Jdi na obsah Jdi na menu
 


Našli domov14_1

NAŠLI DOMOV V ROCE 2014

 

Na této stránce jsou kočičky, které prošly našimi depozity a nyní jsou v nových domovech.

BOHOUŠEK LIŠOVSKÝ
evidenční číslo V 19/13
(depozitum Bechyně - Písecká)

KASTROVANÝ, OČKOVANÝ
Narozen: cca 2008
Bohoušek je jediný chlapský zástupce z lišovské trojky. Převzali jsme ho 20. 11. 2013 i s jeho dvěma kamarádkami z lišovské třídírny odpadů, kde se o ně pečlivě starala trojice místních zaměstnanců. Bohužel tito lidé dostali od zaměstnavatele výpověď a tak měli velké obavy, co s kočičkami bude. I ve chvíli, kdy měli sami velké problémy, nezapomněli na tyto tři bezdomovečky a jejich osud jim nebyl lhostejný.
Bohoušek je neuvěřitelný mazlík a závislák. Ač je ho pořádný kus (celých 5,5 kg) a tváří se na fotkách jako největší drsňák, uvnitř velkého těla je schované koťátko a milující srdíčko. Zbožňuje rozvalování se na klíně, neustále ducá hlavičkou do ruky, aby ho teta nebo strejda hladili a nastavuje bříško. Bohouškovi dělá kontakt s lidmi moc dobře a jejich společnost vyžaduje. Když má náladu (a tu mívá často), promění se tenhle velký chlapák v rozmarné koťátko, které honí myšku po linu, nebo strejdův palec pod dekou. Miluje česání kartáčem, v jídle dává přednost granulkám, ale dá si i konzervu, záchůdek používá naprosto bez problémů. Pejsci mu nevadí, kočičky také ne, ale kocouřího brášku by v novém domově asi neocenil. Je v hodný do domečku s možností krátké procházky na zahrádce, ale tetě příjde, že se mu více líbí v bytě, kde má svoje lidi hezky pod dozorem.  

19. 4. 2014 odfrel Bohoušek Lišovský s báječnými páníčky do Prahy - jsou v důchodu, takže se budou Jeho Bohouškovitosti moci věnovat více než dostatečně. Bohoušek bude v zimě hezky v teplíčku v bytě a jak začně být hezky, tak se spolu přesunou "na letní rezidenci" ;-)

VALUŠKA
evidenční číslo M 20/14
(depozitum Písek)

KASTROVANÁ
Narozena: srpen 2012
Valušku jsme přijali 29. 3. 2014 z Písku, kde ji někdo pravděpodobně odložil. Více než měsíc běhala po sídlišti a snažila se dostat do bytu. Při příjmu byla velmi vyděšená, ale zároveň vděčná za plnou mističku.
Valuška je želvovinová kočička s krásným bílým bryndáčkem. Není to žadný prcek, važí 4,5 kg. Je to velmi komunikativní a přátelská kočička, která bude po zvyknutí příjemnou společnicí. Moc ráda spinká na sedačce, nechává se rozmazlovat a drbat bříško. Na záchůdek chodí jako správná kočičí dáma. Valuška je vhodná do bytu i do domečku se zahrádkou, ideálně ke starším lidem, kteří ocení její klidnou a milou povahu.

20. 4. 2014 odjela do nového domova, kde bude mít domeček se zahrádkou.

GABČA
evidenční číslo M 17/14
(depozitum Č. Budějovice - M. Horákové)

KASTROVANÁ
Narozena: cca červenec 2013
Kočička byla nalezena dne 8. 3. 2014 na sídlišti Vltava, kde se mazlila se všemi lidmi, které potkala. Majitel se, bohužel, neobjevil, tak byla Gabča přijata k nám do depozita. Při příjmu byla silně nastydlá a špatně se jí dýchalo, ale po antibiotikách se velmi rychle zotavuje. Je vděčná za plnou misku, ráda si hraje s míčky, ale ze všeho nejraději se mazlí. Každého člověka s nadšením vítá a pokud se návštěva posadí, během chvilky má Gabču na klíně. Ostatních koček si moc nevšímá, jen se s nimi pozdraví krátkým dotekem čumáčku a jde za člověkem. Je to moc hodná kočička, která by byla spokojená i jako kočičí jedináček, hlavně kdyby ji páníčkové nenechávali dlouho samotnou a měli čas na mazlení.

3. 4. Gábinka stále zůstává v léčení, jelikož si vytrhala stehy. Rána po operaci se špatně hojí,  musí chodit na převazy a bere antibiotika. Doufáme, že bude brzy v pořádku.

20. 4. 2014 odjela do Prahy ke starším manželům, kterým nedávno zemřela kočička. Věříme, že jim pomůže překonat smutek a bude jim dělat jen radost.

ORIONKA
evidenční číslo M 60/13
(depozitum Milevsko)

KASTROVANÁ, OČKOVANÁ
Narozena: květen 2013
Orionku jsme spolu s jejími sourozenci - Figaráček a Delisa přijali v úterý 20. 8. 2013. Přivedla je k nám jejich kočičí máma, kterou půl roku krmíme. Koťata byla začervená, podvyživená, zablešená, v ouškách měla svrab a byla plachá.
Orionka je ze sourozenců největší. Ráda se mazlí, dovádí se sourozenci a zvyká si na psy.  Bude vhodná do bytu či do domečku se zahrádkou.

13. 11. 2013 Jedná se o mazlivou kočičku, trošku plaší, ale ráda se mazlí. Určitě je v hodná do bytu či do baráčku se zahradou. V novém domově by ji prospěl kočičí kamarád.

13. 4. 2014 odjela do Českých Budějovic, kde bude bydlet v bytě u dvou mladých lidích a bude zvířecí jedináček.

PÍTÝ
evidenční číslo V 6/13
(depozitum Kájov)

KASTROVANÝ, OČKOVANÝ
Narozen: cca 2010
Bíločerného kocourka jsme přijali 1. 5. 2013 od paní z Třeboně, která se o něj a několik dalších koček už nemohla dále starat. Je to typický "venkovní kocour", o kterého se nikdo mimo jídla moc nezajímal. Při příjmu byl špinavý, se špatnou srstí, plný klíšťat, se silným ušním svrabem a samozřejmě nekastrovaný - nyní je již naprosto v pořádku a zdravý.
Pítý byl z organizačních důvodů přestěhován do jiného depozita. V novém prostředí si zvyká pomalu, potřebuje více času. Je celkem lekavý - viděsí ho větší hluk, rychlejší pohyb. Není agresivní, jenom se raději schová někam, kde se cítí bezpečně. Z tohoto důvodu by byl vhodný do klidnější domácnosti u starších lidí nebo v rodině, kde jsou odrostlejší děti, které má rád. Pokud mu nová rodina poskytne čas, stane se z něj obrovský mazel, potřebuje svým lidem věřit a cítit se v bezpečí.
Po přesunu do nového depozita napsala teta toto - Tento bíločerný megakocour, si nás získal svým krásným pohledem a hlavně svým drcáním do rukou, když chce být drbán na své veliké kočičí hlavě. Pítý má moc rád děti. Chodí za nimi a nechává se od nich hladit a nastavuje bříško.
Rád by chodil na venkovní procházky na zahrádku a měl by možnost se při nějakém větším rozruchu zase vrátit do klidu domova a k plné mističce. Dlabe granule i maso, Bozitku (značka granulí) nikdy neodmítne.

5. 4. 3014 odjel Píťásek do nového domova do Prahy k úžasným novým páníkům, kteří si ho již první den velice chválili :-)

LUKE SKYWALKER
evidenční číslo M 117/13
(depozitum Jivno - Vyhlídky)

OČKOVANÝ
Narozen: listopad 2013
Kocourka Luka jsme přijali 19. 12. 2013 od nálezců spolu s maminkou Padmé a sestřičkou Leiou.
Luke je statečný kocourek, který ihned po příjezdu prošmejdil mističku s krmením a prohnal všechny hračky v dosahu.
Luke odešel 15. 1. 2013 do nového domova a 29. 1. se nám z adopce vrátil. Nijak ho to nepoznamenalo, je to stále mazlivé a hravé koťátko, které miluje spaní pod peřinou.

2. 4. 2014 odjel do nového domova

FATIMA Z OÁZY
evidenční číslo V 34/12
(depozitum Č. Budějovice - Dlouhá)

KASTROVANÁ, OČKOVANÁ
Narozena: cca květen 2010
Na mouratou kočičku s koťaty nás upozornil pán, který jezdí krmit bezprizorní kočky v českobudějovické Stromovce, proto se 18. 10. 2012 přijali k nám do depozita.
Fatima byla z počátku trošku zakřiknutá ohledně lidí, ale o koťátka se starala velice svědomitě. Všechna koťátka již našla nové domovy.
Fatima se ráda pohybuje v lidské přítomnosti, je velice spokojená, když není sama, ale typický mazel to není. Od člověka, kterému důvěřuje, se ráda nechá pohladit, není to však na žádné dlouhé mazlení. Kočičí kolektiv přímo nevyhledává, ale na domácí kočky si zvykla pohybuje se mezi nimi bez problémů. Také se naučila používat kočičí dvířka, aby mohla na zahradu. Tam se chodí ale jen na chvíli kouknout a pak zase šupajdí domů, do tepla. Fatima je 100% čistotná, v jídle nevybíravá a hodila by se do klidné domácnosti ke starším lidem do domku se zahrádkou.

31. 3. 2014 odjela společně s depozitní kamarádkou Něžnou ke skvělému novému majiteli do velkého bytu v Českých Budějovicích. I přes to, že obě holky byly vždy z počátku nedůvěřivé, tak jakmile uviděly pána poprvé, ihned ho okupovaly. Je to holt ten pravý!!! :-)

NĚŽNÁ LIŠOVSKÁ
evidenční číslo V 18/13
(depozitum Č. Budějovice - Dlouhá)

KASTROVANÁ, OČKOVANÁ
Narozena: cca 2008
Něžňulku jsme 20. 11. 2013 převzali s Bohouškem a Boženkou z lišovské třídírny odpadů,
kde se o ně pečlivě starala trojice místních zaměstnanců. Bohužel tito lidé dostali od zaměstnavatele výpověď a tak měli velké obavy, co s kočičkami bude. I ve chvíli, kdy měli sami velké problémy, nezapomněli na tyto tři bezdomovečky a jejich osud jim nebyl lhostejný. Mají náš velký obdiv a dík !
Kočička je velký mazlík, ráda se nechává chovat a mazlit a vychutnává si tento zájem o sebe s velkou spokojeností. Ihned nastartuje svůj motůrek a přede a přede. Je velmi vděčná, když se jí někdo věnuje. Ve skupině je spíše trošku zpátky, vždy čeká, co udělá Boženka nebo Bohoušek. Má krásný jemný kožíšek se zajímavou kresbou, svou postavičkou je po mamince Božence. V jídle je nevybíravá, záchůdek používá bez problémů. V novém domově by uvítala možnost chodit na zahrádku a případně i nějakého chlupatého kamaráda. Kdo chce mazlivou kočičku. z téhle trojky si určitě vybere.

31. 3. 2014 odjela společně s depozitní kamarádkou Fatimou ke skvělému novému majiteli do velkého bytu v Českých Budějovicích. I přes to, že obě holky byly vždy z počátku nedůvěřivé, tak jakmile uviděly pána poprvé, ihned ho okupovaly. Je to holt ten pravý!!! :-)

BOBULE
evidenční číslo R 6/14
(depozitum Bechyně - Písecká)

Narozena: cca listopad 2013
Bobulka se přitoulala na zahrádku k hodným lidem v Lišově. Ti se o ní snažili postarat, najít jí nový domov, ale bohužel se jim nezadařilo. 7. 3. 2014 jsme proto kočičku přijali k nám.
Bobulka je veselá a zvídavá mladá slečna. Je velice přítulná a lidská společnost jí dělá dobře. Miluje válení na gauči, lovení myšek, stužek a mlsání ňaminek. Je zvyklá na pejska.
 
28. 3. 2014 odjela do bytu v Českých Budějovicích, kde bude rozmazlovaným jedináčkem.

LUPÍNEK
evidenční číslo R 9/14
(depozitum Týn nad Vltavou)

OČKOVANÝ
Narozen: cca říjen 2013
Tmavě mouratého kocourka jsme přijali 9. 3. 2014 z Týna nad Vltavou od pani, která ho našla ve večerních hodinách schouleného pod autem, kde naříkal a dožadoval se pozornosti.
Lupínek se od první chvíle v depozitu chová jako doma. Ostatní kočky a psi mu vůbec nevadí, zřejmě je na ně z dřívejška zvyklý. Je to velmi kamarádský a kontaktní kocourek, který miluje chování a mazlení. Zkrátka ideální kočičí kamarád.

30. 3. 2014 odjel do bytu do Českých Budějovic, kde bude rozmazlovaným kočičím jedináčkem

SINDY
evidenční číslo M 13/14
(depozitum Karlov u Bechyně)

KASTROVANÁ, OČKOVANÁ
Narozena: červen 2012
Sindy jsme přijali 27. 1. 2014 z Týna nad Vltavou společně se Zrzkou od paní, která se o ně starala po té, co se jejich majitel odstěhoval a zanechal je svému osudu.
Sindy je klidná, hodná, mazlivá kočka. Potichu mňouká a tiše přede. Když se v depozitu rozkoukala, sama si přišla pro pohlazení, hupsla do náruče, našla si tu správnou polohu pro drbání a se slastně zavřenýma očima a tichým předením si to užívala a užívá. Jinak sedává na okenním parapetu a pozoruje jak dění venku, tak řádění koťat uvnitř. Doporučujeme do klidné domácnosti, kde by se mohla věnovat svému rozjímání a lenošení a poddat se laskavým hladícím rukám svých páníčků. Přístup ven by určitě uvítala.
Chutná jí úplně všechno, co dostane do misky. Obzvláště granule Royal Canin :-)
Záchod je pro ni hned od počátku samozřejmost, používá ho vzorně.

29. 3. 2014 odjela do nového domova v Českých Budějovicích. Za podnájemníky si vybrala sympatický manželský pár.

LALINKA
evidenční číslo R 8/14
(depozitum Týn nad Vltavou)

Narozena: cca září 2013
Kočičku jsme přijali společně s bráškou Filískem 15. 3. 2014 od nálezců z Písku.
Lalinka je velmi milá, klidná a něžná kočička. První den byla trochu vystrašená, ale nyní si již zvykla nejen na nové prostředí, ale i na nové kočičí a psí kamarády. Lalinka je vhodná do bytu, kde může být jako rozmazlovaný jedináček, ale také jako kamarádka k další kočičce.

28. 3. 2014 odjela do domku v Týně nad Vltavou, kde ji společnost bude dělat psí kamarádka

LÉŇA
evidenční číslo R 41/13
(depozitum Týn nad Vltavou)

KASTROVANÝ
Narozen: cca 2011
Léňa je plachý kocourek, který je naprosto spokojený venku, kde zastane práci lovce nepříjemných myších škůdců ve Vašich domcích, stodolách a na zahrádkách. Za misku něčeho dobrého Vám bude dělat bodyguarda před myšáky ;-)

27. 3. 2014 Léňa si ani po dlouhé době nezvykl na lidskou přítomnost a naopak ho spíše stresuje, proto byl společně s Daninkou přestěhován na statek. Majitelé jim zajistí pravidelné krmení a kočičí komando se jim na oplátku postará o myšáky :-)

DANINKA
evidenční číslo R 21/13
(depozitum Týn nad Vltavou)

KASTROVANÁ
Narozena: cca září 2011
Kočičku jsme odchytili 28. 3. 2013 na sběrném dvoře v Bechyni. V této lokalitě se pohybuje a doslova živoří několik koček. Jsou nekastrované a tak se zde nekontrolovatelně množí. Koťata i dospěláci přežívají v haldách odpadků a jelikož se sběrný dvůr v současnosti modernizuje, hrozí kočkám mnohá nebezpečí.
Daninka byla při odchytu březí a v depozitu porodila 16. 4. 2013 pět koťátek, o která se zatím vzorně stará. Jinak je to ale kočička nekontaktní. Nemá pravděpodobně s lidmi dobré zkušenosti, proto se jakémukoliv kontaktu vyhýbá. Ostatní kočky jí nevadí, naopak jejich společnost vyhledává. Je čistotná. Vhodným domovem by pro ni byl domek se zahrádkou, kde by společně s dalšími kočičími plašánky chytala myšáky.

27. 3. 2014 Léňa si ani po dlouhé době nezvykl na lidskou přítomnost a naopak ho spíše stresuje, proto byl společně s Daninkou přestěhován na statek. Majitelé jim zajistí pravidelné krmení a kočičí komando se jim na oplátku postará o myšáky :-)

FILÍSEK
evidenční číslo R 7/14
(depozitum Týn nad Vltavou)

Narozen: cca září 2013
Kocourka jsme přijali společně s jeho sestřičkou 15. 3. 2014 od nálezců z Písku.
Filísek je velmi klidný a pohodový kocourek. Hned po příjmu se skamarádil se všemi obyvateli depozita včetně pejsků. Je naprosto čistotný, vzorně používá také škrabadlo. Nejvíce by se mu líbilo v bytě, kde by uvítal dalšího kočičího parťáka.

22. 3. 2014 odjel s novými majiteli do Písku, kde na něho čeká starší kočičí kamarádka.

SIAMKA
evidenční číslo M 18/14
(depozitum Č. Budějovice - Plzeňská)

Krásná kříženka siamské kočky byla nalezená v obci Nedabyle nedaleko Českých Budějovic začátkem února. Kočička začala chodit na jídlo k hodným lidem a ubytovala se ve stodole. Po třech týdnech byla odchycena a umístěna u nás. Na letáčky se nikdo neozval. Kočička je již vykastrovaná a zjevně je zvyklá žít v bytě. K dospělým se chová zatím obezřetně, ale nechala se hladit od devítiletého syna nálezkyně. Pravděpodobně byla tedy zvyklá žít v rodině s dětmi. Nechybí někomu? Neznáte původní majitele?

Krásná Siamka se nechala 14. 3. 2014 přemluvit a nechala se chytit. Odjela do svého původního domova do domečku v Nedabyle.

ZRZKA
evidenční číslo M 14/14
(depozitum Karlov u Bechyně)

KASTROVANÁ, OČKOVANÁ
Narozena: květen 2013
Zrzku jsme přijali 27. 1. 2014 z Týna nad Vltavou společně se Sindy od paní, která se o ně starala po té, co se jejich majitel odstěhoval a zanechal je svému osudu.
Zrzka je mladá, hodná, zvědavá, temperamentní, hravá a mazlivá kočka. Prohání všechny hračky, co má k dispozici a taky všechny kočičáky v depozitu. Je dominantní, ostatní kočky snáší, ale spíše ji doporučujeme do domácnosti jako jedináčka. A nejlépe s přístupem ven, aby mohla všechnu tu svou energii vybít při hrách na čerstvém vzduchu.
Chutná jí úplně všechno, co dostane do misky. Obzvláště granule Royal Canin :-)
Záchod je pro ni hned od počátku samozřejmost, používá ho vzorně.

15. 3. 2014 odjela do nového domova s velmi sympatickou a milou rodinou na statek u Českého Krumlova. Za kámoše bude mít britskou kočičku, pejsky, pískomily, papouška a další zvěř :-)

FEŠANDA
evidenční číslo R 5/14
(depozitum Bechyně - Písecká)

KASTROVANÁ
Narozena: cca 2012
Fešandu jsme přijali 2. 2. 2014 z areálu bechyňských kasáren, kde již nějakou dobu žila v lese a v zimě přespávala u parovodní trubky. Naštěstí se našli dobří lidé, kteří jí krmili, ale na jejím chování je vidět, že ne vždy byla vítaná. Některých pohybů se leká a proto Fešandu nemůžeme doporučit k malým a rozjíveným dětem. Na nové prostředí se adaptovala celkem rychle, jen první dny byla trošku povídavá a musela si zvyknout na pejska. Prakticky během prvního dne se naučila loudit u ledničky. Velice rychle objevila výhody gauče a nedávno jí teta nachytala, jak se rozvaluje na posteli. Fešanda je povahou supermazlík, nejraději má hlazení na bříšku, které nastavuje prakticky neustále. Chutnají jí granulky i konzerva, moc ráda mlsá bílý jogurt a kočičí ňamky. Záchodek používá od první chvilky na výbornou. Ještě si musí zvyknout i na společnost jiných kočiček.

28. 2. 2014 odjela s báječnými novými páníčky do Vodňan, kde na ní čeká kočičí kamarádka.

URŠULA
evidenční číslo M 121/13
(depozitum Kájov)

KASTROVANÁ, OČKOVANÁ
Narozena: léto 2012
V sobotu 28. 12. 2013 byla z Rožnova z Českých Budějovic odvezena dospělá mohutná tříbarevná kočička
. Nálezkyně jí dávala najíst a schovávala ji před chladem zhruba deset dní, protože kočička se u ní objevila na zahradě a nechtěla pryč. Plná mistička a možnost schovat se v garáži této kočce stačila.
Kočička dostala jméno URŠULA, s dovětkem ufňukaná, protože je to kočka, která si ráda po kočičím popovídá a pokud nechce zůstat sama v místnosti hlasitě si o to dokáže říct. Je to mazlík, hodně ráda spinká na měkké židli, je nenáročná v jídle, chutnají jí masíka i granulky, na záchod se naučila okamžitě.
Zasloužila by si novou rodinu, kde by měla svůj klid a lidskou náruč, která by jí hladila a to hodně často. Je naprosto nekonfliktní, snese se i s jinou kočkou a vypadá to, že by ráda chodila i ven na lov - ráda kouká z okna.

31. 1. 2014 Uršulka už trochu ubrala na své upovídanosti. Méně mňouká a více relaxuje. Je opravdu mohutná svou tělesnou stavbou, ale strašně moc hodná a nenáročná. Doslova by se dalo napsat, že kde si lehne, tam za den i vstane. Ale u mističky s masem tam je vždycky první.

2. 3. 2014 odjela do nového domova v domku ve Velešíně s moc příjemnou a hodnou paní, která Uršulku dostala jako dárek k výročí. Bude se tam mít krásně. Dostala své křeslo, pelíšek a hlavně bude mít plnou mističku a ruku, která jí bude bez ustání hladit a drbat. Kočičí ráj...

SHU (Šu)
evidenční číslo M 80/13
(depozitum Č. Budějovice - u nemocnice)

KASTROVANÁ, OČKOVANÁ
Narozena: 22. 7. 2013
Shu (japonsky Tmavé) je nádherné hravé koťátko. Narodilo se kočičce Matche u hodných lidí, od kterých bylo 14. 10. 2013 přijato k nám. Shu zbožňuje mazlení, krásně vrní a dokonce se ráda chová, ale jako každé zdravé koťátko se umí rozdivočet a to pak žádná hračka není dost schovaná. Šuperka je hodně společenská a doma samotné by jí bylo smutno. Doporučujeme jí k někomu, kdo bývá často doma anebo ke zvířecímu kamarádovi. Kočičku v minulosti potrápilo citlivé trávení a tak je zapotřebí krmit jí pouze kvalitními granulemi.

28. 2. 2014 odjela do domečku na Včelné k milé slečně.

VAŠULA
evidenční čílo M 16/14
(depozitum Č. Budějovice - Netolická)

KASTROVANÝ, OČKOVANÝ
Narozen: cca 2011
Milý a přítulný kocourek se toulal po netolickém náměstí, kde se o něj starala hodná paní, které velice přirostl k srdci. 20. 2. 2014 se na Vašíka usmálo štěstí a byl přijat k depozitní tetě. Měl zánět očička a horních cest dýchacích, to ale téměř okamžitě vyřešila antibiotika. Už druhý den byl v naprostém pořádku. Vaší se rychle sžil s ostatními kočičkami a pejsky, je přítulný, mazlivý a celkově velký pohodář. Chodí na kočkolit, ale občas ještě značkuje. Vašík by rád do domečku se zahrádkou, kam by se mohl jít proběhnout. Má rád plnou mističku a pamlsky.

28. 2. 2014 odešel do nového domova k milé slečne do baráčku se zahradou, kam bude mít volný přístup. K nové paničce se měl a neustále chtěl od ní mazlit :-) V novém domově na něj už čekal jeden kamarád :-)

WALDINKA
evidenční číslo R 34/13
(depozitum České Budějovice - u nemocnice)

Narozena: 16. 4. 2013
Waldinka se narodila v depozitu vysoce březí kočičce Danince. Ze všech kočičích sourozenců byla nejmenší a velmi dlouho jí trápila rýma a záněty v očích. Viroza je nyní doufejme definitivně zažehnána a Waldinka může odejít do nového domova. Ráda by k někomu, kdo už kočičku má nebo je často doma; je totiž velmi společenská a nechce být sama. U vás pak prožene každý míček a zazlobí si, ale tomuhle doživotnímu koťátku vše odpustíte. Je naprosto čistotná, baští vše, krásně se mazlí, něžně okusuje a olizuje prsty, ducá hlavičkou a příchozí chodí vítat. Vzhledem k onemocnění v mládí zůstala maličká a dosud nebyla možná kastrace, proto pro ni prozatím sháníme bydlení pouze v bytě.

23. 2. 2014 odjela do domečku ve Zlivi k mladým manželům a dvěma kočičkám.

TESSA
evidenční číslo M 109/13
(depozitum Kájov)

OČKOVANÁ
Narozena: srpen 2013
Tessa byla už delší dobu se svým bráškou Nikkym v opuštěné stodole v blízkosti vesnice Senožaty u Bechyně. Chodila je krmit hodná starší paní, kterou ale denodenní chození za dvěma koťátky zmáhalo víc a víc. Nálezkyně proto intenzivně sháněla pomoc, proto jsme oba přijali 6. 12. 2013.
Tessa je vůči ostatním kočkám plašší a zatím si dává na čas. Na ostatní kočičky v depozitu trošku vrčí , k lidem se ale chová přátelsky. Je vidět, že nálezkyně jí přesvědčila o tom, že lidská dlaň je vhodná na hlazení a podrbání a Tessa si pohlazení vychutnává. Je to kotě vhodné do rodiny k dětem, kde by ale bylo dobré, aby tahle kočička byla jedináček a neměla další kamarády se čtyřmi končetinami. Tessa je nenáročná v jídle a je čistotná od první chvíle v depozitu, zasloužila by si trávit své dny s někým kdo by jí měl hodně rád a ona mohla už vánoční svátky trávit někde v novém domově.

31. 1. 2014 Z Tessy se stala přítulná a milá kočička, která si ráda při mazlení s člověkem položí úhledně svou hlavičku na přední tlapky a čeká, jak dlouho bude hlazená. Má ráda děti a je z ní milá hravá kočičí puberťačka.
Ráda by do nového domova, kde by měla dětské kámoše a byla tam za kočky jediná a nejdůležitější...

12. 2. 2014 Malá droboučká Tessa se konečně dočkala nového domova. Navečer odjela s příjemným mladým mužem do Českých Budějovic, kde bude mít pro sebe malý byt a bude mít svého dvounohého majitele jen sama pro sebe. Budeme jim přát, aby se jim společně moc dobře bydlelo.

POPELUŠKA
evidenční číslo M 6/14
(depozitum České Budějovice - Dlouhá)

OČKOVANÁ
Narozena: konec září 2013
Popeluška byla nalezena 1. 1. 2014 společně s bráškou v Bechyni, v jednom z kontejnerů sběrného dvora.
Popeluška je drobná černo-bílá kočičí holka, která je zatím ze všecho vyděšená a zkouší na nás pouštět hrůzu. Nechá se pochovat, pohladit, ale zatím si takovou pozornost moc neužívá. Nejraději je schovaná ve svém pelíšku a odpočívá. Připisujeme to i tomu, že jí trápí velká rýma. Popelušku necháváme v klidu, aby se rozkoukala. Určitě se brzo uklidní a bude z ní velký mazlík. Baští dobře, pochutnává si na konzervičkách, ale neodmítne ani kotěcí granulky. Kočičí záchůdek používá vzorně.

26. 1. 2014 Popeluška skončila série injekcí a má se čile k světu. Bohužel, stále si nezvykla na přítomnost pejska v domácnosti, proto jí doporučuji jen do rodiny, kde nebude pejsek žádný, kočičí kamarádi jsou vítáni :o) Popi je pořádná lumpice a v nové rodince určitě bude dělat jenom samou radost. Je velký jedlík a není vůbec vybírává. Ráda "ujíždí" na zakysané smetánce nebo jogurtu :o)

7. 2. 2014 Na Popinku se usmálo štěstí a vyhlídla si jí nová rodinka, která má již jednu kočičku. Bohužel, Popí dnes dostala rýmu, takže nás čeká pár injekcí. Podle paní doktorky se nejedná o nic vážného, jen se po očkování oslabila imunita. Pokud nová panička vydrží, hned po doléčení Popí půjde do nového domova.

10. 2. 2014 odjela do nového domova do bytu v Českých Budějovicích a společnost jí bude dělat další kočičí dáma :o)

DĚDEČEK
evidenční číslo M 10/14
(depozitum Jivno - Vyhlídky)

KASTROVANÝ
Narozen: 2004 - 2006
Tento kočičí dědeček se k nám dostal z jedné nejmenované obce, konkrétně z hotelu, kam se uchýlil ve velice zuboženém stavu. Měl poraněné ouško, silnou rýmu, zahnisaná očka, páchl a měl kožíšek špinavý od oleje. Jeho vzhled a snaha dostat se do tepla byla na obtíž - "pohoršoval" hosty - a proto hrozila jeho likvidace. Dědeček nemá přední zoubky a chybí mu levé ouško. Podle veterináře mu bylo utrženo nebo ukousnuto. Dědeček si ve snaze pomoci od bolesti do zbytku ouška zanesl škrábáním infekci a proto mu bylo 10. 1. 2014 operativně ošetřeno. Současně byl i vykastrován. Za dobu co je u nás, se jeho stav zlepšuje, sice pomalu, ale jistě. Přes všechno, co si prožil, je velice mazlivý, kontaktní a rád si povídá. Miluje kočičí společnost a rád pozoruje pejsky.

11. 2: 2014 Dědeček zůstává u depozitní tety, aby mohl v klidu a pohodlí dožít zbytek života.

MACULA
evidenční číslo M 11/14
(depozitum Č. Budějovice - Netolická)

KASTROVANÝ, OČKOVANÝ
Narozen: 2011
Mourovatý kocourek, byl nalezen v Novém Vrátě kde se o něj 4 měsíce vzorně starala milá paní. Do péče jsme ho přijali 28. 1. 2014.
Kocourek je zdravý, silný a dobře udržovaný. Rád si přijde pro pohlazení, ale má rád svůj klid. Macula je velmi dominantní a teritoriální, proto se s ostatními kocourky moc nesnese, ale s kočičkami nemá problém. Pejsky toleruje, ale bez nich by mu bylo lépe. Když se mu něco nelíbí, dá to ihned najevo. Je čistotný, rád si hraje a rád odpočívá. Nejraději má plnou mističku.

10. 2. 2014 odjel do Třebíče. Půjde k milé paní kočkomilce, která má už tři kočičky a chce dominantního kocoura do harému :-)

BARBUCHA
evidenční číslo M 95/13
(depozitum Č. Budějovice - Nemanice)

KASTROVANÁ, OČKOVANÁ
Narozena: 2011
Barbucha byla přijata 7. 11. 2013 od azylového domu v Husově kolonii v Českých budějovicích, kam se přitoulala a kde jí krmili. Vedení však krmení kočičky zakázalo, proto se nálezkyně obrátila na naše sdružení.
Barbucha je velmi kontaktní, mazlivá, kamarádská a nezákeřná kočička. Ráda lehává na klíně, nechává se drbat všude a silně si drbání užívá. Pokud jí to přestane bavit, dá to najevo - není proto vhodná k úplně malým dětem, ale u větších a rozumnějších by neměl být problém. Po čase si zvykla i na ostatní kočičky a nemá problém s pejsky. WC používá vzorně, drapadlo také. Papá pouze granulky, konzervy jí moc nejedou, asi na ně není zvyklá. Barbucha je vhodná především do domku se zahrádkou, je vidět, že se jí v bytě nelíbí a chybí jí vycházky.

10. 2. 2014 odjela do Sezimova Ústí do domku se zahrádkou k velmi milým manželům, kde jí v brzku bude společnost dělat psík.

FIGARÁČEK
evidenční číslo M 59
/13
(depozitum Milevsko)

KASTROVANÝ, OČKOVANÝ
Narozen: květen 2013
Figaráčka jsme spolu s jeho sourozenci - Delisa a Orionka přijali v úterý 20. 8. 2013. Přivedla je k nám jejich kočičí máma, kterou půl roku krmíme. Koťata byla začervená, podvyživená, zablešená, v ouškách měla svrab a byla plachá.
Figaráček má neobvykle do hněda zabarvené mourování. Rád se mazlí a dovádí se svými sourozenci, bude zvyklý na psy. Bude vhodný do bytu či do domečku se zahrádkou.

13. 11. 2013 U Figradáčka doléčujeme očíčka, což by ale bez problémů zvládnul i nový majitel ;-). Z Figara bude mohutný kocour, kterému bude lépe venku s přístupem dovnitř. Zvládne být jedináček, pokud se mu něco nelíbí dává to hned najevo syčením, rád se mazlí.

8. 2. 2014 díky valentýnské umisťovací výstavě v Praze odfrčel do nového domova, kde na něj čekaly dvě kočičí kamarádky.

RICHBERT LANZO VON BUK
evidenční číslo R 71/13
(depozitum Bechyně - Písecká)

OČKOVANÝ
Narozen: 2. 7. 2013
Richbert se narodil 2. 7. 2013 v bechyňském depozitu mamince Fee von Buk, která pochází z Buku u Jindřichova Hradce. Je to živý kocourek, velice rád si hraje. Jeho vášeň pro hry bohužel zaříčinila, že si zlomil ocásek. Vše se ale krásně srovnalo, boulička již není skoro nahmatatelná, hybnost ocásku byla též zachována. Nejraději papá masíčko, ale občas si křoupne i granulku. Je zvyklý na pejska. Po odchodu tety Paletky bylo Richbertovi smutno a začal se více mazlit, prakticky neustále se rozvaluje depozitnímu strejdovi na klíně. Myslíme si proto, že by Richbert rozhodně neměl být v novém domově jedináčkem. Ideální by bylo, kdyby si jej noví páníčci adoptovali s jeho bráškou.

2. 2. 2014 Udatní černí panteři rodu von Buk spolu na dobrodružnou výpravu vyrazili, kdy nedaleko Opařan na ně přetěžký úkol čeká - nahraditi zmizelého kocourka mají. Nechť činy jejich slávu a blahobyt přinesou jim.

CÄSARIUS HELIMAR VON BUK
evidenční číslo R 72/13
(depozitum Bechyně - Písecká)

OČKOVANÝ
Narozen: 2. 7. 2013
Cäsarius se narodil 2. 7. 2013 v bechyňském depozitu mamince Fee von Buk, která pochází z Buku u Jindřichova Hradce. Je to veselý kocourek, který si rád hraje s hračkami i s ostatními koťátky. Je to mazlivý kocourek, který se neváhá ozvat, pokud má pocit, že jej člověk zanedbává. Rád lehává na klíně, šmíruje z okna a tahá boty za tkaničky. Wc zvládá na 100%, v jídle dává přednost konzervám, ale dá si i granulky. Rád mlsá bílý jogurt nebo zakysanou smetánku. Je zvyklý na pejska. Cäsarius je společenský kocourek, kočičí společnost potřebuje, proto by bylo dobré, aby měl doma kočičího kamaráda. Moc by se mu líbilo, kdyby si jej někdo adoptoval spolu s jeho bráškou.

2. 2. 2014 Udatní černí panteři rodu von Buk spolu na dobrodružnou výpravu vyrazili, kdy nedaleko Opařan na ně přetěžký úkol čeká - nahraditi zmizelého kocourka mají. Nechť činy jejich slávu a blahobyt přinesou jim.

PUMÍK
evidenční číslo M 112/13
(depozitum Č. Budějovice - Nemanice)

KASTROVANÝ, OČKOVANÝ
Narozen: duben/květen 2013
Pumíka jsme přijali 14. 12. 2013 z chatkové oblasti v Týně nad Vltavou, kam jej s dalšíma kočičkama chodila krmit jedna hodná paní.
Pumík je mazlivý kocourek, avšak zpočátku hodně nedůvěřivý. V bytě si hledá v přítomnosti depozitní tety raději zákoutí, ale když teta odejde, ihned se rozvalí na posteli nebo gauči :) Protože je to kocourek z venku, musí se naučit, že pro drápky je lepší drapadlo než gauč. Záchod se naučil používat na jedničku. Chutnají mu hlavně granulky, ale nepohrdne ani masíkem nebo vařeným kuřetem. U nového majitele může být jak venku, tak v bytě. Do budoucna z něj bude jistě mazlík.

23. 1. 2014 Po měsíci Pumík uznal, že teta přeci jen není zlý člověk a začal se mazlit. Bohužel si chce mazlení užívat neustále,t akže se plete pod nohy hned, jak depozitní teta vyleze z postele. Mňouká, vrní, otírá se o nohy, záda a když teta sedí na gauči, prostě je z něj pořádný mazlicí otrava :D

9. 2. 2014 odjel do nového domova k milým lidem, kde ho, až se osmělí, čekají toulky zahradou, lovení myší a krásný život s jeho dvounohými kamarády :-)

DORKA
evidenční číslo M 107/13
(depozitum Č. Budějovice - Čtyři Dvory)

KASTROVANÁ
Narozena: cca květen 2013
Dorka byla nalezena v Písku v krabici u kontejneru spolu se Zlatičkou. Chvíli pobyly spolu v jedné domácnosti. Dne 19. 11. 2013 byla přijata do našeho depozita. Zpočátku se jevila jako plachá. Potřebovala čas na seznámení se s okolím i lidmi v něm. Po pár dnech však zjistila, že se jí nic zlého stát nemůže a osmělila se. Tato svéhlavá kočička má velice ráda mazlení a s vrněním přijde za vámi. Ovšem pouze tehdy, kdy chce ona sama. Má ráda vyvýšená místa, odkud může nerušeně pozorovat okolí. Také si ráda zaleze na místo, kde má svůj klid. K hraní ji stačí i malý míček, nebo oříšek, se kterými se dokáže sama zabavit. Ovšem když se s ní zapojíte do hry, bude velice ráda. Dorka od začátku chodí samostatně na záchod. Chutnají jí konzervy, ale nepohrdne ani granulkami. Protože ze začátku bydlela s jinou kočičkou, určitě by přivítala v novém domově dalšího zvířecího společníka.

2. 2. 2014 odjela do bytu v Českých Budějovicích, kde bude žít jako kočičí jedináček.

MARLÉNE
evidenční číslo M 98/13
(depozitum Č. Budějovice - Plzeňská)

KASTROVANÁ, OČKOVANÁ
Narozena: srpen 2013
Želvovinová kočička byla přijatá 3. 11. 2013 od majitelů nekastrované kočky jako nechtěné koťátko společně se sestřičkama Corrinkou a Lupínkou. Marlenka je ze všech koťátek největší mazel. Zpočátku byla trošku plašší, ale poté co zjistila, že jí žádné nebezpečí nehrozí, je to velký mazel a rozhodně s nejhlasitějším traktůrkem. Marlence při rýmě částečně srostlo jedno víčko na očku a čeká jí ještě menší operace v podobě nastřižení víčka. Toto koťátko je velmi hodné a nesmělé. Hledáme pro ní nové majitele, kteří její křehkou dušičku nezradí a budou jí hýčkat. Marlenka je vhodná pouze do bytu.

16. 12. 2013 Marlenka je po operaci oka a dopadlo to úplně skvěle. Kočička má očko zcela zhojené a stala se daleko hravější než dříve. Je velmi mazlivá, moc ráda se nechává hladit na bříško a něžně přitom vrní. Jen před cizími lidmi se má stále na pozoru :-)

2. 2. 2014 odjela do domečku v Třebíně, kde nahradí zemřelou kočičku a bude mít psího kamaráda.

MOUDÍŠEK
evidenční číslo R 1/14
(depozitum Týn nad Vltavou)

Narozen: květen 2013
Černobílého kocourka jsme přijali společně s bráškou Andrýskem z obce Dobev u Písku.
Jako většinu nalezených koťat, i Moudíška trápila dlouhou dobu rýma a zánět v očích. Byl několikrát léčen ATB. Nyní je již v pořádku, jen občas mu trochu slzí pravé oko. Moudíšek je neposedný, ale zároveň i velmi mazlivý kocourek. Vyhledává společnost ostatních koček, je zvyklý i na pejsky. V novém domově by přivítal dalšího kočičího kamaráda.

1. 2. 2014 odjel s mladou rodinou do domku do Ševětína. Bude rozmazlovaným kočičím jedináčkem a lumpačit může se psími kamarády.

BASTÍK
evidenční číslo R 90/13
(depozitum Týn nad Vltavou)

Narozen: cca konec dubna 2013
Černobílého kocourka jsme přijali od nálezkyně 13. 6. 2013 společně se sourozenci Emičkou a Arčím, kteří jsou již v novém domově.
Bastík je zdravé a neposedné kotě. Po odchodu svých sourozenců si velmi oblíbil kocourka Luciánka, se kterým si hrají, honí se a vymýšlejí stále nové a nové lumpárny. Bastík je čistotný, v  jídle nenáročný. Je vhodný do bytu i domku se zahrádkou. V novém domově by uvítal alespoň jednoho kočičího kamaráda.

27. 1. 2014 odjel s mladou rodinou do nového domova do Zahájí, kde bude kočičím jedináčkem.

MIMIBESS
evidenční číslo M 113/13
(depozitum Č. Budějovice - Nemanice)

KASTROVANÁ, OČKOVANÁ
Narozena: duben/květen 2013
Miminku jsme přijali 14. 12. 2013 z chatkové oblasti v Týně nad Vltavou, kam jí s dalšíma kočičkama chodila krmit jedna hodná paní.
Mimi je mazlíkovací, miluje drbání i chování a hlasitě si to užívá. z počátku je nedůvěřivá, ale rychle se otrká. Ráda se válí na topení nebo poblíž mističek s jídlem. Papká granulky, ale raději má konzervičky, prý jsou měkčí :-) Záchod používá vzorně, jen drápky též jako sourozenci brousí spíše o nábytek, což se ale rychle přeučí. Vhodná je na zahradu, ale i do bytu jako jedináček nebo do společnosti kočiček. Pejsky zatím moc nemusí, když je potká, hnedle je dvakrát větší :D

25. 1. 2014 odešla do svého domova na Včelnou, kde bude mít domek se zahrádkou a dětské kámoše :)

MYDLINKA
evidenční číslo M 8/14
(depozitum Č. Budějovice - Netolická)

KASTROVANÁ, OČKOVANÁ
Narozena: květen 2013
Kočička se k nám dostala 7. 1. 2014 z jedné českobudějovické firmy, kde se toulala se svým bráškou Piškvůrkem. Hodní zaměstnanci je na místě pravidelně krmili, než se u nás uvolnilo místo.
Zprvu byla Mydlinka trochu plachá, ale velice brzy si na bydlení doma zvykla. Dává přednost klidnější domácnosti. Kočiček si moc nevšímá a pejskům se vyhýbá. Mydlinka je čistotná, mazlivá a ráda sedává na okně, kde pozoruje kolemjdoucí.

25. 1. 2014 odjela do nového domova ke čtyřletému kočičímu kamarádovi do bytu v Českých Budějovicích :-)

POPELNÍČEK
evidenční číslo R 3/14
(depozitum Týn nad Vltavou)

Narozen: cca konec září 2013
Malinkého kocourka jsme přijali 1. 1. 2014 společně s jeho sestřičkou ze sběrného dvora z Bechyně, kde byli nalezeni v kontejneru.
Zpočátku byli oba velmi divocí, zřejmě neznali kontakt s člověkem. Popelníček je nyní již pohodář, nechá se chovat a při hlazení krásně vrní. Bohužel ho v současné době trápí rýma. Podáváme ATB a očička mažeme mastičkou. Po doléčení bude vhodný do bytu i domku se zahrádkou, kde by mohl lumpačit s dalším kamarádem.

23. 1. 2014 odjel do nového domova v Týně nad Vltavou, kde bude rozmazlovaným jedináčkem.

MIKINKA
evidenční číslo V 3/13
(depozitum Hrdějovice)

KASTROVANÁ
Narozena: cca 2003
Kočičku Mikinu (původní jméno kočičky) jsme přijali 23. 2. 2013 po zemřelém pánovi z Českých Budějovic. Jeho dvě dcery si kočičku nemohly vzít k sobě, proto kontaktovaly nás.
Kočička je zvyklá v bytě, kde byla chována jako jedináček. Zpočátku byla trochu nedůvěřivá, ale nyní se ráda nechá hladit a to i od cizích, ale vyloženě chovací není. Na přítomnost ostatních koček si postupně zvykla, ale někdy na ně ještě zasyčí. Pokud kočka ukáže, že se jí bojí, Mikina na ní zaútočí. Granulky i kapsičky má ráda, stejně tak i šunku jako mlsku. Záchůdek používá bez problémů. Časem se naučila chodit kočičími dvířky ven, kde se jí líbí být v blízkosti člověka. Je vhodná do klidnější domácnosti.

24. 1. 2014 Mikinka se poslední dobou dost zhoršila, proto se depozitní teta rozhodla si jí nechat, za což jí velice děkujeme. Mikča u ní tak dožije.

ONDRA
evidenční číslo M 9/14
(depozitum Č. Budějovice - J. Bendy)

KASTROVANÝ
Narozen: květen 2013
Ondra byl přijat z Týna nad Vltavou jako nechtěný kocour. Do depozita doputoval 7. 1. 2014. Ostatní už vám řekne sám:
Jmenuji se Ondra. Teta říká, že je mě pěkný kus. Asi to souvisí s tím, že se rád dobře najím, pak si dáchnu a pak se zase najím. Na žádné velké řádění nejsem. Moje spolubydlící mě pořád plácá po zadku, ale to já se jen převalím na druhý bok a ona dá pokoj. Bydlí s námi také pes. Je asi tak velký jako já a já se ho vůbec nebojím.
Teta říká, že jsem u ní jen na čas a že si mám přát jiný domov. Tak si tedy přeji jiný domov. Měl by být klidný a bez dětí. Nemám moc rád tahání sem a tam. Až budu chtít, tak si sám přijdu pro pohlazení. Když tam bude bydlet pes nebo další kočky, to mi nevadí. Klidně se budu dívat, jak si ostatní hrají.
Takové ty běžné věci, jako že si umím dojít na toaletu a podobně, nebudu ani zmiňovat, nejsem žádný buran.
Každý, kdo mě vidí, říká, že mám táááák krásně oči... a přitom já jsem taky dost chytrý, nejen hezký. Často si sám pro sebe recituju Šejkspíra. Teta sice tvrdí, že trpím samomluvou, ale je vidět, že jsem o dost chytřejší, než si myslí.
Tak, teď jsem zvědavý, jestli se mi to přání splní. Už se těším, Váš Ondra.

22. 1. 2014 odjel do nového domova.

KRÉMÍK
evidenční číslo M 5/14
(depozitum Č. Budějovice - Nemanice)

KASTROVANÝ, OČKOVANÝ
Narozen: 2011
Krémového dlouhosrstého kocourka našla paní z Olešníka schovaného na zahradě v bedýnce pro kočičku, kterou si tam jen tak odložila. I přesto, že obešla celou vesnici a oslovila také okolní vsi, majitele nenašla, proto jsme ho 9. 1. 2014 přijali k nám.
Krémík je hodně pohublý, nejspíš se venku toulal delší dobu, ale je na něm znát,že byl zvyklý na byt či domek. Srst měl hodně zacuchanou a plnou bodláků. Na krku má lehce znát, že někdy nosil obojek. Je to kocourek mazlivý, který má rád společnost drbání a chování, za což se odmění hodně hlasitým vrněním. Pejsků si zatím moc nevšímá, ale na kočičky vrčí. Vzhledem k jeho dlouhé srsti je vhodný spíše do bytu a potřebuje zvláštní péči o srst (česání apod). Záchod používá dokonale, cpe se zatím raději masíkem, granulky mu nejedou, ale časem jistě zjistí, že jsou též šmakozní :D

20. 1. 2014 odešel do nového domova ke dvěma mladým sympatickým bráchům :-)

ADELAJDA
evidenční číslo M 100/13
(depozitum Kaplice)

Narozena: červenec/srpen 2013
Tuto tříbarevnou kočičku našli hodní lidé v Kaplickém parku dne 14. 10. 2013, kde se celá promrzlá klepala zimou a vyděšeně mňoukala. Vzali ji proto ihned k veterináři, a protože u nich doma zůstat nemohla, putovala již večer k nám do depozita. Za tu dobu se z malé upčíkané a svrabem prolezlé hromádky neštěstí stala zdravá, velice přítulná a dobře vychovaná mladá kočičí slečna. Velmi dobře vychází s ostatními kočičáky, se psy a je vděčná za každou baštu, i když s granulemi zdaleka nekamarádí tak moc jako s konzervami. Přes den se věnuje zábavě nebo odpočívá a po večerech se chodí mazlit, občas se s námi dívá na televizi. Obzvláště pokud je v ní něco s míčem. V jídle není vůbec vybíravá, zbaští, co dostane. Přestože kočičí záchůdek viděla poprvé v životě až u nás, ihned ho začala vzorně používat. Je u nás sice spokojená, ale už se velice těší na svou novou rodinu.

18. 1. 2014 odjela s velice milou paní do Hůr, kde bude bydlet s dalšími psími a kočičími kamarády v domku se zahrádkou.

SHEILA
evidenční číslo M 87/13
(depozitum
Karlov u Bechyně)

OČKOVANÁ, KASTROVANÁ
Narozena: květen 2012
Přijata 13. 10. 2013 z Bechyně, kde žila i se svými sourozenci venku a krmili je hodní místní lidé.
Sheila je krásná černá kočička, po jídle si dojde pro pohlazení, pomazlení, začne příst a takhle vydrží dokud vás to bude bavit. Prostě mazlivka mazlivá. S ostatními kočičkami nemá problém, někdy si s koťaty zařádí i ubalí pár výchovných pohlavků. Ideální by pro ni byl domek s výběhem ven, aby se ze svých toulek mohla vracet do tepla, plné misce a laskavým páníčkům.

18. 1. 2014 odjela díky pražské umisťovací výstavě do nového domova v Praze s mladou slečnou do bytu jako jedináček.

FANFÁN
evidenční číslo M 88/13
(depozitum Karlov u Bechyně)

OČKOVANÝ
Narozen: červen 2013
Přijat 13. 10. 2013 z Bechyně, kde žil i se svými sourozenci venku a krmili je hodní místní lidé.
Fánfán je neposedné, rozverné kotě s černým kožíškem a bílým flíčkem na krku pod bradičkou. Se sestřičkou Clariskou řádí jak černé kočičí bratrstvo, společně snad už tisíckrát ulovili a zakousli všechny plyšové hračky. A když má dost her, honění a lumpačení, usadí se vám na klíně a za stálého předení vyžaduje hlazení a drbání.
V novém domově by byl rád za parťáka (ideálně sestřička Clariska), se kterým by mohl dovádět.

5. 12. 2013 odjel do nového domova do bytu v Týně nad Vltavou s mladou paní a jejím tříletým synkem, kde bude rozmazlovaným jedináčkem. Bohužel byla ale 6. 1. 2014 vrácen, protože si nezvykl. Kocourek potřebuje parťáka na lumpačení, sám doma opravdu být nechce. Takže doporučujeme vybrat si z nabídky ještě jednoho mladšího kočičáka do tandemu :-)

18. 1. 2014 odjel díky pražské umisťovací výstavě do nového domova v Praze, kde na něj čekali dva kocouří raubíři.

LEILA
evidenční číslo M 86/13
(depozitum
Karlov u Bechyně)

OČKOVANÁ, KASTROVANÁ
Narozena: květen 2012
Přijata 13. 10. 2013 z Bechyně, kde žila i se svými sourozenci venku a krmili je hodní místní lidé.
Leila je opravdová kočičí mňaudáma, okamžitě vás zaujme svýma uhrančivýma očima a krásným delším černostříbrným kožíškem. Není vyloženě chovací a mazlící typ, ale pro pohlazení si dojde a nejraději má česání. Když je v dobrém rozmaru, pohraje si s koťaty s myškou a při hlazení si často lehne na záda a vystrkuje bříško k drbání.
S ostatními kočkami se snáší dobře, ale určitě by uvítala spíše klidnější domácnost s přístupem ven.

18. 1. 2014 odjela do nového domova v Praze k velice milá paničce do bytu, kde na ní čeká stejný kocourek pouze zrzavého zbarvení :-)

SWEN
evidenční číslo R 91/13
(depozitum Týn nad Vltavou)

OČKOVANÝ
Narozen: cca začátek dubna 2013
Kocourka Swena jsme přijali společně s kočičkou Jesenkou 6. 6. 2013 od pána, který koťata našel v zalepené krabici u Tesca v Táboře.
Swena hned od příjmu trápila rýma a zalepené oči. Po léčbě ATB je již v pořádku, jen občas mu ještě slzí jedno očičko. Swen je neposedný kočičí kluk. Rád si hraje s ostatními koťaty a zkoumá vše nové. Největší zálibou je "pomáhání" depozitní tetě hlavně při čištění záchůdků. Pytel s odpadky je neodolatelným lákadlem pro škrábání a trhání a tak se někdy stane, že obsah pytle skončí na právě vyčištěné podlaze. Rychle se pak běží schovat a tváří se jako neviňátko. :-) Kocourek je vhodný do bytu i domku se zahrádkou.

16. 1. 2014 odjel za kočičím kamarádem Lotíkem, kterého si majitelka adoptovala ze stejného depozita před měsíce :-)

HOUBIČKA
evidenční číslo M 7/14
(depozitum Srubec u Českých Budějovic)

Narozena: listopad 2013
Přijata 13. 1. 2014 z Mladého v Českých Budějovicích, kde byla nalezena mňoukající v krabici v křoví u pole. Pravděpodobně se jedná o "nevhodný" vánoční dárek.
Tato zvláštně zbarvená kočička je klasické, rozverné a ničím neohrožené, mazlivé kotě. Papá granulky, kapsičky i masíko, není vůbec vybíravá a kočičí záchůdek používá jako ostřílená bytová kočka, takže určitě v bytě nějaký čas žila. Houbička si ihned zvykla na kolektiv dospělých koček a moc se jí v něm líbí, na pejska zatím syčí, ale brzy si určitě zvykne.

15. 1. 2014 odjela s bezva mladými lidmi do Nových Hodějovic.

SNĚŽULKA
evidenční číslo M 106/13
(depozitum Jivno)

Narozena: květen 2013
Kočičku Sněžulku jsme přijali 8. 12. 2013 od nálezkyně, která ji nalezla promrzlou u rybníku Mrhalu.
Sněžulka je velice mazlivá kočička, nic jí nevyvede z míry a už nám ukázala, že zvládá i kočičí wc. Momentálně má kočička svrab, blechy a je nachlazená, takže léčíme.

15. 1. 2014 odjela do nového domova do bytu v Českých Budějovicích.

LEIA ORGANA
evidenční číslo M 116/13
(depozitum Jivno)

Narozena: listopad 2013
Kočičku Leiu jsme přijali 19. 12. 2013 z Českých Budějovic od nálezců spolu s maminkou Padmé a bráškou Lukem.
Leia je zatím oproti bráškovi vylekaná, ale je jen otázka času než se rozkouká a začne být hravá jako bráška. Koťátka budou očkovaná po Novém roce.

14. 1. 2014 odjela do Českých Budějovic za psím kamarádem, kde nahradí zemřelou kočičku.

TYGŘÍK
evidenční číslo M 3/14
(depozitum Č. Budějovice - Netolická)

Narozen: srpen 2013
Zrzavý, mazlivý kocourek se přitoulal k hodným lidem na zahradu v Lišově. Dne 1. ledna 2014 byl převezen k nám.
Kocourek se od první chvíle chová zcela vzorně a od počátku je čistotný. Tygřík je ohromný mazel, ale k ostatním kočičkám se chová velmi dominantně, proto pro něj hledáme nový domov, kde by byl jedináček.

10. 1. 2014 odešel do nového domova v Českých Budějovicích ke kočičí kámošce.

GOOFY
evidenční číslo R 43/13
(depozitum Týn nad Vltavou)

OČKOVANÝ
Narozen: cca polovina dubna 2013
1. 6. 2013 jsme přijali ze Strakonic dva kočičí brášky, kteří se narodili venkovní kočičce. Oba bráškové odjeli společně 14. 6. 2013 do nového domova, odkud byli bohužel 21.12. 2013 z důvodu odjezdu majitele do zahraničí vráceni. Ještě týž den odjel Goofy do bytu v Týně nad Vltavou, kde ho však domácí kočička nepřijala a tak byl 30. 12. 2013 opět vrácen do depozita :-(
Goofy je kamarádský a klidný kocourek. Větší kolektiv koček mu nijak nevadí a nebojí se ani menších pejsků.
Rád se mazlí a ve společnosti člověka je velmi spokojený. Kocourek je vhodný do bytu i domku se zahrádkou.
Moc by si zasloužil nový domov. Do teď se na něj neusmálo štěstí :-(

12. 1. 2014 odjel s novou rodinou do Dívčic. Bude bydlet v domku se zahrádkou a za kamarádku bude mít fretku.

ZLATIČKA
evidenční číslo M 105/13
(depozitum Srubec)

OČKOVANÁ
Narozena: cca květen 2013
19. 11. 2013 jsme přijali z Písku dvě nalezená koťátka.
Zlatička je zvídavá, hravá a mazlivá kočička. Je zvyklá v bytě, na pobyt mezi dalšími kočkami, psem a malými dětmi. Spolehlivě používá kočičí WC a má předpoklad spíše klidnější kočičí povahy. Nejraději spinká na okenním parapetu, aby nepřišla o nic, co se děje venku.

12. 1. 2014 odjela s bezva rodinou do nového domova do Klatov, kde už na ní čeká nový kočičí parťák.

ROZÍ (ROZÁRKA)
(pravé jméno)
evidenční číslo M 102/13
(depozitum Č. Budějovice - Dlouhá)

KASTROVANÁ, OČKOVANÁ
Narozena: květen 2012
Byla přijata 1. 12. 2013 s kocourkem Milkym, od majitelky, která si je nemohla nechat kvůli zdravotnímu stavu. Původně je to nalezeneček.
Rozí je velmi klidná a mazlivá kočička, která přede, i když jen baští anebo jen leží opodál. V jídle neni vybíravá a záchůdek použí bez problémů. Chviličku se rozkoukávala, ale brzy už prozkoumávala terén a sama vyhledávala pohlazení. S Milkym si rozumí, ale je vůči němu maličko submisivní. Má ráda společnost lidí a chodí za nimi jako pejsek.
Zatím Rozárka čeká na očkování i kastraci a doléčení ušního svrabu.

8. 1. 2014 odjela do bytu v Českých Budějovicích, kde bude rozmazlovaný jedináček.

 ČERTÍK I.
(pravé jméno)
evidenční číslo M 110/13
(depozitum Č. Budějovice - Nemanice)

KASTROVANÝ, OČKOVANÝ
Narozen: cca květen 2013
13. 12. 2013 k nám byl přijat šedomouratý kocourek, kterého nám spolu s Matesem předala majitelka, jejíž děti začaly mít silnou alergii.
Kdo touží mít doma kocourka menšího vzrůstu (jako půlroční kotátko) měl by si vybrat právě Čertíka. I přesto, že je tak maličký, je ho všude vidět i slyšet a svému jménu umí dostát :-) Miluje řádění s ostatníma kočičákama, rád je honí, ale v okamžiku, kdy se na něj otočí,ž e ho půjdou honit oni, postaví se do bojového postoje a prská, syčí a vrčí jako správný bojovník :D má moc rád společnost, ať už lidskou, psí nebo kočičí, takže se rozhodně nehodí jako jedináček. Pokud předpokládáte, že bude zůstávat doma sám, jistě by to nedělalo dobrotu. Po řádění si moc rád lehne do klína, kde spokojeně vrní a pokud je dostatečně drbán, usne. Jen nemá rád jakékoli ošetřování a když ho člověk vezme za krkem, tak se okamžitě pere, škrábe a kouše. Asi měl špatné zkušenosti... :-( Na jaře jej bude možno mít i na zahradě
.

7. 1. 2014 odjel do nového domova do Omleniček u Kaplice ke dvěma mladým a sympatickým lidem ;-)

MATES
(pravé jméno)
evidenční číslo M 111/13
(depozitum Č. Budějovice - Nemanice)

KASTROVANÝ, OČKOVANÝ
Narozen: cca říjen 2011
13. 12. 2013 k nám byl přijat kocourek, kterého nám spolu s Čertíkem předala majitelka, jejíž děti začaly mít silnou alergii.
Mates je klidný a rozvážný kocourek, který je zpočátku hodně nedůvěřivý, ale časem se osmělí a nechá se rád podrbat. Není to kocour, který by okamžitě spal v posteli. Spíše si vyhledá vlastní pelíšek, kde mu je dobře a tam bude chodit spinkat. Neškrábe nábytek, ale ani nepoužívá drapadlo. Zatím si ani nehraje a nijak výrazně se nekamarádí s jinými depoziťáčky ani s pejsky. Snese u sebe malého psíka, možná i dospělou kočičku, ale určitě se také hodí jako jedináček do bytu či domku se zahrádkou.

7. 1. 2014 odešel do nového domova v Rožnově v Českých Budějovicích, kde bude bydlet se dvěma pány a starší paní.

ANDRÝSEK
evidenční číslo R 119/13
(depozitum Týn nad Vltavou)

OČKOVANÝ
Narozen: květen 2013
Černobílého kocourka jsme přijali 2. 7. 2013 společně s bráškou Moudíškem z obce Dobev u Písku.
Jako většinu nalezených koťat i Andrýska trápila dlouhou dobu rýma a zánět v očích. Byl několikrát léčen ATB. Nyní je již naprosto v pořádku a z malého nemocného koťátka nám vyrostl krásný kočičí puberťák. Andrýsek je živý a neposedný kocourek, který má rád společnost ostatních koček. Je zvyklý i na psy.

6. 1. 2014 odjel do domku do Janova u Soběslavy, kde mu bude společnost dělat kočičí kamarádka.

PIŠKVŮRKA
evidenční číslo M 120/13
(depozitum Č. Budějovice - Havlíčkova kolonie)

Narozena: cca květen 2013
24. 11. 2013 jsme přijali zapomenuté kotě z pily v Novém Vrátě. Při přijetí mělo velkou rýmu a bylo velmi vyčerpané. Vše jsme zvládli a teď je již odčervená a zcela v pořádku.
Piškvůrka je čistotná, heboučká a moc mazlivá. Je velice hravá, zajímá ji vše, co se pohne a nejraději loví svou plyšovou myš a kobercovou rohožku. Kamarádí se se všemi ostatními čičinami i se psy, nemá problém žít pouze v bytě, ven se jí u nás moc nechce.

5. 1. 2014 odjela do nového domova do Chvalšin, bude mít hodné páničky :-)

LILY
evidenční číslo M 114/13
(depozitum Č. Budějovice - Nemanice)

KASTROVANÁ, OČKOVANÁ
Narozena: duben/květen 2013
Lily jsme přijali 14. 12. 2013 z chatkové oblasti v Týně nad Vltavou, kam jí s dalšíma kočičkama chodila krmit jedna hodná paní.
Lily je ze kočiček nejmazlivější, miluje chování, drbání na bříšku a s adaptací nemá problém. Hodinu od příjmu už chodila po bytě jako doma. Je to kočička dlouhosrstá, takže péče o její srst zabere více času, než u jiných čičin. Vyhledává přítomnost člověka, ale i ostatních zvířátek. Sice nechce být těsně vedle nich, ale vždy si najde místečko poblíž nějaké kočky. Moc jí chutnají granulky, ale ani konzervou nepohrdne. Záchod používá jako zkušená kočička bytová :) Je vhodná jak do bytu, tak jako venkovní kočička.

4. 1. 2013 odjela do nového domova do Strážkovic, kde bude moci chodit také na zahrádku se dvěmi velmi milými dámami :-)

KVÍTKO
evidenční číslo R 125/11
(depozitum Týn nad Vltavou)

KASTROVANÝ, OČKOVANÝ
Narozen: cca září 2010
Kocourka Kvítka jsme přijali s jeho bráškou Kukýnem, který již našel nový domov, do depozita již 11. 4. 2011. Oba byli velmi divocí a protože se zdržovali v areálu MŠ v Týně nad Vltavou, byli jsme požádáni o jejich odchyt. V depozitu byli ze začátku velmi vystrašení a nekontaktní. Po určité době se oba kocourci "přestěhovali" na zahradu depozita, kde měli jednak svoji volnost a zároveň měli postaráno o pelíšek i plnou misku. Zdálo se, že se nám je nikdy nepodaří ani pohladit, ale...
Po desetiměsíčním pobytu u nás se konečně Kvítko přestal bát a zvykl si na život v bytě. Ven chodí jen občas a většinu času tráví v teplém pelíšku. Nechá se už pohladit a při přípravě krmení se dokonce otírá o nohy. V poslední době se také nechá pochovat. S ostatními kočkami vychází dobře, je také zvyklý na psy. Vhodným domovem by pro něho byla klidná domácnost jak v bytě, tak i v domku se zahrádkou.

2. 1. 2014 se po 996 dnech v depozitu dočkal Kvítko své vytoužené rodiny a odjel se skvělým manželským párem do obce Habří. Bydlet bude v domku se zahrádkou a společnost mu budou dělat tři kočičí kamarádky.

GAIA
evidenční číslo M 96/13
(depozitum Č. Budějovice - M. Horákové)

OČKOVANÁ
Narozena: srpen 2013
Koťátko se přitoulalo na zahradu ke staré paní, která vzhledem ke svému věku a zdravotnímu stavu si jej nemohla nechat, a tak bylo dne 3. 11. 2013 přijato k nám do depozita.
Kočička si pomalu zvyká na nové prostředí a na člověka, zatím se v náručí choulí do klubíčka jako ježeček, ale po chvíli začne vrnět. Gaia velmi dobře vychází s ostatními kočičími obyvateli, hraje si, je vděčná za každou baštu, jen pro to pohlazení si zatím sama nepřijde. Pravděpodobně i v novém domově bude ze začátku vyděšená, proto ji doporučujeme do klidnější domácnosti bez malých dětí. Kočičí spolubydlící by Gaie jistě udělal radost.

1. 1. 2014 odjela s milou paní do nového domova. Bude bydlet v bytě v Českých Budějovicích, kde na ni čeká tříletá kočičí kamarádka.


Další kočičky umístěné v roce 2013 naleznete na další stránce