Jdi na obsah Jdi na menu
 


Našli domov13_5

NAŠLI DOMOV V ROCE 2013

 

Na této stránce jsou kočičky, které prošly našimi depozity a nyní jsou v nových domovech.

CORRINKA
evidenční číslo M 97/13
(depozitum Č. Budějovice - Plzeňská)

OČKOVANÁ
Narozena: srpen 2013
Želvovinová kočička byla přijatá 3. 11. 2013 od majitelů nekastrované kočky jako nechtěné koťátko společně se sestřičkama Marlenkou a Lupínkou. Corrinka je ze všech koťátek rozhodně nejakčnější. Strašně ráda si hraje a honí téměř cokoliv se šustne :-) Corri je ve vztahu k ostatním koťátkům dominantní a tak by pro ní nejspíš ideálním domovem byla domácnost bez dalších koček, za to však s aktivními lidmi s dětmi, kde by se vždy našel někdo ochotný hrát si s malou Corrinkou. Poté co si Corri vyhraje, přijde si pro pomazlení a v náručí mile traktůrkuje.

30. 12. 2013 odjela do bytu v Českých Budějovicích, kde bude dělat společnost sympatické paní a jejímu kocourkovi Buchtíkovi.

MATCHA (Mača)
evidenční číslo M 79/13
(depozitum Č. Budějovice - u nemocnice)

KASTROVANÁ, OČKOVANÁ
Narozena: září 2012
Matchu (pojmenována podle tradičního japonského čaje) jsme přijali 14. 10. 2013 od nálezkyně, která kočičku odchytila u benzínové pumpy v Českých Budějovicích na Máji.
Matcha je štíhlounká mourečka, velmi klidné a přátelské povahy. Nikdy se nevnucuje, nezlobí, nic neničí, nevytahuje drápky a skoro nemňouká. Moc ráda se mazlí i chová a hlasitě při tom přede. Celou noc je potichu a k ránu vám přijde traktůrkovat vedle vaší hlavy. Naprosto zvládá všechny bytové návyky a ani v jídle není vybíravá. Shrnuto a podtrženo: prototyp kočky roku.

30. 12. 2013 odjela do bytu v Českých Budějovicích, kde bude žít jako rozmazlovaný jedináček u sympatického mladého páru.

WOLFÍK
evidenční číslo M 83/13
(depozitum Č. Budějovice - Netolická)

KASTROVANÝ, OČKOVANÝ
Narozen: cca 2009
Bílomourek Wolfík se k nám dostal dne 30. 9. 2013 po roce toulání na sídlišti, kde ho krmila hodná paní, ale jinak snášel nehezké chování místních obyvatel. Zpočátku se v bytě nesměle rozkoukával, ale po pár dnech se z něj stal milý a nekonfliktní mazel. Vychází dobře s ostatními kočičkami i pejsky. Je naprosto čistotný. Wolfík je rozvážný kocourek a hledáme pro něj klidnou domácnost s plnou mističkou a člověkem, který ho vždy rád pohladí. Wolfík si hodné majitele moc zaslouží.
Wolfík byl vrácen po pár dnech, zřejmě mu chyběla kočičí či psí společnost a kocourek byl v novém domově smutný.

30. 12. 2013 odešel s úžasnou paničkou do nového domova v Českých Budějovicích, kde nahradí zemřelého kocourka.

BOŽENKA LIŠOVSKÁ
evidenční číslo V 17/13
(depozitum Hrdějovice)

KASTROVANÁ, OČKOVANÁ
Narozena: cca 2007
Boženku jsme
20. 11. 2013 převzali s Bohouškem a Něžnou z lišovské třídírny odpadů, kde se o ně pečlivě starala trojice místních zaměstnanců. Bohužel tito lidé dostali od zaměstnavatele výpověď a tak měli velké obavy, co s kočičkami bude. I ve chvíli, kdy měli sami velké problémy, nezapomněli na tyto tři bezdomovečky a jejich osud jim nebyl lhostejný. Mají náš velký obdiv a dík!
Kočička je velký mazlík, ráda se nechává chovat a mazlit a vychutnává si tento zájem o sebe s velkou spokojeností. Ihned nastartuje svůj motůrek, ale nelibě nese, když by se chtěl člověk věnovat ještě jinému kožíšku. Ve skupině jednoznačně velí, i když je svou postavičkou nevelká. Možná je maminkou Něžné. Pokud se domnívá, že se její osobě nedostává dostatečného zájmu, hned se umí hlasitě ozvat.V jídle je nevybíravá, záchůdek používá bez problémů. V novém domově by uvítala možnost chodit na zahrádku a případně i nějakého chlupatého kamaráda, kterého by mohla dirigovat. Kdo chce mazlivou kočičku, z téhle trojky si určitě vybere.

27. 12. 2013 odcestovala do nového domova ve Zlivi. Bude dělat společnost staršímu pánovi, kterému nedávno zemřely jeho dvě 20 leté kočičky. K dispozici bude mít domek a po rozkoukání i zahradu :-)

MYŠINKA
evidenční číslo V 16/13
(depozitum Č. Budějovice - Nemanice)

KASTROVANÁ, OČKOVANÁ
Narozena: cca podzim/zima 2012
Myšinka byla odchycena 4. 9. 2013 na sídlišti Máj v Českých Budějovicích, kde jí i jejího kočičího kamaráda krmila jedna moc hodná paní, která jí zaroveň i odčervila. Jelikož je její kočičí kamarád nemocen a Myšinka březí, museli být bohužel rozděleni :( Myšinka u nás zdárně porodila, její koťátko je již v novém domově a nyní čeká ona sama na svůj vysněný domov.
Myšinka je velmi citlivá, mazlivá a vděčná za každé pohlazení. Sotva za ní přijde teta do pokoje, dává o sobě hodně hlasitě vědět. Nejraději spí na okenním parapetu nad topením. S pejsky se snášní dobře, ale s kočkami ne, proto bude raději kočičí jedináček. Vhodná bude jak do bytu, tak ven. Kočičí záchod používá vzorově a spokojí se s konzervami i sušeným.

27. 12. 2013 odjela do nového domova k českobudějovické rodince, která jezdí v létě na chalupu, kde bude mít Myšinka k dipozici vlastí zahrádku :-)

ELLIE
evidenční číslo M 82/13
(depozitum Kájov)

OČKOVANÁ
Narozena: konec srpna 2013
Osmitýdenní černobílé koťátko bylo nalezené ve výkopu plném vody v Nádražní ulici v ČB. Kočička byla přijatá 13. 10. 2013 jako začervená kostřička se spoustou polodlouhých chlupů a vyděšenýma očima.
Ellinka užívá antibiotika na bronchitidu a probíhá postupné odčervování. Kočička po týdnu pěkně přibrala, stále se snaží hodně jíst i spát. Postupně si už začíná hrát. Ellinka miluje lidi a obzvlášť blízko má k dětem. Chození na záchůdek zvládá od první chvíle na jedničku.

7. 11. 2013 Elli krásně papá a díky tomu nám rychle roste a není to taková kostřička, jako když k nám přišla. Už se moc těší na nový domov.

13. 11. 2013 Elinka má dle veterináře větší podkus, ale to jí ani nám vůbec nevadí, tak kdo chce mít originální kočičku :-)

10. 12. 2013 Z maličké Ellie je už krásná kočičí slečna se sametovým černobílým kožíškem. Po prohlídce na veterině je naočkovaná, ve skvělé kondici a těší se na svůj nový domov, kde by mohla řádit a hrát si až do naprostého vyčerpání.

22. 12. 2013 odjela do nového domova vypiplaná Ellinka. Bude lumpačit s kocourem jménem Lupi a snad ji roční vykastrovaný kočičák vezme pod ochrannou tlapku a ne naopak, aby ji tou tlapkou z nového domova v Budějovicících z domku vyhnal. Ellinka si to zaslouží.

MICUŠKA
evidenční číslo R 15/13
  (depozitum Týn nad Vltavou)

KASTROVANÁ, OČKOVANÁ
Narozena: cca 2008
Micuška byla odchycena 4. 3. 2013 na sběrném dvoře v Bechyni, kde živořilo několik koček na hromadě odpadu. Byly nekastrované, nekontrolovaně se množily a vzledem k modernizaci sběrného dvora jim hrozilo i nebezpečí. Micušce přezdívali pracovníci dvora "zasloužilá matka", neboť rodila koťátka 3x do roka. I při odchytu již byla nejméně měsíc březí. Porod byl komplikovaný, kdy bylo nutné přistoupit k císařskému řezu a tak byla Micuška na klinice v Českých Budějovicích rovnou i vykastrována a bylo jí ošetřeno bolavé ouško, kde byla nutná částečná amputace, neboť v něm byla narušená tkáň, ouško často krvácelo a mokvalo. Dvě koťátka bohužel uhynula, třetí Hrašulka se měla čile k světu a našla nový domov.
  Micuška je velice hodná, milá, mazlivá a velice vděčná kočička, která miluje společnost lidí i ostatních kočiček. Je zvyklá i na pejsky. Je čistotná, poloviční ouško ničemu nevadí. Tato kočička si zaslouží prožít šťastnější a spokojenější život. V depozitu je spokojená, ale vlastní domov je vlastní domov...

21. 12. 2013 dostala Micuška nejkrásnější vánoční dárek v podobě nového domova. Odjela se super majitelkami do obce Štěkeň, kde bude bydlet v domku se zahrádkou a společnost jí budou dělat další dvě kočičky.   

MICKY MOUSE
evidenční číslo R 42/13
(depozitum Písek)

Narozen: cca polovina dubna 2013
Dne 1. 6. 2013 jsme ze Strakonic přijali dva kočičí brášky, kteří se narodili kočičce na vesnici, kde byli nechtění.
Micky Mouse je černobílý kocourek s úžasnou kresbou. Je velmi neposedný a moc miluje hry se svým bráškou Goofym. V jídle je nevybíravý a na záchůdek chodí jako správný chlapák :) Když se vyběhá a vyzlobí, stane se z něj mazlík, který nastavuje bříško k drbání. V novém domově by ocenil kamaráda, aby mu nebylo smutno.

14. 6. 2013 odjel společně s bráškou Goofym do bytu do Třeboně.

21. 12. 2013 byl společně s bráškou Goofym vrácen z adopce z důvodu dlouhodobého odjezdu majitele do zahraničí.
21. 12. 2013 odešel s novou paničkou do bytu v Týně nad Vltavou, kde bude rozmazlovaným jedináčkem.

NIKKY
evidenční číslo M 108/13
(depozitum Kájov)

OČKOVANÝ
Narozen: srpen 2013
Nikky byl už delší dobu se svou kočičí sestřičkou Tessou v opuštěné stodole v blízkosti vesnice Senožaty u Bechyně. Chodila je krmit hodná starší paní,kterou ale denodenní chození za dvěma koťátky zmáhalo víc a víc. Nálezkyně proto intenzivně sháněla pomoc, proto jsme oba přijali 6. 12. 2013.
Nikky je oproti své sestřičce jinak vybarvený, jeho kožíšek taky neoplývá tou jemností jako u sestřičky, ale všechny tyto "nedokonalosti" vyváží tím, že jeho povaha je naprosto báječná. Je to skvělý a milý kočičí mazlík, který od prvních
chvil v depozitu šmejdí ve všech koutech, kamarádí s ostatními kočkami a je ukázněný i jako sledovatel televizních pořadů. Takže jako gaučový povaleč je  ideální. Uvítal by v novém domově nějaké zvířecí kamarády, ale i ty dětské, protože se účastní i her s dětmi. Miluje kutálející se vlašské oříšky a vydrží je prohánět po místnosti dlouhou dobu. Předpisově používá a chodí jen na kočkolit a v jidle je nenáročný. Jistě by rád časem vyrazil i na svůj první lov ven např. do zahrady, protože ptáčci v krmítku ho velice zajímají. Moc by si nový domov zasloužil.

19. 12. 2013 odjel do nového domova jako "brutální mazel", jak prohlásil nový majitel. Bude zlobit dvě malé cácorky a dva dospěláky v Českých Budějovicích v bytě, kde bude jedináček.

KRYŠPÍNEK
evidenční číslo R 67/13
(depozitum Týn nad Vltavou)

Narozen: květen 2013
Kryšpínka jsme přijali společně s brášky Kleofáškem a Míšou Kuličkou 30. 7. 2013 z nevyhovujících podmínek nedaleko Týna nad Vltavou.
Kryšpínek je správný kočičí kluk. Stále něco zkoumá, objevuje nebo provokuje ostatní koťata ke hře. Když ho zlobení přestane bavit, jde se podívat do mističky na nějakou dobrotu. Chutná mu masíko i kapsičky, nepohrdne ani granulkami. Je čistotný. V novém domově by uvítal alespoň jednoho kočičího kamaráda.

17. 12. 2013 odjel do bytu v Týně nad Vltavou.

LOTÍK
evidenční číslo R 105/13
(depozitum Týn nad Vltavou)

OČKOVANÝ
Narozen: červenec 2013
Bílomouratý kocourek se 3. 10. 2013 ráno přidal k pani, která šla z nákupu a následoval jí až domů. Měl velkou rýmu a zalepená očka, chvílemi skoro neviděl, ale pud sebezáchovy byl silnější a tak odhodlaně cupital za svojí nálezkyní. Ta se o něho doma postarala a následně kontaktovala naše OS.
Lotík je moc šikovný a milý kocourek. Je to obrovský mazel, který se chce stále chovat a mazlit. Jakmile uvidí prázdný klín, hned využije situace a opravdu náležitě si pozornost člověka užívá. Rýma po ATB postupně ustupuje, stále však ještě mažeme jedno očičko.

17. 12. 2013 odjel do bytu v Dolním Bukovsku, kde na něho čeká kočičí kamarádka.

DÁJINKA
evidenční číslo R 120/13
(depozitum Týn nad Vltavou)

KASTROVANÁ, OČKOVANÁ
Narozena: červen 2013
Mouratou kočičku jsme přijali 15. 9. 2013 od studentů z učiliště v Hněvkovicích. Když šli v neděli večer na internát, kočička se k nim přidala už v Týně nad Vltavou a doprovodila je až do třech kilometrů vzdáleného učiliště.
Dájinka je velmi mazlivá a přítulná kočička. Miluje společnost člověka, za pohlazení by dala cokoliv. Po příjmu jsme si všimli, že kočička nedošlapuje na zadní levou nožičku. Po vyšetření a rentgenu se ukázalo, že má pohmožděný kolenní kloub. Operativní zákrok není při jejím věku vhodný, jelikož stále roste a tak jediným řešením je nechat nohu v klidu. Nožka nebude zřejmě už nikdy stoprocentně v pořádku, ale tento handicap Dájinku nijak neomezuje. Nožičku používá jako takovou berličku, na kterou opatrně našlapuje a zdolává všechny výšky jako ostatní kočičáci. I přesto kočičku doporučujeme raději pouze do bytu.

17. 12. 2013 odjela až do Zlína za kočičím kamarádem Raulíčkem, kterého si majitelé adoptovali také z našeho depozita.

TERA
evidenční číslo M 95/13
(depozitum - Č. Budějovice - Labská)

OČKOVANÁ
Narozena: červenec 2013
13. 11. 2013 k nám byla dovezena Tera z Křemže. Mouratá tříměsíční holčička byla v Červeném Dvoře vyhozena do popelnice, kde si ji všimla místní pracovnice, která se o ni také chvíli starala.
Tera je zdravá, čilá, aktivní kočička s roztomilým čumáčkem. Pro svou dominantnost, suverénnost, živost a neskonalou energii k věčným hrátkám s ostatními kočkami je spíše vhodná ven, do kolektivu koček, ale vydrží i sama. Bude perfektní lovkyně. Upřednostňuje kontakt s kočkami před hračkami i lidmi. K člověku je mírná, avšak zatím snese dotek bez námitek a hubování (mručení, vrčení bez drápků či kousání), jen když chce ona sama. Tedy obvykle v noci a při příchodu tety domů. V jídle je maximálně nevybíravá a rozhodně se nedělí. Hygienické návyky ovládá vzorně.

15. 12. 2013 odešla společně se Šmudlíkem do nového domova.

ŠMUDLÍK
evidenční číslo R 57/13
(depozitum Č. Budějovice - Labská)

Narozen: konec května 2013
Šmudlík, alias Prcek, byl přijat dne 10. 7. 2013 společně s jeho sestřičkou Ellinkou od pani, která koťata našla na sídlišti Hlinky v Týně nad Vltavou. 24. 7. 2013 pak odjel společně s další kočičkou do bytu v Týně nad Vltavou, ale bohužel se nám 28. 8. 2013 vrátili, jelikož majitel nepovolil zvířata v bytě. Šmudlík roste ovšem do velmi krásného kocourka. Má nápadně dlouhý ocásek a velmi bystrá kukadla. Je to kamarád jak s lidmi, tak s ostatníma kočkama bez ohledu na jejich věk, velikost a povahu. Šmudlík je bezproblémové kotě, které se u vás doslova zaparkuje, kdykoli uslyší, že něco jíte. Baští cokoli. U ledničky se vám bude třít o nohy, co mu síly budou stačit a odejít bez zakopnutí o jeho hebounké tělíčko, je takřka nemožné. V současné době se snažíme Prcka odnaučit škemrat jídlo, ale když ono to všechno tak náramně chutná a voní - dokonce i ta brokolice! Když půjdete do vany, bude sedět u vás a bedlivě vás pozorovat. Když přijde čas spánku, bude na vás koukat, že už je čas, už je čas... A když ulehnete a položíte hlavu na polštář, Šmudlík už bude příst stočený (v průběhu noci natažený) opodál a během noci se pomalu přibližovat, až se s ním ráno probudíte v náruči. Miluje kontakt s člověkem. Je hravý, vše ho zajímá, tak jako každé správné kotě. Na záchůdek ani v době průjmu neměl problém dojít a vzorně zahrabat. Přes den si dokáže vyhrát sám, ale stejně tak ho baví prohánět se se staršími kolegy kočičáky bytem. Miluje strom na balkone, kde si i v podzimních měsících rád pospí a zašplhá po dřevěném kmeni. Velkou předností Prcka je, že kdykoli se k němu nakloníte, nahodí známý kočičí motůrek a přede a přede. Na tetu už si zvyknul a již využívá i možnosti chovat se na klíně, když se sedí u stolu.
Šmudlík je prostě nekonflitkní, kamarádský, milý, přítulný a jistě bude i věrný kamarád do každé, i vaší rodiny. Na nové prostředí si zvyká poměrně rychle.

15. 12. 2013 odešel společně s Terou do nového domova.

MALINA
evidenční číslo M 70/13
(depozitum České Budějovice - Rožnov)

Narozena: cca červen 2013
Malina byla přijata 29. 9. 2013 se svými dvěma sestřičkami Třezalkou a Brusinkou. Špinavé a vyhublé slečny k nám byly dovezeny z chatové oblasti v Soběslavi, kde by zřejmě nepřežily. Malina je velký jedlík a tak už na ní nějaká ta dřívější vyhublost není vidět. U jídla se nestydí na sestřičky zavrčet, ale vynahrazuje jim to při společném odpočinku, kdy jim starostlivě čistí kožíšky. Před granulkami dává přednost masíčku a kapsičkám. Miluje kočičí hry s myškou a hlavně se sestřičkami. Sama se sice pomazlit nejde, ale když přijde teta za ní, je za hlazení a chování moc a moc ráda. Záchůdek i škrabadlo používá na jedničku. V novém domově by jistě moc ráda kočičího parťáka. Je vhodná jak do bytu, tak do domečku se zahradou.

17. 12. 2013 padlo oficiální rozhodnutí, že Malina a Brusinka zůstávají u depozitářky na trvalo :-)

BRUSINKA
evidenční číslo M 69/13
(depozitum České Budějovice - Rožnov)

Narozena: cca červen 2013
Brusinka byla přijata 29. 9. 2013 se svými dvěma sestřičkami Třezalkou a Malinou. Špinavé a vyhublé slečny k nám byly dovezeny z chatové oblasti v Soběslavi, kde by zřejmě nepřežily. Brusinka je stále hubeňoučká a v současné době ji trápí průjem, který se jistě brzy podaří vyléčit. Ráda si hraje s myškou, ale ještě radši se chová a mazlí. Když by mohla, rozvalovala by se celý den u tety na klíně a hlasitě by ji za to předla. Záchůdek i škrabadlo používá na jedničku. Po doléčení bude ráda za domov se spoustou chovacích a hladících rukou. Uvítá i kočičího parťáka. Je vhodná jak do bytu, tak do domečku se zahradou.

17. 12. 2013 padlo oficiální rozhodnutí, že Malina a Brusinka zůstávají u depozitářky na trvalo :-)

DIVIZNA
evidenční číslo M 107/13
(depozitum Č. Budějovice - J. Bendy)

Narozena: srpen 2013
Roztomilé koťátko jsme přijali 8. 10. 2013 od paní, která se o něj starala v chatové oblasti u Lipna. Divizna si pomalu zvykala na svého psího a kočičího spolubydlícího, ale dnes jsou to nerozluční kamarádi. Kočička je veselá, hravá a když přede, je to jako když někdo řeže pilou :-) Večer se pak moc ráda stočí pod peřinu a spinká. Pro svůj delší kožíšek je vhodná především do bytu a nejraději jako společnice k další kočičce či pejskovi. Divizna má citlivé trávení a tak je pro ní zapotřebí kupovat dietní granule RC Sensible.

15. 12. 2013 odjela do bytu v Českých Budějovicích, kde bude dělat společnost roční kočičce a sympatické slečně.

PINĎA ZE ČTYŘLÍSTKU
evidenční číslo V 13/13
(depozitum České Budějovice - Nemanice)

KASTROVANÝ, OČKOVANÝ
Narozen: cca začátek června 2013
Dne 1. 8. 2013 nám přivezla paní z jedné vesničky poblíž Prachatic čtyři kotěcí miláčky, které jim přivedla toulavá kočička, o níž se delší dobu i s manželem starali.
Pinďa je přítulný, milý a mazlivý kocourek, ale sám kontakt moc nevyhledává, člověk musí přijít za ním. Co se kočičí společnosti týče, je to spíš samotář, s ostatními koťaty si hraje, ale sám od sebe za nimi nepříjde, musí ho někdo vtáhout do hry. Rád odpočívá v pelíšku na topení a prohání kočičí hračky. Pejsci mu nevadí. Záchod používá bez problémů a sní všechno, co dostane. Je vhodnější spíše do klidné domácnosti.

23. 10. 2013 tento milý kocourek se věrně snaží již adoptovaného brášku Bobíka nahradit. Od Bobíkovo odchodu se večer a ráno chodí s hlasitým vrněním mazlit místo něj a zakusuje se tetě do pohybujících se částí těla pod peřinou :D Ke hrám s bráškou a pejskama se nemusí pobízet. Večer hrozně rád kouká na televizi :) Od brášky. Stále bude vhodný jak ven, tak do bytu, k mazlíkům i do samoty...

14. 12. 2013 odjel do nového domova ke dvěma kočičím kámoškám do Prahy, tak doufejme, že ho holky kočičí nespucují k večeři :)

Další kočičky umístěné v roce 2013 naleznete na další stránce