Jdi na obsah Jdi na menu
 


vzpomínka-Josefka

JOSEFKA


Světle mouratou kočičku jsme přijali společně s jejím odrostlým kotětem 24. 4. 2012 ze Sepekova. Kočička byla ve vysokém stupni březosti. Josefku jsme nechali v klidu odrodit, ale bohužel se jedno koťátko narodilo mrtvé. O druhé koťátko se Josefka nestarala, tak jak má a bohužel i druhé koťátko zemřelo.
Josefka byla velmi hubená a stále nepřibírala, hodně pila, tak jsme ji nechali na veterinární klinice vyšetřit. Josefce bylo zjištěno chronické selhání ledvin. Okamžitě byla nasazena ledvinová dieta. Josefka neměla šanci na úplné uzdravení a nikdo nevěděl, jak dlouho mezi námi bude.
Josefka během několika dnů dokonce i přibrala na váze, sice jen 10 dkg, ale i tak to byl úspěch. Za pár dní se však její zdravotní stav náhle zhoršil, přestala jíst i pít, byla apatická a velmi unavená. Hned jsme odjeli na vyšetření k veterináři, který však vynesl tvrdý ortel. V tomto případě bylo uspání jediné vhodné řešení. Ledviny skoro již nepracovaly a Josefka by se dále trápila. Loučení bylo velmi bolestné a já jsem celou cestu z Budějovic do Týna neviděla pro slzy na cestu. Josefko, měla jsem Tě moc ráda, nikdy na Tebe nezapomenu a odpusť, že jsem neuměla pro Tebe udělat víc.