Jdi na obsah Jdi na menu
 


Našli domov12_3

NAŠLI DOMOV V ROCE 2012

 

Na této stránce jsou kočičky, které prošly našimi depozity a nyní jsou v nových domovech.

 

PÉŤA
evidenční číslo M 70/12
(depozitum Č. Budějovice - Větrná)

KASTROVANÝ, OČKOVANÝ
Narozen: 2008
11. 10. 2012 jsme přijali od majitelky krásného bílomourka, kterého si již delší dobu nemohla ponechat.
Péťa je hodný mazlivý kocourek, který je zvyklý žít v bytě. Bez problémů se snáší s ostatními kočkami, stejně tak s většinou pejsků a má rád i děti. Pro svou klidnou a mírumilovnou povahu je vhodný i k dětem. Jako malý vypadl z okna a zlomil si pánev. Vše se naštěstí dobře zahojilo a Péťa je naprosto bez následků. Péťa je zvídavý, velmi přizpůsobivý a když chce více pozornosti umí být i dost upovídaný:) Rád loví cokoli, co před ním taháte šňůrku, provázek i kus látky. Je velice čistotný a v bytě nedělá žádný nepořádek, květin si nevšímá, nábytek neničí, drápky si brousí zásadně o škrabadlo. Má moc rád lidi a potřebuje častý kontakt a dostatek pozornosti.

22. 12. 2012 odjel do nového domova do Ločenic.

TRÍŠA
evidenční číslo M 84/12
(depozitum Nové Hrady)

Narozena: cca 2009
5. 11. 2012 jsme přijali kočičku s vážným poraněním ze Zlivi u Českých Budějovic.
Lidská krutost nezná hranice, tak bychom kočičky příběh nazvali. Tríše někdo usekl ocásek ostrým nožem nebo mačetou. Zbyl jí pouze pahýlek, který je zanícený, plný infekce a odumřelých tkání, takže velmi zapáchá. Při veterinárním ošetření byl Tríše odumřelý kus tkáně odstraněn a nyní se léčí antibiotiky a denně se pahýlek čistí.
Bohužel je pro kočičku prvních čtrnáct dní velkou zkouškou, přesto věříme, že to Tríša zvládne a za pár týdnů bude vyhlížet nové majitele. Přes nepřízeň osudu a lidskou krutost je kočička velký mazel, stále se otírá o nohy a vyžaduje hlazení a drbání. V pelíšku si přešlapuje a vrní.
I přes bolest, kterou zažívá je šťastná a tímto je pro nás vyjímečná.

11. 11. 2012 dnes byla Tríša na veterinární kontrole. Je to velká bojovnice. Tříše musela být odstraněna další odumřela část ocásku, stržen strup, vyřezat, odebrat hnis, vyčistit a zafixovat. Celou dobu ležela a nebylo ani zapotřebí jí přidržovat, je to moc šikovná kočka a na veterinární klinice oblíbená za svou skvělou povahu ♥ Nadále Tríše budeme každý den aplikovat další ATB a za týden nás čeká opět kontrola.
Teď se Tríše vaří hovězí masíko, za odměnu, jak šikovná na veterině byla :-)

19. 11. 2012 absolvovala Tríša další veterinární kontrolu. Jako vždy byla moc šikovná, v klidu si vylezla z přepravky, na ošetřovací stůl, lehla si a sledovala, co se bude dít. Paní doktorka Tríše odstřihla další odumřelý kus ocásku, rána se pomalinku zaceluje a hojí.
Tríša musí jít na operaci, ale její zdravotní stav to zatím nedovoluje. Kost, která čouhá z ocásku, se musí pod narkózou operovat, důkladně vyčistit. Tríša má rýmu a zánět v těle stále neustupuje. Musí užívat další ATB.

29. 12. 2012 odjela do báječného domova, do baráčku kousek od Plzně. Čekali zde na ní kocouří a psí kamarád.

SOVÍK
evidenční číslo R 97/12
(depozitum Týn nad Vltavou)

Narozen: červen 2012
Mouratého kocourka našla 13. 12. 2012 hodná pani na sídlišti Hlinecká v Týně nad Vltavou. Bylo to za velmi mrazivého rána, kdy se zesláblý a hladový kocourek pokoušel u popelnic najít něco k jídlu. Pani ho odvezla do tepla, dala mu najíst a protože si kocourka sama nemohla nechat, přivezla ho k nám.
Sovík je klidný a nenáročný kocourek. Ostatní kočky ani psi mu nevadí, je ke všem přátelský. Rád se chová a mazlí. Je vhodný do bytu i domku se zahrádkou.

22. 12. 2012 odjel do domku v Sezimově Ústí, kde bude rozmazlovaným kočičím jedináčkem

SCARLET
evidenční číslo M 83/12
(depozitum Tábor)

KASTROVANÁ, OČKOVANÁ
Narozena: cca 2002
Scarlet je liliově želvovinová perská kočka, která byla přivezena do depozita policií dne 25. 10. 2012. Byla hodně zacuchaná a pod cuchancemi vyhublá, važila 2,5 kila! Špatně se jí přijímala potrava, protože v tlamičce měla silný zánět dásní a všechny zbývající zoubky (asi 4) naprosto shnilé. Scarlet od příjmu téměř nejedla a nepila, proto se začalo řešit co s ní a bylo rozhodnuto, že je nutné všechny zuby vytrhat, jelikož zánět dásní a zkažené zoubky byly velice bolestivé.

Trošku jsme Scarlet ostříhali, ale madam se docela vztekala, tak nemá žádný konkrétní účes :-)
Jinak je veselá a hravá jako kotě, i když věk je na ní znát, vidíte jí to v očích. Přesto prokoukla a má v nich i chuť do života. Ráda se nechává hladit a krásně vrní. Kočky nevyhledává, ale trošku se jich bojí, proto by byla raději bez nich. Psů s nevšímá. Hodila by se ke starším lidem a do bytu!
Scarletka je starší dáma, najde se pro ní nový domov, kde by strávila poklidný podzim svého života?
Protože peršanky nepatří ven, nabízíme ji pouze do bytu! Je to klidná a hodná kočička, trošičku bojácná, ale moc milá a čistotná.

26. 12. 2012 odjela s milými lidmi do bytu ke čtyřem stejně starým kočičkám od bytu do Prahy :-)

JÉJINKA
evidenční číslo M 91/12
(depozitum Č. Budějovice - Čtyři Dvory)

Narozena: cca konec srpna 2012
25. 11. 2012 jsme přijali 3 kotěcí sourozencez Olešnice. Všechna byla při příjmu silně nastydlá, měla rýmu a zalepená očička. Po pár dnech na antibiotikách a mazání očiček jsou už naprosto v pořádku a připravená odejít do nových domovů. Všichni tři sourozenci jsou extrémně mazliví a kontaktní, takže je nedoporučujeme na ven, kde by jim mohl kdokoli ublížit.
Jéjinka je mouratá kočička, která je velice přátelská a mazlivá, ale zatím jen když stojí pevně nožkama na zemi, v náručí si zatím není úplně jistá. Jakmile jí ale pohladíte, začne okamžitě vrnět, lehne si na záda a nechá si drbat bříško. Baští konzervy, paštičky i kapsičky, s granulkami si zatím neví úplně rady. Čistotná od prvního dne.

24. 12. 2012 odešla do bytu v Českých Budějovicích,kde bude rozmazlovaným jedináčkem.

MILOUŠ
evidenční číslo M 68/12
(depozitum Tábor)

KASTROVANÝ, OČKOVANÝ
Narozena: duben 2012
Kocourka před 14 dny našla pani ze Soběslavi a ujala se ho, ale protože má doma několik svých kočin,n emohla si ho napořád nechat, proto k nám byl převezen 8. 10. 2012.
Kocourka jsme pojmenovali Milouš, protože je miloučký mazlík. Hned se zařadil mezi ostatní kočky u nás bez syčení a stresu. Od prvního okamžiku se tu chová jako doma, sám se obsloužil masem na kuchyňské lince, prohlédnul si psy a usoudil, že jsou naprosto neškodní. Miloušovi je asi půl roku a čeká na novou rodinku.

24. 11. 2012 Miloušek stále nenašel svůj domov. Je už vykastrovaný, což zvládnul na jedničku. Je to takový kočičí puberťák - rád si hraje a lítá po bytě jako torpédo, rád by našel stejně založenou kočičku a s ní i nový domov. Je nekonfliktní, každý je pro něj kamarádem a když ne, tak ho umí přesvědčit. Chovací, vrnící mazlík do postele.

20. 12. 2012 odjel do Českých Budějovic k hodným lidičkám s kočičkou a pejskem.

MAZLIČKA
evidenční číslo M 62/12
(depozitum Č. Budějovice - Labská)

OČKOVANÁ
Narozena: květen/červen 2012

Mazlinka byla přijata 16. 9. 2012 se škaredě pochroumanou nožičkou, proto jela okamžitě na amputaci nožičky.
Mazlinka je drobounké koťátko, které se do našich rukou dostalo po otřesném zážitku, jenž vyústil v nutnost amputace přední levé pacičky. Mazlinka byla velmi slabá, podvyživená, nasbírala spoustu klíšťat a byla velmi nedůvěřivá. Ovšem její apetit a vůle k životu ji nenechali jen tak vyčkávat na smrt. Dnes je Mazlinka již vykrmenější, má nádherně lesklou srst, spapinká vzorně vše, co jí teta dá. Pro její velice mírnou povahu se dobře snáší i s ostatními kočkami. Mazlinka je až obdivuhodně vůči své chybějící tlapičce čistotná, přese všechno vždy způsobně dojde na záchůdek a zahrabe po sobě, po pár vlídných dotycích vrní a je k nezastavení. Ještě malinká sbírá síly, ale občas ji teta slyší, jak vyjde z pelíšku a hraje si chvilinku s hračkami. Teta je z ní celá pryč, jelikož Mazlinka umí utíkat, skákat a vlastně to vůbec nevypadá, že něco chybí! Bude to vděčná kočička, co gram lásky, vrátí v kilovém balení...

18. 11. 2012 Z Mazličky je už velká, soběstačná, silná, veselá a plyšová holčička. Překonala všechny strasti a teď se těší ohromné chuti k jídlu :-) i k životu. Když chodí teta spát, ihned se jí zavrtá vedle hlavy a přede a přede, neopustí ji po celou noc. Mazlička je pro svůj handicap vhodná do bytu. Dokáže si hrát i sama, běhá, WC je pro ni samozřejmost již od prvních dnů, vyskočí, kam potřebuje. Do vysokých výšin se asi nenaučí, proto by venku úplně nestačila. Je až k neuvěření, jak na ní není znát, že ji chybí tlapička, dokonce umí tetu pěkně pacičkou škádlit ve vlasech. A pozor, Mazlička velice ráda dává "pusinky" na tvář a nos tetě na uspání a probuzení :-) Pro budoucí milující "rodiče" jen teta vzkazuje, že Mazlička bude zpočátku velmi bázlivá, bude se bát šustivých zvuků a příliš rychlých pohybů, ale po nějaké době, až si zvykne, bude vaším největším miláčkem! O tom nepochybuji.

25. 12. 2012 odjela s milou paní do Černovic do bytu.

CHARLIE
evidenční číslo M 87/12
(depozitum Bechyně)

OČKOVANÝ
Narozen: srpen 2012
5. 11. 2012 jsme přijali od hodné paní dvě koťátka, které paní našla v Bechyni u silnice u přejeté kočičky.
Charlie je větší rošťák než jeho sestřička Fíbí a spolu si skvěle rozumí. Moc rád se mazlí, je čistotný a pěkně baští granulky, konzervy i lipánky.

17. 12. 2012 v pátek jsme byli s koťaty na očkování. Charlie bojoval jako tygr, ale nakonec jsme ho zdolali. Je to číslo, pořád někde šmejdí a zlobí ostatní. V novém domově by určitě ocenil nějakého parťáka.

24. 12. 2012 odjel se sympatickým párem do Českých Budějovic.

MAKOVNÍČEK
evidenční číslo R 88/12
(depozitum Písek)

OČKOVANÝ
Narozen: srpen 2012
Dne 23. 11. 2012 jsme přijali z Týna nad Vltavou vyhozeného kocourka.
Makovníček je krásný černobílý kluk, pravděpodobně kříženec britské kočky, kvůli svému heboučkému kožíšku, kulaté hlavě a svému vznešenému chování. Při příjmu trpěl Makovníček silným průjmem, dehydratací a vyrážkou na nosíku. Nyní je to zdravý chlapík, vyrážka zmizela, průjem nemá a konečně začíná baštit. V jídle je zatím opatrný, baští jen kočičí dobroty – kuřecí masíčko, lipánek a kočičí konzervy. Je to čistotný kočičí kluk. Když ho chytne zlobivá, tak nezůstane jediný míček v klidu, ale jak se unaví, je to moc milý a mazlivý společník. Vhodný hlavně do bytu.

21. 12. 2012 odjel s milým párem do Chebu, kde nahradí zemřelého kocourka.

ČESTÍK
evidenční číslo R 87/12
(depozitum Písek)

KASTROVANÝ, OČKOVANÝ
Narozen: květen 2012
Dne 29. 11. 2012 jsme přijali odrostlé kotě, kterého se někdo společně s kamarádem Čuldou zbavil a vyhodil je u útulku ve Strakonicích.
Čestík má nádherný dlouhosrstý huňatý kožíšek černé barvy, až na ouška, kde má dlouhé bílé chlupy. Je to velmi pohodový kocourek, má moc rád hlazení a jakoukoliv pozornost. Zvyklý na kolektiv kočiček. V jídle je naprosto nevybíravý, zbaští vše na co přijde. Vhodný do baráčku i do bytu.
Zájemce musí počítat s údržbou Čestíkovo kožíšku.

21. 12. 2012 odjel se skvělou rodinou do Českých Budějovic!

SONJA
evidenční číslo M 44/12
(depozitum Č. Budějovice - Plzeňská)

KASTROVANÁ, OČKOVANÁ
Narozena: květen 2012
Krásná tříměsíční zrzavá holčička Sonja se sama přitoulala 17. 8. 2012 na zahradu k depozitářce a už se od ní nepohnula.
Sonja má velmi kontaktní povahu, ráda pozoruje lidi a spolu s nimi se účastní veškerého dění. Moc ráda si hraje se škádlítkem, myškou, ale i papírovou kuličkou. Od první chvíle je čistotná a vzorně chodí na záchůdek. Společnost ostatních kočiček zatím příliš nevyhledává, ale ani se jich nebojí. Sonja je dokonalá kočičí slečna... snad jen jednu vadu na kráse má - v jídle je trochu vybíravá :-)

23. 10. 2012 Sonja je stále velmi hravá a akční kočička. Ke všemu neznámému je velmi důvěřivá a zvědavá. Nezalekne se vysavače ani malých dětí a dokonce se zaujetím sledovala i ohňostroj. Její největší vášní je voda ve všech podobách a tak jí nedoporučujeme do domácnosti s akváriem:-). Mezi ostatní kočičí obyvatele depozita skvěle zapadla a se zrzavým Žofíkem utvořila nerozlučnou dvojici, která u ničeho nesmí chybět.

7. 12. odjela do bytu v Prachaticích, kde bude dělat společnost sedmiletému kocourkovi Tomíkovi.

AĎAS
evidenční číslo V 38/12
(depozitum Hrdějovice)

KASTROVANÝ
Narozen: 2007
Černobílý kocour Aďas byl odchycen  městskou policií 28. 11. 2012 v půl deváté večer v Plzeňské ulici v Českých Budějovicích.
Je to pohodový kocour, který miluje přítomnosti lidí a nejspokojenější je, když se mu někdo věnuje, hladí ho a povídá si s ním. Je velký jedlík, moc mu chutná konzerva, ale granulky také nenechá v misce dlouho zahálet. Zkrátka, co má v bříšku, to mu už nikdo nevezme. Záchůdek používá se suverenitou velkého chlapa. Určitě by se mu líbilo bydlení v domku se zahradou. Hlavně ale, aby tam byly také nějaké ty hladící ruce, ty přímo nutně potřebuje.

16. 12. 2012 odjel ke starší paní do domku ve Volarech.

PENNY
evidenční číslo R 82/12
(depozitum Písek)

OČKOVANÁ
Narozena: říjen 2012
Dne 9. 11. 2012 jsme přijali maličkou mouratou kočičku z pod mostu v Písku, kde od narození žila se svou divokou maminkou. Penny krmili hodní lidé, kteří si jednoho dne všimli, že se její zdravotní stav zhoršuje a Penny je tak oslabená, že se ani neschovává. Ze strachu o její život nám zavolali a Penny přivezli.
Penny byla zpočátku ostýchavá, ale nyní je to správná kočičí dáma, která miluje lidskou společnost a hlazení. Když ji chytne zlobivá, tak lítá jako malá střela. S ostatníma kočičákama se bez problémů kamarádí, nebojí se ani pejsků. Vhodná do bytu, ale i do domečku se zahrádkou. Penny baští masíčko, konzervy i granulky. Na záchůdek chodí od prvního dne předpisově.

14. 12. 2012 odjela s mladým párem do bytu, kde bude rozmazlovaným jedináčkem.

ŠVADLAČKA
evidenční číslo M 100/12
(depozitum Č. Budějovice)

KASTROVANÁ
Narozena: cca březen 2012
Dne 3. 12. 2012 jsme přijali z chatové oblasti Švadlačky poslední kočičku, která zůstala po zemřelém majiteli a neměl se o ně na místě kdo starat.
Švadlačka je velice plachá, proto bude vhodná na lovení myšek.

13. 12. 2012 odjela společně se sestřičkou Švadlinkou na statek do Hrádku u Sušice.

ŠVADLINKA
evidenční číslo M 99/12
(depozitum Č. Budějovice)

KASTROVANÁ
Narozena: cca březen 2012
Dne 3. 12. 2012 jsme přijali z chatové oblasti Švadlačky předposlední kočičku, která zůstala po zemřelém majiteli a neměl se o ně na místě kdo starat.
Švadlinka je z počátku velice bázlivá, ale brzy se nechá hladit a je hodná. Bude vhodná jako myšilovka.

13. 12. 2012 odjela společně se sestřičkou Švadlačkou na statek do Hrádku u Sušice.

ČULDA
evidenční číslo R 86/12
(depozitum Písek)

OČKOVANÝ
Narozen: konec července 2012
Dne 29. 11. 2012 jsme přijali odrostlé kotě, kterého se někdo společně s kamarádem Čestíkem zbavil a vyhodil je u útulku ve Strakonicích.
Čulda je nesmírně kamarádský kocour, miluje kontakt s ostatníma kočičkama a vůbec se nebojí, že se s ním nebude chtít další kočička kamarádit. Na lidi je to velmi jemný a přátelský kocourek, zatím se bojí chování, ale když stojí pevně na zemi, drbání si užívá pořádnými doušky. V jídle je naprosto nevybíravý a zbaští, co mu člověk naservíruje. Vhodný do bytu, ale i do domečku se zahrádkou. Díky jeho nesmírně kamarádské povaze pouze jako společníka k jinému zvířecímu kamarádovi, ideálně kočičce.

12. 12. 2012 odjel k milým lidem do Protivína.

http://img2.rajce.idnes.cz/d0203/4/4359/4359768_4bfcd4d0ed36c268a3410deab9d6df1c/images/afousek.jpg

FOUSEK
evidenční číslo R 45/11
(depozitum Týn nad Vltavou)

KASTROVANÝ, OČKOVANÝ
Narozen: duben 2011
19. 6. 2011 jsme přijali 5 krásných koťátek, které si někdo zřejmě spletl s nepotřebným harampádím a v zavázaném pytli je v noci odložil na sídlišti Hlinecká v Týně nad Vltavou ke kontejneru!!! Nad ránem uslyšela zoufalé kočičí volání o pomoc hodná pani, kterou nářek vzbudil. Nemohla uvěřit svým očím. Promočená (v noci silně pršelo), vystrašená a hladová koťátka vzala domů a tím jim zachránila život.
U kocourka Fouska a Žolíka se zanedlouho po příjmu objevily problémy s očima způsobené nejen tím, že byli při příjmu velmi prochladlí a promočení, ale také se tímto způsobem projevil velký stres, kterým prošli. Oběma kocourkům byla podávána opakovaně ATB, aplikovali jsme mastičky do očí, což bylo ale velmi obtížné, vzhledem k jejich nekontaktnosti. Následně podstoupili vyšetření na oční klinice v Č. Budějovicích. U Fouska bylo rozhodnuto o ostranění již nefunkčního očička a Žolík podstoupil nastřižení tzv. třetího víčka.


13. 9. 2011 zvládnul Fousek celou operaci na jedničku. I přes jeho handicap je Fousek veselý a rozpustilý kocourek a nijak mu to nebrání v provádění lumpárek. Stále to však není vysloveně mazlicí kocourek. Bude ještě zřejmě dlouho trvat než překoná nedůvěru vůči lidem.

2. 3. 2012 Fousek si na lidskou společnost již zvyknul, sice to stále ještě není úplně mazlicí kocourek, ale společnost lidí vyhledává a nechce být sám. Úplně mu stačí, když se může uvelebit v pelíšku a veškeré dění v klidu pozorovat. Chození ven ho nijak neláká, proto by pro něho byl vhodným domovem spíše byt, kde by přivítal dalšího kočičího kamaráda.

9. 12. 2012 odjel do nového domova do bytu v Týně nad Vltavou, kde bude kočičím jedináčkem.

KOŤULKA
evidenční číslo M 30/12
(depozitum Hosín)

KASTROVANÁ, OČKOVANÁ
Narozena: cca květen 2011
29. 7. 2012 jsme přijaly dvě nalezené sestřičky z Rejt u Trhových Svinů, kam byly odhozeny společně se dvěmi koťátky - u nás v nabídce pod jmény Flek a Vera.
Koťulka je drobnějšího vzrůstu, v jídle naprosto nevybíravá, čistotná a nádherná trikolor kočička. Je to mazílek první třídy, ráda chodí ven na zahradu a na zavolání metelí k člověku a úžasně u toho mňouká, téměř Vám skočí do náruče , je to moc milé. Koťulka je také skvělý lovec myší!!! (Naši domácí lenoši na to kašlou a Koťulka nám tady opravdu hodně pomohla, přitom je fajn, že nechytá ptáky!!!) Ona totiž přes den bude s Vámi doma, večer se proběhne a to nijak daleko (netoulá se!!) a za chvíli je zase doma na kontrole  Opravdu moc hodná a krásná kočičí holčička, neposedí, zvědavá, mazlíková, malá číča - ale pozor, možná právě proto, že je prcek a musela si probojovávat cestu = ničeho se nelekne a bojuje o své místo v kočičí kolonii - klidně zasyčí na 7-mi kilového kocoura a ani nemrkne a na 30-ti kilovou fenku zasyčí jako drak - prostě parádní vitální mazlivej prcek .

9. 12. 2012 odjela se super fajn pánem do Heřmaně u Českých Budějovic, kde bude mít chaloupku se zahradou úplně pro sebe... (teda s pánem :-)

RUDOLF
evidenční číslo M 93/12
(depozitum Č. Budějovice - Čtyři Dvory)

Narozen: cca konec srpna 2012
25. 11. 2012 jsme přijali 3 kotěcí sourozencez Olešnice. Všechna byla při příjmu silně nastydlá, měla rýmu a zalepená očička. Po pár dnech na antibiotikách a mazání očiček jsou už naprosto v pořádku a připravená odejít do nových domovů. Všichni tři sourozenci jsou extrémně mazliví a kontaktní, takže je nedoporučujeme na ven, kde by jim mohl kdokoli ublížit.
Rudolf je největší ze sourozenců a také největší pohodář. Moc rád se mazlí a nevadí mu ani chování, naopak v náruči blaženě vrní. Je vydatný jedlík, jak se podává bašta, musí být první u mističky. S granulkami je na tom jako sourozenci, také si zatím není úplně jistý, zda jsou k jídlu nebo na hraní. Čistotný.

6. 12. 2012 odjel s bráškou Reném do nového domova na Včelnou k velmi sympatické mladé dvojici.

RENÉ
evidenční číslo M 92/12
(depozitum Č. Budějovice - Čtyři Dvory)

Narozen: cca konec srpna 2012
25. 11. 2012 jsme přijali 3 kotěcí sourozencez Olešnice. Všechna byla při příjmu silně nastydlá, měla rýmu a zalepená očička. Po pár dnech na antibiotikách a mazání očiček jsou už naprosto v pořádku a připravená odejít do nových domovů. Všichni tři sourozenci jsou extrémně mazliví a kontaktní, takže je nedoporučujeme na ven, kde by jim mohl kdokoli ublížit.
René je černý kocourek, který je skvělé kamarádské povahy, rád se mazlí a ze sourozenců je nejživější. V novém domově by určitě byl nerad sám. Baští vše, zatím kromě granulek. Ty jen vyhazuje z mističky a hraje si s nimi. Čistotný.

6. 12. 2012 odjel s bráškou Rudolfem do nového domova na Včelnou k velmi sympatické mladé dvojici.

MEDULENKA
evidenční číslo R 83/12
(depozitum Písek)

OČKOVANÁ
Narozen: srpen 2012
Dne 23. 11. 2012 jsme přijali želvovinovou kočičku, kterou někdo vyhodil v Týně nad Vltavou. Je to velmi milá kočička, která se moc ráda mazlí a chová. Je vhodná do bytu, neboť miluje spaní v posteli a je čistotná. Při příjmu zvracela, ale již bere antibiotika a lepší se. Je to společenská kočička, která Vás bude všude doprovázet.

5. 12. 2012 odešel malý čertík do nové rodiny, kde bude rozmazlovaným jedináčkem.

COOKIE
evidenční číslo M 55/12
(depozitum Dvory nad Lužnicí)

Narozen: cca polovina srpna 2012
Dne 22. 9. 2012 jsme odchytli kočičku se třemi koťátky, která se podobně jako kočička Conny potulovala u panelového domu v Českých Velenicích. Kočičku (s mnoha dalšíma) krmila hodná pani a kontaktovala naše občanské sdružení.
Kočičce s koťátky mezi paneláky hrozilo nebezpečí od lidí, kteří nechtěli, aby se tam kočky potulovaly a tak je nepochopitelným způsobem odháněli a ubližovali jim (betonovali je v jejich skrýších, pověsili je na stromy atd. )
Cookie je typický kotěcí kluk, který v tuto dobu sice léčí chřipku, ale brzy z něj bude lotřík a bude se těšit na nový domov.

9. 11. 2012 Tento mrňous má velmi rád lidskou společnost. Je to veliký mazel a není mu za těžko si i sám vylézt po nožce depozitní tety do náruče. Ta zpočátku řve bolestí, ale jak vidí jeho spokojený a blažený výraz, hned mu vše odpustí a chvilku s ním posedí. Je to velmi čistotné koťátko, v jídle nevybíravý. Pro jeho mazlivost a důvěřivost by byl vhodnější spíše do bytu.

5. 12. 2012 byl Cookie odnesen andělíčkem do nového krásného domova. Bydlet bude s mladou paní u rakouských hranic. Nová panička pro Cookiho měla nakoupené samé super kočičí vymoženosti.

NIKOLKA
evidenční číslo R 70/12
(depozitum Týn nad Vltavou)

Narozena: červen 2012
Dne 27. 9. 2012 jsme přijali tři vystrašená, vyhladovělá a podchlazená koťata od Městské policie z Bechyně. Koťátka našla v křoví nedaleko rušné silnice pani, která se hned ujala jejich záchrany. Nejprve si myslela, že jsou to koťata od některé z divokých koček, které žijí v nedaleké lokalitě. Koťátka jsou ale přítulná a zvyklá na lidi, proto se domníváme, že je do křoví někdo odložil.
Nikolka je na tom zatím zdravotně ze všech sourozenců nejhůře. Při příjmu do depozita měla velkou rýmu a zalepená očička. Je i velmi hubená, doslova na ní chrastí každá kostička. Každé nabrané deko je pro nás úspěchem. Nikolka je klidná a nenáročná kočička, vhodná zejména do bytu.

2. 12. 2012 odjela s novou rodinou do bytu v Týně nad Vltavou.

MATTEO
evidenční číslo M 73/12
(depozitum Nedabyle)

OČKOVANÝ PROTI VZTEKLINĚ
Narozen: cca červenec 2012
Dne 14. 10. 2012 jsme přijali z chatové oblasti Švadlačky u Soběslavi tři koťata po zemřelém majiteli.
Matteo je černobílý kocourek. Je trošku klidnější než sestřička Punťa, i když většinou se nechá zlákat ke každé lumpárně a jakmile vidí, že Punťa objevila něco zajímavého, běží to zkontrolovat. Mazlení si také umí užít a krásně u toho vrní. Baští konzervy i granulky, záchůdek používá od prvního dne naprosto vzorově.

2. 12. 2012 našel nový domov na umisťovací výstavě na Adventních trzích v Českých Budějovicích. Odešel s velice sympatickým mladým párem do bytu v Českých Budějovicích.

PUNŤA
evidenční číslo M 72/12
(depozitum Nedabyle)

OČKOVANÁ PROTI VZTEKLINĚ
Narozena: cca červenec 2012
Dne 14. 10. 2012 jsme přijali z chatové oblasti Švadlačky u Soběslavi tři koťata po zemřelém majiteli.
Bílomourovatá kočička Punťa je ze všech sourozenců nejmazlivější a nejzvědavější, u mističky je vždy jako první. Punťa má jméno podle čtyř mourovatých puntíků, které má po těle, je to naprosto unikátní. Baští konzervy i granulky, záchůdek používá od prvního dne naprosto vzorově.

1. 12. 2012 našla nový domov na umisťovací výstavě na Adventních trzích v Českých Budějovicích. Odešla s milou rodinou do Českých Budějovic.

ŽELVIČKA
evidenční číslo M 65/12
(depozitum Č. Budějovice - Nemanice)

OČKOVANÁ
Narozena: cca červen 2012
Neobvykle zbarvená kočička byla 18. 9. 2012 nalezena na břehu Vltavy v Č. Budějovicích celá zmoklá a hladová.
Želvička je velká mazlivka, ale páníčka si sama vybere, nelíbí se jí každý. Dokáže se skamarádit se psy i s kočkami, ale možná by byla raději rozmazlovaným jedináčkem. Záchůdek i drapadlo požívá bez problémů, je velmi čistotná. Miluje chrastící myšky, možná z ní bude dobrý lovec :-)

1. 12. 2012 našla nový domov na umisťovací výstavě na Adventních trzích v Českých Budějovicích. Odešla se skvělým párem do Českých Budějovicic, kde bude mít za parťáky hafany.

PŠÍKALKA
evidenční číslo R 85/12
(depozitum Týn nad Vltavou)

Narozena: září 2012
Malinkou kočičku Pšíkalku jsme přijali 29. 10. 2012 od nálezců ze Všemyslic u Týna nad Vltavou.
Při příjmu měla hnisem zalepená očička a trápila ji rýma. Byla jí nasazena ATB a vitamíny. Zpočátku její zdravotní stav nevypadal moc dobře, ale kočička je velká bojovnice a tak se pomalounku začala zlepšovat. Pšíkalka máráda společnost ostatních koťat, se kterými podniká různé kočičí lumpárny. Je čistotná, vhodná do bytu i domku se zahrádkou.

23. 11. 2012 odjela s mladým párem do bytu v Českých Budějovicích za kočičí kamarádnou Colorkou, kterou si majitelé adoptovali také z našeho sdružení.

LILUŠKA
evidenční číslo R 81/12
(depozitum Týn nad Vltavou)

OČKOVANÁ
Narozena: červen 2012
Černobílou kočičku jsme přijali 14. 11. 2012 z obce Chotoviny u Tábora, kde se delší dobu bezprizorně potulovala a útočiště hledala u základní školy.
Liluška je velmi klidná, hodná a přítulná kočička. Má ráda ostatní kočky a nevadí ji ani psi. Je čistotná a vhodná do bytu i domku se zahrádkou.

27. 11. 2012 odjela s novou rodinou do domku v Nových Homolích, kde nahradí zemřelou kočičku.

JIMMY
evidenční číslo R 79/12
(depozitum Týn nad Vltavou)

Narozen: konec srpna 2012
Sourozence Jimmyho a Alinku jsme přijali 12. 11. 2012. Obě koťátka si domů přinesla jedna pubertální slečna. Koťata ji však za pár dní omrzela a tak je "odložila" bez jídla a vody do sklepa. Zde je našel v dosti zuboženém stavu soused. Snažil se situaci řešit domluvou, ale setkal se s arogantním chováním a zapíráním. O koťata se tedy postaral, ale dlouhodobě si je nemohl nechat a tak se kočičí prckové dostali k nám.
Jimmy je zdravé a veselé kotě. Rád objevuje vše nové. Baští naprosto všechno, na záchůdek chodí také vzorně.

24. 11. 2012 odjel do bytu v Českých Budějovicích se skvělou rodinou, která se na něho velmi těšila a v novém domově mu přichystala krásné škrabadlo, pelíšek a spousta hraček.

FIGARO
evidenční číslo M 86/12
(depozitum Č. Budějovice - Čtyři Dvory)

Narozen: konec září 2012
7. 11. 2012 jsme přijali dvě sedmitýdenní koťátka z chatové oblasti Švadlačky u Soběslavi, která zbyla po zemřelém majiteli společně s dalšími kočkami. Koťátka jsou krásná, chlupatá, mazlivá, jen je trápí silný průjem, ale po dobrání antibiotik budou zcela v pořádku a připravená odejít do nových domovů.
Figárek je kočičí kluk s krásnou černošedou srstí, také více chlupatý než je obvyklé. Je o malinko klidnější než jeho sestřička, za to se mu ale více líbí v lidské společnosti. Chodí za svými dvounohými jako pejsek a chce být hlazen, proto pro něj hledáme domov, kde ho budou mazlit, mazlit a zase mazlit :-) Chutná mu lipánek i kotěcí paštičky. Čistotnost samozřejmostí.

24. 11. 2012 odjel do nového domova v Linci, kde bude rozmazlovaným jedináčkem u sympatické slečny.

PÍĎALKA
evidenční číslo V 33/12
(depozitum Hrdějovice)

Narozena: cca 9/2012
Želvovinovou kočičku našla
2. 10. 2012 u sebe na dvorku brzy ráno hodná paní. Kočička plakala a byla silně podchlazená. Později se našlo druhé koťátko přejeté na silnici nedaleko místa nálezu prvního. Paní poskytla koťulce veterinární ošetření a potom holčička putovala k nám. Měla silný průjem a od něj celý bolavý zadeček, který se veterináři ani trošku nelíbil. Kočička dostala antibiotika, zadeček jsme omývali a mazali dětským olejíčkem, takže byl brzy v pořádku stejně jako ustal i průjem. Zatím má k papání koťecí mlíčko s jogurtem a tvarohem a také dostává trošku vařeného kuřecího masíčka.  Píďalka je velice temperamentní, hravá a od začátku moc šikovná - hned věděla, kam má chodit na záchůdek. Jen co si jí človek vezme do náručí, kočička začne příst a užívá si mazlení. Určitě by v novém domově uvítala nějakého parťáka na hraní.

24. 11. 2012 odjela k mladému páru do domku ve Zvíkově, kde bude mít za kamarády dva pejsky.

MARGOTKA
evidenční číslo M 85/12
(depozitum Č. Budějovice - Čtyři Dvory)

Narozena: konec září 2012
7. 11. 2012 jsme přijali dvě sedmitýdenní koťátka z chatové oblasti Švadlačky u Soběslavi, která zbyla po zemřelém majiteli společně s dalšími kočkami. Koťátka jsou krásná, chlupatá, mazlivá, jen je trápí silný průjem, ale po dobrání antibiotik budou zcela v pořádku a připravená odejít do nových domovů.
Margotka je krásná chlupatější kočičí slečna, nádherně hnědě zabarvená a je to pěkná lumpice. V depozitu byla hned jako doma, i přes svou malinkou tělesnou konstrukci začala řádit na škrabadle a moc se jí líbila i myška na hraní :-) Baští lipánek a paštičky pro koťátka, od prvního dne je čistotná.

23. 11. 2012 odjela do bytu v Českých Budějovicích, kde bude mít dva kočičí parťáky a prima rodinu.

FELIŠKA
evidenční číslo V 36/12
(depozitum Hrdějovice)

Narozena: 22. 9. 2012
Kočička Feliška je jedním z koťat Fatimy z Oázy, kterou jsme i s koťaty přijali 18. 10. 2012.
Feliška je menší než její sestřička, ale také medvídkovitá. Prvních pár dní se všem kotíkům musela čistit očka, ale stačilo několik dní péče a vše bylo v pořádku. Mamka se poctivě stará a tak je na koťatech vidět, jak hezky prospívají. Feliška je zdravé a hravé kotě, se svými sourozenci se oddává hrám a hlavně také jídlu. Ze všech koťat je nejzvědavější a nejslídivější. Mimo mamčina mlíčka si dává kotěcí konzervy a moc jí chutná  tvaroh s jogurtem a Tatrou. Záchůdek poctivě trénuje ale na 100% to ještě někdy nevychází.

23. 11. 2012 odjela do domku na Hluboké k mladé rodině s holčičkou. Přišli nedávno o kocourka a doma jim chyběl chlupatý kožíšek.

ALINKA
evidenční číslo R 80/12
(depozitum Týn nad Vltavou)

Narozena: konec srpna 2012
Sourozence Jimmyho a Alinku jsme přijali 12. 11. 2012. Obě koťátka si domů přinesla jedna pubertální slečna. Koťata ji však za pár dní omrzela a tak je "odložila" bez jídla a vody do sklepa. Zde je našel v dosti zuboženém stavu soused. Snažil se situaci řešit domluvou, ale setkal se s arogantním chováním a zapíráním. O koťata se tedy postaral, ale dlouhodobě si je nemohl nechat a tak se kočičí prckové dostali k nám.
Alinka je neposedné a zvídavé kotě. Moc ráda si hraje se svým bráškou, který ji stále provokuje. Když je unavená, přijde se pomazlit a pak nastavuje bříško k drbání. Je čistotná, vhodná do bytu i domku se zahrádkou.

22. 11. 2012 odjela s velmi milou mladou slečnou a její maminkou do bytu v Českých Budějovicích.

KEVIN
evidenční číslo R 69/12
(depozitum Bechyně)

Narozen: červen 2012
Dne 27. 9. 2012 jsme přijali tři vystrašená, vyhladovělá a podchlazená koťata od Městské policie z Bechyně. Koťátka našla v křoví nedaleko rušné silnice pani, která se hned ujala jejich záchrany. Nejprve si myslela, že jsou to koťata od některé z divokých koček, které žijí v nedaleké lokalitě. Koťátka jsou ale přítulná a zvyklá na lidi, proto se domníváme, že je do křoví někdo odložil.
Kocourek Kevin přišel do depozita s velkou rýmou. Jeho stav se zlepšuje, ale ještě pár dní potrvá, než bude úplně fit. Je také dost pohublý, takže kromě normální stravy přidáváme i Calopet pastu. Po doléčení z něho bude krásný a pohodový kocourek. Má rád mazlení a chování a umí si to náležitě užívat.

5. 11. 2012 Kevin zvládl přemístění z jednoho depozita do druhého levou zadní - hned jak vylezl z přepravky, tak odkázal psa do správných mezí, obešel si nové působiště, všechno zkontroloval a když usoudil, že "tahle bouda docela ujde", tak si dal svačinu. Momentálně je jeho největším koníčkem honění kaštanů po linu a nahánění se s adoptivní sestřičkou Štuclinkou, se kterou pořádají rychlostní okruhy po celém bytě. Když se dosytosti vyřádí, tak se rád příjde pomazlit - to pak šťouchá hlavičkou do ruky a hlasitě přede. Je hrozně zvědavý - už se byl podívat i u sousedů:) Také se rád vyhřívá na topení a moc mu chutnají jogurty (hlavně Pribiňáček).

22. 11. 2012 odjel do Sudoměřic u Bechyně, kde bude mít k dispozici zahrádku, psího kámoše a super velkou rodinu na hraní:)

PEPÍNO
evidenční číslo V 37/12
(depozitum Hrdějovice)

Narozen: 22. 9. 2012
Pepíno je jedním z koťat Fatimy z Oázy, kterou jsme i s koťaty přijali 18. 10. 2012.
Pepíno zůstal sám zastupovat chlapi v téhle rodině. Má to trochu složité, protože ač chlapík mezi holkama, ségry jsou větší. Je to takový plašánek někdy se lekne rychlého pohybu, nebo ostrého zvuku a to potom rychle upaluje se někam schovat. Jinak je to zdravé a hravé kotě, se svými sestřičkami se oddává hrám a také jídlu, při kterém začne někdy povídat. Skoro to někdy vypadá, že to je kritika na místní kuchyni. Mimo mamčina mlíčka si dává kotěcí konzervy a chutná mu i tvaroh s jogurtem a Tatrou. Záchůdek poctivě trénuje ale na 100% to ještě někdy nevychází.

22. 11. 2012 odjel s paničkou, která studuje v Českých Budějovicích, k ní domů do domku v Srbsku.

UHLÍK
evidenční číslo R 66/12
(depozitum Písek)

OČKOVANÝ
Narozen: srpen 2012
Dne 30. 9. 2012 jsme přijali z Týna nad Vltavou malého kocourka, kterého si z velmi vážných důvodů nemohli majitele ponechat. Jméno Uhlík mu nedává jen černá barva, ale jeho neposednost a zapálenost pro každou hru. Uhlík se nehodí k rodině, která chce lenivého společníka, protože krom spánku je neustále v pohybu a pořád něco vymýšlí. Žádná věc před ním není v bezpečí. Je to ještě malé kotěcí batole, se sametovým kožíškem, které v sobě občas ukrývá bílé chloupky - asi troška z Andílka, ale dáblík převažuje :D Jinak je Uhlík moc čistotný, krásně baští a když je unavený (zatím pouze zřídka kdy) tak mu hlazení dělá moc dobře a nekonečně dlouho vrní a vrní. Ihned se spřátelil s kočičími kamarády, proto bude vhodný k nějakému zvířecímu parťákovi.

22. 11. 2012 odjel do bytu v Písku, kde na něj čeká malá ošetřovatelka a psí kamarád.

 

Další kočičky umístěné v roce 2012 naleznete na další stránce