Jdi na obsah Jdi na menu
 


vzpomínka-Lupínka

Želvovinové koťátko bylo přijaté 3. 11. 2013 z veteriny, kam ho společně se sestřičkama Marléne a Corrinkou přinesl původní majitel. Vlastnil nekastrovanou kočku a její koťata pravidelně topil. Tato koťátka však nenašel včas  a tak je odnesl na veterinu na uspání. Všechna koťátka byla velmi začervená a zanedbaná, Lupínka však nejvíc.

Po zaléčení to vypadalo, že Lupínka bude brzy zdravé kotě, ale neduhy se jí stále vracely zpět. Lupínka trpěla nechutenstvím a odmítala baštit. Měla velmi špatnou srst a vracející se rýmu. Přesto byla vždy velmi mazlivá a vděčná kočička.

Lupínce byla dělaná celá řada vyšetření – odběry krve, kultivace sputa, testy na FeLV a FIV. Testy na infekční onemocnění byly negativní, krev také dopadla docela dobře a podle bakteriologického vyšetření byla nasazená citlivá antibiotika. K tomu Lupínka dostávala veterinární konzervy určené pro rekonvalescenci a injekce na podporu imunity. Stav kočičky byl však stále jako na houpačce. Někdy měla lepší dny a pozorně sledovala okolí a hrála si s myškou, jindy jen polehávala.

Veterináři nad jejím zdravotním stavem jen kroutili hlavou – padaly různé diagnózy typu nádor, FIP, špatná slinivka či štítná žláza... nic však příznakům neodpovídalo zcela. Z původních 600g postupně Lupínka přibrala na 1,2 kg. Poslední týden však opět začala hubnout a jen polehávat bez zájmu o okolí. Nakonec jsme se dne 8. 2. 2014 společně s veterináři rozhodli pro eutanázii.

Lupínka byla celou dobu nesmírně milá a trpělivá, při hlazení vděčně zakláněla hlavičku až k zádíčkům. Moc ráda se chovala v náručí a chytala pramínky vlasů. A právě takto si jí uchováváme v naší mysli a srdcích.