Jdi na obsah Jdi na menu
 


Našli domov13_3

NAŠLI DOMOV V ROCE 2013

 

Na této stránce jsou kočičky, které prošly našimi depozity a nyní jsou v nových domovech.

 

ARCHIBALD GODEHARD VON BUK
evidenční číslo R 69/13
(depozitum Bechyně - Písecká)

OČKOVANÝ
Narozen: 2. 7. 2013
Archibald Godehard von Buk se narodil ráno 2. 7. 2013 v bechyňském depoziku mamince Fee von Buk, která se toulala v Buku u Jindřichova Hradce. Archibald je veselé koťátko, které zatím nejvíc zajímají pranice se sourozenci, lovení myšky nebo míčku, ovšem ulovit tety palec v ponožce zvládne také. Jak dokládá dokumentace, je to zdatný šplhoun;) Ze sourozenců je také největší křikloun, hned se hlásí hlasitým mňoukáním, když se mu něco nelíbí. Pokud zrovna neloví tkaničky, rád se věnuje odpočinku. Je možné, že bude mít po mamince delší srst, které bude nutné věnovat péči.

22. 9. Z Archibalda se stal mazlivý kocourek, rád tráví čas v přítomnosti lidí a velice rád se válí v peřinách - pokud zrovna neprohání některého ze svých sourozenců, nebo tetu Paletku. Určitě by z něj byl skvělý parťák pro jinou kočičku, protože nemá moc rád samotu. Také je zvyklý na pejsky.

27. 9. 2013 I doslechl se chrabrý rytíř Archibald o princezně Punčošce, jež dříve v píseckém depozitu přebývala. Ač poddaní její snaží se, prý samotou strádá a společnosti rytíře třeba je, aby líc její se rozjasnila. Neváhal, rytíř náš, byv srdce laskavého a rozjel se do Písku - města královského.

BASÍK
evidenční číslo M 47/13
(depozitum Č. Budějovice - Plzeňská)

OČKOVANÝ
Narozen: 6. 7. 2013
Basík se narodil kočičce Sonátě spolu s dalšími čtyřmi sourozenci u paní, která péči o kočičky nezvládala a koťátka pravidelně topila.
Basík je černý kocourek s malinko delší srstí a několika bílými chloupky na nožičkách. Basík je ze všech koťátek nejsamostatnější a nejvíce vyhledává známého člověka. Je to také velký průzkumník a často zkoumá okolí, zatímco ostatní sourozenci si hrajou společně. Jako první se naučil chodit na záchůdek a baštit granulky. Vzhledem k tomu, že se s depozitní tetou mazlí nejvíc, je to její největší oblíbenec :-)

28. 9. odjel do nového domova do bytu v Plzni. Bude členem mladé rodiny se šikovnou holčičkou jako kočičí jedináček.

ČUMÁČEK
evidenční číslo M 21/12
(depozitum Nedabyle)

KASTROVANÝ
Narozen: září/říjen 2011
Bílomouratého kocourka jsme přijali 28. 5. 2012 z občanského sdružení Cibela o.s.
Čumáček je moc hodný kocourek. Na svůj věk je drobnější. Rád si pohraje s domácím kocourkem Brumlou, ale jinak je moc klidný a nenáročný. Nemá rád chování, jistěji se cítí s tlapkami na zemi, ale pro hlazení si sám rád přijde a krásně u toho vrní.

18. 11. 2012 Čumáček je už velký kocourek. Je velmi milý a hodný. V novém domově by rozhodně uvítal kočičího kamaráda, který ho do všeho zasvětí a bude mu oporou. V kočičí společnosti je mu moc dobře a vyhledává jí. Je trochu lekavý a plašší, nemá rád rychle pohyby a pejska taky moc nemusí. Nepatří ke kočičkám, které si neustále vyžadují pozornost, stačí mu kočičí parťák a je maximálně spokojený. Pomazlit se přijde, až když vidí, že depozitní teta konečně v klidu leží a pak si krásně užije hlazení i mazlení a většinou i s tetou usne. Na přivyknutí v nové rodině bude potřebovat více času, za to se ale odmění svou milou a úžasně skromnou povahou.

24. 9. 2013 depozitářka nám píše... :-)
Čumáček je u mě už více než rok, myslím, že si tady dobře přivykl, má tady dalších 5 brášků a sestřiček a svého nej kamaráda, bez kterého nedá ani ránu - Brumlu. Jakmile nějaký zájemce na Čumáčka byl, ztratil zájem, když jsem popravdě vylíčila, že to žádný extra mazel není. Navíc jsem si jistá, že by bez Brumly strašně strádal, je na něm hodně závislý. Takže sečteno a potrženo, Čumík domov právě našel :-)

MACÍK
evidenční číslo R 83/13
(depozitum Týn nad Vltavou)

Narozen: duben 2013
Světle mouratého kocourka jsme přijali 26. 8. 2013 z obce Břehy u Týna nad Vltavou. Kocourek se zde bezprizorně potuloval již delší dobu.
Macík je velmi mazlivý a přítulný kocourek. Hned se zapojil do kočičího kolektivu a od první chvíle se zúčastňuje všech kočičích lumpáren. Záchůdek používá vzorně. Je vhodný do bytu i domku se zahrádkou.

24. 9. 2013 odjel do nového domova do obce Temelín u Týna nad Vltavou, kde bude bydlet v domku se zahrádkou.

THERA TICIANA VON BUK
evidenční číslo R 70/13
(depozitum Bechyně - Písecká)

OČKOVANÁ
Narozen: 2. 7. 2013
Thera se narodila 2. 7. 2013 v bechyňském depozitu mamince Fee von Buk, která pochází z Buku u Jindřichova Hradce. Je ze sourozenců nejchytřejší, nejstatečnější, nejsamostatnější a také nejméně křičí, když se jí něco nelíbí. Co do hravosti za svými bratry nezaostává, také umí pobíhat po bytě jako černý hopík. Na nožkách má v srsti bílé chloupky a její kožíšek příjde tetě nejhrubší ze všech tří čertíků, ale je možné, že i ona bude mít po mamince delší srst a bude potřebovat pomoct s péčí o kožíšek, aby se nezacuchal.

22. 9. 2013 Zaplačte všichni vy váhaví.... Oznamujeme, že nádherná Thera Ticiana Von Buk již zadaná jest a na hoře zvané Tábor v bytě prosluněném přebývati bude. Vazaly jejími staly se sestra tety depozitní a její druh kočkomilný a taktéž křečík Ferda zvaný.

DUSTY
evidenční číslo M 34/13
(depozitum Č. Budějovice - Plzeňská)

OČKOVANÝ, KASTROVANÝ.
Narozen: cca leden 2013
Černé odrostlé koťátko se přitoulalo na zahradu ke kočkomilným lidem, kteří již mají více svých kočiček a další již nemohli přijmout a tak se dostal 12. 6. 2013 k nám. Kocourek dostal do vínku jméno Dusty.
Dustík je moc milý a mazlivý a rád si hraje. Velmi rád také lumpačí, je to živý kocourek se stálou chutí k jídlu a spoustou nápadů. Moc rád dává čumáčkové pusinky a na svém člověku traktůrkuje až do usnutí. Když se mu něco nezdá, dokáže to pěkně okomentovat a dá Vám to najevo. Obvykle požaduje více jídla, více hlazení a více házení plyšovou myškou :-). Se svými kočičími spolubydlícími vychází bez problémů, ale s každou nově příchozí kočičkou se sžívá déle. V ideálním novém domově by měl Dastíček buď přístup na bezpečnou zahradu nebo větší rodinu, kde by se vždy našel ochotný človíček, který by ho pohladil. Za další kočičku či pejska v novém domově by byl jistě Dustíček moc rád, ale mělo by to být také povahou živější a akčnější zvířátko.

21. 9. odjel do nového domova. Pro Dustíka si přijeli původní nálezci, kteří jej celou dobu pobytu v OS Kočky sledovali. Dustík bude bydlet na Srubci v domě s velkou zahradou se spoustou dalších chlupáčů a sympatickým Samíkem :-)

BUBÍNEK
evidenční číslo M 46/13
(depozitum Č. Budějovice - Plzeňská)

OČKOVANÝ
Narozen: 6. 7. 2013
Bubínek se narodil kočičce Sonátě spolu s dalšími čtyřmi sourozenci u paní, která péči o kočičky nezvládala a koťátka pravidelně topila.
Bubínek má nádhernou lila barvu a na nožičkách proužky, jednou z něj vyroste krásný kocourek. Zatím se však projevuje především jako mamánek a je stále v patách své mamince a to i ve chvilích, kdy ostatní sourozenci tráví čas společně. Bubínek je milý a hravý.

21. 9. odešel do nového domova. Bude bydlet s velmi sympatickým mladým párem v bytě v Českých Budějovicích jako rozmazlovaný jedináček.

ŠVADLENKA
evidenční číslo R 96/13
(depozitum Týn nad Vltavou)

KASTROVANÁ
Narozena: cca 2011
Mouratou kočičku se zrzavými flíčky jsme přijali 11. 9. 2013 od zaměstnanců jedné firmy v Týně nad Vltavou. Kočička se zde zdržovala již několik dní. Brzo ráno čekala u dveří a hned se dožadovala jídla, mazlení a vpuštění dovnitř. Také během dne se pokoušela různými způsoby dostat do prostoru firmy, kde se šijí pracovní oděvy. Zřejmě se jí zalíbila profese švadlenky.
Kočička je velmi mazlivá, přítulná a milá. V bytě se chová naprosto přirozeně, záchůdek používá vzorně. S ostatními kočkami se postupně sbližuje, malí psi jí vůbec nevadí, naopak se s nimi chtěla hned kamarádit. Je vhodná do bytu i domku se zahrádkou.

17. 9. 2013 odjela do nového domova v Týně nad Vltavou. Bude bydlet v domku se zahrádkou a společnost jí bude dělat psí kamarád.

CHICHI (Čiči)
evidenční číslo M 27/13
(depozitum České Budějovice - Labská)

KASTROVANÁ, OČKOVANÁ
Narozena: cca únor/březen 2013
9. 5. 2013 jsme přijali malé koťátko, které jen nehnutě vyčerpaně sedělo dva dny u domu v českobudějovické ulici Branišovská a čekalo, jestli mu někdo pomůže, nebo zemře...
Chichi byla podvyživená, zesláblá a velmi špinavá. Vypadá to, že se pohybovala několi dní, ale spíše týdnů, bezprizorně venku. Pobolívala ji přední tlapička, v uších řádil svrab, měla popálené ouško a fousky. Největším problémem se ukázala rýma, kvůli které nemohla Chichi pořádně dýchat, spát a jíst. Teta si brala Chichi do postele, aby neprochladla a kočička toho patřičně využívala, oblehávala tetu ze všech stran a tulila se co nejtěsněji, aby se zahřála a aby jí teta náhodou neutekla. Nyní je z Chichi čisťoučká a heboučká slečna, srst se jí obměnila na krásný černý kožíšek a váha se blíží dvěma kilům. Ouško i tlapičk a se zahojily a narostly jí nové chloupky. Je neuvěřitelně mazlivá, ráda se chová a spinká na klíně, nosí v náručí a své lidi pusinkuje a objímá. V jídle je naprosto nevybíravá (její apetit je nekonečný) a velice ráda si hraje - třeba takový vysavač, to je obr myš, kterou je nutno bedlivě pozorovat a pak ulovit :-) S ostatními zvířaty se snáší velmi dobře, ani jiné kočky jí nevadí, lítá za nimi jako chlupaté torpédo. Je dokonale čistotná. Pro její historii nemocí by bylo vhodnější, aby žila v bytě. Chichi má srdce plné lásky, kterou by ráda věnovala - na oplátku, že jí tolik lidí pomohlo... Vždyť bez trošky štěstí a Vaší podpory by bylo místečko v p
osteli vedle tety prázdné. Moc děkujeme!

13. 9. 2013 byla vydána do rukou nového majitele, který si ji hned odvezl do svého domu, kde bude mít časem i možnost vyběhnout do zahrady a lézt po stromech. Čiči si zvyla bez problémů a hned ten večer se zabydlela pánovi na klíně a spala s ním v posteli.

RAUL
evidenční číslo R 87/13
(depozitum Týn nad Vltavou)

KASTROVANÝ
Narozen: cca 2012
Kocourka jsme přijali 9. 8. 2013 od paní z Českých Budějovic. K té se kocourek přitoulal v hrozném stavu, byl vyhublý, dehydrovaný a velmi nastydlý. Pani mu zajistila veškeré ošetření a jeho zdravotní stav se začal zlepšovat. Bohužel jeho dočasná majitelka musela nastoupit na velmi náročnou operaci a tak se kocourek dostal k nám.
Raul je velice šarmantní a okouzlující kocour. Velmi rád leží na parapetu a dívá se z okna a nebo se jen tak vyhřívá na sluníčku. V bytě se chová naprosto přirozeně, nic neničí. Ostatní kočky ani psi mu nijak nevadí, ale má rád svůj klid. Je to velmi vděčný strávník a tak postupně začíná přibírat na váze. U své dočasné majitelky žil v bytě, proto jej také doporučujeme především do bytu.

15. 9. 2013 odjel se skvělými majiteli až do Zlína, kde nahradí nedávno zemřelého kocourka Bedříška. Toho si majitelé adoptovali také z našeho depozita.

TRUMPETKA
evidenční číslo M 50/13
(depozitum Č. Budějovice - Plzeňská)

OČKOVANÁ
Narozen: 6. 7. 2013
Trumpetka se narodila kočičce Sonátě spolu s dalšími čtyřmi sourozenci u paní, která péči o kočičky nezvládala a koťátka pravidelně topila.
Trumpetka je nejmenší kočička z celého vrhu, nicméně právě ona jako první zabořila čumáček do maminčiny misky s paštikou a předvedla ostatním, jak se to dělá:-). Je to milá a tichá kočička a samozřejmě i mazlivá jako všichni ostatní.

15. 9. 2013 odjela do domečku na Hluboké nad Vltavou, kde bude dělat společnost roční kočičce a velmi sympatické slečně.

BECHYŇKA
evidenční číslo R 16/13
(depozitum Písek)

KASTROVANÁ, OČKOVANÁ
Narozena: listopad 2012
Kočičku jsme odchytili 12. 3. 2013 na sběrném dvoře v Bechyni. V této lokalitě se pohybuje a doslova živoří několik koček. Jsou nekastrované a tak se zde nekontrolovatelně množí. Koťata i dospěláci přežívají v haldách odpadků, a jelikož se sběrný dvůr v současnosti modernizuje, hrozí kočkám mnohá nebezpečí.
Bechyňka byla při příjmu velmi hubená, měla šelest na plicích a nemocná ouška. Z lidí měla panický strach a pouhý pobyt v jedné místnosti byl problém. Po několikaměsíčním pobytu udělala Bechyňka obrovské pokroky, miluje hlazení, zatím ale pouze od svých lidí, před návštěvou se schovává. Své lidi následuje jako pejsek, miluje jídlo, hlavně dobroty na přilepšenou. Je to vzorná kočičí dáma, vhodná hlavně do bytu, neboť moc ráda polehává na gauči a užívá si klidu. Nyní neustále léčíme kašel, ale po doléčení bude Bechyňka úžasný společník. Díky špatným zkušenostem ji doporučujeme ideálně do klidné domácnosti, ke zvířecímu parťákovi.

14. 9. 2013 odjela do Českých Budějovic, kde na ni čeká kočičí kamarád a malá ošetřovatelka.

SNOOPY
evidenční číslo R 84/13
(depozitum Písek)

OČKOVANÝ
Narozen: červen 2013
Dne 28. 8. 2013 jsme přijali z Milevska čistě bílého kocourka s blankytně modrýma očima.
Snoopy je bohužel hluchý, ale nijak ho to neomezuje, pouze neslyší, když na něj voláte a nepřijde na zavolání, ale za to si každou chvilku s Vámi užije plnými doušky. Má moc rád mazlení, to ihned zapne kočičí motůrek a nastavuje celé tělíčko. Je zvyklý na kočičí kolektiv, takže by byl v novém domově rád za zvířecího kamaráda. V jídle je nevybíravý. Navzdory svému handicapu vhodný pouze do bytu!

13. 9. 2013 odjel do bytu do Plzně, kde bude rozmazlovaným jedináčkem.

TERI
evidenční číslo M 20/13
(depozitum
Nové Hrady)

KASTROVANÁ, OČKOVANÁ
Narozena:cca květen 2012
25. 7. 2013 Terinka je krásná, vymazlená kočičí slečna. V jídle není vybíravá, ale raději upřednostní konzervu, než granulky.
Teri se snaží napodobovat svého psího kamaráda. Svou depozitní tetu vítá jako pejsek
a hned hlásí, co všechno je nového :-) velmi ráda povídá.
Ráda by však povídala v novém domově! :-(

ČTI DÁL...

Teri byla přijata do našeho depozita 8. 3. 2013 z obce Trhové Sviny. Přijali jsme ji od hodné paní, která našemu OS pomáhá jak finančně, tak materiálně již delší dobu. Nadále bude finančně přispívat na veterinární léčbu kočičky.
Teri je velmi hodná číča, která zpočátku potřebuje více trpělivosti, aby se seznámila s novým prostředím. Jinak je velmi mazlivá. Kočičí wc používá vzorně.
Pravděpodobně měla Teri úraz, jelikož má hlavičku vytočenou na pravou stranu. Vypadá to, že je lehce ochrnutá. Dle doporučení paní veterinářky bude Teri udělané vyšetření hlavy, aby se vyloučilo poškození ušního bubínku.
Terinka má estetickou vadu obou očiček, zřejmě následkem neléčeného zánětu má trošku srostlá víčka.
Uvedené handicapy Teri nikterak nevadí. Nám osobně tím přijde zajímavá a roztomilá. Prozatím je ještě brzy vypisovat její přednosti a neřesti, pokud Vás budou zajímat Terininy pokroky, dočtete se na našich stránkách, kde postupně budeme přidávat další příspěvky.

Dne 15. 3. 2013 byl Teri udělán rentgen hlavičky, kdy se zjistilo, že je vše v pořádku. Teri vytočená hlavička může být zapříčiněna následkem úrazu. V nejbližší době budeme řešit, zvažovat operaci očiček, při které by se srůsty odstranily.

10. 5. 2013 z Teri roste velikánský mazel, ráda si hoví v peřinách, pokud nespí, stále něco povídá a vyžaduje mazlení, hlazení. Když Teri chytne hravá nálada, běhá s míčkem, myšičkou po celém bytě a když se k ní přiblíží ostatní kočičky, důležitě si zavrčí a hlásá "moje myš". Teri je hravé, srandovní klubko překvapení.

10. 9. 2013 odjela kočičí slečna Teri do nového domova, do baráčku ve Dvorech nad Lužnicí, k mladému páru, kde zaplní prázdné místečko po zemřelé kočičce.

ATÝSEK
evidenční číslo R 86/13
(depozitum Týn nad Vltavou)

Narozen: květen 2013
Kocourka jsme přijali 8. 8. 2013 od dvou mladých slečen, které ho našly za veliké bouřky na sídlišti Hlinecká v Týně nad Vltavou. 
Atýsek je od první chvíle velmi kontaktní, mazlivý a přátelský. Velmi rád se chová a pokud si ho člověk chviličku nevšímá, hned si vyskočí do klína a říká si o mazlení. Ostatní kočky ani psi mu nevadí. Je to velmi vděčný strávník, chutnají mu granulky i konzervy. Záchůdek používá vzorně.

9. 9. 2013 odjel Atýsek s novou skvělou paničkou do obce Hůry u Rudolfova, kde bude bydlet v domku se zahrádkou a nahradí zde zemřelou kočičku.

ARLENKA
evidenční číslo R 58/13
(depozitum Týn nad Vltavou)

Narozena: květen 2013
Tříbarevnou kočičku jsme přijali 18. 7. 2013 od nálezkyně z Týna nad Vltavou.
Arlenka je mazlivé a přítulné kotě. Má ráda společnost ostatních koček, na pejsky si postupně zvyká. Je čistotná. Vhodná do bytu i domku se zahrádkou.

24. 7. 2013 odjela společně se Šmudlíkem do bytu v Týně nad Vltavou, ale bohužel se nám 28. 8. 2013 vrátili, jelikož majitel nepovolil zvířata v bytě.

9. 9. 2013 odjela Arlenka společně s Ivuškou s velmi sympatickými páníčky do nového domova v Českých Budějovicích.

IVUŠKA
evidenční číslo R 80/13
(depozitum Týn nad Vltavou)

Narozena: květen 2013
Ivušku a její dvě sestřičky jsme přijali 23. 8. 2013 z Českých Budějovic, kde je nalezly dvě hodné pani. Zajistily koťátkům lékařské ošetření a protože jim jejich další osud nebyl lhostejný, obrátili se na naše depozitum.
Ivuška je krásná mouratá kočička se světlou špičkou ocásku. Je mazlivá a přítulná. Nejraději lumpačí se svojí sestřičkou Mojdulkou. Kočičí záchůdek používá vzorně. Vhodná do bytu i domku se zahrádkou.

9. 9. 2013 odjela Ivuška společně s Arlenkou s velmi sympatickými páníčky do nového domova v Českých Budějovicích.

MŇAURIC HUGOLÍN VON BUK
evidenční číslo R 68/13
(depozitum Bechyně - Písecká)

OČKOVANÝ
Narozen: 2. 7. 2013
Mňauric se narodil 2. 7. 2013 v bechyňském depozitu mamince Fee von Buk, která pochází z Buku u Jindřichova Hradce. Je to veselé koťátko, které rádo dovádí se svými sourozenci, nebo loví ocas kočičí tety Paletky. Jako první ze sourozenců začal jíst i masíčko, ale maminčin mléčný bar je prostě maminčin mléčný bar:) Na Mňauricovi je vidět, že se neošidí. Vybarvením se celý pomamil a je možné, že i jeho kožíšek bude delší a proto bude potřebovat pravidelnou péči. 

Všem poddaným a vazalům se oznamuje, že Jeho blahorodí Mňauric Hugolín von Buk odjel dne 7. zářijce s úžasnou rodinou do nového domova v Lažanech, kde bude mít k dispozici domeček se zahradou na lumpáry a lov, teplou postýlku u své paničky a kočičího i psího

PUNČOŠKA
evidenční číslo R 88/13
(depozitum Písek)

Narozena: červen 2013
Dne 28. 8. 2013 jsme přijali z Milevska černobílou kočičku s velmi originální kresbou - na zadních nožičkám má legíny. Punčoška přišla ve velmi špatném stavu, byla silně začervená, apatická a nechtěla baštit. Po týdnu je to hravé a mazlivé koťátko, které už trápí pouze občasný průjem, jinak se zdá být v pořádku. Mazlí se ale pouze když chce. V jídle je nevybíravá, baští konzervu i granulky. Vhodná do bytu.

6. 9. 2013 odešla do bytu v Písku k moc hodným lidem.

GITUŠKA
evidenční číslo R 40/13
(depozitum Týn nad Vltavou)

KASTROVANÁ
Narozena: cca 2011
Nový domov hledá velice originálně zbarvená Gituška, která má černou hlavičku, ale čokoládové tělíčko. Gituška je plachá, ale odvede práci zdatného lovce. Byla by ráda, kdyby měla na lovení myšáků nějakého kočičího parťáka, se kterým by se mohla slunit venku, když nebudou zrovna "v práci" :-)

4. 9. 2013 Gituška si sama našla nový domov a to v těsné blízkosti depozita. Přestěhovala se do sousedního domu, kde pomáhá dvěma domácím kočkám s lovením myšek.

PRINCEZKA
evidenční číslo V 10/13
(depozitum Nemanice)

OČKOVANÁ
Narozena: červen 2013
10. 7. 2013 našel mladý pár mňoukající Princezku u zastávky MHD v Havlíčkově kolonii. Byla hladová a promočená. Pár si jí chtěl nechat, ale bydlí v nájmu a majitel bytu si zvířata nepřeje, tak nám jí 19. 7. 2013 donesli k umístění.
Princeznička je kočička zvídavá a hodně živá. Je společenská, ale nerada se mazlí. Stačí jí přítomnost člověka a sem tam nějaké podrbání, ale raději si s lidskýma rukama hraje :) Na svůj věk je hodně samostatná. Miluje hry ve výškách a ráda i vysoko spí - musí mít přeci přehled o tom, co se děje v jejím teritoriu. Snese se psy i kočkami. Chutnají jí kapsičky i sušené a záchod používá na jedničku. Vzhledem ke svojí "ďábelské povaze" pro ní bude ideální domek se zahrádkou, kde by mohla lovit nějaké myšky.

26. 8. Máme jednu prosbu. Pokud bude zájemce chtít Princezku ven, je nutné zakrývat nebo hodně napustit bazén. Ráda si totiž hraje s vodou a bazén by se jí mohl stát osudným :-( Musí asistovat u každé koupele, kterou depozitní teta absolvuje :D Zjistila, že mazlení také není k zahození a občas si pro něj i sama přijde. Miluje kočičí masové tyčinky, jen slyší, že teta rozbaluje pytlík a už dává hlasitě najevo, že ona by si jistě pár kousků voňavých tyčinek zasloužila...

3. 9. 2013 odjela do nového domova do Kaliště, kde bude mít dvouměsíční kamarádku a domek se zahrádkou :-)

KULIOČKO
evidenční číslo R 85/13
(depozitum Písek)

Narozen: červen 2013
Dne 30. 8. 2013 jsme přijali černého kocourka ze Strakonic, kterého zde někdo vyhodil. Kocourek na vše srandovně kulil oči, proto dostal jméno Kuliočko.
Kuliočko je velmi kamarádský, miluje lidskou společnost a vyžaduje neustálou pozornost. Rád si hraje a prozkoumává nové věci. V jídle je nevybíravý, naopak zbaští co vidí. Na záchůdek chodí jako správný chlapák. Vhodný do bytu, ideálně k někomu, kdo není hodně v práci.

31. 8. 2013 odjel k hodnému pánovi a budou spolu hospodařit.

CASTELKA
evidenční číslo R 65/13
(depozitum Písek)

OČKOVANÁ
Narozena: červen 2013
Dne 26. 7. 2013 jsme přijali dvě dlouhosrsté kočičky Faberku a Castelku ze Strakonic.
Castelka je nádherná bílomouratá kočička, která má krásnou kresbu kolem očí. Při příjmu se velmi bála lidí, nenechala člověka ani přiblížit. Nyní se pomalinku odvažuje a když je člověk opatrný, může ji pohladit. To se pak začne Castelka nastavovat a moc se jí mazlení líbí. Castelka má velmi ráda kočičí kolektiv, proto ji doporučujeme k další kočičce, ideálně mazlivé, která ji ukáže, že se nemusí bát. V jídle je nevybíravá. Vhodná do bytu. Majitele musí počítat s úpravou srsti a musí být trpělivý, pak bude Castelka skvělou společnicí.

31. 8. 2013 odjela s depozitní kamarádkou Klíšťulí do Českých Budějovic, kde se bude mít skvěle!

KLÍŠTĚ
evidenční číslo R 49/13
(depozitum Písek)

OČKOVANÁ
Narozena: květen 2013
4. 6. 2013 jsme přijali tři kočičí sirotky ze Strakonické slepičárny, kde neměli šanci na přežití. Malá černobílá holčička přišla s klíštětem na hlavičce, které se podařilo po dvou dnech odstranit. První dny byly velmi kritické, báli jsme se, že Klíšťule nepřežije, ale nyní je to nejsilnější článek kočičí party. Když má hlad dojde se najíst, nečeká, až ji někdo postrčí. Je to šílený mazlík s velkýma očima. Když ji ale přestanete hladit, začne škubat věci, aby upoutala pozornost, je to zkrátka rarášek. V novém domově by uvítala zvířecího kamaráda, se kterým by mohla lumpačit. V jídle baští konzervičky, granulky zatím nechce.

31. 8. 2013 odjela s depozitní kamarádkou Castelkou do Českých Budějovic, kde se bude mít skvěle!

MOJDULKA
evidenční číslo R 81/13
(depozitum Týn nad Vltavou)

Narozena: květen 2013
Mojdulku a její dvě sestřičky jsme přijali 23. 8. 2013 z Českých Budějovic, kde je nalezly dvě hodné pani. Zajistily koťátkům lékařské ošetření a protože jim jejich další osud nebyl lhostejný, obrátili se na naše depozitum.
Mojdulka je ze všech sourozenců největší neposeda. I ona se ale ráda mazlí a chová. V novém domově by uvítala alespoň jednoho kočičího kamaráda, se kterým by mohla dostatečně lumpačit.

31. 8. 2013  odešla Mojdulka do nového domova nedaleko depozita. Bude bydlet v bytě a bude velmi rozmazlovaným kočičím jedináčkem.

ESTERKA
evidenční číslo R 79/13
(depozitum Týn nad Vltavou)

Narozena: květen 2013
Esterku a její dvě sestřičky jsme přijali 23. 8. 2013 z Českých Budějovic, kde je nalezly dvě hodné pani. Zajistily koťátkům lékařské ošetření a protože jim jejich další osud nebyl lhostejný, obrátili se na naše depozitum.
Esterka je krásná želvovinová slečna. Je ze všech nejvíce mazlivá a přítulná. Vyhledává společnost člověka a je velmi vděčná za jakékoliv pohlazení. Je čistotná. V novém domově nepohrdne dalším kamarádem, ale vzhledem ke své klidné povaze, může být i jedináčkem.

30. 8. 2013 odjela Esterka za kočičí kamarádkou do Písku.

BINGO
evidenční číslo R 82/13
(depozitum Písek)

Narozen: červen 2013
Dne 24. 8. 2013 jsme přijali malého zrzavého kocourka, kterého přivezli majitelé s tím, že na něj dostali alergii.
Bingo má světle zrzavou barvu s tmavší kresbou, je to veliký fešák. Miluje kočičí společnost, neustále se s někým prohání, někoho škádlí a provokuje, takže je vhodný k dalším kočičkám. V jídle je nevybíravý, ale musí se krotit, neboť se cpe k prasknutí. Na záchůdek chodí jako správný chlapák. Když se vyblbne, tak se z něj stane malý uvrněný mazlík, který se chce chovat a hladit.

28. 8. 2013 odjel do Českých Budějovic, kde na něj čeká psí kamarád.

GHOSTÍK
evidenční číslo V 15/13
(depozitum Č. Budějovice - Nemanice)

OČKOVANÝ
Narozen: cca duben 2013
Ghostík jednoho dne přistál v polovině srpna jedné paní na balkoně v prvním patře. I přesto, že psala inzeráty po domech, dveřích, internetu apod., majitel se nenašel. Z rodinných důvodů (děti se ho bály) si ho nemůže nechat a tak nám ho nabídla k adopci.
Ghostík je nejspíše kříženec britské modré kočky, protože má na sobě znatelné mramorování. Je to kocourek živý, hravý a miluje lidskou přítomnost. Rád se mazlí a spí v posteli. Dobře se snáší se psíky i kočkami, ale vzhledem k jeho původu není jasné, zda tomu také tak bude až dospěje. Když teta přijde z práce domů, vítá jí jako pejsek hned za dveřmi a samozřejmě hned žaluje na ostatní, co během dne provedli :D Zbaští, co dostane. Není vybíravý a záchod používá parádně. Je zvyklý na byt, ale je hodně zvídavý, takže občasnou návštěvu zahrádky by možná uvítal.

27. 8. 2013 odešel s mladým párem do domku v Kamenném Újezdu.

RINGO
evidenční číslo R 77/13
(depozitum Písek)

Narozen: duben 2013
Dne 5. 8. 2013 jsme přijali dva kočičí sourozence Bojíka a Ringa ze Strakonic, kde se přitoulali k lidem, kteří o ně neměli zájem.
Ringo je veselý a neposedný kočičí puberťák. Rád zkoumá nové věci a nové lumpárny. Z lidí má strach, ale velice ho zajímají. Když ho hladíme, tak neví, zda má vrnět, nebo raději utéct, takže je jen otázka času, kdy si bude mazlení užívat plnými doušky. Na záchůdek chodí vzorně, takže je vhodný do bytu, ale především do baráčku se zahrádkou, kde by mohl lovit myši. V jídle je nevybíravý.

23. 8. 2013 odjel s mladým pánem do Českých Budějovic, kde bude rozmazlovaným jedináčkem.

MARMELÁDKA
evidenční číslo R 48/13
(depozitum Písek)

OČKOVANÁ
Narozen: cca začátek května 2013
Dne 20. 6. 2013 jsme přijali tři kočičí sourozence ze Strakonic. Koťátka se narodila kočičce bez domova a nemohla zde déle zůstat, neboť jim hrozilo nebezpečí v podobě blízkých kolejí.
Marmeládka je oproti sourozencům velice drobná. Při příjmu ji trošičku trápilo očíčko, ale během dne přestalo slzet, takže jistě bude vše brzy v pořádku. Je to správná kočičí holka, která se ničeho nezalekne. Když vidí člověka, běží mu naproti a čeká, co se bude dít. Na záchůdek se učíme, ale už teď se téměř vždy povede. V jídle dává přednost konzervičkám a koťecím dobrotám. Vhodný do bytu i do baráčku, ideální ke zvířecímu parťákovi.

26. 8. 2013 našla domov.

CATMAN
evidenční číslo M 54/13
(depozitum Jivno - Vyhlídky)

OČKOVANÝ
Narozen: duben 2013
Kocourek Catman byl odchycen 13. 8. 2013 na Rudolfově před dětskou ordinací. V této lokalitě byl viděn již o den dříve. Přidával se ke kolem jdoucím lidem, naříkal a často vbíhal do silnice. Pro krmení se vydrží mazlit, jinak je dost ostražitý. Na kocourkovi je vidět, že je venkovní, nelíbí se mu být zavřený a hledá, kudy by mohl utéci.

24. 8. 2013 Z Catmana se v depozitu stal postelový kocourek. Velice rychle si zvykl na mazlení, misku plnou granulek a náruč, ve které prospí celou noc. I když má možnost chodit ven, většinu dne se zdržuje v domě a hraje si s kočičím kolektivem. Nebojí se psů, koček, ani dětí a v dospělosti z něj určitě bude Pan Kocour.

26. 8. 2013 našel nový domov.

BRIKEŤÁK
evidenční číslo M 52/13
(depozitum Jivno - Vyhlídky)

OČKOVANÝ
Narozen: květen 2013
Brikeťáka spolu s bráškou jsme přijali 9. 8. 2013 od mladého páru, který sourozence nalezl na silnici kousek od Bosche v Českých Budějovicích.
Oba sourozenci jsou velmi vyhublí a mají silný svrab, který je již léčen. Brikeťák je velice mazlivé koťátko, které vyžaduje kontakt s člověkem a je velice zvědavý. Jak se naskytne příležitost, šmejdí po domě a prohání všechny hračky v dosahu. Na záchůdek chodí vzorně a v jídle je nevybíravý.
V dospělosti bude mít Brikeťák zřejmě delší srst.

23. 8. 2013 odjel s malou slečnou do domečku se zahrádkou v klidné oblasti.

MRŇOUSEK
evidenční číslo V 9/13
(depozitum Nemanice)

Očkování je v plánu na začátku srpna
Narozen: cca první týden v červnu 2013
Mouratý kocourek byl nalezen 29. června 2013  na silnici mezi Ševětínem a Drahotěšicemi, kde seděl nejspíše delší dobu a plakal, protože jeho mňoukání je zatím jen jako chrapot.
Je to milý a mazlivý kocourek, kterému moc chybí maminka a tak ji hledá mezi všemi obyvateli depozita. Jako každé kotě je hravý, kontaktní a kamarádský. Záchůdek teprve trénuje se střídavými úspěchy a také samostatné papání mu ještě nejde, takže depozitní teta musí zatím krmit kotěcím mlíčkem pipetkou. Přestože je zatím tak malinký, snaží se v hrách držet krok s kamarádem Formulkou.
Bude vhodný jak do bytu, tak do domečku se zahrádkou. Určitě ale přivítá nějakého chlupatého kamaráda.
20.8.2013 - Mrňousek odešel do domku na Rudolfově do rodiny s dvěma dětmi./span>

GARFILD
evidenční číslo M 53/13
(depozitum Jivno - Vyhlídky)

OČKOVANÝ
Narozen: květen 2013
Garfilda spolu s bráškou jsme přijali 9. 8. 2013 od mladého páru, který sourozence nalezl na silnici kousek od Bosche
v Českých Budějovicích. Oba sourozenci jsou velmi vyhublí a mají silný svrab, který je již léčen. Garfild se zatím neprojevuje, odpočívá, papá a nabírá sílu.
Při kontaktu s člověkem přede a určitě bude během pár dní veliký mazlík. Na záchůdek chodí vzorně a v jídle je nevybíravý.

13. 8. 2013 Garfild se u nás už rozkoukal a je to obrovský mazlíček, jak jsme předpokládali. Miluje kontakt s holou kůží člověka, takže neváhá zalést komukoliv pod triko. Jako oblíbené místo ke spánku si vybral televizi nebo poličku, prostě čím výš - tím líp.

20.8.2013 našel domov.

FIFINKA ZE ČTYŘLÍSTKU
evidenční číslo V 12/13
(depozitum České Budějovice - Nemanice)

OČKOVANÁ
Narozena: cca začátek června 2013
Dne 1. 8. 2013 nám přivezla paní z jedné vesničky, poblíž Prachatic, čtyři kotěcí miláčky, které jim přivedla toulavá kočička, o níž se delší dobu i s manželem starali.
Fifinka je tříbarevná velká bojovnice. Jelikož nám koťátka nálezci přinesli odchycené z venku, není Fifi ještě vymazlená a naučená se drbat. Když se jde pomalu, nechá se pohladit, i když pořád výhrůžně syčí a vrčí. vzhledem k tomu, že není plně ochočená, není momentálně vhodná na zahradu, ale v bytě, pokud se bude někdo věnovat jen jí, z ní bude brzy mazlík. Je to kočička učenlivá a samostatná. Ostatní zvířátka snáší dobře, ale klidně může být jediným zvířátkem v rodině. Záchod používá vzorně. Dá se říct že na venkovní kočičku výborně :-) Papá sušené a konzervy, není vybíravá.

17. 8. 2013 - Fifinka dnes odjela do domku se zahrádkou v Holubově k paní která je celé dni doma :)

HERKULES
evidenční číslo M 43/13
(depozitum Milevsko)

Narozen: květen 2013
Herkulese spolu s Xenou jsme přijali
21. 7. 2013 z Bavorova. Koťata k nálezcům přivedla jejich kočičí máma.
Herkules se rychle rozkoukává, bude z něj příjemný společník zvyklý na ostatní kočičky a psy. Vhodný do bytu či do baráčku se zahradou. Je čistotný, baští granulky, konzervy a maso.

12. 8. 2013 odešel do nového domova, kde bude v baráčku se zahrádkou ve Vlachově Březí. Domov bude sdílet s pejsky.

DARCY
evidenční číslo M 40/13
(depozitum Jivno - Vyhlídky)

Narozena: červen 2013
Darcy spolu s Jagrem a Regan jsme přijali ze Strakonic. Koťata byla v kontejneru na štěpku a bylo nutné je rychle přijmout do depozita. Darcy je trošku bázlivější, ale zvědavost je silnější než strach a když vidí jak si Jagr užívá mazlení, přiběhne a mazlí se také. Časem z ní nejspíš bude upovídaná kočičí slečna, protože už teď se snaží depozitní tetě vyprávět. Krásně papá namočené granulky a kotěcí kapsičky. Kočičí WC zvládá téměř dokonale.

24. 7. 2013 z Darcy se stala společenská kočičí holka. Miluje přítomnost lidí a když si jí nikdo nevšímá, vydrápe se na klín a pozornost si "vyvrní". Přede při sebemenším pohlazení a pokud se chce mazlit víc, šťouchá hlavičkou do ruky. V jídle už zvládá papat suché granulky a záchůdek používá na 100%. Během příštího týdne pojede Darcy na očkování.

11. 8. 2013 odjela do nového domova do Českých Budějovic, kde se na ni těší 3 měsíční kočičí kamarádka.

ELUŠKA
evidenční číslo R 75/13
(depozitum Týn nad Vltavou)

Narozena: cca listopad 2012
Bílomouratou kočičku jsme přijali 29. 7. 2013 od pani, která ji našla v poli u chatové oblasti za Týnem nad Vltavou. Ta se kočičky dočasně ujala, poskytla jí přístřešek a jídlo. Bohužel při jedné z mnoha silných bouřek byl přístřešek zničen a tak pani přivezla kočičku k nám.
Eluška je velmi milá a přítulná kočičí slečna. Nevadí jí ostatní kočky ani psi, má ráda lidskou společnost. Je čistotná, klidná a mazlivá.

9. 8. 2013 odjela do Českých Budějovic, kde bude bydlet v domku se zahrádkou a bude zde mít kočičího kamaráda.

MÍŠA KULIČKA
evidenční číslo R 73/13
(depozitum Týn nad Vltavou)

Narozen: květen 2013
Míšu Kuličku jsme přijali společně s brášky Kleofáškem a Kryšpínkem 30. 7. 2013 z nevyhovujících podmínek nedaleko Týna nad Vltavou.
Míša Kulička je na svůj věk velmi malinkaté kotě. Z dřívějška má zlomený konec ocásku, nijak ho to ale neomezuje. Při příjmu ho trápila zarudlá očička, stále ještě mažeme oční mastičkou. Kulička je velký neposeda a lumpík. Rád provokuje ostatní ke hrám a když je už úplně unavený, stočí se do klubíčka a hned usne. Je šikovný, záchůdek používá vzorně.

7. 8. 2013 odjel společně s Johnym se super páníčkama do nového domova, kde na ně čeká psí i kočičí kamarád.

JOHNY
evidenční číslo R 52/13
(depozitum Týn nad Vltavou)

OČKOVANÝ
Narozen: duben 2013
Černobílého kocourka jsme přijali 11. 7. 2013 od nálezců až z Příbramy. Ti ho našli u rušné silnice, kde pobíhal a snažil se ke každému přidávat. Nikdo o něj však nejevil zájem. Hrozilo mu, že jej přejede některé z projíždějích aut a tak nálezci neváhali a kocourka se ujali. Ještě před předáním do depozita mu zajistili odčervení a kompletní veterinární prohlídku.
Johny je mazlivý, přítulný a zároveň neposedný kočičí kluk. Má velmi rád společnost lidí. Ostatní kočky mu nijak nevadí a postupně si zvyká i na společnost pejsků. Je naprosto čistotný.

7. 8. 2013 odjel společně s Míšou Kuličkou se super páníčkama do nového domova, kde na ně čeká psí i kočičí kamarád.

TLAPKA
(pravé jméno)
evidenční číslo R 74/13
(depozitum Týn nad Vltavou)

OČKOVANÝ
Narozen: leden 2013
Zrzavého kocourka Tlapku jsme přijali 2. 8. 2013 od majitele, který ho z vážných rodinných důvodů nemohl mít déle u sebe.
Tlapka je moc hodný a šikovný kocour. Je čistotný, chodí také vzorně na škrabadlo. Dosud žil sice jako jedináček, seznámení s ostatními kočkami však proběhlo naprosto v klidu a tak by v novém domově jistě nějakého kočičího kamaráda uvítal. V jídle je nenáročný, chutnají mu konzervy i granulky.

6. 8. 2013 odjel se skvělými páníčky do Boršova nad Vltavou za mladším kočičím kamarádem.

KLEOFÁŠEK
evidenční číslo R 66/13
(depozitum Týn nad Vltavou)

Narozen: květen 2013
Kleofáška jsme přijali společně s brášky Kryšpínkem a Míšou Kuličkou 30. 7. 2013 z nevyhovujících podmínek nedaleko Týna nad Vltavou.
Kleofášek je krásný kocourek se sametovým kožíškem. Je trochu klidnější než jeho bráška Kryšpínek a také více vyhledává mazlení a drbání na bříšku. Záchůdek používá vzorně.

30. 7. 2013 odjel s novými páníčky do domku v Táboře, kde nahradí zemřelého kocourka.

MANČINKA
evidenční číslo V 7/13
(depozitum Nemanice)

KASTROVANÁ
Narozena: cca 2012
Vystrašené mouraté kotě našli v létě 2012 hodní lidé v lese u Lišova. Vzali jí k sobě domů a snažili se pro ni najít nový domov. Po skoro roce marného snažení byla v červnu 2013 přijata do jednoho z našich depozit.
Mančinka je mazlivá a hravá, velmi vděčná za vlídné zacházení, ale k cizím lidem je zpočátku nedůvěřivá.
Záchůdek používá na 100%. V jídle není nijak vybíravá ale přeci jen upřednostňuje konzervu před granulemi. V novém domově by uvítala nějakého zvířecího kamaráda na hraní a provádění lumpáren. Uvítala by i možnost chodit ven na zahrádku.

30. 7. 2013 odjela s novými páníky do Trhových Svinů, kde na ní čeká kočičour a domek se zahrádkou.

FABERKA
evidenční číslo R 64/13
(depozitum Písek)

OČKOVANÁ
Narozena: červen 2013
Dne 26. 7. 2013 jsme přijali dvě dlouhosrsté kočičky Faberku a Castelku ze Strakonic. Faberka je odvážnější než její sestřička, když je člověk opatrný začne se mazlit a vrnět. Při citlivém přístupu se z ní stane veliký mazlík. Je vhodná především do bytu, neboť její kožíšek potřebuje pravidelnou úpravu. V jídle nevybíravá.

26. 7. 2013 se na Faberku usmálo štěstí a vrátila se pro ni paní, která si adoptovala kočičku Daisy.

ŠEDÍK
evidenční číslo R 51/13
(depozitum Písek)

Narozen: květen 2013
4. 6. 2013 jsme přijali tři kočičí sirotky ze Strakonické slepičárny, kde neměli šanci na přežití. Šedomodrý kocourek Šedík byl od samého začátku nejslabší a trápily ho silné průjmy. V současné době je na tom zdravotně mnohem lépe, začal pomalinku přibírat a zdá se, že z něho bude veliký chlapák. Stejně jako sestřičky považuje Šedík člověka za svého rodiče, což dává najevo nekonečnou láskou, pusinkováním a nastavováním bříška. Šedík je jinak pěkné zlobidlo a určitě by nechtěl bydlet bez zvířecího kamaráda. V jídle zatím baští kočičí konzervy. Vhodný především do bytu, nebo lépe řečeno do postele.

26. 7. 2013 odjel se skvělou rodinou a malým ošetřovatelem do Českých Budějovic.

DAISY
evidenční číslo R 53/13
(depozitum Písek)

Narozena: duben-květen 2013
Dne 12. 7. 2013 jsme přijali dva kočičí sourozence - Daisy a Dicka z Českých Budějovic. Přitoulali se k hodné rodině, které nebyl jejich osud lhostejný.
Daisy je bílá kočička, která je zatím velmi vyděšená ze všech změn. Když se rozkouká je to velké zlobidlo, miluje míčky, hračky a vydrží si hrát sama celé hodiny. Mazlení se zatím bojí, ale když je člověk jemný, nechá se pohladit. Bohužel se krčí a vypadá to, že má za sebou špatnou zkušenost. Proto ji doporučujeme do klidné domácnosti, kde bude rozmazlována. V jídle sní vše co ji dáme, ale konzervy má nejraději. Vhodná do bytu.

26. 7. 2013 odjela ke skvělé paní do Písku, kde na ní čeká kočičí kamarádka.

SNĚHULKA
evidenční čislo V 11/13
(depozitum Nemanice)

OČKOVANÁ
Narozena: květen 2013
Sněhulku našli dobří lidé pohozenou na své zahradě na Srubci v polovině června. Ptali se sousedů, zda něčí není, ale setkali se pouze s negativními reakcemi a tak si jí vzali, postarali se o ní a 20. 7. 2013 nám ji předali do depozita. Sněhulka byla hladová a měla silný svrab v ouškách, který je již vyléčen. Je to bílá kočička se světle a tmavě hnědými flíčky a tmavým ocáskem. Do budoucna bude mít pravděpodobně delší srst, tudíž náročnější na péči, proto je vhodná spíše do bytu nebo domku s možností občas vyhlédnout ven, ale ne na celoroční pobyt venku. Je to kočička hodně mazlivá, přítomnost lidí vyhledává, ráda spí v klíně nebo alespoň po boku člověka. Nerada zůstává sama, ale přítomnost jiných zvířat nevyhledává (nevadí jí ani psi ani kočky). Jinak je co by každé normální kotě hravá, vymýšlí lumpárny, číhá na depozitní tetu za gaučem a když se jí povede kousnout do nohy, tak se pod gauč schová a hraje si na neviňátko :) Nejlepšími hračkami jsou šustící papírky, obaly apod. Papá kapsičky i granulky a záchod používá jako správná kočičí lady. Tak, aby neušpinila svůj hedvábný kožíšek, který neustále pucuje :)

24. 7. 2013 odjela s novou paničkou za kočičí kamarádkou siamkou.

ELLA
evidenční číslo R 56/13
(depozitum Týn nad Vltavou)

Narozena: konec května 2013
Bílomouratou kočičku jsme přijali 10. 7. 2013 společně s jejím bráškou Šmudlíkem od pani, která koťata našla na sídlišti Hlinky v Týně nad Vltavou.
Ellinka je hodně drobounká kočička. Je velmi roztomilá a přítulná. I když dosud žila pouze venku, je naprosto čistotná. Ellinka je vhodná do bytu i domku se zahrádkou a v novém domově by uvítala kočičího kamaráda.

23. 7. 2013 odjela do nového domova nedaleko Týna nad Vltavou.

RUDOLFKA
evidenční číslo R 60/13
(depozitum Týn nad Vltavou)

Narozena: květen 2013
Kočičku Rudolfku jsme přijali společně s dalšími třemi sourozenci a maminou Neluškou 16. 7. 2013 z areálu  domu s pečovatelskou službou v Týně nad Vltavou.
Rudolfka je krásná tříbarevná kočička. Je velmi milá a přítulná. Jako správné koťátko vše zkoumá a objevuje. Nejvíce ji baví hra na honěnou s některou ze svých sestřiček. Je čistotná.

23. 7. 2013 odjela do nového domova v Týně nad Vltavou, kde bude bydlet v domku se zahrádkou.

JAGR
evidenční číslo M 41/13
(depozitum Jivno - Vyhlídky)

Narozen: červen 2013
Jagra spolu s Darcy a Regan jsme přijali ze Strakonic. Koťata byla v kontejneru na štěpku a bylo nutné je rychle přijmout do depozita. Jagr je ze sourozenců nejodvážnější a nejmazlivější. Jakmile zahlédne depozitní tetu nebo strejdu, ihned běží naproti, vrní a natahuje pacinky. Krásně papá namočené granulky a kotěcí kapsičky. Kočičí WC zvládá téměř dokonale.

23. 7. 2013 odjel do nového domova v Českých Budějovicích

SULTÁN
evidenční číslo M 36/13
(depozitum Jivno - Vyhlídky)

KASTROVANÝ, OČKOVANÝ
Narozen: 2010
Sultána jsme přijali 19. 6. 2013 od slečny z Novosedel nad Nežárkou, ke které se před 14-ti dny zraněný a vyhublý přitoulal.
Sultán je mohutný kocour, podle veterináře se jedná o křížence Mainské mývalí kočky. Je stále pohublý, ale má velikou chuť k jídlu a není vybíravý, takže jistě brzy přibere. Je to mazlivý kocourek, stále si s depozitní tetou povídá a začíná se kamarádit s dalšími kočkami. Sultán vypadá jako hrdá, divoká šelma a přitom je to obrovské kotě, toužící po lásce, které miluje vodu. Jakmile depozitní teta opustí koupelnu po sprchování, Sultán vběhne do sprchového koutu a začne se vyvalovat po mokrých dlaždicích. Stejně tak, když je čerstvě vytřeno, lehne si na podlahu a „koupe se“. Sultán je vhodný do domečku se zahrádkou, kde by se mohl vyřádit. Péče o jeho kožich není náročná, má sice delší srst, ale ta se necuchá a Sultán při česání drží - je vidět, že taková péče se mu líbí.

22. 7. 2013 odjel do Počátek, kde na něj čeká kocourek z našeho OS :-)

MERITKA
evidenční číslo R 59/13
(depozitum Týn nad Vltavou)

Narozena: květen 2013
Kočičku Meritku jsme přijali společně s dalšími třemi sourozenci a maminou Neluškou 16. 7. 2013 z areálu  domu s pečovatelskou službou v Týně nad Vltavou.
Meritka je krásná tříbarevná kočička. Je to takový neposedný čertík, který stále něco zkoumá a objevuje. Nejvíce si hraje a lumpačí se svojí sestřičkou Leonkou. Je čistotná.

20. 7. 2013 odjela s novými páníčky a psím kamarádem  Árčím do nového domova do bytu v Písku.

LEONKA
evidenční číslo R 61/13
(depozitum Týn nad Vltavou)

Narozena: květen 2013
Kočičku Leonku jsme přijali společně s dalšími třemi sourozenci a maminou Neluškou 16. 7. 2013 z areálu  domu s pečovatelskou službou v Týně nad Vltavou.
Leonka je krásná želvovinová kočička. Je mazlivá, přítulná a čistotná. Je vhodná do bytu i domku se zahrádkou.

20. 7. 2013 odjela do bytu v Českých Budějovicích za kočičím kamarádem.

LUPÍNO
evidenční číslo R 37/13
(depozitum Týn nad Vltavou)

Narozen: cca 11. 5. 2013
Kocourka jsme přijali společně s jeho maminou a dalšími sourozenci 18. 5. 2013 z lokality, kde kočky nejsou vítány a koťata by byla usmrcena.
Lupíno je bílozrzavý kocourek, který má neustále hlad. Jakmile se od něho mamina na chvíli vzdálí, spustí ohromný křík a dožaduje se mlíčka.

20. 7. 2013 odjel do nového domova do Českých Budějovic. Bude bydlet v bytě s terasou a lumpačit může s dalšími kočičími kamarády.

DICK
evidenční číslo R 54/13
(depozitum Písek)

Narozen: duben-květen 2013
Dne 12. 7. 2013 jsme přijali dva kočičí sourozence - Daisy a Dicka z Českých Budějovic. Přitoulali se k hodné rodině, které nebyl jejich osud lhostejný. Dick je pořádný kočičí puberťák, který nenechá nic na svém místě. Když se vyřádí, rád si přijde pro pomazlení, okamžitě zapme motůrek a je spokojený. V jídle je nevybíravý. Vhodný do bytu, ideálně ke kočičímu parťákovi.

13. 7. 213 odjel se skvělou paničkou a malým synem do Českých Budějovic, kde na něj čeká kočičí kamarád.

ANDÍK
evidenční číslo R 38/13
(depozitum Týn nad Vltavou)

Narozen: cca 11. 5. 2013
Kocourka jsme přijali společně s jeho maminou a dalšími sourozenci 18. 5. 2013 z lokality, kde kočky nejsou vítány a koťata by byla usmrcena.
Andík je bílomouratý kocourek. Také jeho největší starostí je zatím jen pravidelný přísun mlíčka. A pokud má pocit, že je snad šizený, umí spustit opravdu pořádný křik.

16. 7. 2013 odjel do nového domova společně s kočičkou Bobulkou.

BOBULKA
evidenční číslo R 32/13
(depozitum Týn nad Vltavou)

Narozena: 16. 4. 2013
Bobulka je tmavě mouratá kočičí slečna, která je velmi zvídavá a neposedná. Nejraději si hraje se svojí sestřičkou Jácinkou. U mističky je vždy mezi prvními, velmi jí chutnají paštičky pro koťátka, tvaroh a mlíčko od maminky. Adopce je možná od poloviny června.

16. 7. 2013 odjela do nového domova společně s kocourkem Andíkem.

FORMULKA
evidenční číslo V 8/13
(depozitum Nemanice)

OČKOVANÝ
Narozen: květen 2013
Bílomouratý kocourek byl nalezen 22. června 2013 v Nemanicích, kde se dva dni a dvě noci skrýval mezi auty a plakal.
Je to velmi živý a rychlý kocourek, na svůj věk skokově nadaný. Miluje hry s míčky, kočičími i psími spolubydlícími a v noci se snaží ukrást depozitní tetě vlasy :-)
Jako správné zdravé kotě šplhá po výškách a potom se bojí, že spadne, takže musí být tetou zachráněn a ukonejšen z toho hrozného zážitku (který ovšem za chvíli s nadšením zopakuje). Záchůdek se naučil používat rychle a papá zatím jen konzervy, do kterých jsou mu občas přimíchány granulky.

10. 7. 2013 odjel do nového domova.

 

PAVLUŠKA
evidenční číslo R 94/13
(depozitum Týn nad Vltavou)


Narozena: květen 2013
Tříbarevnou kočičku Pavlušku jsme přijali společně s její sestřičkou Leničkou 11. 7. 2013.
Obě kočičky jsou mazlivé a přítulné. Pavluška je velká průzkumnice, vše nové musí ihned řádně prozkoumat. Je čistotná, vhodná do bytu i domku se zahrádkou.

11. 7. 2013 odjela společně se svojí sestřičkou do domku se zahrádkou do Chrášťan u Týna nad Vltavou.

 

 

LENIČKA
evidenční číslo R 50/13
(depozitum Týn nad Vltavou)


Narozena: květen 2013
Tříbarevnou kočičku Leničku jsme přijali společně s její sestřičkou Pavluškou 11. 7. 2013.
Obě kočičky jsou mazlivé a přítulné. Lenička je více klidnější a opatrnější. Je čistotná, vhodná do bytu i domku se zahrádkou.

11. 7. 2013 odjela společně se svojí sestřičkou do domku se zahrádkou do Chrášťán u Týna nad Vltavou.

ANINKA
evidenční číslo R 39/13
(depozitum Týn nad Vltavou)

Narozena: cca 11. 5. 2013
Kočičku jsme přijali společně s její maminou a dalšími sourozenci 18. 5. 2013 z lokality, kde kočky nejsou vítány a koťata by byla usmrcena.
Aninka je krásné tříbarevné koťátko, ze kterého jistě vyroste úplná kočičí modelka. I když také ona je velký jedlík, není tak ukřičená jako její bráškové.

11. 7. 2013 odjela s novými majiteli do Dražiček, kde bude bydlet v domku se zahrádkou a bude zde mít psí i kočičí kamarády.

TRIXIE
evidenční číslo M 32/13
(depozitum Jivno-Vyhlídky)

KASTROVANÁ, OČKOVANÁ
Narozena: 2010
5. 6. 2013 k nám dovezly dvě slečny tříbarevnou kočičku, která se od loňského roku toulala v Ostrolovském Újezdě u Borovan.
Trixie je velmi vyhublá a měla těžce poraněný ocásek, proto bylo rozhodnuto o jeho amputaci. Současně s operací ocásku byla vykastrována.
Trixie je drobounká kočička, která zahrnuje láskou vše ve svém okolí. Neustále se mazlí a stačí, aby na ní depozitní teta promluvila a už krásně hlasitě přede. Také je skvělá pacientka. Poslušně papá léky a ani nemá snahu olizovat si rány. V jídle zatím upřednostňuje konzervy a přímo je hltá. Asi se obává, že jí je někdo sní. Další kočky ani psi jí nevadí, nebojí se hlasitých zvuků ani dětského pláče. Je čistotná a perfektně zvládá chodit na kočičí WC.

15. 6. 2013 Trixie se již uzdravila a ocásek jí vůbec neschází. Velice rychle si zvykla na život v domě a je nesmírně vděčná za krmení, lásku a péči, které se jí dostává. Trixie má možnost volně chodit do zahrady, ale je vidět že venkovní svět ji už neláká. Sama se vypraví maximálně 3 metry ode dveří a dál nemá potřebu chodit. Depozitní tetu neustále hlídá a doporovází po domě jako pejsek a pokud teta odejde ze zahrady, sedne si Trixie za vrátka a volá tetu zpátky. Je to nejmazlivější kočička jakou depozitní teta zná a nové majitele zahrne spoustou kočičí lásky a vděku.

7. 7. 2013 odjela do nového domova.

PIŠKOTEK
evidenční číslo R 47/13
(depozitum Písek)

Narozen: cca začátek května 2013
Dne 20. 6. 2013 jsme přijali tři kočičí sourozence ze Strakonic. Koťátka se narodila kočičce bez domova a nemohla zde déle zůstat, neboť jim hrozilo nebezpečí v podobě blízkých kolejí.
Piškotek je zatím vyděšený a při prudkém pohybu se raději schová. Když si ho člověk vyndá, začne se mazlit a hrát si, takže jen potřebuje čas na rozkoukání. Je velmi kamarádský na ostatní kočičky. Na záchůdek se učíme, ale už teď se téměř vždy povede. V jídle dává přednost konzervičkám a koťecím dobrotám. Vhodný do bytu i do baráčku, ideální ke zvířecímu parťákovi.

5. 7. 2013 našel domov u rodiny z Písku, kde bude mít malé ošetřovatele.

TVARŮŽEK
evidenční číslo R 46/13
(depozitum Písek)

Narozen: cca začátek května 2013
Dne 20. 6. 2013 jsme přijali tři kočičí sourozence ze Strakonic. Koťátka se narodila kočičce bez domova a nemohla zde déle zůstat, neboť jim hrozilo nebezpečí v podobě blízkých kolejí.
Tvarůžek je největší ze sourozenců, je dokonce o více než 100g těžší než sourozenci. Zatím se rozkoukává, ale bude to veliký lump a dráček, co nenechá nic v klidu. Když si ho člověk vezme do náručí, tak krásně přede a nechá se mazlinkovat. Na záchůdek se učíme, ale už teď se téměř vždy povede. V jídle dává přednost konzervičkám a koťecím dobrotám. Vhodný do bytu i do baráčku, ideální ke zvířecímu parťákovi.

4. 7. 2013 odjel do super domova do Českých Budějovic, kde bude mít psího kamaráda.

Fotky jsem ani nestihli pořídit :-)

ARČÍ
evidenční číslo R 93/13
(depozitum Týn nad Vltavou)

Narozen: cca konec dubna 2013
Mouratého kocourka jsme přijali od nálezkyně 13. 6. 2013 společně se sourozenci Emičkou a Bastíkem.
Arčí je zatím ze všech sourozenců nejklidnější. Vše bedlivě pozoruje a do společných her a lumpáren se zapojuje až po důkladném promyšlení. Je čistotný. Chutnají mu granulky i konzervy. Je vhodný do bytu i domku se zahrádkou.

21. 6. 2013 odjel společně se svoji sestřičkou Emou do nového domova do Vitína.

Fotky jsem ani nestihli pořídit :-)

EMA
evidenční číslo R 50/13
(depozitum Týn nad Vltavou)

Narozena: cca konec dubna 2013
Tříbarevnou kočičku jsme přijali od nálezkyně 13. 6. 2013 společně se sourozenci Arčím a Bastíkem.
Emička je velká průzkumnice. Ráda objevuje nové věci a nové kamarády. Má ráda granulky, konzervy i kapsičky. Je čistotná. V novém domově by uvítala dalšího kočičího kamaráda.

21. 6. 2013 odjela společně se svým bráškou Arčím do nového domova do Vitína.

MÍŠA
(pravé jméno)
evidenční číslo R 35/12
(depozitum Písek)

KASTROVANÝ, OČKOVANÝ
Narozen: leden 2010
Dne 18. 6. 2012 jsme přijali statného kocourka, kterému zemřela majitelka a rodina si ho nemohla nechat.
Míša je krásný černobílý kocour, který slyší na své jméno a vždy přijde na zavolání. Na Míšovi je znát, že bydlel se starou paní, neboť není moc mazlivý, ale rád si povídá. Člověku dobře rozumí. Pohladit se nechá po ránu, nebo večer, nebo když má člověk něco dobrého, jinak má rád svůj klid. Od začátku je naprosto čistotný. Je vhodný pouze do bytu, ideálně ke starším lidem.

29. 6. 2013 odjel bydlet do domečku do Blatné, kde bude řádně rozmazlovaným kocourkem.

AGULKA
evidenční číslo R 45/13
(depozitum Týn nad Vltavou)

Narozena: začátkem května 2013
Malinkou kočičku Agulku jsme přijali 28. 5. 2013 od nálezkyně z Nepomuku.
Agulka je velmi čiperné a zvídavé kotě. Zpočátku jsme ji museli krmit, naštěstí se jí brzy ujala kočičí mamina Alžbětka, která jí poskytuje dostatek mlíčka a kočičí péče. Agulka je mezi svými adoptivními sourozenci velmi spokojená, společně objevují nové věci a vymýšlejí koťátkovské lumpárny.

30. 6. 2013 odjela s novými majiteli do domku nedaleko Kaplice, kde na ni již čekají tři kočičí kamarádi.

Další kočičky umístěné v roce 2013 naleznete na další stránce