Jdi na obsah Jdi na menu
 


vzpomínka-Harry

Milý Haroušku,

do mého depozita jsem tě přivezla dne 13. 9. 2012 z Týna nad Vltavou. Byl jsi veselý a hravý kocourek, říkala jsem ti turbo-myš. Byl jsi velmi mazlivý a strašně rád jsi se tulil ke svým kočičím kámošům.

Ze všeho nejvíc jsi miloval mazlení na bříšku. Při jednom z mazlení jsem ti nahmatala břišní kýlu. Při veterinární prohlídce nám paní doktorka sdělila, že je kýla maličká a neohrožuje tě na životě. Kýla se ti měla odstranit až při kastraci. Pak přišel tvůj velký den a ty jsi odjel do nového domova. Radost netrvala dlouho. Byl jsi velmi nečistotný a za tři dny jsem si pro tebe jela znovu. Nevěřila jsem vlastním uším, když mi nová majitelka volala co vyvádíš v novém domově. U mě jsi byl čistotný a vzorně používal kočičí wc. Nová majitelka tě během pár dní několikrát vykoupala, aby jsi voněl...

Po návratu z adopce jsi byl jako vyměněný. Bez jiskry v oku, stále jsi plakal. Navštívili jsme veterinární kliniku, paní doktorka nám řekla, že máš v očičkách zánět. Dostali jsme kapičky a já myslela, že během týdne bude vše ok, nebylo. Dostal jsi rýmu, průjem a přestalo tě bavit provádět kdejakou lumpárnu. Byl jsi posmutnělý a schovával jsi se. Zkusilo se ti dát vše možné, ale nepomohlo nic. Kýla se ti začala zvětšovat, a proto se začalo uvažovat o jejím odstranění. Vše komplikoval tvůj neustálý průjem. Když se průjem ustálil, ihned jsem tě objednala na operaci kýly a pročištění tvého věčně ucpaného nosíku. To, co nás však na veterinární klinice čekalo, byl naprostý šok. Při prohlídce jsi se panu doktorovi vůbec nelíbil. Sono vše odhalilo. Tekutina v bříšku, veškeré tvé příznaky nasvědčovali jedinému. Byl jsi hodně vážně nemocný a léčba nijaká. Měl jsi smrtelnou infekci.
Rozhodování bylo velmi těžké, "jeli jsme přeci jen s kýlou". Haroušku věř mi, čekala by tě hrozná muka.
Odešel jsi 18. 12. 2012 ve spánku...
Pozdravuj tam všechny kočičky a přitul se ke své Conny