Jdi na obsah Jdi na menu
 


Našli domov12_2

NAŠLI DOMOV V ROCE 2012

 

Na této stránce jsou kočičky, které prošly našimi depozity a nyní jsou v nových domovech.

 

ADELLE
evidenční číslo 53/12
(Žofina Huť)


Narozena: cca 2009
Dne 22. 9. 2012 jsme odchytli kočičku se třemi koťátky, která se podobně jako kočička Conny potulovala u panelového  domu v Českých Velenicích. Kočičku (s mnoha dalšíma) krmila hodná pani a kontaktovala naše občanské sdružení.
Kočičce mezi paneláky hrozilo nebezpečí od lidí,
kteří nechtěli, aby se tam kočky potulovaly a tak je nepochopitelným způsobem odháněli a ubližovali jim (betonovali je v jejich skrýších, pověsili je na stromy atd.).
Adélka je vystrašená, ale zvyklá se mazlit a bude z ní výborný společník jak do bytu, tak na zahrádku.

22. 11. 2012 jsme bohužel přestali s pátráním po zmizelé kočičce Adelle. Kočička zmizela v nešťastné chvíli, kdy v domě zasahovala Záchranná služba a ošetřovala majitelku domu.

ŠTĚPÁNKA
evidenční číslo R 75/12
(depozitum Písek)

OČKOVANÁ
Narozena: začátek září 2012
Dne 1. 11. 2012 jsme přijali ze Strakonic maličkou tříbarevnou kočičku, kterou někdo odložil se sourozenci v lese.
Štěpánka je malá kočičí slečna, která má moc ráda mazlení a lumpačení s kočičími kamarády. V jídle je nevybíravá a zbaští vše, co se jí naservíruje. Na záchůdek chodí jako správná kočičí dáma. Hodila by se do bytu, nebo do domečku se zahradkou, kde by měla nějakého kočičího parťáka.

21. 11. 2012 odjela do nového domova do bytu, ze kterého bude moci chodit na zahradu.

KOULÍK
evidenční číslo M 66/12
(depozitum Č. Budějovice - Nemanice)

Narozen: 29. 8. 2012
20. 9. 2012 byla v Písku nalezena dvě koťátka.
Koulík je mazlík, miluje lidi, je nerad sám, jinak zlobí jako čert :-) Rád spinká v klíně a miluje kapsišky, sušené mu moc nejede, za to tvaroh je mňamka :-) Poslušně chodí do písku a už používá i drapadlo.

13. 11. 2012 Koulíček je obr mazlík, proto pokud chcete muchlovací kočičku kdykoliv se posadíte, s radostí vám bude dělat společnost právě :-)

20. 11. 2012 odjel do nového domova

JONATHAN
evidenční číslo M 54/12
(depozitum Dvory nad Lužnicí)

Narozen: cca polovina srpna 2012
Dne 22. 9. 2012 jsme odchytli kočičku se třemi koťátky, která se podobně jako kočička Conny potulovala u panelového domu v Českých Velenicích. Kočičku (s mnoha dalšíma) krmila hodná pani a kontaktovala naše občanské sdružení.
Kočičce s koťátky mezi paneláky hrozilo nebezpečí od lidí, kteří nechtěli, aby se tam kočky potulovaly a tak je nepochopitelným způsobem odháněli a ubližovali jim (betonovali je v jejich skrýších, pověsili je na stromy atd. )
Jonathan si v tuto dobu léčí chřipku, ale jakmile se uzdraví, s radostí poběží do nového domova, kde bude dělat novým majitelům jenom radost :-)

9. 11. 2012 Divoch jménem Jonathan, nic mu není svaté. Je to ještě malé kotě a tak zkouší, co si může dovolit. Je čistotný, v jídle nevybíravý. S ostatními kočičky vychází velmi dobře, má rád i pejsky. Nemá rád samotu, při spaní se vždy k někomu přitulí, proto by bylo dobré vzít ho tam kde nebude sám a nebo s jeho bráškou Mazílkem, jsou dokonalá dvojka. Vhodný jak do bytu tak na zahradu.

18. 11. 2012 odjel do Brna, kde bude bydlet s mladým párem a mít odbornou péči, nová majitelka je studentkou Veterinární fakulty.

MISCHEL
evidenční číslo M 57/12
(depozitum Nové Hrady)

Narozena: cca 2011
Dne 18. 9. 2012 jsme přijali do našeho depozita
zrzavou kočičku s cca týdenním zrzavým koťátkem.
Kočička je velmi podvyživená, vystrašená, bázlivá a pár dní po přijetí byla schoulená v koutě, pouze voňavá kapsička jí dovolila z kouta vylézt. Po pár dnech v našem depozitu už je
velmi upovídaná a ráda se mazlí, jen musíte přijít Vy za ní, ona sama ještě váhá, ale po chvilce hlazení si lehne na bříško a povídá.
Mischel je vhodná jak do bytu, tak do domečku se zahrádkou, kterou by jistě ráda uvítala, v depozitu ráda kouká z okna a sleduje dění venku.

18. 11. 2012 odjela do nového domova. Bydlet bude s mladým párem v Praze.

DIVOŽENKA
evidenční číslo V 26/12
(depozitum Hrdějovice)

KASTROVANÁ, OČKOVANÁ
Narozena: březen 2012
Dne 29. 8. 2012 jsem přijali tři mourovaté sestřičky z Tábora.
Divoženka je z počátku plašší kočička, která potřebuje dostatek času, aby si zvykla na nový domov. Je čistotná a s ostatními kočkami i psy kamarádská.

17. 11. 2012 odcestovala ke skvělé paničce do Třeboně. Jako kamarádku bude mít plašší kočičku, tak si snad holky společně dodají odvahu a začnou se chodit s paničkou mazlit. Předáním se z Divoženky stala Jůlinka :-)

LOID
evidenční číslo M 51/12
(depozitum
Dvory nad Lužnicí)

OČKOVANÝ
Narozen: červen/červenec 2012
13. 9. 2012 jsem přijali do našeho depozita mouratého kocourka, který byl nalezený v Týně nad Vltavou.
Loidík je takový roztomilý a mazlivý prozatím samotářský kocourek. Baští všechno, není vybíravý. Loidík bude spíš mazánek, který bude chtít být u lidí, než kocourek, který bude venkou prohánět mouchy ;-) Také bude raději kočičím jedináčkem, raději má psí parťáky. Lidskou společnost by ale nejraději sám pro sebe.

9. 11. 2012 Z Loidíka se stal krásně mazlivý kocourek. Z počátku to byl kocour strašpytel, ale jak jsme si mysleli, potřeboval jenom čas. Nyní ze všeho nejvíce reaguje na hlas. Stačí jen promluvit a hned je u nás. Nový majitel bude muset vydržet, nám se jeho úplnou důvěru podařilo získat po cca 1,5 měsíci. V jídle není vybíravý. Je vhodný jak do bytu, tak na zahradu. Kamarádský i s ostatními zvířaty. Rád se k někomu přitulí.

4. 11. 2012 odjel do nového domova do Rožnova u Českých Budějovic k mladému páru, kde mu bude dělat společnost jejich desetiletý syn a kočičí kamarád.

JUSTÝ
evidenční číslo R 62/12
(depozitum Tábor)

Narozena: 25. 7. 2012
Jedno ze Sísi koťátek narozené 25. 7. 2012 při převozu do depozita.
Obě sestřičky jsou živé, takoví "neohrožení Mikešové". Ničeho se nebojí, žádná překážka pro ně není dost velká. Jsou krásné, hravé a mazlivé. S používáním WC nemají problém.

13. 11. 2012 odjely sestřičky Justý a Pavlínk s novou majitelkou a jejím malým synem do Rastor u Písku do domku ze zahrádkou, kde už bydlí starší kocour a jiná zvířátka

PAVLÍNKA
evidenční číslo R 61/12
(depozitum Tábor)

Narozena: 25. 7. 2012
Jedno ze Sísi koťátek narozené 25. 7. 2012 při převozu do depozita.
Obě sestřičky jsou živé, takoví "neohrožení Mikešové". Ničeho se nebojí, žádná překážka pro ně není dost velká. Jsou krásné, hravé a mazlivé. S používáním WC nemají problém.

13. 11. 2012 odjely sestřičky Justý a Pavlínk s novou majitelkou a jejím malým synem do Rastor u Písku do domku ze zahrádkou, kde už bydlí starší kocour a jiná zvířátka

SABINKA
evidenční číslo R 77/12
(depozitum Týn nad Vltavou)

OČKOVANÁ
Narozena: květen 2012
Kočička byla nalezena 24. 10. 2012 na sídlišti v Týně nad Vltavou, kde seděla v koruně vysokého stromu a velmi naříkala. Několika kolemjdoucím se jí podařilo uklidnit a ze stromu sundat. Nikomu z blízkého okolí nechyběla a tak byla přijata do našeho depozita.
Sabinka je velmi pěkná kočičí slečna s bílou náprsenkou a bílými ponožkami. Je klidná, nevadí jí ostatní kočky ani psi. Velmi ráda se mazlí a vyhledává společnost lidí. Je čistotná. Pro svoji klidnou povahu je vhodná do bytu.

12. 11. 2012 odjely Tiffany společně se Sabinkou do nového domova v Nákří. Budou bydlet v domku se zahrádkou a dohlížet na ně bude bišonek Fidík

TIFFANY
evidenční číslo R 52/10
(depozitum Týn nad Vltavou)

KASTROVANÁ, OČKOVANÁ
Narozena: červenec 2010
Tiffany byla 20. 9. 2010 adoptována z týnského depozita jako malé koťátko. 12. 6. 2012 byla vrácena zpět kvůli nečistotnosti. Majitelé ji nechali před vrácením vyšetřit, žádnými zdravotními problémy však kočička netrpí. Domníváme se tedy, že se jedná pouze o psychický problém. Dosud žila ve společnosti jiných dvou koček a pejska. Zatím jí doporučujeme spíše jako jedináčka nebo k maximálně jedné kočičce.
Tiffany je mazlivá, přítulná a klidná kočičí slečna. V depozitu zatím chodí na záchůdek vzorně.

16. 7. 2012 Tiffany si v depozitu již zvykla. Je to velmi citlivá kočička, která se moc ráda mazlí a je vděčná za jakýkoliv kontakt s člověkem. Na záchůdek chodí vzorně.

12. 11. 2012 odjely Tiffany společně se Sabinkou do nového domova v Nákří. Budou bydlet v domku se zahrádkou a dohlížet na ně bude bišonek Fidík

MYŠPULKA
evidenční číslo M 61/12
(depozitum Tábor)

OČKOVANÝ
Narozen: červenec 2012
Kocourek Myšpulka je třetím koťátkem nalezeným v lese se svymi sourozenci Azraelem a Mandelinkou vyhladovělý na kost, zablešený a opuštěný.
Nyní po odčervení a zbavení blešek, s plným bříškem dobrého jídla pětkrát za den, hledá kousek lásky ve vašich srdcích a špetku místa ve vašich domovech.
Je mazlivý, čistotný, zvyklý na kočky a psy. Zatím je pořádně vyhublý, i jemu vystupuje páteř a žebírka lehko nahmatáte. Při najedení je z něho taková kulička na nožičkách :-)

30. 10. 2012 Trochu nám v depozitu povyrostl a zakulatil se. Je velmi mazlivý a chovací, akorát moc mluví a to do všeho! Uvítal by v novém domově kamaráda na hraní a lumpačiny.

11. 11. 2012 našel nový domov díky pražské podzimní umisťovací výstavě. Odešel bydlet nedalekok Benešova. Vybrala si ho holčička a byla z něj i s mamkou úplně pryč. Prý se na ně kouknul a věděly, že je to ta pravá kočka pro ně :-)

ŤAPŤA
evidenční číslo M 37/12
(depozitum Č. Budějovice - Nemanice)

OČKOVANÁ
Narozena:
9. 6. 2012
17. 6. 2012 jsme přijali maminku Elišku se třemi koťátky Zlobříkem, Colorkou, Ťapťou a Kaňkou z Nové Vsi, kam se maminka přitoulala před porodem.
Ťapťa je pravá kočičí dáma. Už ted je vidět, že se nerada ušpiní, jako jediná se kamarádí se psama a snaží se navázat kontakt s ostatníma kočkama. Spapka všechno, včetně kočkolitu, který jí ale prý moc nechutná :-D Jako každé kotě je mazlivá, záchůdek používá bez problémů. Ťapťa bude spokojená v domku se zahrádkou jelikož se kvůli své aktivitě nudí a ničí věci.

11. 11. 2012 našla nový domov díky pražské podzimní umisťovací výstavě. Odešla do bytu v Praze.

HANČÍ
evidenční číslo V 26/12
(depozitum Hrdějovice)

OČKOVANÁ
Narozena: cca květen 2012
Tříbarevnou kočičku Hančí jsme přijali 21. 9. 2012 s její sestřičkou Mančí od paní z Týna nad Vltavou, která je krmila, ale nemohla si je vzít k sobě.
Hančí je velice zvídavá a také odvážnější než její sestřička Mančí. Ráda si hraje s myškou a zajímá jí i koulodráha. Je sice méně plachá než její sestřička, ale  zatím si sama pro pohlazení nepřijde a drží si odstup. Při odchycení se nebrání, ani nevytahuje drápky, ale je vidět, že je v náručí ještě nejistá, i když hlazení se jí líbí. S ostatními kočkami je nekonfliktní. Jí ráda konzervy i granulky. Záchůdek používá předpisově.

9. 10. 2012 Hančí, i když byla z počátku průbojnější, je víc nedůvěřivá a nebo nechce být omezována nějakým chováním, když může volně lítat všude a dělat lumpárny s Biankou nebo Oťáskem. Je hodně hravá - myšky, koulodráha a tunel to je ta správná zábava. Tedy mimo honění s ostatními po schodech nahoru a dolů. Sice začne při hlazení také příst, ale je vidět, že zatím nehodlá trávit tolik času mazlením, když je třeba sebou neustále mrskat, běhat a skákat. Mančí se proti ní chová mnohem dospěleji.Tohle je puberťačka se vším všudy. Kočičí dvířka také používá bez problémů a je vidět, že venku jí to baví. Samozřejmě s tím, že kdykoliv může domů do tepla. S kočičím kolektivem nemá problém a určitě by se skamarádila i s pejskem, když by zjistila, že jí nechce ublížit.

11. 11. 2012 našla nový domov díky pražské podzimní umisťovací výstavěšla. Odjela do Rovenska pod Troskami, kde bude zatím bydlet doma a od jara by mohla i na zahrádku. Vybrala si jí holčička, která na výstavu přišla s dědečkem. Rozhlídla se po místnosti a potom ukázala na Hančí, že chce tu a žádnou jinou :-)

MANČÍ
evidenční číslo V 27/12
(depozitum Hrdějovice)

OČKOVANÁ
Narozena: cca květen 2012
Tříbarevnou kočičku Mančí jsme přijaly 21. 9. 2012 s její sestřičkou Hančí od paní z Týna nad Vltavou, která je krmila, ale nemohla si je vzít k sobě.
Mančí je klidnější a méně odvážná než její sestřička Hančí. Her se zatím moc nezúčastňuje ale zajímá jí koulodráha. Zatím si sama pro pohlazení nepřijde a drží si odstup. Při odchycení se nebrání, ani nevytahuje drápky, ale je vidět, že je v náručí ještě nejistá, i když hlazení se jí líbí a někdy začne i příst. S ostatními kočkami je nekonfliktní. Jí ráda konzervy i granulky. Záchůdek používá předpisově.

9. 10. 2012 Mančí se už rozkoukala a je mnohem přítulnější než Hančí. Hlazení a mazlení jí dělá moc dobře a také si k člověku přijde o ně říci a hned nastartuje předení. K cizím je trošku zdrženlivější, ale to jen z počátku, potom už se nechá mazlit bez problémů. S Hančí si rády hrají v tunelu a nebo s koulodráhou. Když má chuť, stará se o Oťáska. jako by byl její kotě a ten si to samozřejmě náležitě užívá. Rychle zjistila, na co jsou kočičí dvířka, takže už  chodí i na zahradu, ale raději je doma, už je přeci jen venku chladno. S kočičím kolektivem nemá problém a určitě by se skamarádila i s pejskem, když by zjistila, že jí nechce ublížit.

11. 11. 2012 našla nový domov díky pražské podzimní umisťovací výstavě. Odešla ke starší paní do bytu v Praze a na léto bude jezdit na chalupu do Strakonic. Dcera paní má dvě kočky a 3 psy, tak bude mít Mančí kámoše, když bude chtít ;-)

ZIKI
evidenční číslo R 72/12
(depozitum Týn nad Vltavou)

Narozen: červen 2012
Zikouška jsme přijali 3. 10. 2012  společně s bráškou Chlupíkem z obce Všemyslice, odkud se na nás obrátili s prosbou o pomoc obyvatelé místní ubytovny. Velmi brzo ráno přijelo k ubytovně auto a jeho řidička zde do křoví vyhodila zmatená a vystrašená koťata. Než se pani, která na ubytovně bydlí a vše zahlédla při venčení psa, vzpamatovala a nějak zareagovala, bylo auto pryč.

Zikoušek je velmi milý a pohodový kocourek. Má rád společnost lidí i ostatních koček. Je čistotný. V novém domově by uvítal dalšího kočičího kamaráda. Je vhodný do bytu i do domku se zahrádkou.

11. 11. 2012 odjel s novou majitelkou do bytu v
Českých Budějovicích, kde mu společnost bude dělat psí kamarádka

KVĚTUŠKA
evidenční číslo M 81/12
(depozitum Č. Budějovice - Čtyři Dvory)

OČKOVANÁ
Narozena: konec
srpna 2012
26. 10. 2012 jsme přijali tři překrásná koťátka od paní, která je našla před třemi týdny na pozemku své chaty u obce Kvítkovice. Koťátka přežila jen díky její péči, kdy je tam pravidelně jezdila krmit, než se u nás uvolnilo místo. Jedná se o dva kluky a jednu kočičí slečnu. Pravděpodobně se jedná o křížence britské kočky, protože mají mohutnou postavu, nádhernou srst a kulatou hlavičku, vypadají jako malí medvídci :- )Na stravu jsou nenáročná, baští kapsičky, granulky i masíko. Od prvního dne jsou čistotná.
Květuška je jediná holčička a je z nich největší číslo. Chvíli nepostojí, pořád něco zkoumá a je i nejodvážnější. Jediná si dovolila na tetu první den zasyčet. Teď už je s ní ale kámoška, po pár pohlazeních vrní a nastavuje bříško k drbání. Mezi sourozenci si umí prosadit svou, je to taková jejich vůdkyně. Jelikož má teta jen dvě ruce, vždy se protlačí dopředu, aby ona byla ta nejvíc hlazená :-)

8. 11. odjela do Trhových Svinů, kde bude mít za společnost 2 kočičí parťáky a bezva rodinku.

MOU
evidenční číslo M 58/12
(depozitum Nové Hrady)

Narozena: cca 10. 9. 2012
Dne 18. 9. 2012 jsme přijali do našeho depozita zrzavou kočičku s cca týdenním zrzavým koťátkem.
Koťátko je krásně zbarvené. Mischel se o něj vzorně stará a protože má mamku jen a jen pro sebe, určitě z něj bude šikovné koťátko, které Vás bude bavit při společných zimních hrách.

10. 11. 2012 odjel Mou do nového domova do Kaplice k mladé rodině

JAROUŠEK
evidenční číslo R 76/12
(depozitum Písek)

OČKOVANÝ
Narozen: začátek září 2012
Dne 1. 11. 2012 jsme přijali ze Strakonic krásného černobílého kočičáka s drobným handicapem. Jaroušek měl pravděpodobně neléčený vřed v očíčku a to způsobilo, že má očíčko nefunkční a provalené. Až trochu povyroste, bude očíčko odstraněno, aby nedělalo neplechu. Jarouškovi tato drobná vada v ničem nebrání, je to nesmírně aktivní a mazlivé kotě, které využije každou volnou chvilku k mazlení a pusinkování. Hodil by se do bytu, nebo do domečku se zahrádkou, kde by měl nějakého kočičího parťáka.

7. 11. 2012 odjel s úžasnými páníčky do Písku, kde na něj čeká psí kráska

MERLINEK
evidenční číslo R 78/12
(depozitum Písek)

Narozen: srpen 2012
Dne 3. 11. 2012 jsme přijali ze Smrkovic u Písku zrzavého kocourka, který se s hlasitým pláčem snažil k někumu připojit. Nálezkyně si ho buhužel ponechat nemohla, protože má pejska, který by kocourka nesnesl.
Merlinek je naprostý pohodář a mazlík. Má krásný hustý a heboučký kožíšek, který neustále nastavuje k muchlání a přitom na člověka oddaně kouká velkýma upřímnýma očima. Je to velmi klidné kotě, které se hodí pouze do bytu. Tomu také odpovídá jeho naprostá čistotnost, lenivost a přizpůsobivost v posteli. Miluje hry, do kterých se zapojí i jeho člověčí kamarád. V jídle nevybíravý.

5. 11. 2012 odjel do nové rodiny do Českých Budějovic, kde na něj čeká velký kocour z našeho sdružení - Ferda

KVÍTEČEK
evidenční číslo M 80/12
(depozitum Č. Budějovice - Čtyři Dvory)

OČKOVANÝ
Narozen: konec
srpna 2012
26. 10. 2012 jsme přijali tři překrásná koťátka od paní, která je našla před třemi týdny na pozemku své chaty u obce Kvítkovice. Koťátka přežila jen díky její péči, kdy je tam pravidelně jezdila krmit, než se u nás uvolnilo místo. Jedná se o dva kluky a jednu kočičí slečnu. Pravděpodobně se jedná o křížence britské kočky, protože mají mohutnou postavu, nádhernou srst a kulatou hlavičku, vypadají jako malí medvídci :- )Na stravu jsou nenáročná, baští kapsičky, granulky i masíko. Od prvního dne jsou čistotná.
Kvíteček je kočičí kluk jak se patří. Nesmí chybět u žádné lumpárny, se sestřičkou Květuškou se předhánějí v jejich vymýšlení. Odradit od nich ho může pouze nějaká dobrá bašta nebo náruč tety, kde se moc rád schoulí a hlasitě přede. V novém domově by určitě přivítal nějakého kamaráda.

4. 11. 2012 odjel do bytu v Českých Budějovicích k sympatickým lidem, kde nahradí zemřelého kocourka

KVÍTEK
evidenční číslo M 79/12
(depozitum Č. Budějovice - Čtyři Dvory)

OČKOVANÝ
Narozen: konec srpna 2012
26. 10. 2012 jsme přijali tři překrásná koťátka od paní, která je našla před třemi týdny na pozemku své chaty u obce Kvítkovice. Koťátka přežila jen díky její péči, kdy je tam pravidelně jezdila krmit, než se u nás uvolnilo místo. Jedná se o dva kluky a jednu kočičí slečnu. Pravděpodobně se jedná o křížence britské kočky, protože mají mohutnou postavu, nádhernou srst a kulatou hlavičku, vypadají jako malí medvídci :- )Na stravu jsou nenáročná, baští kapsičky, granulky i masíko. Od prvního dne jsou čistotná.
Kvítek je největší ze sourozenců a také nejrozumnější. Není do her tak hr jako bráška a sestřička, spíša je tak pozoruje a hlídá, ale když ho něco opravdu zaujme, neváhá to jít prozkoumat. Je to tak trochu nemotora, občas někam vyleze, a pak neví, jak se odtud dostat, ale ozvat se by bylo pod jeho úroveň, tak se s tím nakonec popere sám, i kdyby měl spadnout :-) Pak se rychle sebere, jakoby nic a honem jde zase dělat toho rozumného brášku :-)

4. 11. 2012 odjel k mladým lidem do bytu v Týně nad Vltavou, kde bude rozmazlovaným jedináčkem

ELIŠKA
evidenční číslo M 34/12
(depozitum Č. Budějovice - Nemanice)

KASTROVANÁ, OČKOVANÁ
Narozena: květen 2011
17. 6. 2012 jsme přijali maminku Elišku se čtyřmi koťátky Zlobříkem, Colorkou, Ťapťou a Kaňkou z Nové Vsi, kam se maminka přitoulala před porodem.
Eliška je hodná, klidná, ráda se mazlí, vítá jako pejsek, nábytek neničí a používá škrabadlo. V jídle není vybíravá, snese se s kočkama i pejskama, ráda by měla zahrádku, kde by se mohla čas od času vyvalit do trávy. Záchod potřebuje uzavřený, jelikož se často trefí vedle :-)

3. 11. 2012 odjela s novou paničkou a malou holčičkou, se kterými bude bydlet v domku se zahrádkou

JELIMAN
evidenční číslo M 82/12
(depozitum Tábor)

Narozen: květen 2012
Bílý kocourek Jelimánek byl přijat dne 19. 10. 2012 z Plané nad Lužnicí, kde běhal po silnici. Přišel s ušním svrabem a měl ouška rozškrábaná do krve a byl hodně špinavý a hladový.
Jelimánek je pohodový mazlíček vhodný pouze do bytu, má jedno očičko modré a druhé žluté. Obávám se, že by jako venkovní kočičák, byl kraden pro jeho exotický vzhled a velmi komunikativní a kontaktní povahu. Měl by jít nejen do bytu, ale i k další přibližně stejně staré kočině, či kocourkovi. Rád si hraje a je milým společníkem, zvyklý na psy a ostatní kočky. 100% čistotný a v jídle nevybíravý.

3. 11. 2012 odjel do Českých Budějovic se slečnou, která od nás má již dvě kočičky a Jelimánek jim bude dělat společnost

BLUDIČKA
evidenční číslo R 65/12
(depozitum Písek)

OČKOVANÁ
Narozena: cca polovina srpna 2012
Dne 28. 9. 2012 jsme přijali z píseckého Branického lesa malou kočičku zvláštního a
originálního zbarvení. Někdo ji tam bez ostychu vyhodil i když měla nemocné očíčko! Krom nemocného očíčka (má v něm vřídek, pravděpodobně ze škrábnutí či píchnutí) byla silně začervená a podvyživená. Postupně se dává dohromady a brzy bude fit.
Lidí se zatím bojí, sama nepřijde, ale když se odchytí, spustí nekonečný motůrek. V jídle je nevybíravá, je vděčná za cokoliv v mističce. Na záchůdek chodí vzorně, i když ji občas dělá problém přelézt okraj.
Vřídek v očíčku je již téměř vyléčený, ale zůstane po něm jizva – na očíčku bude mít flek, který ji v ničem neomezuje. Bude to moc vděčná kočička, která bude dělat jen samou radost.

31. 10. 2012 odjela do nového domova kousek od Písku, kde bude rozmazlovaná byťačka

NICK
evidenční číslo M 39/12
(depozitum Č. Budějovice - Labská)

OČKOVANÝ
Narozen: květen/červen 2012
Dne 1. 8. 2012 jsme přijali do depozita ustrašené koťátko z Českých Budějovic.
Nick je naprosto zdravý, šíleně akční, lidi ho moc nezajímají, ale s Kristýnkou (mojí kočičkou) je jedna ruka.
Záchod zvládá na naprostou jedničku. Je to kocourek vhodný spíše ven, pro svoji hravost a divokost. Je vhodnější i někam, kde už mají nějaké zvíře, jelikož vyžaduje prakticky stále nějakou pozornost :-) Když ji hned nemá, mňouká. Je zvídavý, všechno okusuje (bohužel a bohudík) a u všeho musí být. Co se jídla týče, je naprosto bezproblémový, jí všechno, co se mu dá. Suché, konzervu, kapsičky...

4. 9. 2012 Nick je zdravý jako řípa, veselý, živý a mrštný. Už se chodí mazlit i ke mně. Spinká se mnou v pelíšku a vrní pořád dokola. I doktora při očkování zvládnul bravurně.

20. 9. 2012 Nick dorostl ve velmi pěkného kocourka s nádhernou srstí. Pohladit jeho kožíšek je takřka jako ochutnat vyšlehaný smetanový krém - tak jemný, lesklý a poddajný. Je to bezproblémový a veselý klučík, co dokonale ovládá rytmus chodu domácnosti (například dohlíží na tetu, aby včas chodila spát tím, že na ni čeká v pelíšku). Ovládá záchůdek na jedničku a květníky již mohou na své původní místo. Papinká vše, jak je vidět i na fotkách, dokonce ho zaujalo i mango. Je přítulný, mazlivý, rád se chová, je pro každou činnost (zvědavý). Lidskou společnost miluje, stejně jako zvířecí. Teď je na něj depozitní teta mimořádně hrdá, protože se krásně chová k novému nejslabšímu přírustku (handicapovaná Mazlinka). Momentálně vrůstá do klidnější fáze, kdy má za sebou období největší závislosti na náhradní mamince (ta větší černá kočka na fotkách) a už je samostanější, akorát tak připravený jít do náruče někoho milujícího, kdo se chce pyšnit luxusně vyhlížejícím kocourkem...

28. 10. 2012 odešel do nové rodiny do bytu v Českých Budějovicích, kde má další kočičí parťáky.

MARIÁNKA
evidenční číslo R 57/12
(depozitum Písek)

Narozena: cca červen 2012
Dne 7. 9. 2012 jsme přijali malinkou černou holčičku, kterou někdo vyhodil v centru pro postižené děti Arpida v Českých Budějovicích. Mariánka je opravdu hubená a při příjmu zvracela, ale nasadili jsme dietu - kuřecí masíčko s rýží a Mariánky stav se zlepšil, vypadá moc spokojeně a krásně baští. Bude sice chvíli trvat, než se toto maličké tělíčko dá úplně do pořádku, ale kočičí slečna se mooc snaží :)) Mariánka je neskutečně mazlivá a přítulná kočička, která si váží každé pozornosti. Aktivně se zapojuje do kočičích her, ale hraje si jemně, zkrátka křehká kočičí holka s krásnými ostrými rysy. Vhodná do bytu, kde by uvítala kočičího kamaráda.

26. 10. 2012 odjela do Prachatic, kde bude rozmazlovaným jedináčkem

PUSINKA
evidenční číslo M 67/12
(depozitum Č. Budějovice - Nemanice)

Narozena: 29. 8. 2012
20. 9. 2012 byla v Písku nalezena dvě koťátka.
Pusinka byla ze začátku lehce ustrašená, ale nyní je z ní správné kotěcí zlobidlo, které rádo vybízí i starší kočky ke hrám. Kamarádí se s pejskama a ráda s nimi spinká, spapká všechno, co se jí pod čumáček strčí, používá záchůdek a lehce i drapadlo. Je to velký objevitel, kde není zavřeno, tam se podívá :-)

27. 10. 2012 odjela do nového domova ke stejně starému kočičímu kamarádovi

U-ŽOFKA
evidenční číslo V 18/12
(depozitum Tábor)

KASTROVANÁ, OČKOVANÁ
Narozena: cca 2010
Britskou kočičku někdo zanechal v noci na 29. 5. 2012 v přepravce před služebnou Městské policie spolu s výbavou v igelitce (mistička, pítko, kartáč na srst a konzerva).
Již dvakrát byla U-Žofka v adopci a vždy se vrátila a právě druhá adopce vypadala, že se na ní opravdu usmálo štěstíčko. Majitelé byli obeznámeni o Žofiině chování, přesto byli přesvědčeni, že její specifické chování zvládnou a kočinu usměrní. Bohužel se tak nestalo, i když se pani s pánem moc snažili, Žofka se k nám do depozita vrátila za čtrnáct dní.
Rozhodli jsme se nechat udělat Žofince rentgen a vyšetření krve. Vše vyšlo naprosto v pořádku. Nikde nebyl nádor, který by vysvětloval její zkratové chování. Na veterině dostala sirup FELISED, který vyrovnává chybné chování psychického původu a stabilizuje nervový systém.
A nyní, do třetice všeho dobrého, jsme se rozhodli znovu zařadit Žofinku do nabídky.
Žofinka je čistokrevná modrá britka a zřejmě to moc dobře ví a podle toho se chová. Hledá nový domov u človíčka, který se k ní bude chovat s úctou a dekadencí. To znamená, že nebude po Žofince vyžadovat mazlení a muckání, kdykoliv si vzpomene, naopak počká, až královna Žofie přikráčí sama od sebe se nechat milostivě pohladit, když bude dotyčný člověk toho hoden, což si Žofie samozřejmě rozhodne sama - vyskočí mu do klína a bude mu dělat společnici. Žofince by nevadilo, kdyby dotyčný vyvolený pobýval delší dobu v zaměstnání. Ve své přítomnosti je ochotná za daných podmínek tolerovat mírumilovného a poddaného pejska, ale v žádném případě ne jinou čičinu!
Budoucí paníček se zavazuje, že na Žofii nebude mňoukat a otravovat jí s videem cizáckých a trapně vyhlížejících koček, koťat a kocourů!
A teď vážně, Žofka rozhodně není agresivní, nenapadne vás, že by jste měli zkousané ruce, z kterých kape krev. Pouze upozorňuje, že se jí nelíbí, co děláte nebo zamýšlíte a než opravdu vysekne packou, upozorní vás na to ostrým mručením. V této situaci na ní zasyčím a fouknu ji do tváře, ještě nikdy se mi nestalo, že by po mně po tomto signálu sekla, prostě se otočí a odejde. Dávám jí tím najevo, že se mi nelíbí její chování a nebudu ho trpět.  Ze Žofinky mám
pocit, že je to brzy odebrané kotě od mámy, které nestihlo dostat od mamči kóči rady do života, jak být kočkou.
Mezi námi, britka je plemeno, které má povýšenost a velké sebevědomí v povaze a tvrdou hlavu k tomu.

27. 10. 2012 odjela s paní a jejím desetiletým synem do Č. Budějovic, kde bude bydlet v rodiném domečku

VENDY
evidenční číslo M 76/12
(depozitum Č. Budějovice - Plzeňská)

Narozena: doplníme
Vendulku jsme našli 20. 10. opuštěnou u bývalého kina Vesmír, žalostně tam naříkala a hledala svého člověka.
Vendy je mladá černobílá kočička, je velmi mazlivá a přátelská. První dva dny strávila jídlem, nyní je již nabaštěná:-) a tak se pomalu rozkoukává a seznamuje. Kočička určitě donedávna žila v bytě, má všechny správné kočičí návyky - umí na škrabadlo, samozřejmostí je záchůdek a do pelíšku ihned spokojeně zahučela, jakoby tam spávala odjakživa.

25. 10. 2012 tak Vendy, pravým jménem Amálka, je zpět u svých majitelů. Ztratila se před třemi týdny, z toho pět dní byla u nás. Panička akorát přestávala věřit, že Amálku ještě někdy najdou

CHLUPÍK
evidenční číslo R 74/12
(depozitum Týn nad Vltavou)

Narozen: červen 2012
Chlupíka jsme přijali 3. 10. 2012  společně s bráškou Zikouškem z obce Všemyslice, odkud se na nás obrátili s prosbou o pomoc obyvatelé místní ubytovny. Velmi brzo ráno přijelo k ubytovně auto a jeho řidička zde do křoví vyhodila zmatená a vystrašená koťata. Než se pani, která na ubytovně bydlí a vše zahlédla při venčení psa, vzpamatovala a nějak zareagovala, bylo auto pryč.
Chlupík je nádherný dlouhosrstý kocourek. Moc rád se mazlí a vyhledává společnost lidí i ostatních koček. Je čistotný. Lumpárny provádí společně s bráškou Zikouškem, kterého má moc rád. Je vhodný pouze do bytu.

23. 10. 2012 odfrčel s moc sympatickým páníčkem do domku až do Jihlavy, kde bude rozmazlovaným kočičím jedináčkem

TEČKA
evidenční číslo R 36/12
(depozitum Týn nad Vltavou)

KASTROVANÁ
Narozena: cca září 2010
Venkovní bíločernou kočičku jsme přijali 9. 6. 2012 z Rudolfovské ulice v Českých Budějovicích.
Tečka je mazlivá, přítulná a klidná kočička. S ostatními kočkami vychází dobře. Vyšetření ukázalo, že je ve vysokém stupni březosti, koťátka by se měla narodit do 14 dnů. Je čistotná.

30. 6. 2012 porodila Tečka tříbarevné koťátko Natálku. Porod byl bohužel velmi komplikovaný, další kotě bylo mrtvé a proto ho Tečka nemohla sama porodit. Museli jsme vyhledat veterinární pomoc, protože zdravotní stav kočičky se prudce zhoršil, špatně dýchala a měla vysokou teplotu. Nyní je Tečka již v pořádku, dostala ATB a léky na bolest. O koťátko se vzorně stará.

13. 7. 2012 Tečka dobrala ATB a je celkově v pořádku. Je to velmi mazlivá a přítulná kočička. O koťátko Natálku se stará vzorně a malá slečna roste přímo před očima.

22. 10. 2012 odjela do nového domova do Želče u Tábora, kde bude bydlet v domu se zahrádkou

ANÝZEK
evidenční číslo R 58/12
(depozitum Písek)

OČKOVANÝ
Narozen: cca červen 2012
Dne 6. 9. 2012 jsme přijali Anýzka, kterého našli dvě pani mezi poli u Strakonic, kde ho někdo vyhodil. Nechat si ho nemohly, tak ho donesly na veterinární kliniku, kde si ho prozatím nechali v kleci a hledali mu nové majitele. To se bohužel nestalo a tak kocourek putoval k nám.
Anýzek byl první den nadšený z prostoru, pořád jen lítal a skákal  Nyní se již trošku zklidnil, ale kočičí lenoch to rozhodně nebude. Už se přijde i pomazlit, ale běhaní je důležitější. Chovat se nenechá, to se hned začne zlobit a uteče, podle nás zažil špatnou zkušenost. V jídle je naprosto nevybíravý a je to obrovský jedlík. Není vhodný k malým dětem, protože je moc hrr a ještě neumí v nadšení používat drápky.

10. 10. 2012 Anýzek se u nás moc zlepšil. Není to už takový divočák jako při příjmu, ale normální kočičí kluk plný energie. Začal se krásně mazlit, dokonce se nechá i pochovat. Drápky použije už jenom vyjmečně, většinou když si chce ulovit největší kousek masíka. Velmi rád je ve společnosti lidí.

20. 10. 2012 odjel do Vysokého Mýta s úžasnou rodinou, kde na něj čekali kočičí kamarádi a život plný rozmazlování

DAVÍDEK
evidenční číslo R 73/12
(depozitum Týn nad Vltavou)

Narozen: červenec 2012
Kocourka jsme přijali 10. 10. 2012 od pani, která byla se svoji známou na houbách nedaleko Týna nad Vltavou. Při cestě zpět našly v kukuřičném poli hladové a unavené kotě. Obešly několik nedaleko stojích domků, nikomu však kotě nechybělo. Vzaly ho tedy na prohlídku k veterináři a zde dostaly kontakt na naše depozitum.
Davídek je veselý a neposedný kocourek. Je zvyklý na lidi, nevadí mu ani jiná zvířata. Je čistotný a v jídle není nijak vybíravý. Je vhodný do bytu i domku se zahrádkou.

21. 10. 2012 odjel s novými páníčky do domku v Nových Homolích, kde nahradí zemřelého kocourka

LÍZINKA
evidenční číslo R 64/12
(depozitum Týn nad Vltavou)

OČKOVANÁ
Narozena: duben 2012
Kočičku Lízinku jsme přijali 29. 9 .2012 od majitele, který se o ni nemůže z vážných osobních důvodů dále starat.
Lízinka je velmi hodná, mazlivá a přítulná kočička. Hned se skamarádila s ostatními kočkami v depozitu a postupně si také zvyká na společnost pejska. Je čistotná. V novém domově by jistě ráda uvítala dalšího kočičího kamaráda.

21. 10. 2012 našla nový domov díky umisťovací výstavě v rámci Hobby podzim a to u skvělých paniček z Piština, se kterými bude bydlet v domku se zahrádkou a bude zde mít kočičího kámoše

POPY
evidenční číslo R 71/12
(depozitum Týn nad Vltavou)

KASTROVANÁ, OČKOVANÁ
Narozena: březen 2011
Kočičku Popy jsme přijali do depozita 29. 9. 2112 od pani, která si ji z důvodu stěhování nemohla již déle nechat.
Popy je krásná kočičí slečna s nádhernýma velkýma kukadlama. Jedná se pravděpodobně o kříženku perské kočky. Je společenská, ale ne vtíravá. Ostatní kočky ji vysloveně nevadí, ale byla by vhodnější do klidnější domácnosti, kde by žila pouze jako jedináček nebo maximálně s jednou kočičkou. Je vhodná pouze do bytu.

20. 10. 2012 našla nový domov díky umisťovací výstavě v rámci Hobby podzim a to u velice sympatického páru, se kterým bude bydlet v bytě v Českých Budějovicích

KOŤULENKA PRINCEZNA
evidenční číslo M 31/12
(depozitum Hosín)

KASTROVANÁ, OČKOVANÁ
Narozena: cca květen 2011
29. 7. 2012 jsme přijaly dvě nalezené sestřičky z Rejt u Trhových Svinů, kam byly odhozeny společně se dvěmi koťátky - u nás v nabídce pod jmény Flek a Vera.
Čistotná, nenáročná, velice klidná kočička. Koťulenka byla ze začátku moc vystrašená, odstěhovala se na půdu a tam bydlí do dnes

Nevíme, proč si půdu vybrala, ale asi proto, že tam nemůžou psi a nikdo a nic jí neruší, do domu chodí jen navečer, ale jenom tak nakouknout, maximálně pomazlit, zjistit, jestli není něco dobrého a odchází, ale ne na zahradu, ale opět do svého bydliště = na půdu...???? Ale když jí navštívím já, nechá se pochovat, pomazlit, dám jí ruku do pelíšku a už přede, ale domu se mnou nejde je ale opravdu moc milá a klidná. Nikde jí nevidím hopsat, nikam neutíká - je to kočka pozorovatelka a myslím, že by byla šťastná i v bytě, na který by si zvykla a přijala za svůj domov, hlavně ale určitě klidnou domácnost - psa by se určitě bála, s ostatníma číčama problém nemá, právě pro svou klidnou povahu. Princezno jí říkám, protože má na čele opravdovou korunku, která jí moc sluší - prostě "fon" kočičí holčička Koťulenka Princezna potřebuje lásku, lásku a lásku, je to jemňoučká dušička. pozn: Koťulenka mňouká málo, ale když, tak je to naprosto originální - nikoli mňau, ale mjamjů!!!! Neuvěřitelné a děsně srandovní...

17. 10. 2012 odjela do domečku do Tábora, kde na ní čeká kočičí parťačka

MATÝSEK
(pravé jméno)
evidenční číslo M 17/12
(depozitum Hosín)

KASTROVANÝ, OČKOVANÝ
Narozen: podzim 2001
Krásný, mohutný (ne tlustý) kocour s jemným kožíškem a velkýma očima Matýsek k nám přišel 20. 4. 2012. Bohužel zůstal sám, protože jeho majitelka zemřela, takže se v novém prostředí moc bál, byl stále jenom ve skříni, kde se asi cítil v bezpečí a nehodlal místo opustit, překvapivě už asi po dvou dnech reagoval na svoje jméno a povídal o sto šest :).
Naštěstí Matýskovi od začátku chutná papat – a je naprosto nevybíravý. Papá granule, kapsičky i konzervy.
Matýsek neměl v bývalém domově „parťáka“, takže je u nás moc zvědavý, kdo že tady bydlí s námi – seznamuje se velice opatrně a naprosto společensky – spíše je to takové okoukávání situace, je naprosto neagresivní, už očuchával i psa, ale z hodně velké vzdálenosti :) a pak raději odkráčel jinam.
Je šťastný v přítomnosti člověka a stačí mu se na něj dívat, co že tam ťuká do té černé placaté krabičky (počítač).
Venku se ale bojí a to hodně – jeho dva průzkumy by se daly počítat na sekundy - a hop zpátky oknem domu!

1. 5. 2012 Pozor, pozor: Píši tady, jak je Matýsek kocouří pán, ale asi měl včera svůj den, protože se mu líbila pletená myška a hrál si s ní :) (no muži zůstavají srdcem kluci).

Matýsek odešel 30. 8. 2012 s paní do ČB, ale hned druhý den se vrátil. Holt to nevyšlo. Matýsek byl ve stresu, ale to je první dny normální a paní se bála, že leží jen v koupelně, nemazlí se aj... Každopádně reagovala správně, kontaktovala nás a my ho odvezly, čičík je ok.

14. 10. 2012 odjel do nového domova s paničkou do Českých Budějovic ;-)

SINUHET
evidenční číslo R 63/12
(depozitum Písek)

OČKOVANÝ
Narozen: cca květen 2012
Dne 12. 9. 2012 jsme přijali ze Strakonic velmi vyděšeného bílomouratého kocourka s úžasnou kresbou kolem
, který se pohyboval u hlavní
silnice
. Jeho maminka bohužel takové štěstí neměla a zajelo ji auto.
Sinuhet je zatím velmi vyděšený, ale každý den dělá velké pokroky.  První dny vůbec nevycházel z pelíšku, nyní si hraje s kočičími parťáky po celém bytě. Sám si pro pohlazení zatím nepřijde, bojí se nápřahu a krčí se, ale když zjistí, že se nic špatného neděje, tak začne krásně vrnět a mazlení si užívá. V jídle není nevybíravý, ale pro
masíko by se přetrhnul. S citlivým přístupem bude Sinuhet dokonalý společník, ze kterého se určitě stane prvotřídní mazel. Od začátku používá předpisově kočičí záchod.

13. 10. 2012 odjel s úžasnou rodinou do Jindřichova Hradce, kde na něj čeká kočičí kamarád

OŤÁSEK
evidenční číslo V 32/12
(depozitum Hrdějovice)

Narozen: cca druhá polovina srpna 2012  
Bílomourovatého kocourka nám přivezli nálezci 30. 9. 2012 z penzionu v Bližší Lhotě u Lipna. Někdo jim ho tam vyhodil a protože si ho nemohli s ohledem na svoje zvířata nechat, snažili se pro něj sehnat ubytování u policie i obecních úřadů. Tam ale nepochodili.
Kocourek je všude hned doma, pokud něco chce, umí si o to dost hlasitě říci - no, vyřve si to, co bych  to neřekla :-) Ale jinak je to velký mazlík, hned začne příst, jen co si ho člověk vezme do náručí. Ostatních koček se nebojí, záchůdek používá bez problémů. Je to také velký jedlík, kdejaká velká kočka by mu jeho apetit mohla závidět. Po jídle trošku změní rozměry a je skoro širší než delší, ale zase to rychle vyběhá. Určitě by v novém domově uvítal nějakého parťáka na hraní a lumpárny.

13. 10. 2012 odjel do bytu v Praze ke skvělé slečně

TRAMP
evidenční číslo M 46/12
(depozitum Kaplice)

Narozen: cca červenec 2012
Tramp je drobnější zrzavý kocourek s bílou náprsenkou a přední nožičkou. Spolu s Lady jsme ho odchytili z kočičí kolonie v Kaplici 5. 8. 2012 a stejně jako ona měl rýmu, kterou jsme přeléčili antibiotiky a kapkami do očí.
Tramp je veliký mazel a přítula, který přede jen se k němu člověk přiblíží, ale zároveň je to však malý ďáblík, který si hraje se vším co je po ruce,
nejčastěji však s Lady :) Je čistotný, jí konzervy i granule a může z něj být parádní venkovní i domácí kocour.

13. 9. 2012 Z Trampa se potupně stává velice krásný a mazlivý kocourek, který se hrozně
rád chová. Postupně objevuje kouzlo života na zahrádce, ale vždy se zase rád vrací do bezpečí domova. Oblíbil si tkaničky od bot, se kterými se dokáže  zabavit na dlouhé hodiny. Miluje návštěvy :-)

9. 10. 2012 odjel s milými lidmi do Třísova

BIANKA
evidenční číslo V 31/12
(depozitum Hrdějovice)

OČKOVANÁ
Narozena: červenec 2012
Tříbarevnou kočičku Bianku nějaký "dobrák" vyhodil mezi Hosínem a Hrdějovicemi ke kolejím i s jeho sourozenci v neděli 23. 9. 2012. Naštěstí  je večer našla členka našeho sdružení, čímž je zachránila od jisté smrti.

Bianka je velice akční a zvídavá kočička, však musí přeci nějak mezi těmi svými brášky vyniknout. Je jako vítr, hra na honěnou je skvělá zábava a skvěle se při tom procvičí kdejaký sval v těle. V jídle si s klukama také nezadá, nenechá se jen tak odstrčit, i když je jich na ní přesila.
Granulky i kapsičky mizí spolehlivě. Také jako první šla zkontrolovat, co jim to tam do pokojíku dávám za vrčidlo - fontánku na pití - a velice rychle pochopila k čemu je určená. Holt my holky jsme v tomhle věku šikovnější, no! :-)
Záchůdek používá od začátku předpisově.

8. 10. 2012 odešla k mladým lidem do domku v Českých Budějovicích, kde bude rozmazlovaným jedináčkem

JEOFFREY (Žofré)
evidenční číslo M 64/12
(depozitum Tábor)

KASTROVANÝ
Narozen: zaří 2012
Kocourka Jeoffreyho potkala slečna z Tábora 26. 9. 2012 při cestě z práce. Jeoffrey se k ní připojil a naléhavým mňoukáním se dožadoval
pohlazení,až se slečna nad ním slitovala a odnesla si ho domu. Jelikož měla doma svého kocourka, nemohla si Jeoffryho nechat, proto byl 30. 9. 2012 přijat do depozita k nám.
Jeoffrey je velice mazlivý a umňoukaný, nechce být nikde zavřený, to pak velice upěnlivě naříká, proto byl hned po přivezení vpušťěn mezi naše kočky a psy, samozřejmně pod bedlivým dozorem. Ukázalo se, že s kočkami, koťaty a ani psy nemá žádný problém, hlavně, že není sám. Aktivně vyhledává společnost lidí a dalo by se říci, že je na ní přímo zavislý. Je hodně umňoukaný, nejspíše se potřebuje vypovídat ze svého trápení. Záchůdek používá bez problémů, v jídle si nevybírá.

5. 10. 2012 odjela do Plané nad Lužnicí, kde bude sdílet domeček se zahrádkou s dvěma pejskama a jednou kočinou

FAUSTÝNKA
evidenční číslo V 27/12
(depozitum Písek)

KASTROVANÁ, OČKOVANÁ
Narozena: cca leden 2011
Dne 9. 7. 2012 byla nalezena v panelovém domě v Táboře polodlouhosrstá kočička.
Faustýnka má sametový hnědočerný kožíšek, který neustále nastavuje pro mazlení. Je na mazlení přímo závislá, pořád by se chtěla chovat a mazlinkovat. V novém prostředí si velmi rychle zvyká. Je čistotná a pro svou povahu vhodná do bytu, neboť venku by odešla s každým. Ostatní kočičáky moc nemusí, snaží se jim poroučet, proto vhodná jako kočičí jedináček. Psů si nevšímá. V jídle nevybíravá, ale masíko je masíko.

5. 10. 2012 odešla do nového domova, kde se o ni bude starat malá ošetřovatelka

ČERVENKA
evidenční číslo V 24/12
(depozitum Srubec u Č. Budějovic)

KASTROVANÁ
Narozena: březen 2012
Dne 29. 8. 2012 jsem přijali dvě mourovaté sestřičky z Tábora.
Červenka byla z počátku plachá, sama si pro pohlazení nepřišla, ale když si ji člověk vzal na klín, začala vrnět.
Nyní se z Červenky stala mazlivá kočička, která už si umí pro pohlazení sama přijít a pak neví, kdy přestat :-)
Zkoušeli jsme jít také ven, ale v tu chvíli doslova propadla panice a rvala se dovnitř, takže to bude spíš kočka bytová ;-)
S kočkami se kamarádí hned a ani se psy nemá problém, je čistotná.

1. 10. 2012 odešla k paní do bytu do centra Českých Budějovic a za kamaráda bude mít kocoura

MANDELINKA
evidenční číslo M 60/12
(depozitum Tábor)

OČKOVANÁ
Narozena: červenec  2012
Kočička Mandelinka byla nalezená v lese se svými dvěma sourozenci, Azraelem a Myšpulkou vyhladovělá na kost, zablešená a opuštěná.
Nyní po odčervení a zbavení blešek, s plným bříškem dobrého jídla pětkrát za den,hledá kousek lásky ve vašich srdcích a špetku místa ve vašich domovech.
Je mazlivá, čistotná, zvyklá na ostatní kočky a psy. Ze sourozenců je nejmenší, ale s největší chutí k jídlu. Zatím je pořádně vyhublá, ale na tom už se pracuje. Není černá, je spíše čokoládová, na fotce to není moc vidět.

1. 10. 2012 odjela s novou paničkou a její holčičkou do nového domova, kde na ní čeká mouratá kamarádka jen o trochu starší

AZRAEL
evidenční číslo M 59/12
(depozitum Tábor)

OČKOVANÝ
Narozen: červenec 2012
Kocourek Azrael byl nalezený v lese se svými dvěma sourozenci, Mandelinkou a Myšpulkou vyhladovělý na kost, zablešený a nešťastný.
Nyní po odčervení a zbavení blešek, s plným bříškem dobrého jídla pětkrát za den hledá kousek lásky ve vašich srdcích a špetku místa ve vašich domovech.
Je mazlivý, čistotný, zvyklý na ostatní kočky a psy. Zatím je pořádně vyhublý, ale na tom už se pracuje.

1. 10. 2012 odjel do nového bytu Na kopečku v Táboře s malou kamarádkou a její maminkou, kde jim bude dělat radost a lumpačit

MARIO
evidenční číslo V 29/12
(depozitum Hrdějovice)

OČKOVANÝ
Narozen: červenec 2012

Mourovatého kocourka Maria nějaký "dobrák" vyhodil mezi Hosínem a Hrdějovicemi ke kolejím i s jeho sourozenci v neděli 23. 9. 2012. Naštěstí  je večer našla členka našeho sdružení, čímž je zachránila od jisté smrti. Mario se asi od svých sourozenců zatoulal, ale druhý den našel cestu k domečku a křikem přede dveřmi se domáhal  pomoci, takže k nám oficiálně dorazil až 24. 9. 2012.
Mario je pořádný divoch, obrovský mazel a zřejmě to bude velký dobrodruh, když zvládnul dojít sám a v noci k domečku. Je jako živé stříbro, pořád někde leze, od někud skáče a honí se se svými sourozenci. Někdy to vypadá, že v pokoji nemáme koťata ale malé stádečko poníků s dobře okovanými kopýtky, jaký je to rachot. K jídlu přistupuje stejně jako sourozenci - hlavně ať je toho dost, samozřejmě ale kapsičky jsou lepší než granulky. I on někdy vrčí na ostatní a snaží se získat misku pro sebe. Záchůdek používá od začátku předpisově.

30. 9. 2012 odjel ke slečně do domečku v Jindřichově Hradci, kde bude rozmazlovaným jedináčkem

BOBO
evidenční číslo V 30/12
(depozitum Hrdějovice)

OČKOVANÝ
Narozen: červenec 2012

Bílomourovatého kocourka Boba nějaký "dobrák" vyhodil mezi Hosínem a Hrdějovicemi ke kolejím i s jeho sourozenci v neděli 23. 9. 2012. Naštěstí  je večer našla členka našeho sdružení, čímž je zachránila od jisté smrti.
Bobo se drží zatím trochu zpátky, je trochu nejistý a ostýchavý. Přesto se nechá hlavně od Bianky zlákat ke hrám a hlavně na honěnou, kde jí spolehlivě sekunduje a jeho nejistota je rázem ta tam. V jídle není vybíravý, hlavně aby toho bylo dost, takže někdy vrčí na ostatní a snaží se získat misku pro sebe. Záchůdek používá od začátku předpisově.

28. 9. 2012 odjel do nového domova k mladým lidem do bytu v Českých Budějovicích, kde bude rozmazlovaným jedináčkem.

ZLATKO
evidenční číslo V 28/12
(depozitum Hrdějovice)

OČKOVANÝ
Narozen: červenec 2012

Bílozrzavého  kocourka Zlatka nějaký "dobrák" vyhodil mezi Hosínem a Hrdějovicemi ke kolejím i s jeho sourozenci v neděli 23. 9. 2012. Naštěstí  je večer našla členka našeho sdružení, čímž je zachránila od jisté smrti.
Zlatko vypadá větší než sourozenci, ale to dělá asi jeho nadýchaný kožíšek. V hrách a lumpárnách si nezadá s ostatními, ale je z nich zatím nejmazlivější. Jakmile si ho člověk vezme do náruče, nastartuje ten svůj motůrek a jede a jede. K jídlu přistupuje stejně jako sourozenci - hlavně ať je toho dost, samozřejmě ale kapsičky jsou lepší než granulky. Záchůdek používá od začátku předpisově.

28. 9. 2012 odcestoval do domečku do Humpolce, kde bude mít za kamarádku dlouhosrstou kočičku

OUKROPKA
evidenční číslo M 24/12
(depozitum Č. Budějovice - Čtyři Dvory)

OČKOVANÁ
Narozena: duben 2012
19. 6. 2012 jsem přijali z hosínského kravína tři želvovinové sestřičky.
Oukropka je naopak od sestřičky Activky nejslabší a drobounká holčička. Ze začátku se jevila jako nemoc průbojná introvertka, ale už se začíná aktivně zapojovat do her a začala i pěkně baštit. Je moc mazlivá a miluje kontakt s člověkem. Je to zlatá dušička která bude určitě moc vděčná za teplý pelíšek.

18. 7. 2012 Oukropka je stále ze sestřiček nejmenší a nejdrobnější, ale to jí vůbec nebrání, aby společně s Activkou řádily jako černá ruka. Na mazlení si také ráda udělá čas, ale spokojí se s obyčejným hlazením a drbáním bříška :-) Stále provokuje ostatní dospělé depozitní osazenstvo, takže v novém domově by určitě přivítala nějakého kočičího kamaráda.

21. 9. 2012 odjela do Českého Krumlova s moc milou slečnou. Za kamarádku bude mít rok a půl starou kočičku.

MALEJ
evidenční číslo V 22/12
(depozitum Hrdějovice)

Narozen: cca 13.7.2012
Bílozrzavého kocourka  našli 27. 7. 2012 zaměstnanci Sběrných surovin na Pražské v Českých Budějovicích v hromadě papíru. Plakal tam se svým bráškou už den předtím, ale to je nemohli najít.
Obě koťata byla silně zablešena, ale to jsme zvládli a již jsou to krásní čisťouncí klučinové. Zatím jsou krmeni kotěcím mlíčkem pomocí pipety. Zanedlouho se však začnou učit jíst z mističky. Přestože jsou ještě tak malincí, během týdne pobytu u nás už začali docházet na kamínky. Nejdříve Malej a potom se přidal i Velkej. Přestože jim překonání hrany záchůdku dělá ještě určité obtíže, překovnávají tuto překážku každým dnem lépe.

20. 9. 2012 odjel do Kájova do skvělé rodiny. Vybrala si ho dcerka jako dárek ke svým narozeninám. Za kamaráda bude mít kocourka, který u nás před dvěma lety také hledal nový, láskyplný domov.

VELKEJ
evidenční číslo V 23/12
(depozitum Hrdějovice)

Narozen: cca 13.7.2012
Bílozrzavého kocourka  našli 27. 7. 2012 zaměstnanci Sběrných surovin na Pražské v Českých Budějovicích v hromadě papíru. Plakal tam se svým bráškou už den předtím, ale to je nemohli najít.
Obě koťata byla silně zablešena, ale to jsme zvládli a již jsou to krásní čisťouncí klučinové. Zatím jsou krmeni kotěcím mlíčkem pomocí pipety. Zanedlouho se však začnou učit jíst z mističky. Přestože jsou ještě tak malincí, během týdne pobytu u nás už začali docházet na kamínky. Nejdříve Malej a potom se přidal i Velkej. Přestože jim překonání hrany záchůdku dělá ještě určité obtíže, překovnávají tuto překážku každým dnem lépe.

18. 9. 2012 odjel do nového domova do Borovan k rodině s šikovnými dětmi. Bude bydlet v domku se zahradou a jako dalšího kamaráda tam bude mít pejska

FANOUŠ
evidenční číslo M 47/12
(depozitum Č. Budějovice - M. Horákové)

Narozen: 26. 6. 2012
Dne 19.8.2012 bylo z nevyhovujících podmínek přijato do naší péče nechtěné koťátko.
Fanoušek je hravý, veselý, zvědavý a na svůj věk velmi šikovný a samostatný kocourek. Okamžitě začal vzorně používat záchůdek a cizí prostředí ho nijak neděsilo. Ze začátku se trošku bál dospělých koček, ale po týdnu si s nimi již hraje a v novém domově by jistě uvítal stejně starého kamaráda, se kterým by mohl dovádět. Stále někde něco zkoumá a hraje si, ale když se na něj zavolá, vždy přijde a v náručí hlasitě přede. V jídle je zatím trochu vybíravý, nejraději má kotěcí mlíčko a syrové masíčko.

19. 9. 2012 odjel do Nového Vráta k prima rodině, která ho bude správně rozmazlovat :-)

KOMINÍČEK
evidenční číslo R 48/12
(depozitum Písek)

OČKOVANÝ
Narozen: 8. 5. 2012
Dne 18. 7. 2012 jsme přijali čtyři koťátka z ubytovny, kde byli v otřesných podmínkách. Žila v místnosti cca 4 x 2 m, po zemi se válely cigaretové nedopalky, všude byly lahve s alkoholem a majitel měl v pokoji neustále dva opilé kamarády, kteří si šíleně nahlas pouštěli TV!
Kominíček je krásný mouratě černý kocourek. Je statnější a klidnější než jeho bráškové. Rád sleduje, jak si ostatní hrají, občas se přidá. V jídle je naprosto nevybíravý, spapá masíčko i granulky. Po zkušenostech zatím moc lidem nedůvěřuje, ale když vidí, jak se mazlí sourozenci, tak se otrká a začne se také nastavovat. Záchůdek používá předpisově.

29. 7. 2012 Kominíček je úžasný elegán, který konečně začal věřit lidem a moc si užívá každé pozornosti. Je to velmi jemný kocourek, který se nevnucuje, ale lidí se nestraní. Bude to úžasný parťák pro klidnější rodinu.

17. 9. 2012 odjel s úžasným mladým párek ke kočičí kamarádce do Tábora

POLINKA
evidenční číslo R 54/12
(depozitum Písek)

OČKOVANÁ
Narozena: červen 2012
Dne 21. 8. 2012 jsme přijali krásnou mouratozrzavou kočičku, kterou někdo vyhodil ke kontejneru. Je staraná a krmená, takže předpokládáme, že ji zde odložili chataři vracející se zpět do měst, protože o ni nikdo z okolí nejevil zájem.
Polinka má opravdu zvláštní zbarvení a její ozdobou je bílý flek po celé tlamičce, který vypadá jako od smetany  Moc ráda prohání myšky a míčky.Je to velmi klidná kočička, která se ráda mazlí. Společnost ostatních kočičáků zatím nevyhledává, proto je vhodná i jako kočičí jedináček. Pro svou klidnou povahu je vhodná do bytu, kde nic nezničí a bude Vám ráda usínat na klíně.

14. 9. 2012 odjela s novými páníčky do Ostrovce, kde bude bydlet v baráčku se zahrádkou

NATÁLKA
evidenční číslo R 51/12
(depozitum Týn nad Vltavou)

OČKOVANÁ
Narozena: 30. 6. 2012
Tříbarevná kočičí slečna Natálka se narodila v depozitu kočičce Tečce, která se k nám dostala již březí.
Natálka je zdravé a neposedné kotě. Stále něco zkoumá a objevuje. Moc ráda lumpačí se staršími kočičími kamarády na škrabadle a nejraději má hru na honěnou. To pak vypuknou hotové závody. Když se jí něco nelíbí, hned spustí křik a běží se schovat k mamce, která jí začne náležitě utěšovat. Natálka je moc šikovná, záchůdek používá vzorně.

13. 9. 2012 odjela ke skvělým majitelům do Přední Výtoně, kde bude bydlet v domku se zahrádkou a kde na ni čeká kočičí i psí kamarád

LADY
evidenční číslo M 45/12
(depozitum Kaplice)

Narozena: cca červenec 2012
Lady je krásná celozrzavá kočička, kterou jsme spolu s Trampem odchytli 5. 8. 2012 z kočičí kolonie v Kaplici.
Lady měla rýmu, kterou jsme přeléčili antibiotiky a kapkami do očí a teď je z ní už pravá kočičí slečna. Je stále trochu plachá, ale čím dál častěji se zapomene a je z ní veliký mazel, který neustále nastavuje bříško. Jako každé kotě je velice hravá a zamilovala si náš kočičí strom. Je čistotná, zatím baští jen konzervy, ale už si zvyká i na granule.

11. 9. 2012 odjela do nového domova k Písku, kde bude mít k dispozici domeček se zahrádkou

ARANKA
evidenční číslo M 48/12
(depozitum Č. Budějovice - Suché vrbné)

KASTROVANÁ
Narozena: cca květen 2011
Dne 29. 8. 2012 jsem přijali drobnější černou kočičku, která byla před několika týdny u nemocnice v Táboře, kde ji nálezkaně společně s ostatními sestřičkami krmila ve sklepě a protože u nemocnice začal nehlášený odchyt koček a nikdo jim neřekl co s nimi dělají a kam je odvážejí, rozhodly se pomoci alespoň této kočičce.
Aranka byla z počátku vystrašená a bála se, nyní je z ní ale velký mazel. Se psy i s kočkami se snáší bez problémů, je čistotná, hodná a ráda si hraje.

10. 9. 2012 odjela k Táboru s novou rodinou, kde bude mít za parťáky dva německé ovčáky

ACTIVKA
evidenční číslo M 23/12
(depozitum Č. Budějovice - Čtyři Dvory)

OČKOVANÁ
Narozena: duben 2012
19. 6. 2012 jsem přijali z hosínského kravína tři želvovinové sestřičky.
Activka odpovídá charakterově plně svému jménu. Je nejsilnější, nejaktivnější, nejvíce baští a nesmí chybět u žádné hry. Miluje chytání střapečku a ráda se honí za míčkem.
Bohužel v kravíně utrpěla úraz zadní nožičky, ale ta se skvěle hojí a vypadá to, že bude brzy zcela v pořádku.

18. 7. 2012 Activka má nožičku již naprosto v pořádku a tím se z ní stal opět největší lumpík. Běhá, skáče, nikde nesmí chybět. Stala se ale také velmi závislá na člověku, v každé oddychové pauze mezi dováděním se běží pomazlit. Mazlení ale u ní probíhá trochu jinak, než u jiných kočiček - největší potěšení má z toho, když může člověku opusinkovat celý obličej. Nekousne, jen se tlamičkou otírá o bradu, nos, pusu, prostě co se zrovna hodí :-)Tuto aktivitu dělá opravdu několikrát denně a krásně si u toho vrní, proto pro ní hledáme domov, kde to budoucím páníčkům nebude vadit.

8. 9. odjela Activka do nového domova. Bude bydlet až v Aši v bytě, kde nahradí zemřelou kočičku. Společnost jí budou dělat dvě stejně stará koťátka.

Další kočičky umístěné v roce 2012 naleznete na další stránce