Jdi na obsah Jdi na menu
 


MILHOUSE

Asi jedenáctiletého tmavě mouratého kocourka jsme přijali 29. 1. 2011 z Bechyně. Jednalo se pravděpodobně o venkovního kocourka, který jednoho mrazivého rána zůstal za oknem u hodné pani a nechtěl odtud už nikam odejít. Tímto způsobem si pravděpodobně zachránil život, ale bohužel pouze na několik týdnů. Při přijetí byl zesláblý, vymrzlý a v ouškách měl svrab. Pravé oko měl poraněné, ale i přes to bylo očíčko funkční. K jídlu dostával měkkou stravu, protože měl pouze jeden jediný zoubek.

Milhouse byl moc hodný a vděčný kocourek, který si náležitě užíval tepla a dostatku jídla. K naprosté dokonalosti mu chyběl pouze nový domov, kde by prožil sůvj kočičí důchod, ale ten mu již dopřán nebyl.

20. 2. 2011 se Milhousův zdravotní stav začal zhoršovat. Přestával jíst a stále polehával, proto jsme následující den navštívili veterinárního lékaře.

Důvodem zhoršeného zdravotní stavu u Milhouse byl veliký zánět v jeho poraněném oku, který se rychle rozšířil na půlku tlamičky. Veterinář mu oko důkladně vyčistil a po dobu pěti dnů jsme měli podávat Milhousovi antibiotika. I přes to, že se Milhouse snažil a veškeré procedury snášel jako statečný kocour, už ani nedobral všechny léky a přes noc z 22. na 23. zemřel.

 

Milhousi, stýská se nám...