Jdi na obsah Jdi na menu
 


vzpomínka-Týna

TÝNA


14. 5. 2011 jsme přijali, spolu s dalšími kočkami, kočičku Týnu. Ta bydlela nejspíš celý život u lidí, kteří se považovali za zachránce koček. V bytě jich měli kolem 35 a několik koček bylo při přebírání do našeho OS opět březích.

Některé kočičky se u nás rychle aklimatizovaly, ale u jiných to bylo horší. Byly nemocné, plaché až útočné. Týnka se projevovala velmi apaticky, až nám to bylo divné. Na kontrole u veterináře se zjistilo, že má celou tlamičku zanícenou, proto jí byly vytrhané úplně všechny zoubky. Ani jeden jediný nešel zachránit. Stejně tak dopadla i její sestřička Minea. Ta nemá naštěstí tak smutný konec jako právě Týnka.

Když už byla zhojená, užívala si pohodu v depozitu a většinou o ní nebylo ani vědět. Byla velmi nenápadná, nenáročná a působila spokojeně. Bohužel vytrhání zoubků nemělo být její poslední utrpení. V polovině srpna přestala žrát a chovala se velmi apaticky. Bylo jí zjištěno selhávání ledvin. I přes skvělou péči veterinářů, podávání léků, dokrmování a přechod na dražší léky, se jí nepodařilo zachránit. Týnka už neměla chuť žít a vzdala to. Po týdenní léčbě jsme ji nechali 25. 8. 2011 uspat, aby už jí nic nebolelo a mohla si užívat v kočičím nebíčku pohodu, stále plno dobrého papání a hlavně žádnou bolest a smutnou náladu!!!