Jdi na obsah Jdi na menu
 


Našli domov13_4

NAŠLI DOMOV V ROCE 2013

 

Na této stránce jsou kočičky, které prošly našimi depozity a nyní jsou v nových domovech.

SVĚTLUŠKA
evidenční číslo R 118/13
(depozitum Týn nad Vltavou)

Narozena: cca konec srpna 2013
Malinkou bílomouratou kočičku jsme přijali 24. 10. 2013 z obce Všemyslice.
Světluška byla zpočátku plachá a celá vyděšená ze všech změn, které jí potkaly. Po několika dnech se sžila s ostatními koťaty a už se aktivně zapojuje do lumpáren, které spolu provádějí. Také přišla na to, že takové hlazení a chování je moc a moc příjemné. Velmi se už těší do nového domova, kde jistě bude rozmazlovaným kočičím miminkem.

8. 12. 2013 odjela Světluška společně s Majdou do nového domova do Korosek, kde na ně čeká starší kočičí kamarád.

MAJDA 1
evidenční číslo R 124/13
(depozitum Týn nad Vltavou)

Narozena: cca květen 2013
Tříbarevnou kočičku jsme přijali 16. 10. 2013 z Týna nad Vltavou.
Majda je velmi milá, přítulná a společenská kočička. Má ráda společnost ostatních koček a je zvyklá i na pejsky. Je čistotná. V novém domově by uvítala alespoň jednoho kočičího kamaráda.

8. 12. 2013 odjela společně se Světluškou do nového domova do Korosek, kde na ně čeká starší kočičí kamarád.

MŇAULINDA
evidenční číslo R 125/13
(depozitum Týn nad Vltavou)

Narozena : cca září 2013
Mouratou dlouhosrstou kočičku jsme přijali 8. 12. 2013 od dvou nálezkyň z Týna nad Vltavou. Kočička se několik dní bezprizorně potulovala venku a dožadovala se společnosti. V depozitu se ihned vrhla do misky s jídlem a  hlasitým vrčením všem dávala najevo, že se nehodlá s nikým dělit.
Mňaulinda je krásná kočičí slečna s velkýma kukadlama. Má ráda společnost lidí i ostatních zvířat. Nejvíce se jí líbí chování a mazlení.

8. 12. 2013 odjela s mladou rodinou do domku do Chelčic, kde na ni čekají další zvířecí kamarádi.

XENA
evidenční číslo M 42/13
(depozitum Milevsko)

OČKOVANÁ
Narozena: květen 2013
Xenu jsme přijali 21. 7. 2013 spolu s jejím bráškou Herkulem z Bavorova. Nálezce přivedla ke koťátkům jejich kočičí maminka.
Z Xeny se rychle stala královna depozita, je velice kontaktní, miluje mazlení, prostě ideální společnice. Výborně vychází i s pejsky. Má ráda mlíčko, kterého se přímo dožaduje a při konzumaci nahlas mlaská, aby teta poznala, jak moc jí chutná. Jinak není v jídle vybíravá, sní vše, co se jí naservíruje a je také velice čistotná.

13. 11. 2013 Xena je velmi kontakní kočička, která každé ráno spěchá do koupelny, když se vypravujeme do práce, aby nás přivítala a pošmudlila se s námi. Mazlení se dožaduje téměř neustále, je schopna se na svoji obět vyšplhat. Mazlení si užívá ve veškerých možných polohách. Je hodně temperamentní a proto by byla velmi ráda za kočičího kamaráda.

8. 12. 2013 našla nový domov, kde bude mít zvířecí kamarády a bude mít možnost chodit ven.

MOUR
evidenční číslo M 84/13
(depozitum Č. Budějovice - Nemanice)

KASTROVANÝ, OČKOVANÝ
Narozen: cca 2004
18. 10. 2013 se vyhublý kocourek přitoulal k lidem na zahradu v Boršově nad Vltavou. Ti si ho bohužel nemohli nechat, proto kontaktovali nás a my ho přijali dne 28. 10. 2013. Kocourek byl silně vyhublý, měl zánět v očích, silnou rýmu, špatně dýchal a my moc děkujeme rodině, která se o něj těch 10 dní pečlivě starala (vykapali mu očíčka, nakrmili ho).
Mour stále špatně dýchá, je zahleněný a dehydrovaný. Zvláštní jsou na něm dva přední vystouplé zoubky jak upíří :) Je velmi komunikativní, rád se mazlí a hlasitě u toho vrní. Nechá se i pochovat, je to pohodář, dobře reaguje na psíky i kočičky. Již se naučil používat kočičí záchod.

8. 12. 2013 odešel do nového domova v Českých Velenicích, kde bude bydlet v baráčku s dvěma pejsky a dvěma kočičíma kamarádama. Až se mu bude chtít, bude se moct vyvalit také na zahradě :-)

MYŠPULÍN ZE ČTYŘLÍSTKU
evidenční číslo V 14/13
(depozitum České Budějovice - Nemanice)

OČKOVANÝ
Narozen: cca začátek června 2013
Dne 1. 8. 2013 nám přivezla paní z jedné vesničky poblíž Prachatic čtyři kotěcí miláčky, které jim přivedla toulavá kočička, o níž se delší dobu i s manželem starali.
Myšpulínek je mouratý kocourek, který se ze začátku kontaktu s člověkem spíše vyhýbal a byl vyplašený. I přes to měl rád společnost depozitní tety a rád odpočíval v její přítomnosti. Také byl ze začátku silně začervený a apatický, což způsobovala viróza. Po dobrání antibiotik a odčervení ožil a konečně si začal hrát se sourozenci. Myšpulín je vhodnější do bytu, neboť se při větším hluku schovává. Je tedy vhodný především do klidné domácnosti bez dětí. Pokud si ale získáte jeho důvěru, je vám oddán celým svým srdíčkem. O jídlo si po ránu hlasitě řekne, aby se na něj náhodou nezapomnělo. Baští vše, co se mu naservíruje a záchod používá na jedničku.

23. 10. 2013 za těch pár dní, co odešel bráška Bobík, se Myšpulín hodně změnil. Možná mu došlo, že když bude protiva a nemazlík, lidi jej chtít nebudou a tak začal po ránu chodit za tetou do postele a škemrá o drbání. Občas už u mazlení i vrní :) Chovací stále není a nejspíše nikdy nebude. Při příchodu už chodí tetu s ostatními vítat. Miluje, když se může pejskům pověsit na krk a zlobit je :D pořád si ale myslíme, že klidná domácnost pro něj bude ideální, i když to vypadá, že snese i nějakého toho mazlíka k sobě.

7. 12. 2013 odjel do nového domova, kde bude bydlet v bytě s mladým párem a čtyřnohým psím kamarádem.

CHIQUITA
evidenční číslo M 76/13
(depozitum Jivno - Vyhlídky)

KASTROVANÁ, OČKOVANÁ
Narozena: duben 2013
Chiquita se 16. 10. 2013 sama přitoulala do jivenského depozita a evidentně se jí u nás líbí. Ihned si našla záchůdek i misku a celkově se zdá, že někomu patřila. S kočkami se zatím nekamarádí, psi jí nevadí a malých dětí se nebojí.

21. 10. 2014 Naše domněnka, že Chiquita někomu patřila, se stále více potvrzuje. Chová se jako bytová kočka a svět venku ji neláká. Automaticky zvládá kočičí wc, spinká v pelíšku, v přepravce nebo na škrabadle a je zvyká na běžné zvuky domácnosti (vysavač, TV aj.). Evidentně je také zvyklá na malé dítě. Kočky jí nevadí, na psy zatím nemá stálý názor. Skoro nemňouká, ráda leží depozitní tetě v klíně a nebo řádí s šantovým pytlíčkem nebo chrastící myškou po domě.

5. 12. 2013 díky umisťovací výstavě na adventních trzích odjela o pár dní později k mladé mamince s dvouletou holčičkou do bytu.

ČIKOUŠEK
evidenční číslo R 123/13
(depozitum Týn nad Vltavou)

OČKOVANÝ
Narozen: květen 2013
Kocourka jsme přijali 16. 8. 2013 z Českých Budějovic.
Stejně jako většinu nalezených koťat i jeho trápila delší dobu rýma. Nyní je však již naprosto v pořádku. Čikoušek je velmi kontaktní, přátelský a mazlivý kocourek. Jeho delší srst potřebuje pravidelnou péči a proto je vhodný zejména do bytu.

5. 12. 2013 odjel k velmi sympatickým lidem do bytu v Českých Budějovicích, kde nahradí zemřelého kocourka.

FANFÁN
evidenční číslo M 88/13
(depozitum
Karlov u Bechyně)

OČKOVANÝ
Narozen: červen 2013
Přijat 13. 10. 2013 z Bechyně, kde žil i se svými sourozenci venku a krmili je hodní místní lidé.
Fánfán je neposedné, rozverné kotě s černým kožíškem a bílým flíčkem na krku pod bradičkou. Se sestřičkou Clariskou řádí jak černé kočičí bratrstvo, společně snad už tisíckrát ulovili a zakousli všechny plyšové hračky. A když má dost her, honění a lumpačení, usadí se vám na klíně a za stálého předení vyžaduje hlazení a drbání.
V novém domově by byl rád za parťáka (ideálně sestřička Clariska), se kterým by mohl dovádět.

5. 12. 2013 odjel do nového domova do bytu v Týně nad Vltavou s mladou paní a jejím tříletým synkem, kde bude rozmazlovaným jedináčkem.

BLEDULKA
evidenční číslo R 110/13
(depozitum Týn nad Vltavou)

Narozena: cca konec července 2013
Tříbarevnou kočičku Bledulku a její dvě sestřičky jsme přijali 23. 10. 2013 od pani, která koťata zachránila před jistou smrtí.
Bledulka je milá a pohodová kočička. Je to velký mazílek, moc ráda se chová a nechá se drbat na bříšku. Vhodná do bytu i domku se zahrádkou, kam by nejraději odešla s jednou ze svých sestřiček.

3. 12. 2013 se Bledulka dočkala vytouženého nového domova. Odjela do domku do Ostrolovského Újezda, kde na ni čekají další tři kočičí kamarádi. Pro Bledulku si přijela pani, která ji a její sourozence zachránila. Protože Bledulka byla od začátku její srdeční záležitost, nemohla odolat :-)

SNĚŽENKA
evidenční číslo M 62/13
(depozitum Jivno - Vyhlídky)

OČKOVANÁ
Narozena: červen 2013
Dne 7. 9. 2013 jsme přijali z Milevska kočičku a kocourka.
Kočička Sněženka je bílá a slyší. Zatím jsou oba velice vystřašení a není s nimi možná prakticky žádná manipulace. V jídle je nevybíravá a kočičí wc zvládá perfektně. Postupem času budeme přidávat nové informace.

13. 9. Sněženka se v naší péči celkem uklidnila. I když si pořád hraje na velkou tvrďačku, tak se nechá pochovat, v náručí přede a ráda se hladí. Je to veliký pokrok, když k nám přišla byla divoká a nekontaktní. Věříme, že do konce příštího týdne bude Sněženka již naprosto mazlivá.

10. 10. Sněženka si již zvykla na člověka a za kapsičku nebo nějakou jinou dobrotu je ochotná se sama přijít pomazlit. Krásně začíná nabírat na váze, zlepšuje se jí kožíšek a celkově je to úplně jiná kočička než na začátku. Nový majitel musí počítat s tím, že Sněženka potřebuje čas, aby si zvykla, ale pokud se jí ho dostane, oplatí to majiteli obrovskou porcí kočičí lásky.

31. 10. Sněženka je již plně zvyklá na chod domácnosti s malým dítětem, psy a kočkami. Ven nechodí a i do budoucna bude vhodná spíše do bytu. Po chvilce na rozkoukání je to čertík, co vymýšlí kočičí lumpárny.

30. 11. 2013 odjela do Soběslavi, kde nahradí zemřelého kocourka.

ŠIMŮNEK
evidenční číslo M 85/13
(depozitum Kájov)

OČKOVANÝ
Narozen: červen 2013
Pětiměsíční zrzavý kocourek byl nalezený, jak se potuluje u lesa. Nálezkyně jej předala kvůli silné alergii 25. 10. 2013 do depozita.
Šïmůnek je velký mazel, který miluje společnost a moc rád si hraje s druhým depozitním kotětem Rockym, se kterým vyvádí neuvěřitelné věci. Je to kocourek docela upovídáný, umňoukaný ale velmi milý, s dětmi je hned kamarád. Kocourek je drobnější, ale předpisově se stravuje a chodí vzorně na záchůdek. Je odčervený a v nejbližších dnech bude naočkovaný.

8. 11. 2013 Šimůnek je moc šikovný a klidný kocourek. Rád si hraje, ale také má rád svojí chvilku klidu v malém pelíšku. V depozitu je necelé dva týdny a začíná nabírat na váze. Na veterině byl úplně klidný při vyšetření i očkování. Zasloužil by si hodnou a milou rodinu s dětmi, které miluje.

2. 12. 2013 odjel s novou rodinou do domku se zahradou na Nových Hradech, kde na něj čekají dva kluci a jedna malá cácorka.

BONY
evidenční číslo M 101/13
(depozitum Kájov)

Narozen: srpen 2013
Bony byl odchycen na vltavském sídlišti v Českých Budějovicích, kde se toulal delší dobu. Sice byl při příjmu velice plachý a ustrašený, ale po pár dnech se z něj stal kontaktní kocouří kluk. Je spokojený, že je v teple a má si s kým hrát. Potřeboval by rodinu, kde by byl čas na zvykání si, protože od lidí stále čeká špatné věci a né ty dobré. Depozitní teta se sice snaží chovat, hladit a Bony následně začne příst a užívat si to, ale stále to v něm je, bojí se. Byl by vhodný ideálně do bytu, kde by nebyl sám.

1. 12. 2013 odjel do nového domova ve Svatém Jáně nad Malší, kde bude jako jedináček v nové rodině čítající dva dvojnožce. Bonny bude v domku s uzavřeným dvorem, kde se budou mít  všechny myšky z okolí před tímhle malým kočičím zlobidlem na pozoru.

REGAN
evidenční číslo M 39/13
(depozitum Jivno - Vyhlídky)

OČKOVANÁ
Narozena: červen 2013
Regan byla nalezena spolu s Jagrem a Darcy v kontejneru na štěpku ve Strakonicích. Zpočátku depozitní tetě úplně nedůvěřovala, stejně jako větším kočičkám. Svůj strach ale překonala a dnes je z Regan mazlivá kočičí slečna, která se ráda nechá opečovávat od jiných kočiček, s depozitní tetou spí v posteli a depozitnímu strejdovi pomáhá při práci na PC. Psů se nebojí, vychází i s malým dítětem a záchůdek zvládá používat na 100%. Určitě by v novém domově uvítala nějakého kočičího parťáka.
Regan již byla jednou umístěna, bohužel jí domácí kočička nepřijala, pokoušela se jí ublížit a tak byli noví majitelé nuceni Regan vrátit.

21. 10. 2013 Regan je kočičí hlídač dobrého spánku. Když si jde depozitní teta lehnout, Regan se jí stočí do vlasů, čumáček si opře o tety ucho nebo krk a spí. Celkově na mazlení miluje lidský obličej a dává krásné pusinky. Pomalu se uklidňuje a začíná si hrát jak s depozitní tetou, tak se zbytkem zvířat v depozitu.

30. 11. 2012 díky umisťovací výstavě na adventních trzích odjela se sympatickým párem bydlet do Úsilného.

ČIČORKA
evidenční číslo R 122/13
(depozitum Týn nad Vltavou)

OČKOVANÁ
Narozena: cca květen 2013
Čičorku jsme přijali 11. 7. 2013 společně s dalšími sourozenci z Mirotic u Písku. Krátce po příjmu onemocněla chřipkou, která se jí, i přes léčbu antibiotiky, ještě několikrát vrátila. Nyní je již zcela v pořádku a moc se těší do nového domova.
Čičorka je velmi mazlivá a přítulná kočička. Zároveň je to taková neposeda, která nepromešká žádnou příležitost k provádění kočičích lumpáren. Miluje společnost lidí, je zvyklá i na pejsky. V novém domově by přivítala alespoň jednoho kočičího kamaráda, se kterým by mohla náležitě lumpačit.

30. 11. 2013 díky umisťovací výstavě na adventních trzích odjela do Ševětína společně s další kočičkou z Cibela o.s. do nového domova, kde bude moci lumpačit jak doma, tak venku :-)

ŽBRDINKA
evidenční číslo, R121/13
(depozitum Bechyně - Písecká)

Narozena: cca půlka září 2013
Žbrdlinka se 11. 11. 2013 přitoulala nálezkyni na zahrádku, ta si jí bohužel nemůže nechat, neboť domácí pejsek to těžce nese.
Žbrdlinka je zpočátku malinko stydlivá, ale jak jí pohladíte, je z ní chlupaté vrnící tornádo, které začne řádit, honit míčky, ochomýtat se kolem nohou a dožadovat se pozornosti. Miluje přítomnost člověka, nejraději má klidné večery, kdy si pohraje a pak si jde ke své tetě odpočinout, zachumlá se do vlasů a spokojeně spolu sledují televizi. Je 100% čistotná, baští granulky i konzervy.

29. 11. 2013 odjela do nového domova do Adamova, kde bude mít dva psí kámoše ke zlobení.

BOJÍK
evidenční číslo R 76/13
(depozitum Písek)

OČKOVANÝ
Narozen: duben 2013
Dne 5. 8. 2013 jsme přijali dva kočičí sourozence Bojíka a Ringa ze Strakonic, kde se přitoulali k lidem, kteří o ně neměli zájem. Bojík neznal lidské pohlazení ani lásku, proto si ji nyní užívá plnými doušky. Člověku, kterému věří, udělá, co na očích vidí. Rád dává pusinky a předvádí se. Když má dobrou náladu, tak aportuje myšku. Jako čistě bytový kocourek by byl nešťastný, rád by ukazoval ve volných chvílích své lovecké umění. Ideálním bydlením by byl rodinný baráček, kde by mohl chodit ven, ale zároveň s páníčky lenošit u televize. Bojík je naprosto nekonfliktní kocourek, raději uteče, než aby se popral. Je to ideální společník pro starší lidi, kocourek s velikým srdcem, který chce dělat člověku neustále jen radost.

VIDEO AGILIŤÁCKÉHO BOJÍKA ZDE :-)

26. 11. 2013 odjel ke skvělé rodině do rodinného baráčku, kde na něj čeká spoustu zvířecích kamarádů.

EDYNKA
evidenční číslo R 106/13
(depozitum Týn nad Vltavou)

OČKOVANÁ
Narozena: srpen 2013
Mouratou kočičku donesly přímo do depozita 10. 10. 2013 dvě slečny, které ji našly na sídlišti Hlinky v Týně nad Vltavou.
Edynka je velmi milá a přítulná kočička. Po příchodu se bez problémů skamarádila s ostatními kočičími obyvateli a nevadí ji ani přítomnost pejsků. Hned se také vrhla do mističky s jídlem. Chutná jí naprosto všechno, pokud má možnost výběru, dává přednost masíku, konzervám a kapsičkám. Je vhodná do bytu i domku se zahrádkou.

Edynka již byla jednou adoptovaná, ale bohužel se o pár dní později vrátila kvůli silné alergii dítěte, proto Edynka zkouší štěstí jinde.

26. 11. 2013 odjela s mladou rodinou do bytu do Dolního Bukovska.

MÍNA
evidenční číslo M 65/13
(depozitum Nové Hrady)

KASTROVANÁ, OČKOVANÁ
Narozena: cca 2011
Dne 6. 10. 2013 jsme přijali kočičku, která doposud pobývala venku, v Trhových Svinech. Zřejmě se kočičky někdo zbavil a vyhodil ven - hned v depozitu použila škrabadlo, kočičí wc. Venku se Mína stále chtěla k někomu přidat, najít nový domov, kolemjdoucí jí však ignorovali, odháněli, ubližovali...
Její osud nebyl lhostejný jedné hodné slečně, která nás kontaktovala a požádala o pomoc.
Mína je nádherná trikolorka, mazlivá, společenská.

26. 11. 2013 odjela do nového domova, kde bude dělat společnost hodné paní v důchodu. Bydlet bude s novou paničkou v bytě v Českých Budějovicích.

WALITTU
evidenční číslo M 75/13
(depozitum České Budějovice - Nemanice)

Narozen: 22. 9. 2013
Bílozrzavé koťátko se narodilo v depozitu kočičce Myšince.
Walittu, jak napovídá jeho jméno, je jedináček. Je zrzavý a nejspíše bude mít bílé packy. Je to pěkně upovídaný kocourek a když není maminky na dohled, je slyšet míle daleko :-D Walittu bude zvyklý na pejsky a jiné čičinky. Bude i mazlíkovací a společenský, naučený na kočkolit, jako všichni depozitní mazlíci.

22. 11. 2013 odjel do domku v Rožnově v Českých Budějovicích k velice milým lidem, kteří na něj celé dva měsíce čekali :-)

OSKARKA
evidenční číslo R 111/13
(depozitum Týn nad Vltavou)

Narozena: cca konec července 2013
Tříbarevnou kočičku Oskarku a její dvě sestřičky jsme přijali 23. 10. 2013 od pani, která koťata zachránila před jistou smrtí.
Oskarka je malá upovídaná neposeda. Má ráda společnost lidí i kočičích kamarádů. Je vhodná do bytu i domku se zahrádkou, kam by nejraději odešla s jednou ze svých sestřiček.

20. 11. 2013 odjela s novými páníčky do Malšic za půlročním kočičím kamarádem.

DANDÍK
evidenční číslo R 115/13
(depozitum Týn nad Vltavou)

OČKOVANÝ
Narozen: květen 2013
Dandíka jsme přijali společně s dalšími sourozenci začátkem července z obce nedaleko Písku. Dandík krátce po příjmu onemocněl chřipkou, která se mu, i přes léčbu antibiotiky, ještě několikrát vrátila. Nyní je kocourek již zcela v pořádku a velmi se těší do nového domova.
Dandík je pohodář, který miluje přítomnost lidí. Chce se stále mazlit a chovat. Na psy je zvyklý a společnost ostatních koček mu také vyhovuje. Vhodný do bytu i domku se zahrádkou.

17. 11. 2013 odjel s mladými páníčky do bytu v Českých Budějovicích, kde bude velmi opečovávaným a rozmazlovaným jedináčkem.

ROCKY
evidenční číslo M 81/13
(depozitum Kájov)

OČKOVANÝ
Narozen: cca srpen 2013
Tříměsíční kocouří fešák byl přijatý dne 13. 10. 2013 od nálezců. Kocourek se potuloval v malé obci nedaleko Českého Krumlova a kočkomilná slečna mu chtěla dát nový domov. Její kočičky jej však nepřijaly a soustavným žárlením donutily svou majitelku, aby nás kontaktovala.
Rocky je bezproblémové aktivní kotě, které miluje mazlení a dobrodružství. Zatím je pouze v bytě ale i venku by to měl moc rád, protože miluje výšky. Děti, společnost koček, otevřená náruč, drbající ruku, plná mistička a Lipánek... to je ten pravý kočičí ráj pro malého Rockyho.

17. 11. 2013 odjel nahradit ztracenou kočičku do Českých Budějovic.

MEGGIEE
evidenční číslo M 77/13
(depozitum Nové Hrady)

OČKOVANÁ
Narozena: cca srpen 2013
Dne 17. 10. 2013 jsme přijali kočičku, kterou někdo vyhodil z vlaku v obci Dvory nad Lužnicí.
Meggiee je velmi rozpustilé, hravé kotě. Miluje hry, s ostatními zvířaty vychází bez problému. Kočičí wc používá vzorně. V jídle není vybíravá.

17. 11. 2013 odjela zlatíčko Meggiee do nového domova, do domečku v Dačicích, k jedné milé paní.

KARLOS
evidenční číslo R 78/13
(depozitum Týn nad Vltavou)

KASTROVANÝ, OČKOVANÝ
Narozen: cca 2012
Světle zrzavého kocourka jsme přijali 7. 8. 2013 od dvou slečen, které kocourka přivezly ze Soběslavi. Pohyboval se delší dobu v zahradě místní galerie a dožadoval se nejen jídla, ale i pozornosti a pohlazení.
Karlos je velmi milý a přítulný kocourek. Zároveň je to velký průzkumník a někdy také pěkný neposeda. Ostatní kočky mu nijak nevadí, na psy si postupně zvyká. Je naprosto čistotný. Vhodným domovem pro něho bude domek se zahrádkou.

14. 11. 2013 našel nový domov Karlos. On si ho tak trochu vybral sám, protože před několika dny odešel z depozita a když jsme ho začali usilovně hledat, objevili jsme ho u pani, která si ho oblíbila a rozhodla, že zde kocourek zůstane nastálo.

NELUŠKA
evidenční číslo R 103/13
(depozitum Týn nad Vltavou)

KASTROVANÁ
Narozena: cca květen 2012
Nelušku jsme přijali společně s jejími koťaty Rudolfkou, Meritkou, Leonkou a Hadži 16. 7. 2013 z areálu domu s pečovatelskou službou v Týně nad Vltavou.
Neluška je drobná černobílá kočička. Zpočátku byla v novém prostředí trochu nejistá a nechtěla ani s nikým moc komunikovat. Po necelých dvou měsících se ale v depozitu již zabydlela a vypadá spokojeně. Je vděčná za teplý pelíšek a jakoukoliv dobrotu v mističce. S ostatními kočkami vychází dobře, na psy si postupně zvyká. Je vhodná do bytu i domku se zahrádkou.

14. 11. 2013 odjela s novou majitelkou, kterou bude mít jen a jen pro sebe. Bydlet bude v domku se zahrádkou v Čenkově u Malšic.

DEBRINKA
evidenční číslo M 93/13
(depozitum Jivno - Vyhlídky)

Narozena: 9/2013
Debrinku jsme přijali spolu se sestřičkou dne 9. 11. 2013 od nálezkyně, která je našla v krabici u benzínové pumpy.
Debrinka je krásně rostlé koťátko a i přes stres, který zažila, se již v den příjmu mazlila a předla. Předpokládáme, že Debrinka bude mít v dospělosti delší kožíšek. Zvládla napoprvé i kočičí WC a granulky v mističce jí udělaly velikou radost.

12. 11. 2013 odjela se staršími manželi na Vysočinu, kde nahradí zemřelou kočičku

KYTIČKA
evidenční číslo R 117/13
(depozitum Týn nad Vltavou)

Narozena: cca konec srpna 2013
Tříbarevné koťátko jsme přijali 7. 11. 2013 od pracovníků Tesca v Táboře. Kočička se zde bezprizorně toulala a hledala útočiště.
Kytička je velmi roztomilá a přítulná. Miluje společnost lidí i ostatních koček. Je to ještě takové kočičí mimino, které se chce stále chovat a mít u někoho pocit bezpečí. V novém domově by uvítala nejméně jednoho kočičího kamaráda, protože taková hra na honěnou, která ji strašně baví, se musí přece provádět alespoň ve dvou :-)

11. 11. 2013 odjela se skvělou majitelkou do bytu v Českých Budějovicích.

FILIPKA
evidenční číslo R 114/13
(depozitum Týn nad Vltavou)

Narozena: cca srpen 2013
Maličkou mouratou kočičku jsme přijali 13. 10. 2013 z Veselí nad Lužnicí.
Filipka je velmi roztomilé koťátko s kratším ocáskem. Nevíme, zda se jedná o vrozenou vadu či o nějaký dřívější úraz. Filipku tento handicap však vůbec nijak neomezuje a svojí aktivitou se vyrovnává daleko starším kočičím kamarádům. Nejvhodnějším domovem by pro ni byl byt, kde by uvítala dalšího zvířecího kamaráda.

11. 11. 2013 odjela maličká Filipka se super paničkou do nového domova do Českých Budějovic, kde na ni čekají kočičí kamarádi včetně kocourka Fanouška, kterého si majitelka adoptovala také z našeho OS.

FIBA
evidenční číslo M 74/13
(depozitum Nové Hrady)

OČKOVANÁ
Narozena cca srpen 2013
Dne 11. 10. 2013 jsme přijali rozpustilou kočičí slečnu, která se ničeho nebojí. Fibu někdo vyhodil z auta v okolí Nových Hradů.
Fiba je živé, temperamentní kotě, které miluje hry a zábavu. S ostatními kočkami vychází dobře
a pejsků se nebojí. Kočičí wc používá vzorně.

10. 11. 2013 odjela kočička Fíba do nového domova, do baráčku v Trhových Svinech.

ADUŠKA
evidenční číslo M 91/13
(depozitum Č. Budějovice - Plzeňská)

OČKOVANÁ
Narozena: v polovině srpna 2013
Drobounké koťátko Aduška bylo přijato dne 3. 10. 2013 ze statku, kde se nekastruje a koťata se pravidelně topí. Aduška však svému osudu unikla díky sousedce, kterou to velmi trápilo a přinesla malinké koťátko k nám. Kočička byla přijatá s těžkým zánětem střev a nechutenstvím. První dny vypadaly velmi špatně, dnes je však již úplně v pořádku. Má velkou chuť k jídlu i ke hraní.
Aduška je odvážná bílomouratá kočička, která miluje mazlení. Jakmile spatří svou depozitní tetu, okamžitě se k ní vyšplhá, vleze až do vlasů a tam se schoulí a něžně traktůrkuje. V lidské společnosti je absolutně šťastná. Je naprosto čistotná a s ostatníma kočkama vychází bez problémů. Adušku doporučujeme do bytu.

10. 11. odjela do bytu v Českých Budějovicích, kde bude jako rozmazlovaný jedináček dělat společnost milé paní.

TONDA
evidenční číslo R 116/13
(depozitum Týn nad Vltavou)

KASTROVANÝ, OČKOVANÝ
Narozen: květen 2012
Zrzavého kocourka jsme přijali 7. 10. 2013 z Týna nad Vltavou, kde se bezprizorně toulal po sídlišti.
Tonda je mazlivý a přátelský kocourek. Zároveň je to takový odrostlý kočičí puberťák, který rád ostatní provokuje a vyhledává příležitost k neškodným šarvátkám. Vhodným domovem by pro něho byl domek se zahrádkou.
Další kočičí kamarád by mu nevadil, ale šťastnější by byl jako jedináček.

10. 11. 2013 odjel do nového domova do Sedlčánek u Čelákovic, kde bude bydlet v domku se zahrádkou a bude zde rozmazlovaným jedináčkem.

ZORKA
evidenční číslo M 44/13
(depozitum Srubec)

KASTROVANÁ
Narozena: březen 2013
Zorku našla hodná paní v parku v Nerudově ulici v Českých Budějovicích a vzhledem k tomu, že už má svých 5 kočiček, tak si ji nemohla nechat a 17. 7. 2013 jsme kočičku přijali.
Zorka je zvídavé kotě, zatím je trochu ostražitá a k lidem nedůvěřivá, ale každým dnem se to zlepšuje. Zorka má jednu zvláštnost a sice tu, že paní, která jí nosila jídlo, přicházela se svým pejskem a Zorka si na pejska tak zvykla, že je na něm přímo závislá. U depozitní tety má k dispozici fenku velkého psa a úplně si ji zamilovala. Jakmile vidí psa, ihned ztrácí ostražitost a běží se mazlit. V novém domově by tedy určitě s radostí uvítala i hodného psího kamaráda. Zorka je nenáročná, baští masíčko i granule, spolehlivě používá kočičí WC a je zvyklá na společnost dalších koček, malých dětí i psa. Hodila by se k domku se zahrádkou, kde ovšem v nejbližším okolí nebudou psi nesnášející kočky, ale toto není podmínkou, kočička se ráda zabydlí i v bytě.

21. 10. 2013 Zorinka se rozhodla, že život v bytě ji zcela nenaplňuje a přestěhovala se trvale ven na zahradu, kde se stala velmi zdatnou myšilovkou a hlídačkou zahrádky. Má k dispozici zateplený pelíšek, ale v mrazech samozřejmě musí mít přístup do tepla. Je zvyklá na člověka a kontakt s ním, ale nepřehání to. Raději se mazlí se psem :-) Bude ideální na ven s občasným lidským kontaktem.

6. 11. 2013 odjela k mladé rodině do Českých Budějovic.

ČIKÝSEK
evidenční číslo R 114/13
(depozitum Týn nad Vltavou)

OČKOVANÝ
Narozen: cca duben 2013
Bílomouratého kocourka jsme přijali 24. 10. 2013 od slečny, která ho přivezla přímo do depozita. Kocourka našla v Týně nad Vltavou, kde se prý potuloval již několik dní. Slečna byla svědkem toho, kdy parta mladých lidí chtěla kocourka nechat na "hraní" svým psům.
Čikýsek je mazlivý a přítulný kocourek. Má velmi rád společnost lidí. Podle jeho chování se domníváme, že dříve žil v bytě. Do depozita přišel poměrně v dobrém stavu, jediným problémem byl ušní svrab, který je již zaléčený. V novém domově může být jako jedináček, ale nepohrdne ani dalším kočičím kamarádem.

6. 11. 2013 odjel s novými majiteli do Horní Plané, kde bude bydlet v domku se zahrádkou a kde může lumpačit s dalšími kočičími kamarády.

PINDRUŠE
evidenční číslo M 78/13
(depozitum Č. Budějovice - Nemanice)

Narozena: cca srpen 2013
Bílomouraté koťátko bylo
přijato jako poslední zbylé z chatové oblasti v Římově.
Pindruše je již naučena základním návykům v bytě,jako je kočičí záchod či drapadlo. Papá konzervy, sušené, ale i vše, co se doma najde - vzhledem k tom, že kočička i koťátka byla krmena spoustou lidí v chatové oblasti. Pindruška je malý čertík, který neustále hledá, kde a s čím zlobit, ale to se od koťátka očekává :-) Kamarádí s pejsky i jinými kočičkami a je vhodná jak do bytu, tak na zahradu, s možností zalézt do teplého pelíšku.

4. 11. 2013 odjela zlobit až do Plané nad Lužnicí, kde jí bude dělat společného zlobílka pejsek. Bude bydlet pod kloboučkem rodinného domku a občas se vydá na palouček před domečkem, pokud ovšem bude chtít :D

ANGELA
evidenční číslo R 112/13
(depozitum Týn nad Vltavou)

Narozena: cca konec července 2013
Tříbarevnou kočičku Angelku a její dvě sestřičky jsme přijali 23. 10. 2013 od pani, která koťata zachránila před jistou smrtí.
Angelka je krásná kočičí slečna. Velmi ráda se mazlí a chová. Jako správné a zdravé kotě však nesmí chybět u žádné kočičí lumpárny. Angelka je vhodná do bytu i domku se zahrádkou, kam by nejraději odešla s jednou ze svých sestřiček.

3. 11. 2013 odjela společně s Anténkou do nového domova do Zlivi.

ANTÉNKA
evidenční číslo R 109/13
(depozitum Týn nad Vltavou)

Narozena: srpen 2013
Krásnou tříbarevnou kočičku jsme přijali 17. 10. 2013 od nálezkyně z Českých Budějovic společně s bráškou Macíčkem.
Anténka je velmi roztomilé a pohodové kotě. Po příchodu do depozita si musela hned všechno náležitě prohlédnou a stále chodila ve vztyčeným ocáskem. A tak dostala jméno Anténka. Je vhodná do bytu i domku se zahrádkou, kde by uvítala dalšího kočičího parťáka.

3. 11. 2013 odjela společně s Angelkou do nového domova do Zlivi.

JASMIN
evidenční číslo R 89/13
(depozitum Písek)

Narozena: červen 2013
Dne 7. 9. 2013 jsme přijali mouratou kočičku s krásnou kresbou, kterou dva mladíci zachránili ve Strakonicích. Jasmin se zatím bojí kočiček, ale pomalu si zvyká. Je to mladá akční kočička, která má moc ráda pozornost a zlobení. Sama si přijde k člověku pro pohlazní a ihned spustí motůrek. V jídle je nevybíravá, baští konzervu i granulky. Na záchůdek chodí jako zkušená kočičí slečna. Je vhodná do bytu i do domečku se zahrádkou. Jasmin miluje lidskou společnost, proto se hodí ke starším lidem nebo dětem.

29. 10. 2013 odjela se skvělou rodinou do bytu v Písku, kde na ní čekali dvě kočičí kamarádky z našeho OS a jeden psí lumpík.

TŘEZALKA
evidenční číslo M 68/13
(depozitum České Budějovice - Rožnov)

Narozena: cca červen 2013
Třezalka byla přijata 29. 9. 2013 se svými dvěma sestřičkami Brusinkou a Malinou. Špinavé a vyhublé slečny k nám byly dovezeny z chatové oblasti v Soběslavi, kde by zřejmě nepřežily. Třezalka byla velice hubeňoučká, zesláblá a bojovala s vysokou teplotou, proto se jí i špatně chodilo. Po ošetření se z ní stává vitální hravá kočička, která se ráda zapojí do kočičích her se svými sestřičkami. Je vděčná za každé pohlazení, za které nás odměňuje hlasitým vrněním. Záchůdek i škrabadlo používá na jedničku. V novém domově by jistě moc ráda kočičího společníka. Po doléčení bude vhodná jak do bytu, tak do domečku se zahradou.

31. 10. 2013, poté co se zcela uzdravila, odjela do nového domova v Kaplici, kde bohužel nedávno přišli o kočičku, kterou moc milovali. Manželé jsou z nového přírůstku velice nadšeni.

TEODOR NEBOLI TEDDY
evidenční číslo M 72/13
(depozitum Č. Budějovice - Plzeňská)

OČKOVANÝ
Narozen: cca červen 2013
Tedík se k nám dostal dne 29. 9. 2013 od původních majitelů společně s Fredym, kteří se dostali do těžké životní situace. Tedík je nádhený bílozrzek, který naprosto miluje mazlení, chování v náručí i spaní na klíně své dočasné paničky. Povahou je klidný pohodář, nebojí se ničeho nového a jeho největší starostí je zajistit si dostatek mazlení. Kocourek baští granulky i konzervy a samozřejmostí je naprostá čistotnost.

28. 10. 2013 odjel do domečku nedaleko Strakonic, kde bude dělat společníka mladé kočičce a sympatickým mladým manželům.

LUDVÍK
evidenční číslo M 73/13
(depozitum Č. Budějovice - Plzeňská)

Narozen: v polovině srpna 2013
Okatý bílomourek Ludvíček byl přijatý dne 3. 10. 2013 ze statku, kde se nekastruje, koťata se topí. Ludvíček však svému osudu unikl díky sousedce, kterou to velmi trápilo a přinesla malinké koťátko k nám. Kocourek je zpočátku plachý, ale po krátkém osmělení se neumí nabažit mazlení. Již druhý den se rozvrněl a nyní svou depozitní tetu sleduje na každém kroku. Ludvíček je velký labužník a u misek vrčí na ostatní a cpe se, dokud mu to místo v bříšku aspoň trošku dovolí :-) Jinak je to kocourek velmi přátelský k ostatním kočičkám a určitě by byl skvělý společník pro další kočičku.

28. 10. 2013 odjel do bytu v Českých Budějovicích, kde bude dělat společnost naší bývalé svěřenkyni Baltazarce. Podle prvních ohlasů a MMS ho Baltazarka přijala ihned a s otevřenou náručí :-)

ALFRÉD NEBOLI FREDY
evidenční číslo M 71/13
(depozitum Č. Budějovice - Plzeňská)

OČKOVANÝ
Narozen: cca červen 2013
Nádherný dlouhosrstý zrzeček Fredy byl přijatý 29. 9. 2013 od původních majitelů, kteří se dostali do těžké životní situace. Fredík je naprostý pohodář a ohromný mazlík. Kdyby mohl, určitě by na klíně svých majitelů proležel celý den. S ostatními kočičkami vychází naprosto bez problémů a na záchůdek chodí vzorně. Jen jeho krásný kožíšek vyžaduje pravidelné česání.

27. 10. 2013 odjel do bytu do Borovan, kde bude bydlet s rodinkou a jedním pejskem.

LADUŠKA
evidenční číslo R 99/13
(depozitum Týn nad Vltavou)

Narozena: květen 2013
Mouratou kočičku se zrzavým flíčkem na hlavě jsme přijali společně s maminkou Bertičkou a bráškou Fifipírkem 17. 9. 2013 z Tábora. Kočičky žily na sídlišti, kde se o ně starala hodná pani. Bohužel vadily všem ostatním nájemníkům, kteří se k nim nechovali zrovna vzorně.
Laduška je zdravé a neposedné kotě. Miluje společnost ostatních koček, na pejsky si postupně zvyká. Nejvíce kočičích lumpáren provádí se svým bráškou. Je čistotná. Vhodná do bytu i domku se zahrádkou.

26. 10. 2013 odjela s novými páníčky až do Klatov, kde na ni čekají další kočičí kamarádi.

FEE VON BUK
evidenční číslo R 27/13
(depozotum Bechyně - Písecká)

KASTROVANÁ, OČKOVANÁ
Narozena: cca květen 2012
Fee se přitoulala na zahrádku k našim umístěným kočičkám Agátce a Nudli, které bydlí v Buku u Jindřichova Hradce. Všichni si nejdříve mysleli, že tak krásná kočička někomu patří a jen se chodí dojídat a na návštěvu. Po nějakém čase zjistili, že kočička žádný domov nemá. Zajistili jí veterinární ošetření (musela jí být mimo jiné ostříhána srst na hřbetě, protože se jí vytvořil jeden velký megadred) a přivezli k nám do depozita dne 11. 5. 2013. U nás také Fee porodila pět krásných koťátek.
Fee je naprosto nekonfliktní kočička, milá, něžná, mazlivá, nenáročná, prostě pohodářka s nádhernýma očima. Je možné, že se mezi jejími předky vyskytli zástupci Sibiřské kočky. Mezi polštářky na pacičkách má velice douhé chloupky a tak chodí opravdu velice tiše. Je zvyklá na pejska, i na kočičí společnost. Záchůdek používá na výbornou a velice ráda ukazuje, jak je vzorná kočička a umí používat škrabadlo (hlavně, když z toho kouká nějaká dobrota). Bojí se ovšem vysavače a velkého hluku všeobecně, to se raději schová. Také k cizím je zpočátku nedůvěřivá, nejdřív si zaleze pod gauč a po nějaké době, když se návštěva usadí, tak vyleze a bedlivě vetřelce sleduje. Vypozorovali jsme, že je více nedůvěřivá k mužům, než k ženám. Jakmile se však dostatečně seznámí a zjistí, že jí nic nehrozí a nikdo jí nebude odhánět ani ubližovat, tak by se umazlila. Ač je již maminkou, nebrání se hrám a velice ráda loví míčky a "zabíjí" plyšové myšky. V jídle dává přednost konzervám a vařenému i syrovému masu, miluje bílý jogurt, zakysanou smetánku a šunku, ale nepohrdne i kvalitními granulkami. Také bude potřeba věnovat trošku péče jejímu kožíšku, který je potřeba čas od času pročesat, proto je vhodná spíše do bytu. Je opravdu velice jemná a delikátní kočička, která by si zasloužila odpovídající domov a plnou náruč lásky, která by jí vynahradila ten bůhvíjaký první rok plný potulek.

23. 10. 2013 Její Veličenstvo Fee von Buk přijalo nabídku stát se místokrálovnou v Podkrkonoší, jíž od samotného Krakonoše obdržela. Oznamuje se proto poddaným, že sídlo její ve Rtyni v Podkrkonoší bude, kde Její Veličenstvo kočičí komorník v livreji černé. jakožto i služebnictvo z řad lidských očekává.

PÍĎA
evidenční číslo R 95/13
(depozitum Tábor)

Narozen: začátkem července 2013
Vyhladovělý kocourek byl nalezen poslední prázdninový den za školou v Malšicích dětmi, které s ním obcházely dům od domu, ale majitel se nenašel. Byl hladový, ale zdravý a dobře živený. Patrně byl prázdninovou hračkou, které bylo potřeba se zbavit.
Píďa je velmi přítulné a samostatné kotě, není bojácné, lehce se vyrovnává se změnou prostředí.

23. 10. 2013 našel nový domov u maminky depozitářky nedaleko Tábora.

ČERNUCHA
evidenční číslo R 55/13
(depozitum Tábor)

KASTROVANÁ
Narozena: cca 2010
Černucha se 2 roky potulovala po zahradách rodinných domků v příměstské části Tábora - v Měšicích, kam ji patrně někdo vyhodil. Několik dobrých duší ji celou dobu poskytovalo živobytí a v dřevníku porodila svá první koťátka. Dospělosti se však dožilo pouze jedno, a tak byla těsně před dalším porodem odchycena a  v depozitu porodila další koťátka, o která se výborně starala. Dnes je Černucha již vykastrovaná a z venkovní kočky se stal mazel, který chce neustále drbat. Domácí péči si vyloženě užívá a za člověkem chodí jako pes. Černucha se hodí do rodiny bez malých dětí a nejlépe do domku se zahrádkou.

23. 10. 2013 Černucha zůstává u své dosavadní depozitní tety, kde je velmi spokojená.

OLIVEREK
evidenční číslo M 61/13
(depozitum Jivno - Vyhlídky)

Narozen: začátek srpna
Olivera jsme přijali 6. 9. 2013 z veterinární ošetřovny v Českých Budějovicích. Oliver má velmi silnou rýmu kvůli které má zanícená očka a plný nosík. Momentálně je nutné Olivera krmit kotěcím mlékem pomocí pipety a každou hodinu kapeme očka ATB kapkami. Průběžně budeme přidávat nové informace o jeho stavu.

13. 9. Oliverek už bez problémů vidí na levé očíčko a pravé bude nutné ještě léčit, ale věříme že nakonec bude naprosto v pořádku. Zatím stále krmíme pipetou, ale postupně už Oliverka učíme na masíčko.

10. 10. Z Olivera už je statečný kocouří kluk, kterému není nic svaté. Depozitní tetu pronásleduje jako ocásek a jen uslyší otevírání konzervy, neváhá a jakýmkoliv způsobem se snaží dostat na krmení. V kolektivu starších koťat si neohroženě vybojuje své místo u misky a když se rozdovádí při hraní, troufá si "ulovit" i dospělé kočky. WC zvládá na jedničku a pomalu začíná baštit i granulky. Momentálně Olivera opět léčíme z virózy.

21. 10. 2013 odešel k mladému páru do Českých Budějovic, kde na něj čeká kočičí kamarádka Knoflinka z našeho OS.

MACÍČEK
evidenční číslo R 108/13
(depozitum Týn nad Vltavou)

Narozen: srpen 2013
Černobílého kocourka jsme přijali 17. 10. 2013 od nálezkyně z Českých Budějovic společně se sestřičkou Anténkou.
Macíček je velmi roztomilé a milé koťátko. Stále něco zkoumá a objevuje a velmi rád si hraje se svojí sestřičkou.
V novém domově by uvítal alespoň jednoho kočičího parťáka, se kterým by mohl náležitě lumpačit.

20. 10. 2013 odjel s mladými lidmi do Vrábče, kde bude bydlet v domku se zahrádkou a společnost mu bude dělat malá holčička a půlroční britský kocourek.

PALETKA
evidenční číslo R 23/13
(depozitum Bechyně - Písecká)

KASTROVANÁ, OČKOVANÁ
Narozena: cca květen 2012
Kočička se schovávala pod autem před domem depozitní tety v Bechyni Na Libuši. Krčila se tam celý den, což upoutalo pozornost sousedovic dětí, které si s ní chtěly "pohrát", tak jí teta raději 5. 5. 2013 odchytila a předala tetě do druhého bechyňského depozita. Z toho, jak se Paletka chová, je zřejmé, že se jedná o kočičku bytovku, která zřejmě v touze po nějakém fešném kocouřím mládenci utekla z domova (je možné, že skočila z vyššího patra, neboť měla zádíčka bolavá na dotek). Protože se o ní majitelé nepřihlásili, hledáme pro tuto tříbarevnou krásku nový domov.
Paletka lze označit jedině za akčního supermazlíka. Ráda nastavuje hlavičku i bříško, chodí šlapat zelíčko na klín a umývá ruce. Nerada se nosí, ale chvíli to strpí. Miluje přítomnost člověka a miluje přítomnost ostatních zvířátek - s pejsky nemá naprosto žádný problém. Vlastně pejsky miluje, mají tak pohodlné pelíšky, které jim může zabírat:-D Na kočičí společnost si musela zvyknout, ale o to víc si jí užívá. Občas má povídavou náladu. Nejraději pořádá honičky přes celý byt, šmíruje, když se strejda koupe a nejoblíbenější hračkou jsou zmačkané účtenky, které honí po lině. V jídle dává přednost konzervám, v granulkách je trošku vybíravá. Je 100% čistotná. Bylo by dobré, aby měla v novém domově nějakého kamaráda, se kterým by mohla pořát honičky. Paletka je vhodná pouze do bytu.

20. 10. 2013 odfrčela s báječnými novými páníčky do nového domova do Písku, kde bude dělat starší ségru naší již dříve umístěné Meritce (Amálce).

 

KÁTINKA
evidenční číslo R 107/13
(depozitum Týn nad Vltavou)

Narozena: srpen 2013
Kočičku jsme přijali 7. 10. 2013 od nálezců z Příbramy.
Kátinka je velmi roztomilá a přítulná kočička. Při příjmu měla rýmu, kterou nyní léčíme ATB. Během krátké doby bude v pořádku. Jako každé kotě má ráda společnost kočičích kamarádů a postupně si zvyká i na malé pejsky. Vzhledem k tomu, že v dospělosti bude zřejmě dlouhosrstá, je vhodná především do bytu.

19. 10. 2013 odjela s velmi sympatickou slečnou do bytu v Českých Budějovicích, kde bude náležitě rozmazlovaným kočičím jedináčkem.

FIFIPÍRKO
evidenční číslo R 98/13
(depozitum Týn nad Vltavou)

OČKOVANÝ
Narozen: květen 2013
Krémového kocourka jsme přijali společně s maminkou Bertičkou a sestřičkou Laduškou 17. 9. 2013 z Tábora. Kočičky žily na sídlišti, kde se o ně starala hodná pani. Bohužel vadily všem ostatním nájemníkům, kteří se k nim nechovali zrovna vzorně.
Fifipírko je správný kočičí kluk a tak nesmí chybět u žádné lumpárny. Velmi rád dovádí s míčkem nebo myškou a se sestřičkou Laduškou provozují neustálé bitky. Když se však řádně unaví, je to ten nejhodnější kocourek na světě. To pak miluje hlazení a drbání na bříšku. Fifipírko je vhodný do bytu i domku se zahrádkou, kde by uvítal alespoň jednoho kočičího kamaráda.

19. 10. 2013 odešel díky umisťovací výstavě Hobby jako kočičí jedináček do bytu v Českých Budějovicích, kde bude mít za parťáka klučičího brášku :-)

TEREZÍNEK
evidenční číslo M 56/13
(depozitum Jivno - Vyhlídky)

OČKOVANÝ
Narozen: červen 2013
Terezínka jsme přijali 24. 8. 2013 spolu s bráškou od paní, která se o ně starala celé léto v chatové oblasti nedaleko Strakonic. Kocourci jsou zatím vyjukanější ze změn, které zažili a teprve se pomalu rozkoukávají. Baští jak granulky, tak konzervy a jsou naučeni na kočičí WC, které 100% zvládají. Terezínek je oproti bráškovi drobné koťátko již od narození a při dýchání téměř neslyšně chrochtá, takže pojede na vyšetření na veterinu zda nemá chronickou rýmu.

26. 8. Terezínek byl vyšetřen na veterině a jeho chrochtání je "naštěstí" pouze v horních cestách dýchacích a ne na plicích, jak se depozitní teta bála. Terezínek dostal injekci a pokud vše půjde dobře, mělo by se mu dýchání rychle zlepšit. I když trošku chrochtá, je to veselé a hravé koťátko, které vše poctivě zkoumá. Očkování je naplánováno na první polovinu září.

19. 10. 2013 odešel díky umisťovací výstavě Hobby do rodinného baráčku ve Vodňanech.

HLINĚNKA
evidenční číslo R 97/13
(depozitum Týn nad Vltavou)

KASTROVANÁ, OČKOVANÁ
Narozena: cca květen 2012
Kočičku jsme přijali 27. 7. 2013 od nálezkyně ze sídliště Hlinky v Týně nad Vltavou.
Hliněnka byla při příjmu nejen velmi plachá a ostražitá, ale také hubená. Zpočátku s nikým nekomunikovala, byla několik dní schovaná ve svém provizorním úkrytu. Když viděla, že jí nic špatného nehrozí a že má k dispozici stále plnou misku s dobrotami, překonala svůj strach a stala se z ní jedna z nejvíce mazlivých kočiček v depozitu.
Po necelých dvou měsících pobytu u nás krásně přibrala, zlepšil se jí kožíšek a psychicky se srovnala. Je to úplně jiná kočička než při příjmu. Hliněnka je vhodná do klidnější domácnosti, kde jí může dělat společnost další kočička nebo i menší pejsek.

19. 10. 2013 odešla díky umisťovací výstavě Hobby do bytu v Českých Budějovicích ke dvěma dalším kočičím kamarádkám.

FIONA
(pravé jméno)
evidenční číslo M 66/13
(depozitum Č. Budějovice - Plzeňská)

KASTROVANÁ, OČKOVANÁ
Narozena: cca 2006
Fiona byla přijatá 3. 10. 2013 společně s kocourkem Shrekem od původních majitelů, kteří se dostali do svízelné životní situace.
Kočička má za tatínka britského modrého kocoura a zdědila po něm krásné zbarvení a především velký vzrůst. Fiona je nádherná zvláštně zbarvená kočka, povahou spíše nesmělá. Ráda se mazlí, ale není vtíravá. Je zvyklá na rodinu s dětmi a jejich pozornost i hry by jistě ráda uvítala.  
Hledáme pro ní nový domov v bytě, jelikož tam prožila celý svůj dosavadní život a zdá se tak být spokojená. Kočička je samozřejmě čistotná.

19. 10. 2013 odjela do bytu v Jindřichově Hradci k sympatickým manželům, kde bude rozmazlovaným jedináčkem.

SHERLOK
evidenční číslo R 102/13
(depozitum Týn nad Vltavou)

KASTROVANÝ
Narozen: cca květen 2012
Šedobílého kocourka jsme přijali 24. 9. 2013 z Tábora, kde se v jedné zahradě v centru města objevil na začátku prázdnin. Zde se o něho starala hodná pani, ale protože se blíží zima a kocourek nikomu z okolí nechybí, byl přijat do našeho depozita.
Sherlok je klidný a pohodový kocourek. Rád se mazlí a vyhledává společnost člověka. Ostatní kočky ani psi mu nevadí. V bytě se chová naprosto přirozeně, nic neničí, škrabadlo i záchůdek používá vzorně.

18. 10. 2013 odjel s novou super paničkou do bytu v Praze, kde na něho čeká kočičí kamarádka Baruška.

BERTIČKA
evidenční čislo R 100/13
(depozitum Týn nad Vltavou)

KASTROVANÁ
Narozena: cca duben 2012
Kočičí maminu Bertičku jsme přijali společně s koťátky Laduškou a Fifipírkem 17. 9. 2013 z Tábora. Kočičky žily na sídlišti, kde se o ně starala hodná pani. Bohužel vadily všem ostatním nájemníkům, kteří se k nim nechovali zrovna vzorně.
Bertička je krásná kočička s velmi zajímavým zbarvením. Má modrou barvu v kombinaci s nepatrným zrzavým žíháním. Bertička byla při příjmu velmi vyděšená, bála se jakéhokoliv rychlejšího pohybu. Každým dnem se ale její strach zmenšuje, už častěji vychází ze svého úkrytu za gaučem a nechá se pohladit. To si pak náležitě užívá. Během krátké doby se z ní určitě stane velmi mazlivá a hlavně vděčná kočička. Bertička je vhodná do klidnější domácnosti do bytu i domku se zahrádkou.

18. 10. 2013 odjela s novými majiteli do domku v Týně nad Vltavou.

SHREK
(pravé jméno)
evidenční číslo M 67/13
(depozitum Č. Budějovice - Plzeňská)

KASTROVANÝ, OČKOVANÝ
Narozen: cca 2006
Shrek byl přijatý 3. 10. 2013 společně s kočičkou Fionou od původních majitelů, kteří se dostali do svízelné životní situace.
Kocourek má za tatínka britského modrého kocoura a zdědil po něm krásné zbarvení a především velký vzrůst. Shrek je dominantní kocourek, který svou sestřičku Fionu občas prožene. Doporučujeme ho jako kočičího jedináčka. Shrek je neohrožený kocourek, který se hned tak něčeho nezalekne.Pod slupkou tvrďáka je však velký mazel. Pro Shreka hledáme nový domov v bytě, popřípadně s možností chození pod dohledem na bezpečnou zahradu. Venku nikdy sám nebyl. Shrek je samozřejmě čistotný.

17. 10. 2013 odjel do domečku v Soběslavi do velké rodiny, kde nahradí zemřelou kočičku. Hned první noc Shrek strávil v posteli u nejmladšího syna :-)

BUCHTÍK
evidenční číslo M 57/13
(depozitum Jivno - Vyhlídky)

OČKOVANÝ
Narozen: červen 2013
Buchtíka jsem přijali 24. 8. 2013 spolu s bráškou od paní, která se o ně starala celé léto v chatové oblasti nedaleko Strakonic. Kocourci jsou zatím vyjukanější ze změn, které zažili a teprve se pomalu rozkoukávají. Baští jak granulky, tak konzervy a jsou naučeni na kočičí WC, které 100% zvládají.

30. 8. 2013 Buchtík se již plně projevuje a je to statečný kocourek. Neustále provokuje ke hrám a je mu jedno, jestli jeho parťákem je pes, kočka nebo roční mimčo. Nejoblíbenějším místem ke spánku je postel, kde se zavrtá pod peřinu a spí. Buchtík je celočerný kocourek s bílým flíčkem na bříšku.

17. 10. 2013 odjel do nového domova do ČB k sympatickému mladému páru, kde nahradí zemřelého kocourka.

ZDENIČKA
evidenční číslo M 28/13
(depozitum Č. Budějovice - Čtyři Dvory)

Narozena:cca 2003
11. 5. 2013 jsme přijali do depozita kočičku s tím, že se jedná o koťátko, které našli hodní lidé v křoví u ZOO Hluboká nad Vltavou. Kočička už se nemohla hýbat, jen zasyčela, ale další manipulaci se nebránila. Měla na sobě asi 30 klíšťat, byla hladová a dehydrovaná. Nálezcům nebyl osud kočičky lhostejný, vzali ji s sebou a tím jí zachránili život. Doma jí vyndali všechna klíšťata, dali jí najíst a napít a kontaktovali nás. S kočičkou jsme ihned jeli k veterináři, protože její stav byl opravdu žalostný - pouze kostřička potažená kůží, v náručí tety jako hadrová panenka, naprosto odevzdaná, trpně už čekajíc cokoli. Po prohlédnutí veterinářem bylo překvapení, že jsme nepřijeli s kotětem, ale zhruba desetiletou kočičkou, která si musela protrpět svoje. Po celém těle strupy, místy holá místa bez kožíšku s rankami, žádné zoubky. Váha 1,4 kg. Pan doktor nebyl moc optimistický, Zdenička musela v první řadě přibrat - což se i podařilo, nyní váží 2,5 kg. Zdenička stráví většinu dne odpočinkem, což je pochopitelné, neboť je to starší dáma. Pro svou časovou nenáročnost by se hodila i k pracovně vytíženému člověku, přeci jen většinu dne prospí. Večer si ale ráda lehne na klín a nastavuje bříško. Kvůli absenci zoubků je třeba podávat měkkou stravu, jinak je to vděčná strávnice. Ostatní kočky nevyhledává, ani se jich nebojí.

15. 10. 2013 Zdenička zůstává u depozitářky, kde si skvěle zvykla a mají jí tu všichni moc rádi. Vzhledem k jejímu věku jí nechceme vystavovat dalšímu stresu z přesunu.

BOBÍK ZE ČTYŘLÍSTKU
evidenční číslo V 15/13
(depozitum České Budějovice - Nemanice)

OČKOVANÝ
Narozen: cca začátek června 2013
Dne 1. 8. 2013 nám přivezla paní z jedné vesničky poblíž Prachatic čtyři kotěcí miláčky, které jim přivedla toulavá kočička, o níž se delší dobu i s manželem starali.
Bobík byl ze začátku velmi usyčené a uvrčené koťátko se zlým pohledem. Nikdy však nezkusil ublížit a po pár dnech v depozitu se již pokoušel navazovat vizuální kontakt. Depozitní teta mu ukázala, jaká slast je mazlení a drbání a tak se z něj stalo věčně vrnící kotě, které by se umazlilo. Jeho nepřístupnost vůči bližšímu kontaktu se změnila až v drzost, kdy se vyloženě vtírá. Pomalu také zjišťuje, že na broušení drápků slouží drapadlo a ne nábytek. Spinká nejraději v posteli, aby měl tetu hezky pod dohledem. Miluje řádění v kočičím tunelu a honění míčku. Záchod používá vzorově a baští, co se mu naservíruje. Zatím je vhodný pouze do bytu.

13. 10. 2013 odešel do Větřní ke starším lidem s domkem a zahrádkou a králičíma kámošema :-)

SONÁTA
evidenční číslo M 51/13
(depozitum Č. Budějovice - Plzeňská)

KASTROVANÁ, OČKOVANÁ
Narozen: cca 2011
Sonáta byla přijata s pěti několikadenními koťátky 17. 7. 2013 od paní, která péči o kočičky nezvládala, koťata pravidelně topila a žádnou veterinární péči kočičkám nedopřávala.
Sonáta je krásná, sebevědomá, tříbarevná kočka. Moc ráda se mazlí, ale nemá ráda chování v náručí. Občas si hraje, ale jinak je klidná a nenáročná. Nikam neskáče, nic neničí. V jídle je nevybíravá, má ráda granule, kapsičky i masíko. V kontaktu s ostatníma kočkama působí dominantně a tak je vhodná především jako kočičí jedináček. V původním domově byla zvyklá chodit ven, ale v bytě jí nic nechybí. Je tedy vhodná do bytu i domečku.

3. 10. 2013 odjela do bytu v Táboře, kde nahradí zemřelou kočičku.

PERY
evidenční číslo M 92/13
(depozitum Č. Budějovice - Havlíčkova kolonie)

OČKOVANÁ
Narozena: cca červen/červenec 2013
30. 8. 2013 jsme přijali černou holčičku z Týna nad Vltavou, která byla společně se svými sestřičkami přehozena za plot místní zahrady.
Pery je milé zdravé kotě, bez problému chodí na kočkolit, psů se zatím trochu bojí, s ostatními kočkami se kamarádí a vzorně papá vše, co se jí předloží.

3. 10. 2013 odjela do nového domova

SAXÍK
evidenční číslo M 48/13
(depozitum Č. Budějovice - Plzeňská)

OČKOVANÝ
Narozen: 6. 7. 2013
Saxík se narodil kočičce Sonátě spolu s dalšími čtyřmi sourozenci u paní, která péči o kočičky nezvládala a koťátka pravidelně topila.
Saxík je ze všech sourozenců největší a je také neohrožený. Je to všudybýlek, který s každým kamarádí. Zatím je to sladké a mazlivé koťátko, ale jednou z něj vyroste šelma, postrach všech kocourů okolo a o myších nemluvě :-)

2. 10. 2013 odjel do bytu v Českých Budějovicích k mladému páru, kde bude žít jako rozmazlovaný jedináček.

DELISA
evidenční číslo M 58/13
(depozitum Milevsko)

OČKOVANÁ
Narozena: květen 2013
Delisu jsme spolu s jejími sourozenci - Figaráček a Orionka přijali v úterý 20. 8. 2013. Přivedla je k nám jejich kočičí máma, kterou půl roku krmíme. Koťata byla začervená, podvyživená, zablešená, v ouškách měla svrab a byla plachá.
Delisa je ze se sourozenců nejmenší a při příjmu byla velmi apatická. Její stav se pomalu zlepšuje, začíná dovádět s Figaráčkem a Orionkou, ráda se mazlí a nevadí ji psi. Bude vhodná do bytu či do domečku se zahrádkou.

29. 9. 2013 odjela do nového domova, kde bude velmi rozmazlovaný kočičí jedináček.

FERDINANT
evidenční číslo R 101/13
(depozitum Písek)

KASTROVANÝ
Narozen: cca 2008
Dne 21. 9. 2013 jsme přijali mohutného britského kocourka, který si prožil nepěkné chvilky, když s ním jeho bývalý majitel nemilosrdně hodil o zem, aby dokázal, že výhružka kocourovi smrti je skutečná. Ferda má z tohoto incidentu maličko pomlácenou tlamičku a velký šrám na srdci. I přes to je to krásný a mazlivý kocourek, který nechápe, co se děje. Když na něj člověk klidně mluví a hladí ho, začne hluboce a klidně vrnět. Na ostatní kočičky zpočátku syčel, ale nyní si jich nevšímá. Většinu času je schovaný v boudičce, kde se cítí bezpečně. Najde se někdo trpělivý s velkým srdcem, který by Ferdinandovi ukázal, že lidé nejsou všichni stejní a že může prožít krásný "nový" život?

29. 9. 2013 odjel se skvělou rodinou do rodinného baráčku, kde bude mít kočičího i psího kamaráda.

Další kočičky umístěné v roce 2013 naleznete na další stránce