Jdi na obsah Jdi na menu
 


MÍCOMAMČA


Koncem října se nám ozvla pán z Římova, ke kterému se na chatě přidala kočka se třemi koťaty. Jelikož byla naše kapacita o spoustu kočiček překročena, nebyli jsme schopni ani jednu přijmout, proto jsme je začali nabízet formou inzerátu, díky kterému velice rychle odjelo jedno z koťátek. O tři týdny později jsme pro kočičky vyrazili, jelikož jsme pro ně již měli místa. Bohužel jedno z koťátek v Římově zmizelo a už se neobjevilo, proto jsme odvezli mamču s odrostlým synem Čertem.

Společně jeli na kastraci a do stejného depozita, kde Čertík okamžitě nahradil ztraceného kocoura a Mícomamča byla nabízena k adopci. Oba byli krásně urostlí a vypadali zdravě, ale opak byl pravdou. Mícomamča začala být po kastraci apatická, proto byla odvezena na veterinární ošetřovnu, kde rovnou zůstala na kapačkách. Měla vážné podezření na žloutenku.

Na ošetřovně strávila týden a jelikož léčba nebyla úspěšná, Mícomamča se nezlepšovala a ke konci se jí začalo zvětšovat i bříško, což byl velice špatný příznak, rozhodli jsme se, že jí nadále nebudeme trápit a necháme jí, aby v klidu usnula.

I přes to, že u nás byla Mícomamča chviličku, byla to krásná a milá kočička. Velice nás mrzí, že byl její život krátký a ona neměla svého majitele, který by poznal, jak je úžasná a měl by ji rád.