdu hodně pomalinku začal zlešovat a průjem ustával.

I přes všechny komplikace byl Arčibald velký mazel a nejraději vyhledával svého kočičího kamaráda Colomba, se kterým rád ležel v pelíšku.

Po odchodu Colomba do jiného depozita se jeho velkým kamarádem stal Melissáček. Po celou dobu byl Arčibaldův zdravotní stav jedna velká houpačka. Pár dní se všechno jevilo v pořádku a pak se najednou zase vrátil průjem a zažívací problémy. Podávali jsme vitamíny, výživovou pastu, antibiotika… V sobotu odpoledne dne 30. 3. 2011 se ještě vyhříval s ostatními kočičími kamarády na dvorku na lavičce. Večer vypadal trochu unavený, ale nic nenasvědčovalo tomu, že nás za pár hodin navždy opustí...